Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motoru 1 hafta içinde teslim alıcam kısmetse parasını ödedim 0 olarak alıyorum bana bir tavsiyeniz varmı? mesela koruma demirleri yeterlimi ekstra gerekli bişey varmı 0 lastikler kuru zeminde bana yetermi
    hayırlı olsun, güle güle kullanın, 2000km ye kadar sınırlayıcı var, sizin sürüşünüze göre lastik idare eder veya etmeyebilir, şimdilik koruma demiri işinizi görür, yakında farklı bir koruma demiri piyasaya çıkacak.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, güle güle kullanın, 2000km ye kadar sınırlayıcı var, sizin sürüşünüze göre lastik idare eder veya etmeyebilir, şimdilik koruma demiri işinizi görür, yakında farklı bir koruma demiri piyasaya çıkacak.
    zaten zorlamam hocam motora alışana kadarda rodajı bitirmiş olurum kışa doğru sağlam bir lastik takabilirim sağolasın

Motosikleti
    MT-07
    Ben gidon yükseltme, elcik koruma ve Çakar taktım. Çakar dışında bu ikisini takabilirsin. Hayırlı olsun.

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben gidon yükseltme, elcik koruma ve Çakar taktım. Çakar dışında bu ikisini takabilirsin. Hayırlı olsun.
    hocam peki alışması zormu ben direk bayiden alıp trafiğe çıkıcam acaba biraz ara sokaklardamı dolaşsam motor biraz ağır dur kalkta sorun yaşarmıyım acaba gaz tepkisini merak ediyorum birde şimdi apacheme alışmışım bunda baya bir fark hissedicem sanırım hantal gibi dursada kullanmadan bilemiyorum gaza dokunmayla atılıyormu hemen ileri gazı çok yavaşmı açmalıyım

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam peki alışması zormu ben direk bayiden alıp trafiğe çıkıcam acaba biraz ara sokaklardamı dolaşsam motor biraz ağır dur kalkta sorun yaşarmıyım acaba gaz tepkisini merak ediyorum birde şimdi apacheme alışmışım bunda baya bir fark hissedicem sanırım hantal gibi dursada kullanmadan bilemiyorum gaza dokunmayla atılıyormu hemen ileri gazı çok yavaşmı açmalıyım
    apaçi ile yeterli tecrüben varsa alır sürersin, sadece gaz tepkisi daha güçlü, daha hızlı cevap veriyor ve stok lastiklerle kalkışlarda gazı fazla açarsan motor yanlıyor dozunda açarak devam edersin bence sorun yaşamazsın. Benim 5.motosikletim olacak ama ns150den sonra test sürüşünde hiiç sorun yaşamadım.Eşekten inip ata binmiş gibi olacaksın zaten, alışmak o keyifle daha çabuk olacaktır. Benim almaya net karar verme sebeplerimden biri bu eşekten ata geçişin verdiği keyiftir.

Motosikleti
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apaçi ile yeterli tecrüben varsa alır sürersin, sadece gaz tepkisi daha güçlü, daha hızlı cevap veriyor ve stok lastiklerle kalkışlarda gazı fazla açarsan motor yanlıyor dozunda açarak devam edersin bence sorun yaşamazsın. Benim 5.motosikletim olacak ama ns150den sonra test sürüşünde hiiç sorun yaşamadım.Eşekten inip ata binmiş gibi olacaksın zaten, alışmak o keyifle daha çabuk olacaktır. Benim almaya net karar verme sebeplerimden biri bu eşekten ata geçişin verdiği keyiftir.
    tecrübem 4500 km buna alışana kadar rodaj biter zaten güzel bir lastik takmam lazım hocam buna ne olur ne olmaz

Motosikleti
    MT-07
    Gazı harş die açma. Motoru fazla yatırma. İlk 300km öndeki araçla mesafeni bol tut çünkü frenler tam tutmayacak. Işık’larda falan beklerken motoru fazla yana abandırıp bırakma. Ağır sonuçta. Onun dışında sorun yok. Halen millete artistlik olsun die ani gaz açınca, ısınmış lastiği bile yanlıyor.

