Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekür ederim.

Deneyemem malesef çok geç artık.Aldık birkere.

40 dişli aldım arayıp değiştireyimmi.Orjinali 42 diş sanıyordum.

Bunun gidonu yükseltmeye gerek varmı.Bel ağrısı yapıyormu?
    orjinal dişli 45 tir, 40 dişli biraz düşük kalabilir ama yakıta ve vites arasına artı değer katıyor, 42 dişi bana göre bir harika, gidon alçak yüksek hızda size rahatsızlık verebilir çünki istanbul antalya yaptım hoş olmadı, gidon yükseltme takılı iken istanbul trabzon yaptım hiçbir rahatsızlık yaratmadı, dişliyi 42 gidon yükseltme ve isterseniz ön cam da takıp rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. gidon yükseltme 45tl olması lazım, ön cam 130tl.
    mavellen bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal dişli 45 tir, 40 dişli biraz düşük kalabilir ama yakıta ve vites arasına artı değer katıyor, 42 dişi bana göre bir harika, gidon alçak yüksek hızda size rahatsızlık verebilir çünki istanbul antalya yaptım hoş olmadı, gidon yükseltme takılı iken istanbul trabzon yaptım hiçbir rahatsızlık yaratmadı, dişliyi 42 gidon yükseltme ve isterseniz ön cam da takıp rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. gidon yükseltme 45tl olması lazım, ön cam 130tl.
    Teşekkürler,yarın görüşüp dişliyi değiştirip extradanda gidon yükseltme sipariş edeyim.160 km hız bana kafi sırf vites araları uzasın son viteste yüksek devirde kalmamak adına dişli değişiyorum.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız binmeniz dileğiyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın

Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız binmeniz dileğiyle.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:26 ----------

Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanın
    Teşekür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

Kalyoncu motorda gidon yükseltme aparatı bulamadım.Siz nerden temin etmiştiniz.Arka dişliyi 42 olarak değiştirdim.Haklıymışsınız orfinali 45 dişmiş.

Motosikleti
    Teşekür ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:02 ----------

Kalyoncu motorda gidon yükseltme aparatı bulamadım.Siz nerden temin etmiştiniz.Arka dişliyi 42 olarak değiştirdim.Haklıymışsınız orfinali 45 dişmiş.
    ben bu arkadaştan aldım hiçbir ekleme kesme biçme yapmadan takıp kullanıyorsunuz.
    https://www.sahibinden.com/ilan/yede...73582079/detay
    mavellen bunu beğendi.
    Orkidor61

Motosikleti
    Cb 250 R
    Son zamlardan sonra absli motor arayışındayım.Bu motorun kronik sorunları var mı ? Problemler neler varsa ?

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı 2wsx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son zamlardan sonra absli motor arayışındayım.Bu motorun kronik sorunları var mı ? Problemler neler varsa ?
    Kronik veya değil problemi yok. Son hızı yeterli gelmiyor kimisine stok haliyle 160 küsur km yapar. Kişiden kişiye değişmekle beraber titreşim mevzusu var. Ben rahatsız olmadım hiç baya da uzun yol yaptım.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Arkadaşlar selam, 500 km'ye yaklaştık, ilk bakıma girecek motor. Hangi servisi önerirsiniz? Anadolu tarafındayım.

Motosikleti
    Alıntı melihbesikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, 500 km'ye yaklaştık, ilk bakıma girecek motor. Hangi servisi önerirsiniz? Anadolu tarafındayım.
    kadıköy tepenatulus un orda baymoto var öneririm, 14-16 pulsar ve dominar her bakımımda oraya gittim.
    Orkidor61

Motosikleti
    Honda NC750X 2015
    Selam Arkadaşlar,
    1-2 Gün önce yeni dominar aldım. Motor hoşuma gitti akşamları geziyorum.
    Gördüğüm 2 sıkıntı var şimdilik bu konularda yapılabilecek bir şey var mıdır?

1- Direksiyon turu çok zayıf tur artırılabilir mi? (Henüz sıkışık trafiğe girmedim ama girersem sıkıntı olacakmış gibi duruyor. Apartmana sokmak için 40 kere ileri geri yapıyorum dönmüyor motor)
    2- Aynalar çok kısa arkayı göremiyorum taktırabileceğim tavsiyeniz var mı?
    3- Arka çanta taktırmayı düşünüyorum bu konuda da iyi tavsiyesi olan var mı? Yada taktırma diyende olabilir mi bilemiyorum :/ Malum yeni motorcu olucaz daha

Motosikleti
    Alıntı MrTongue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar,
    1-2 Gün önce yeni dominar aldım. Motor hoşuma gitti akşamları geziyorum.
    Gördüğüm 2 sıkıntı var şimdilik bu konularda yapılabilecek bir şey var mıdır?

