Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    balıkcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbf150,inazuma,Bajaj Dominar 400
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hatta bu eğitim işini raylardan geçerken düşen arkadaşa da öneririm. Raylardan yaş kuru eski lastik yeni lastik fark etmez her zaman dik açı ile geçilir, motoru o kadar dik çevirecek alan yoksa bile biraz açıktan alıp olabildiğince dik girilir raylara, aynı şey kaldırıma çıkmak, düşük bankete çıkmak v.s. için de geçerlidir. Yoksa birinde düşmezsen öbüründe düşersin.
    Bu tecrübeyi maalesef ben de yaşamıştım. Raylardan geçerken ön tekerin kaymasıyla birlikte bir anda asfalda yapıştım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bugün Selimpaşa'da karşılaştığımız Multistradalı arkadaşıyla gezen Dominar sahibi burada mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:06 ----------

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rosso2 siparişi verdim,eve gelicek lastikler servise nasıl götürücem bilmiyorum
    Sen yine de dikkatli ol Rosso 2'ler yaz lastiğidir. Bu mevsimde yerler kuru bile olsa sıkıntı çıkarabilir.

Motosikleti
    MT-07
    Alla alla gene karşılaşamadık. Abi oraya gittiysen neden Oktay Motor’a da uğramadın? Yol üstünde bakıp geçeydin
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alla alla gene karşılaşamadık. Abi oraya gittiysen neden Oktay Motor’a da uğramadın? Yol üstünde bakıp geçeydin
    Bugün 3 motor Sakarya'ya gidecektik ama üşendik, Çatalca yapalım dedik, Çatalca'nın da içinden dönüp Selimpaşa'ya gittik. Dönüşte de E5'i kullandık, biraz spontane gelişti program

Motosikleti
    MT-07
    Biliyor musun? 14.20 gibi evden çıktım. Çatalca’ya sapıp, Ortaköy üstünden kavaklı tarafından Silivri’ye gittim. 16.00 gibi çıkıp E5’ten geri döndüm. Yollar bile aynıymış meğerse

Ben senenin son sürüşünü yaptım muhtemelen. Soğuk adamı değilim maalesef.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biliyor musun? 14.20 gibi evden çıktım. Çatalca’ya sapıp, Ortaköy üstünden kavaklı tarafından Silivri’ye gittim. 16.00 gibi çıkıp E5’ten geri döndüm. Yollar bile aynıymış meğerse

Ben senenin son sürüşünü yaptım muhtemelen. Soğuk adamı değilim maalesef.
    Açıkçası tshirt üzerine içlik, üzerine polar, üzerine neopren yelek, üzerine çift katman kışlık mont giydim anca kesti. Pantolon içi içlik ve çift kat çorabı es geçmeyeyim. Ankara'ya gidecektim ama Bolu dağı tarafında kar varmış vazgeçtim.
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Walla ben termal asker çorabı giydim. 4riders your evi botlarım berrak içliğim ve tech90 kotum üzerimde idi. Üstte ise içlik, kalın gömlek, prohel 8181 neopren yelek ve richa Urban 2 montum vardı. Omunda termali takılı. Elimde scoyco 17mc eldivenler. Boğazımda da bir tane buff. Ellerim 10-15dk dan sonra dondu, ayaklar soğuk soğuk terledi gibi hissettim. Mont kısa die belden de soğuk çekti gibi.

Tatlı su motorcusu olduğumdan mütevellit soğuklarda çıkmıyorum dışarıya. Bundan önce kar kış dinlemeden sürdüm de elime birşey geçmedi. Tatlı su motorcusu olunca insan daha çok zevk alıyor Yersen

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçen hafts ısıtmalı elcikleri olan Aprilia Caponord kullandım. Isıtmalı elcik bambaşka bir duyguymuş.

Motosikleti
    MT-07
    Ah ah Dominar'a bende takacaktım ısıtmalı elcik...

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bugün Cb 650 F kullandım, bir de 4 silindir alt devirlerde ölü derler motor gidiyor yahu daha yüksek cc motorları deneyimleyince kendi motorumdan nefret etmeye başlıyorum.