Motosikleti
    Gazı harş die açma. Motoru fazla yatırma. İlk 300km öndeki araçla mesafeni bol tut çünkü frenler tam tutmayacak. Işık’larda falan beklerken motoru fazla yana abandırıp bırakma. Ağır sonuçta. Onun dışında sorun yok. Halen millete artistlik olsun die ani gaz açınca, ısınmış lastiği bile yanlıyor.
    hocam yatırma derken ben apachemi virajlarda yatırıyordum biraz bi kerede düştüm bu yüzden ama ne kadar yatıcağını biliyodum motorumun o yüzden ben bunda nasıl öğrenicem onu tekrar düşmeye niyetim yok fazla yatırma derken supersport kadar değil illaki ama hafif denemeler yapıcam yine mecbur bir kaç video bulabilirsem viraj performansıyla ilgili güzel olur aslında bir bakıyım

Motosikleti
    MT-07
    300km için söyledim. Lastiklerin ile frenlerin bir otursun. Sonra yavaş yavaş yatırmalara başlarsın. İlk 2000km de devir kesici erken devreye giriyor. Virajda gazı açarsın apışıp kalırsın. Sert kullanmayacaksın. ilk 1000km 4000-5000rpm aralığında kullanacaksın. Zaten sürmeye başla yavaş yavaş dediklerimi anlayacaksın.

Motosikleti
    300km için söyledim. Lastiklerin ile frenlerin bir otursun. Sonra yavaş yavaş yatırmalara başlarsın. İlk 2000km de devir kesici erken devreye giriyor. Virajda gazı açarsın apışıp kalırsın. Sert kullanmayacaksın. ilk 1000km 4000-5000rpm aralığında kullanacaksın. Zaten sürmeye başla yavaş yavaş dediklerimi anlayacaksın.
    tamamdır hocam birde orta sehpa varmı bunlarda varsa nasıl alınıyor orta sehpaya ben apachemi tek taraftan tutuyordum çok ağır diyede bu motor düşürür beni öyle yapmaya kalksak

Motosikleti
    MT-07
    Orta sehpa özel yaptırılıyor. Oktay Motor yapıyor ama elle yaptıkları için 2-3 gün motoru bırakacaksın demişlerdi bana. O yüzden ben yaptırmadım.

melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Arkadaşlar selam,

İşlerden dolayı pek aktif olamadım forumda. 3500 km'ye geldim. Son 2 haftada 2 kez kaza tehlikesi atlattım, 2'si de sinyalsiz ani (biri yol sormak için, diğeri de çok sıkışmış tuvaleti gelmiş) yola çıkma şeklinde oldu. 2 olayda da ön ve arka abs devreye girecek kadar fren yapmam gerekti ve abs'nin cidden hayat kurtarıcı birşey olduğunu anladım. Çarpmaya 10-15 cm kala durdum 2 olayda da. Dominar güvenlik yönünden geri ödemesini yapmış oldu bana, iyi ki absli motor almışım.

Şu an tek iki şikayetim var motordan, birincisi 4-5k rpm arasında gelen zırıltı sesi. Sesin depo ile gidon bağlantısı arasındaki plastikten geldiği biliniyor zaten, depo vs bir yer sökmeden bunu halleden var mı?

İkincisi amortisörler çok sert gelmeye başladı, yolumun bir kısmı da asfalt olsa da biraz engebeli. Bu hoplama zıplama motora uzun vadede zarar verir mi? Amortisörleri yumuşatabiliyor muyuz?

Onun dışında lastik olarak mitas sportforce+ kullanıyorum, yorumum kesinlikle çok iyi. Fiyat ve performansı üst düzey, taktığımdan beri yüksek gaz kalkış vs. hiç atma oynama yaşamadım, virajlarda etkin olarak yatabiliyorum yerinden kımıldamıyor motor.

Herkese iyi sürüşler dilerim.
    Samimi 46 bunu beğendi.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı melihbesikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,

İşlerden dolayı pek aktif olamadım forumda. 3500 km'ye geldim. Son 2 haftada 2 kez kaza tehlikesi atlattım, 2'si de sinyalsiz ani (biri yol sormak için, diğeri de çok sıkışmış tuvaleti gelmiş) yola çıkma şeklinde oldu. 2 olayda da ön ve arka abs devreye girecek kadar fren yapmam gerekti ve abs'nin cidden hayat kurtarıcı birşey olduğunu anladım. Çarpmaya 10-15 cm kala durdum 2 olayda da. Dominar güvenlik yönünden geri ödemesini yapmış oldu bana, iyi ki absli motor almışım.