1- Direksiyon turu çok zayıf tur artırılabilir mi? (Henüz sıkışık trafiğe girmedim ama girersem sıkıntı olacakmış gibi duruyor. Apartmana sokmak için 40 kere ileri geri yapıyorum dönmüyor motor)
    2- Aynalar çok kısa arkayı göremiyorum taktırabileceğim tavsiyeniz var mı?
    3- Arka çanta taktırmayı düşünüyorum bu konuda da iyi tavsiyesi olan var mı? Yada taktırma diyende olabilir mi bilemiyorum :/ Malum yeni motorcu olucaz daha
    Hayırlı olsun.
    gidon turu kısa birşey yapamazsınız sanırsam, yan sehpaya alıp gidon kolunu ve arka tutacağı tutup tekeri boşa çıkartıp yan ayak üzerinde çevirebilirsiniz.
    ayna olarak discovey veya tvs apaçhi aynası işinizi görecektir.
    çanta olayı size kalmış işime yarar derseniz taktırın yok ben kullanmam derseniz taktırmazsınız.
    Orkidor61

Motosikleti
    Cb 250 R
    Yağa su karıştırma olayı mı var motorun ?

Motosikleti
    Alıntı 2wsx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağa su karıştırma olayı mı var motorun ?
    Bajaj dominar 400 türkiye facebook sayfası adminiyim daha bir tane bile yağa su karışmış dominar duymadım, yaşayan varsa beni de bilgilendirirse sevinirim bende merak ediyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750X 2015
    Teşekkürler

Bajaj dominar 400 türkiye facebook sayfası adminiyim daha bir tane bile yağa su karışmış dominar duymadım, yaşayan varsa beni de bilgilendirirse sevinirim bende merak ediyorum.
    Kemal dostum,bu gidon yükseltme aparatını Muhammed kardeşimizden aldım.Kemal bey yardımcı olur dedi.Sana zahmet dikkat etmem gereken birşeyler varsa veya püf noktası yardımcı olursan sevinirim.

Motosikleti
    Honda NC750X 2015
    Selam 45 diş-42 diş değiştirme olayı nedir gereklimidir ne işe yarar arkadaşlar?

Selam 45 diş-42 diş değiştirme olayı nedir gereklimidir ne işe yarar arkadaşlar?
    Vites arası uzuyor.

Motosikleti
    Kemal dostum,bu gidon yükseltme aparatını Muhammed kardeşimizden aldım.Kemal bey yardımcı olur dedi.Sana zahmet dikkat etmem gereken birşeyler varsa veya püf noktası yardımcı olursan sevinirim.
    Eskisini çıkartıp yenisini takıyorsun, bir arkadaştan destek alarak yaparsan daha iyi olur sonuçta gidon kolu boşa çıkınca koyacak yer tutacak kişi arıyorsun, taktıktan sonra debriyaj ve fren koluna açı veriyorsun aynaları ayarlıyorsun bitti gitti, 05464168600 bu numaradan ulaşabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:01 ----------

Şehir içi devamlı vites değiştirmek zorunda kalmıyorsun, vites arasını uzattığı için daha rahat kullanıyorsun.
    mavellen bunu beğendi.

motomaniag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 cbf 150 kawasaki er-5 pulsar 200 inazuma
    selam arkadaşlar bende dominar aldım şehir içi vites atmaktan yoruldum gerçekten ama kilom 110 ve genelde artçı ile sürüyorum motorumu artçımda 80 kilo arka dişli 45 den 42 ye düşürünce vites arası uzuyor denilmiş sorum şu 42 diş takılınca çekişten çok düşüyormu? benim gibi ağır yüklü binilince bayırlarda zorlanırmı çekişte bilgi verirseniz çok sevinirim.

Motosikleti
    Alıntı motomaniag adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar bende dominar aldım şehir içi vites atmaktan yoruldum gerçekten ama kilom 110 ve genelde artçı ile sürüyorum motorumu artçımda 80 kilo arka dişli 45 den 42 ye düşürünce vites arası uzuyor denilmiş sorum şu 42 diş takılınca çekişten çok düşüyormu? benim gibi ağır yüklü binilince bayırlarda zorlanırmı çekişte bilgi verirseniz çok sevinirim.
    Bu oranda bir şey diyemem, ben 60 kiloyum ve artçı almadığım için nedir bilmiyorum, size göre biraz düşüş olabilir ama öyle ahım şahım bir düşüş olmaz diye tahmin ediyorum, dediğiniz şekilde kullanan varsa onlar daha iyi yorum yapar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (1 üye ve 8 misafir)