Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Wolf her türlü yer,

Başta hacim farki var(50cc)
    Wolfun 20kg ekstra agirligi olsada yinede alir,

Abartmiyorum,wolf inazumayi bile aliyor,
    O değil de İnazuma'nın yurtdışında 400 cc çift silindir versiyonu varmış.Türkiye'de olsa tam tadından yenmez olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O değil de İnazuma'nın yurtdışında 400 cc çift silindir versiyonu varmış.Türkiye'de olsa tam tadından yenmez olur
    Al başkan,

52 beygir,36 tork

Karburatorlu ama yinede binilir.

Olmadi gs500 bak temiz denk gelirse alirsin.

https://bikez.com/motorcycles/suzuki...a_400_2002.php

Kucuk cc takasli diyor,bak bakalim..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...73700505/detay

51 hp
    41tork

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Al başkan,

52 beygir,36 tork

Karburatorlu ama yinede binilir.

Olmadi gs500 bak temiz denk gelirse alirsin.

https://bikez.com/motorcycles/suzuki...a_400_2002.php

Kucuk cc takasli diyor,bak bakalim..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...73700505/detay

51 hp
    41tork
    Daha dün akşam aynı Gs500 ilanı hk Angrypower ile konuştuk. En sonunda bana Cbf500 aldıracak

Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha dün akşam aynı Gs500 ilanı hk Angrypower ile konuştuk. En sonunda bana Cbf500 aldıracak
    Dayim sen cbf500 al,su soğutmali.

suzi havali..

Angry nerelerde yine kayboldu..

Motosikleti
    Artık Yok...
    cbf500 güzel makine yalnız temizini bulmak lazım.. piyasada sıkıntılısı çok var dıkkat edin.. motoru açılmış olanı almayın. temizi ömürlük makinedir. yakıtı biraz üzebilir o kadar..
    şahsen ben 500cc de kawa yı tek geçerim. er5,kle500 yada en500 ..

Motosikleti
    MT-07
    Dayim sen cbf500 al,su soğutmali.

suzi havali..

Angry nerelerde yine kayboldu..
    Angry’nin yolu gelmiş. Bu haftasonu iş kitlenmez ise karabatak gibi ülkenin hangi şehrinde çıkarım bende bilmiyorum

Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Angry’nin yolu gelmiş. Bu haftasonu iş kitlenmez ise karabatak gibi ülkenin hangi şehrinde çıkarım bende bilmiyorum
    Halaoğlu nerlerdesin yahu..

Senin ilacın akcakoca..veya ayvalik

Motosikleti
    Honda CB125F
    merhaba arkadaşlar. çok hareketli bi grubunuz var gerçekten birbirinizle olan konuşmalarınızı keyifle okuyorum. Dostluğunuz hiç bozulmasın. bende de cb125f var bizim grup gerçekten çok ölü ayda bir kere birisi bir şey soruyor dominar görünüş olarak çok güzel motor mekanik olarak nasıl peki memnun musunuz motorlarınızdan, sizi üzdüğü oluyor mu ?

Motosikleti
    MT-07
    Halaoğlu nerlerdesin yahu..

Senin ilacın akcakoca..veya ayvalik
    Bilmiyorum dün sızmışım. Bugünde arabayı çaldım kaçtım. İşi varmış arabanın akşam Silivri'ye yardıracağım Walla inesim gidesim var da hafta sonu yağmurlu gibi gözüküyor. Sabahtan yapıştırıp hal çare bakabilirim. Bir yerde kalmayacağımı düşünerekten ne zaman uyanırsam o zaman kontak çeviririm yada gitmem daha havalar halen serin

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Alıntı fthykn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar. çok hareketli bi grubunuz var gerçekten birbirinizle olan konuşmalarınızı keyifle okuyorum. Dostluğunuz hiç bozulmasın. bende de cb125f var bizim grup gerçekten çok ölü ayda bir kere birisi bir şey soruyor dominar görünüş olarak çok güzel motor mekanik olarak nasıl peki memnun musunuz motorlarınızdan, sizi üzdüğü oluyor mu ?
    Bizimde çoğumuzda bu motor yokki zaten. Maksat muhabbet olsun die her konuda çıkıyoruz

Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum dün sızmışım. Bugünde arabayı çaldım kaçtım. İşi varmış arabanın akşam Silivri'ye yardıracağım Walla inesim gidesim var da hafta sonu yağmurlu gibi gözüküyor. Sabahtan yapıştırıp hal çare bakabilirim. Bir yerde kalmayacağımı düşünerekten ne zaman uyanırsam o zaman kontak çeviririm yada gitmem daha havalar halen serin

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Bizimde çoğumuzda bu motor yokki zaten. Maksat muhabbet olsun die her konuda çıkıyoruz
    Sana emti yedi alacam...hemide gazlamali..ve yanlamali..

Tripte anlik,8litre görecen..uykun bile açilacak..

Sirt çantanda petle benzin taşiyacan..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Vay canını yediğim

Cbf500 dizayna gel hele..

Endamı yeter..ne varsa eski modellerde var..

Yola yapişir giderim havasinda..

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Önümüzdeki günler de Benelli'nin yanına CB900 Hornet gelecek gibi. Olmazsa CBF500 bakacağım.

cbf500 kullandım, kullanım olarak harika bir alet aşık edebilir kendine ama bu saatten sonra alınacak bir alet değil bana göre, hani cafe racer projeniz filan yoksa veya paranız bol ve alayım haşat edene kadar yetilerimi geliştirip sonra hurdaya çıkarayım demiyorsanız. Düşündüğünüzden de çok fazla yakacaktır haberiniz ola. Honda cbf500 gibi bir aleti yapmışken şimdilerde nasıl cb500 gibi bir alet yapıp satıyor anlamak da mümkün değil. Oysa cbf serisini geliştirse ve seriyi devam ettirseydi aşıkları almaya devam ederdi, tıpkı büyük kardeşleri cbf1000, cbf600 gibi 500'ün de hastası çoktu zamanında. Hatta cbf250 bile öyleydi, hepsi acayip konforlu aletlerdi, gidişleri de müthiş dengeli idi, titreşim sıfır gibi hissettirir v.s v.s.. Ki ben 500'ün hastası olmuştum kullandıktan sonra, ciddi ciddi alacam filan derken Honda seriyi bitirdi. Zamanında cbfturkiye diye üyesi de olduğum siteleri grupları bile vardı, cbf150'den cbf500'e geçeriz filan derken seri ortadan kalktı maalesef, eskisi gibi ortalıklarda da görmüyorum, daha çok 600'ler var piyasada.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

mesela şunun temizliği gerçekten iyi gibi, şayet görüntüdeki gibi motoru km'si de doğru ve iyise gerçekten güzel duruyor:
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...74030510/detay

hani parası olana yerim benzini alacam dursun kenarımda dedirtecek cinsten.

Motosikleti
    MT-07
    Sana emti yedi alacam...hemide gazlamali..ve yanlamali..

Tripte anlik,8litre görecen..uykun bile açilacak..

Sirt çantanda petle benzin taşiyacan..

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

Vay canını yediğim

Cbf500 dizayna gel hele..

Endamı yeter..ne varsa eski modellerde var..

Yola yapişir giderim havasinda..

https://i.hizliresim.com/dv9anV.jpg
    Yaw walla benim motorda 8,4lt/100km gösteriyor anlık. RPM limit çakmaya başladığında zengin olduğumu hissediyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=nZ4wFphJrhg

1994 modeli böyle iken ben nasıl 2007 modeli için aşık olmayayım???

Dur seni iyice gazlayayım: Orjinal egsozundan da öyle bir ses çıkar ki özellikle cbf500'ün hasta eder adamı.

Yalnız o videoda motordan çok kullanan abide bitiyor olay sanki.
    O virajları öyle dönecek mangal yürekli az bulunur.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dur seni iyice gazlayayım: Orjinal egsozundan da öyle bir ses çıkar ki özellikle cbf500'ün hasta eder adamı.

Yalnız o videoda motordan çok kullanan abide bitiyor olay sanki.
    O virajları öyle dönecek mangal yürekli az bulunur.
    Ver ayarı..

https://youtu.be/vXc4XnlGgOQ
    Cloud bunu beğendi.