Şu an tek iki şikayetim var motordan, birincisi 4-5k rpm arasında gelen zırıltı sesi. Sesin depo ile gidon bağlantısı arasındaki plastikten geldiği biliniyor zaten, depo vs bir yer sökmeden bunu halleden var mı?

İkincisi amortisörler çok sert gelmeye başladı, yolumun bir kısmı da asfalt olsa da biraz engebeli. Bu hoplama zıplama motora uzun vadede zarar verir mi? Amortisörleri yumuşatabiliyor muyuz?

Onun dışında lastik olarak mitas sportforce+ kullanıyorum, yorumum kesinlikle çok iyi. Fiyat ve performansı üst düzey, taktığımdan beri yüksek gaz kalkış vs. hiç atma oynama yaşamadım, virajlarda etkin olarak yatabiliyorum yerinden kımıldamıyor motor.

Herkese iyi sürüşler dilerim.
    Depo ile gidon arasındaki parçayı tutan vida zırıltı yapıyor.Serviste o vidayı çıkarıp vidaya lastik conta ekliyorlar ve ses %80 azalıyor.1 dakikalık bir iş.Ben taktırdım.Sadece 1 vidayı çıkarıp aynen yerine takıyorlar.Kendinizde yapabilirsiniz.Abs benimde kaza yapmamı önledi.Abs’siz motor sürülmez bu memlekette
    ysnka83 bunu beğendi.

oktaymotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa lx150- YAMAHA 1100DRAGSTAR-CBR1000RR
    Türkiye de ilk mavi Dominar 400 Motosiklet Takip Sistemi(MTS)nin sahibi Ümit Küçükşahin arkadaşımıza hayırlı olsun
    Oktay Motor
    0212 655 70 70

takas teklifleri için lütfen arayınız
    Not:istediğiniz rengi seçebilme fırsatıyla oktay motor a bekliyoruz

kdiner ve ysnka83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    2400km de motoru yağ bakımına soksam mıki? Rodaj da bitti. Tamamen bir rahatlasa?

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Dün akşam 20km artçılı sürüşten sonra motor giderken istop etti. Baya bi sıcaklık geliyordu motordan. Isınmadan dolayı mı acaba. Daha önce başına gelen var mı
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

oktaymotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    vespa lx150- YAMAHA 1100DRAGSTAR-CBR1000RR
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam 20km artçılı sürüşten sonra motor giderken istop etti. Baya bi sıcaklık geliyordu motordan. Isınmadan dolayı mı acaba. Daha önce başına gelen var mı
    Ekranda hararet lambası vs yandımı farkedebildiniz mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

2400km de motoru yağ bakımına soksam mıki? Rodaj da bitti. Tamamen bir rahatlasa?
    faydası olur tabiki fakat bakımları 5000 km de bir yapılıyor bilginiz olsun bu ara bakım gibi olur

Alıntı oktaymotor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekranda hararet lambası vs yandımı farkedebildiniz mi

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

faydası olur tabiki fakat bakımları 5000 km de bir yapılıyor bilginiz olsun bu ara bakım gibi olur
    O zaman kaliteli tam sentetik bir yağ koysak ve 2500'lerde yağ değişmesek bakıma da en geç 500 km önceden 4500, 9500 v.b. gibi km'lerde gelsek sıkıntı olmayacaktır diye düşünüyorum, doğru mudur Oktay bey.(Bu arada NS150'de ben de her 2500'de yağ değişiyordum, bunda daha iyi yağ ile ara yağ değişimi yapmasan nolur diyorum da ondan sordum)
    oktaymotor bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Bugün tayfun motor Birol usta ilk yağ değişimini yaptı 738 km'de. Biraz vites yükseltebilirim artık 1000 km'de de kısıtlama kalkar biraz daha rahatlarım.

Cloud, kdiner ve oktaymotor bunu beğendiler.

Norton772 Motosikletiniz çok güzel görünüyor, sanki 600cc gibi güle güle kullanın. Ben de yarın teslim alacağım, ufaktan heyecan yapmaya başladım. 5.motosikletimi alacağım, 11 yıldır yine de her motorda heyecan oluyormuş demek ki.
    oktaymotor bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)