Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tayfun motor da olması lazım test motoru geçen post atmıştım yoksa o o haftaya özel bir testmiydi.
    hocam dominar var test motoru, ona bindim. v15 yok henuz, onu da az once Birol soyledi hala yok diye. ama zaten v15 son care. onceligim dominar yada olmazsa cb 125 f bir ihtimal. neyse cumartesi serik bayisine gidip bir konusucam ve belki dominar'i alip cikicam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam dominar var test motoru, ona bindim. v15 yok henuz, onu da az once Birol soyledi hala yok diye. ama zaten v15 son care. onceligim dominar yada olmazsa cb 125 f bir ihtimal. neyse cumartesi serik bayisine gidip bir konusucam ve belki dominar'i alip cikicam
    v15 çoğu yerde test motoru yok.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    MT-07
    Bir tane V15 test motoru bulursan, dominardan vazgeçebilirsin hocam. Benim dominar alma sebebim İstanbul'da sıkıştıran dallama çok olduğu için güvenli bölgeye kaçabilene kadar motorun uzayabilmesi. Yoksa Pulsar'da yetiyordu bana.

Benim dominar da da aynı şekilde arka fren problemi var.

Pulsar da şikayet edilen arka fren aslında tam istediğim gibi çalışıyordu. Arka tekere yeterince ağırlık gelmediğinden frenler iyi tutmasına rağmen çok çabuk bir şekilde kitleme yapmaktaydı. Kaliteli bir lastikle daha iyi olmuştu. Dozajlaması ve kullanımı gayet güzeldi. Özellikle artçılı kullanımda yeterli ağırlık olduğunda çok başarılı çalışmakataydı.

Bundaki problem arka frenin tutması için bile baya bir bastırmanız gerekiyor. ABS olduğundan kitlemeyecektir ama ABS olmasa, bu hali ile kitlemesini sağlamak oldukça zor olurdu.

Ön fren de aksine inanılmaz iyi çalışıyor. Hatta ABS olmasa acemi kullanıcılar için tehlikeli olacak şekilde diyebilirim. Düzgün frenleme yaptığınızda çok başarılı. Ben arka frendeki problemin balatanın alışması ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Muhtemelen bir ayarlama ile düzeltilecektir. Belki de pedalın pulsara göre daha aşağıda konumlanması da böyle hissetmeme neden olmuş olabilir ama bana güven vermedi. Arka frene bastığımda yeterli mesafede motoru durduramayacak hissi veriyor. İlginç olan birkaç kişiden benzer yorumlar okudum.

Daha 100km oldu. İlk bakımda bakılmasını istiycem. Sonuçları buradan paylaşırım.

Motosikleti
    MT-07
    Ben bugün elcik koruma takmak için gittiğimde tekrardan göstereceğim. 200-210km deyim gittiğim de 250 olur. Haftaya ilk bakına sokarım motoru. 2 tık benzin kaldı. Akşam çıkarken fulleyeceğim zira ne kadar yaktığımı daha hesaplamayacağım ilk 1000 hatta 2000km geçene kadar.

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı erman374 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim dominar da da aynı şekilde arka fren problemi var.

Pulsar da şikayet edilen arka fren aslında tam istediğim gibi çalışıyordu. Arka tekere yeterince ağırlık gelmediğinden frenler iyi tutmasına rağmen çok çabuk bir şekilde kitleme yapmaktaydı. Kaliteli bir lastikle daha iyi olmuştu. Dozajlaması ve kullanımı gayet güzeldi. Özellikle artçılı kullanımda yeterli ağırlık olduğunda çok başarılı çalışmakataydı.

Bundaki problem arka frenin tutması için bile baya bir bastırmanız gerekiyor. ABS olduğundan kitlemeyecektir ama ABS olmasa, bu hali ile kitlemesini sağlamak oldukça zor olurdu.

Ön fren de aksine inanılmaz iyi çalışıyor. Hatta ABS olmasa acemi kullanıcılar için tehlikeli olacak şekilde diyebilirim. Düzgün frenleme yaptığınızda çok başarılı. Ben arka frendeki problemin balatanın alışması ile ilgili olduğunu düşünmüyorum. Muhtemelen bir ayarlama ile düzeltilecektir. Belki de pedalın pulsara göre daha aşağıda konumlanması da böyle hissetmeme neden olmuş olabilir ama bana güven vermedi. Arka frene bastığımda yeterli mesafede motoru durduramayacak hissi veriyor. İlginç olan birkaç kişiden benzer yorumlar okudum.

Daha 100km oldu. İlk bakımda bakılmasını istiycem. Sonuçları buradan paylaşırım.
    bence pulsar'dan gelen bir aliskanliktir cunku ilk pulsar kullandigimda da bana onun freni cok yukarida ve biraz bicimsiz gelmisti. ayak fren ustunde hazir gidilmiyordu. servise gidip aldirmistim biraz asagi aldirmistim. cunku bu sekilde bu sefer de cabuk kitliyordu. onu yaptiktan sonra cok rahatlamistim ve kitlememisti frenler pulsar'da.

Motosikleti
    MT-07
    Ön fren maneti üstünde bana göre el ile gidilebilir ama arka fren peg’i üstünde ayak hazır şekilde gidilmez. Sert zıplasanız bir tümsekten yada çukurdan direk arka frene basıp tehlikeye düşme durumu oluşturuyor bence.