Karbüratörlülerdeki bu patırtı sesine hastayım zaten, minicik ybr125'de bile böyle pata pata çıkardı az çok.
    Angry'nin videoda da ara sıra egsoz patlamaları oluyor, bu cbf500'de sıkça olan bişeydi, onun bile hastaları vardı.
    Bunca yıl sonra beni bile helecanlandırdı yeniden alet be yav.
    Ulan ilk fırsatta dominin çantayı filan çıkartıp teke yoluna kaçacam viraj yapacam
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Karbüratörlülerdeki bu patırtı sesine hastayım zaten, minicik ybr125'de bile böyle pata pata çıkardı az çok.
    Angry'nin videoda da ara sıra egsoz patlamaları oluyor, bu cbf500'de sıkça olan bişeydi, onun bile hastaları vardı.
    Bunca yıl sonra beni bile helecanlandırdı yeniden alet be yav.
    Kompresyonu yuksek makinadir cbf500

Son susturucuda heybetli olunca,gaz basinci turbulans yapiyor..

Cbf500 performans egzoz takmaya hic gerek yok..stok hali yeterli..

Hondanin bu platformu uretim hattinda duruyordur..

Yap şunu enjeksiyon,gostergeyi hic elleme..tasarimlada oynama..sür piyasaya..
    Cloud bunu beğendi.

Yıllar önce Honda eğitimlerinde adaşım bir hoca vardı. Derdi ki, "bana göre bir motosiklet ne kadar bisiklete yakın olursa o kadar iyi, bunun karşılığı da nakedlardır." O dönem kendisi ducati supermoto kullanıyordu hatırladığım. kendisine cbf500'ü sorduğumda bahsettiği motorun Honda'daki tam karşılığının cbf500 olduğunu söylemişti. Belki de Dominar az çok tip olarak benziyor diye bilinç altımdaki cbf500 imajı yüzünden beni cezbetti ve o test sürüşünde kafamı kurcaladı ve aldım bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Kompresyonu yuksek makinadir cbf500

Son susturucuda heybetli olunca,gaz basinci turbulans yapiyor..

Cbf500 performans egzoz takmaya hic gerek yok..stok hali yeterli..

Hondanin bu platformu uretim hattinda duruyordur..

Yap şunu enjeksiyon,gostergeyi hic elleme..tasarimlada oynama..sür piyasaya..
    Ayynen katılıyorum. Sanırım şartlarımı zorlayıp evladiyelik olarak alırdım öyle bir aleti. Ama tasarım kesinlikle aynı kalmalı, enjeksiyonla yakıtı dengelesin yeter. Ben o yuvarlak farın da hastasıyım mesela. Bir motosiklet çok fazla teknolojik göründü mü beni cezbetmiyor, robot gibi geliyor.
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Yıllar önce Honda eğitimlerinde adaşım bir hoca vardı. Derdi ki, "bana göre bir motosiklet ne kadar bisiklete yakın olursa o kadar iyi, bunun karşılığı da nakedlardır." O dönem kendisi ducati supermoto kullanıyordu hatırladığım. kendisine cbf500'ü sorduğumda bahsettiği motorun Honda'daki tam karşılığının cbf500 olduğunu söylemişti. Belki de Dominar az çok tip olarak benziyor diye bilinç altımdaki cbf500 imajı yüzünden beni cezbetti ve o test sürüşünde kafamı kurcaladı ve aldım bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

Ayynen katılıyorum. Sanırım şartlarımı zorlayıp evladiyelik olarak alırdım öyle bir aleti. Ama tasarım kesinlikle aynı kalmalı, enjeksiyonla yakıtı dengelesin yeter. Ben o yuvarlak farın da hastasıyım mesela. Bir motosiklet çok fazla teknolojik göründü mü beni cezbetmiyor, robot gibi geliyor.
    Abi sende benim kafadansin,

Ne varsa retroda var,tasarim ve yuzey formu detaylanip şekillendikce,karenajdaki malzeme dayanimi ve saglamlik azaliyor,hee kaba ve keskin hatlardan bahsetmiyorum..
    Cloud bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Walla bu linkini attığım elemanın cb500’ü de yeter bana. Zaten virajda çok silindiri ne yapacaksın
    Cloud bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)