Motosikleti
    MT-07
    Benim motorunda alt devirleri kötü diyorlar ama ben çok bir tıgırtısını görmedim. Genede Dominar iyidir. Ben memnundum. Titremese idi tadından yenmezdi.

Ilgilendiğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar.
    Ayrıca haklısın Cloud üstadım, motoru bu yılın başında Mart veya Nisan gibi almıştım. Ama deneyim konusunda sorun yok, 20 yılı aşkın süredir motor kullanıyorum. Düşündüren konu şu ki bugüne kadar 180kg ağırlıkta motor kullanmadım, en ağırı 150kg civarındaydı. E takdir edersiniz ki durduk yerde yapılan manevralarda, motoru garaja oraya buraya sokarken motor ağırlığı ile sürücü ağırlığı oranı önemli oluyor.
    Diğer konu ise Eşim he demişken fırsatı kaçırmayayım diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Bu sırada 100 stratejiyi de okudum, sanırım Domi için hazırım

Motosikleti
    MT-07
    Yokuş aşağı bir yere salıp geri çıkartmaya çalışma imkansız oluyor. Bu yüzden planlama yapıyorsun

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    stok lastikler işime yararmı sizce serviste bırakmayı düşünüyorum

Motosikleti
    MT-07
    Walla sen bilirsin. Satarım, uğraşırım diyorsan al. Stock lastiklerin senin max 5000km de olsun. Kafadan 10000km'leri var.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı balıkcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tecrübeyi maalesef ben de yaşamıştım. Raylardan geçerken ön tekerin kaymasıyla birlikte bir anda asfalda yapıştım.
    Ben aynı olayı eletrikli scooter ile yaşadım ve ne olduğunu bile anlamadan yerde sürüklendim.
    balıkcı bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    stok lastikler işime yararmı sizce serviste bırakmayı düşünüyorum
    Takımını 100 tl'ye bile satsan 100tl 100 tl'dir. Servis de 100'e 200'e okutur isteyen birisi olursa.
    Ya da olur ya bi şekilde yeni lastiğinizi zedeler, yırtarsanız falan stok lastikler idareten iş görecektir. Yeriniz var ise dursun.
    İstanbul'da olsam ben bile alabilirdim(Ankara'dayım), zira benim stoklar 20bin km iş gördü, gelecek yazı da çıkartırlar/çıkarttırırım gibi :D . Şimdi Dominar lastiklerinin yarı fiyatına Pulsarıma kış lastiği aldım, onu kullanıyorum.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Ben orjinal lastiği 15000km de yine orijinali ile değiştirmiştim, eskisini de Facebook sayfasından alıcı ödemeli ücretsiz vermiştim nedir ne değildir gerekli bilgiyi de vermiştim lastikle ilgili, lastiğimde sıkıntı yoktu ama orjinal lastiği de arkadaştan aldığım için değiştireyim dedim motor 27000km oldu yaza doğru lastik konusuna bakarım.

Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ilgilendiğiniz için teşekkür ederim arkadaşlar.
    Ayrıca haklısın Cloud üstadım, motoru bu yılın başında Mart veya Nisan gibi almıştım. Ama deneyim konusunda sorun yok, 20 yılı aşkın süredir motor kullanıyorum. Düşündüren konu şu ki bugüne kadar 180kg ağırlıkta motor kullanmadım, en ağırı 150kg civarındaydı. E takdir edersiniz ki durduk yerde yapılan manevralarda, motoru garaja oraya buraya sokarken motor ağırlığı ile sürücü ağırlığı oranı önemli oluyor.
    Diğer konu ise Eşim he demişken fırsatı kaçırmayayım diyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Bu sırada 100 stratejiyi de okudum, sanırım Domi için hazırım
    Tecrübe varsa sıkıntı yaşatmaz dominar. Ben de bu ağırlıkta bi motor ilk kez aldım ama benim hiç ağırlık sıkıntım olmadı. Motor yürüyünce dediğim gibi 300kg'de olsa sorun yok, sıkıntı durduğnuz yerde geri gitmek ya da yokuş bi yerden iterek çıkartmak gibi durumlarda olur ama onu da kaç kez yaşarsınız ki, ben henüz hiç öyle bir şey yaşamadım 5200km'dir.
    Eş al dediyse o zaman bence de kaçırma, benim de benzeri oldu eş onay verince kredi çekip aldım, muhtemelen de İstanbul'da emeklilik öncesi son motosikletim.
    Hayırlısı olsun. Zaten bi kere gönlüne düştüyse iflah olmayacaksın sen de biliyorsun.