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön fren maneti üstünde bana göre el ile gidilebilir ama arka fren peg’i üstünde ayak hazır şekilde gidilmez. Sert zıplasanız bir tümsekten yada çukurdan direk arka frene basıp tehlikeye düşme durumu oluşturuyor bence.
    onu demek istemedim. ayak bicim olarak fren yapmaya hazir birpozisyonda tutulamiyordu. onceki motorumda ayagi hazirda tutabliyordum seklen ama pulsar'da geriye almak zorunda kaliyordum yada yandan disa dogru acmak gerekiyordu ve normal gidiste ayagi yoruyordu. yani ayak bilegi biraz yukari ekstra kivrilmis olarak basiliyordu bana gore. ayagin dogal durus seklinden dolayi fren pegi daha asagida konumlanmalidyi demek istiyorum pulsar'da.
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    İstanbul’da yağmur kesilirse bugün servise gittiğimde başka motorlarda da bakacağım bir arka fren peg’lerine. Lakin hiç duracakmış gibi gözükmüyor.

Motosikleti
    bu gün çantamızı da taktık ufak tefek işleri var ama sorun değil gayet güzel oldu. arka çanta maxsem sl40 modeli yan çantalar ise maxsem mx32 modeli.

mavellen ve Angrypower bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda Dio
    bu aralar pek gezmiyorsun
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu aralar pek gezmiyorsun
    nasii, havalar bozuk biraz ısınsa ışınlanacağım da yok, evden işe işten eve gidiyorum burası antalya değil.
    Orkidor61

Motosikleti
    MT-07
    Güle güle kullanıp gezersin umarım. Ben çanta olayını sevmesem de touring olmuş motor. Gezilip tozulur.
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Güle güle kullanıp gezersin umarım. Ben çanta olayını sevmesem de touring olmuş motor. Gezilip tozulur.
    14 model pulsar kullandım yan çanta takmak nasip olmadı, 16 model pulsar kullandım ona da nasip olmadı en sonunda dominara yan çanta nasip oldu, çantalar devamlı üzerinde durmayacak arka çanta hariç, şimdilik sök tak basit değil ama onun da çaresine bakacağım, çok fazla kamp gezi yaptığımız için benim için gerekli.
    Orkidor61

hayırlı olsun kemal.
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Ben sadece sürüp gezdiğim için bana gereksiz kalıyor. En fazla zincir yağı falan koyuyordum ama sade naked olması benim için kafi. Gidon yükseltme ile pulsar ekstra çamurluğunu taktım. Elcik koruma takacağım. Bide Çakar lazım. Polislerinki gibi bir sağ bir sol çakan 12ledli bişey. Maksat biri dikiz aynasından bakınca görsün. Led istememin sebebi de diğerlerinin modları şaşıyor. Biri çakıyor diğeri bakıyor falan. Sağlı sollu çakınca hem görsel olarak güzelleşiyor hem de daha iyi etki bırakıyor.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14 model pulsar kullandım yan çanta takmak nasip olmadı, 16 model pulsar kullandım ona da nasip olmadı en sonunda dominara yan çanta nasip oldu, çantalar devamlı üzerinde durmayacak arka çanta hariç, şimdilik sök tak basit değil ama onun da çaresine bakacağım, çok fazla kamp gezi yaptığımız için benim için gerekli.
    Kampçı olduğunuz için çok kullanışlı olmuş ancak bana göre çok çirkin olmuş ya.Tabi zevk meselesi ama ben dominara bu dokunuşları yakıştıramıyorum bir türlü.Güle güle kullanın.
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kampçı olduğunuz için çok kullanışlı olmuş ancak bana göre çok çirkin olmuş ya.Tabi zevk meselesi ama ben dominara bu dokunuşları yakıştıramıyorum bir türlü.Güle güle kullanın.
    tşk ederim yeri geldiği zaman bu çantalar bile yetmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

Ben sadece sürüp gezdiğim için bana gereksiz kalıyor. En fazla zincir yağı falan koyuyordum ama sade naked olması benim için kafi. Gidon yükseltme ile pulsar ekstra çamurluğunu taktım. Elcik koruma takacağım. Bide Çakar lazım. Polislerinki gibi bir sağ bir sol çakan 12ledli bişey. Maksat biri dikiz aynasından bakınca görsün. Led istememin sebebi de diğerlerinin modları şaşıyor. Biri çakıyor diğeri bakıyor falan. Sağlı sollu çakınca hem görsel olarak güzelleşiyor hem de daha iyi etki bırakıyor.
    benim motorda gördüğün u3 veya u5 olması lazım ve 3 modlu ama ben çakar özelliğini iptal ettim ve devamlı sabit yanıyor çinden çakar devresi alıp taktım sorunsuz sıkıntısız çalışıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:00 ----------

benim motorda gördüğün u3 veya u5 olması lazım ve 3 modlu ama ben çakar özelliğini iptal ettim ve devamlı sabit yanıyor çinden çakar devresi alıp taktım sorunsuz sıkıntısız çalışıyor.

https://tr.aliexpress.com/item/Newes...708.0.0.fNJL9Q

https://tr.aliexpress.com/item/1PC-4...708.0.0.GW5kZJ
    Orkidor61

Motosikleti
    MT-07
    10,62lt benzin aldım. 282km yol yapmışım. Ortalama 3.77lt yakmışım. Bugün 5ten 4e attım çıtaks die geçti. Bu dişliler alışıyor die bırakmıyor bazen. İlk 2 gün boşa geçmiyordu. İleri geri boş denemesi yapıyordum. Şu 2000km bitse de tam anlamıyla bir tanışsak şu Dominar’la

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kemal o çantaların kıymetini uzun yol yapanlar iyi biliyor. En güzel günlerde kullan kardeşim. Sol çantadan sağ çantaya dıştan dışa kaç cm. Rx3i evo da
    yaklaşık 80 cm . Ölçer ve yazarsan seviniriz. Saygılarla.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (1 üye ve 5 misafir)