Bu arada Angrypower, tatlı su desinler, light desinler ben de son iki motorumu kışın sadece kuru ve 12 - 13 derece ve üstü ise hava kullanıyorum. İşime de geliyor, öbür türlüsü 33 km git 33km gel eziyete dönüşüyor hele de yağmurda. Hem metroda vapurda kitabımı okuyorum(mesela şu anda Motosiklet Yol Sanatı'nı 3.kez okuyorum), üstelik vapurda kahvaltının keyfini bilen bilir Ama seneye belki işyerim daha da uzağa taşınacak o zaman bu durum değişebilir bilemiyorum, kışlık ne ararsan ekipmanım var ama binmiyorum. Zilyon tane risk yazın bile varken, soğukta, soğuk asfaltta, hele yağmurda çamurda (ki bir çok kez binip pestile, leşe bağlamışımdır) çamurda artık binmiyorum, çok da rahat ettim, iyi havalarda biniyorum daha zevkli oluyor özlemiş de oluyorum keratayı. böylece orjinal lastikleri de en az bir yaz daha kullanacağım, belki seneye kışa girerken yenilerim 10.000km filan da yapmış olurum böylece orjinallerle.Yani bu kış masraftan da yırtmış oldum.
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tecrübe varsa sıkıntı yaşatmaz dominar. Ben de bu ağırlıkta bi motor ilk kez aldım ama benim hiç ağırlık sıkıntım olmadı. Motor yürüyünce dediğim gibi 300kg'de olsa sorun yok, sıkıntı durduğnuz yerde geri gitmek ya da yokuş bi yerden iterek çıkartmak gibi durumlarda olur ama onu da kaç kez yaşarsınız ki, ben henüz hiç öyle bir şey yaşamadım 5200km'dir.
    Eş al dediyse o zaman bence de kaçırma, benim de benzeri oldu eş onay verince kredi çekip aldım, muhtemelen de İstanbul'da emeklilik öncesi son motosikletim.
    Hayırlısı olsun. Zaten bi kere gönlüne düştüyse iflah olmayacaksın sen de biliyorsun.

Bu arada Angrypower, tatlı su desinler, light desinler ben de son iki motorumu kışın sadece kuru ve 12 - 13 derece ve üstü ise hava kullanıyorum. İşime de geliyor, öbür türlüsü 33 km git 33km gel eziyete dönüşüyor hele de yağmurda. Hem metroda vapurda kitabımı okuyorum(mesela şu anda Motosiklet Yol Sanatı'nı 3.kez okuyorum), üstelik vapurda kahvaltının keyfini bilen bilir Ama seneye belki işyerim daha da uzağa taşınacak o zaman bu durum değişebilir bilemiyorum, kışlık ne ararsan ekipmanım var ama binmiyorum. Zilyon tane risk yazın bile varken, soğukta, soğuk asfaltta, hele yağmurda çamurda (ki bir çok kez binip pestile, leşe bağlamışımdır) çamurda artık binmiyorum, çok da rahat ettim, iyi havalarda biniyorum daha zevkli oluyor özlemiş de oluyorum keratayı. böylece orjinal lastikleri de en az bir yaz daha kullanacağım, belki seneye kışa girerken yenilerim 10.000km filan da yapmış olurum böylece orjinallerle.Yani bu kış masraftan da yırtmış oldum.
    Walla bende serviste altım kuru, keyfim yerinde geziyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)