Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    hocam muzun icindekiler cikolata mi?
    kdiner bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam muzun icindekiler cikolata mi?
    evet, çikolata var bonibon tarzı şekerleme var yani bir kaç malzeme daha var.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet, çikolata var bonibon tarzı şekerleme var yani bir kaç malzeme daha var.
    guzel oluyormu bari?

Motosikleti
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    guzel oluyormu bari?
    şekerli bana dokunuyor bir tadımlık aldım baktım bol şekerli yok kalsın dedim ama arkadaşlar baya sevdi.
    Orkidor61

melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Dominarımı teslim aldım, dün yağmur altında yaklaşık 30 km'lik bir sürüş yaptım. En son 2 sene önce, 150 cc'lik bir motor sürmüştüm ve ondan beri kullanmamıştım. Başta biraz korktum ama gaz verdiğimde, sanki yıllardır kullanıyormuşum gibi rahat hissettirdi.

İlk izlenimlerim, motor çok dengeli ve güven veriyor. ABS'yi bir kere devreye soktum ve ne kadar önemli olduğunu anladım. Tork çok iyi, hatta sakin sürüş yapmaya çalıştığımda, gaza dokunsam bile ileri atılıyor. Zamanla alışacağız.

5 bin deviri geçmemeye çalışıyorum rodajdan ötürü. Bunun yanında üzerinde gelen lastik iyi gibi geldi, su birikintilerine çukurlara girdim ve problem yaşamadım. Tabi bunlar düz yolda.

Olmuşken tam olsun düşüncesiyle, mitas sportforce+ ön arka lastik, bir çift U7 sis lambası, usb şarjlı elcik ısıtma ve kalyoncu motordan tur camı aldım. Elcik koruma aklıma takıldı sadece, kullanırken elim takılır mı vs emin olamadım, ama ledlileri iyi duruyor görünürlük bakımında yararlı olabilir, ancak koruma konusunda plastiğin pek koruyacağını sanmıyorum.

Toplam masrafımı yazmam gerekirse;

16700 TL Dominar,
    100 TL ruhsat + plaka,
    370 TL Allianz sigorta,
    750 TL Mitas sportforce+ lastikler,
    180 TL sis farları ve usbli elcik ısıtmalar,
    100 TL ön tur camı,
    50 TL branda,
    120 TL Securage 9.5 mm zincir ve securage alarmlı disk kilidi (motomax %50 indirimden)

18370 TL toplam masraf.

Artık sadece kışın bitip keyifli sürmek kalıyor. Yıl sonu olduğu için uygun fiyatları kovaladım, bir süre yatacak gibi motor. Ocak zammından önce acele etmek lazım, bayi, dominarın 22-23 arasında olacağını, zammın bir anda değil, ayda 1000 lira basamaklar şeklinde olacağını söyledi. Bir de NK400 satmak için biraz uğraştı ancak dominarda karar kılmıştım zaten.

Herkese iyi sürüşler

Bu da ilk ve tek fotoğrafım, daha fazla çekmeye fırsat olmadı

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Hayırlı olsun. İyi günlerde kullanın

Motosikleti
    Alıntı melihbesikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominarımı teslim aldım, dün yağmur altında yaklaşık 30 km'lik bir sürüş yaptım. En son 2 sene önce, 150 cc'lik bir motor sürmüştüm ve ondan beri kullanmamıştım. Başta biraz korktum ama gaz verdiğimde, sanki yıllardır kullanıyormuşum gibi rahat hissettirdi.

İlk izlenimlerim, motor çok dengeli ve güven veriyor. ABS'yi bir kere devreye soktum ve ne kadar önemli olduğunu anladım. Tork çok iyi, hatta sakin sürüş yapmaya çalıştığımda, gaza dokunsam bile ileri atılıyor. Zamanla alışacağız.

5 bin deviri geçmemeye çalışıyorum rodajdan ötürü. Bunun yanında üzerinde gelen lastik iyi gibi geldi, su birikintilerine çukurlara girdim ve problem yaşamadım. Tabi bunlar düz yolda.

Olmuşken tam olsun düşüncesiyle, mitas sportforce+ ön arka lastik, bir çift U7 sis lambası, usb şarjlı elcik ısıtma ve kalyoncu motordan tur camı aldım. Elcik koruma aklıma takıldı sadece, kullanırken elim takılır mı vs emin olamadım, ama ledlileri iyi duruyor görünürlük bakımında yararlı olabilir, ancak koruma konusunda plastiğin pek koruyacağını sanmıyorum.

16700 TL Dominar,
    100 TL ruhsat + plaka,
    370 TL Allianz sigorta,
    100 TL ön tur camı,
    50 TL branda,
    120 TL Securage 9.5 mm zincir ve securage alarmlı disk kilidi (motomax %50 indirimden)

18370 TL toplam masraf.

Artık sadece kışın bitip keyifli sürmek kalıyor. Yıl sonu olduğu için uygun fiyatları kovaladım, bir süre yatacak gibi motor. Ocak zammından önce acele etmek lazım, bayi, dominarın 22-23 arasında olacağını, zammın bir anda değil, ayda 1000 lira basamaklar şeklinde olacağını söyledi. Bir de NK400 satmak için biraz uğraştı ancak dominarda karar kılmıştım zaten.

Herkese iyi sürüşler

http://www.hizliresimyukle.com/image...at16.41.29.jpg
    Hayırlı olsun.
    Orkidor61

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

16700 TL Dominar,
    100 TL ruhsat + plaka,
    370 TL Allianz sigorta,
    100 TL ön tur camı,
    50 TL branda,

18370 TL toplam masraf.

Herkese iyi sürüşler

http://www.hizliresimyukle.com/image...at16.41.29.jpg
    hangi bayıden aldım dostum bende alma arefesındeyım ?
    Dört Silindirin Gücü Adınaaaa ......!

melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Arkadaşlar elcik ısıtma ve sis lambası garantiyi bozuyor mu?

Motosikleti
    Arkadaşlar elcik ısıtma ve sis lambası garantiyi bozuyor mu?
    Servis ile görüşürseniz daha iyi olur.

hayırlı olsun, güle güle kullanın.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Bu motorun cbr250 (çift farlı) ile olan bi fotoğrafı var mı? Geçen Kayalar Motor da gördüm Dominar ı, kalıbı bana küçük geldi...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

Motosikleti
    Derbi ETX
    3 gün önce bende dominar aldım. avadanlık ve el kitabını istemek aklıma gelmedi. vermeleri gerekmiyor mu?

Motosikleti
    Alıntı JafJaf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 gün önce bende dominar aldım. avadanlık ve el kitabını istemek aklıma gelmedi. vermeleri gerekmiyor mu?
    Hayırlı olsun güle güle kullanın, avadanlık arka selenin altında, kullanma kılavuzunu internetten indirmeniz gerek.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı jimi_hendrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun cbr250 (çift farlı) ile olan bi fotoğrafı var mı? Geçen Kayalar Motor da gördüm Dominar ı, kalıbı bana küçük geldi...
    Cbr’den büyük.250-400 cc klasmanında neredeyse en kalıplı motor dominar

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dominar için arka çanta demirini nasıl tedarik ederiz?bilgisi olan varmı?Birde eklemeyi unuttum.Üç diş küçük arka dişli lazım olacak.Yağ kapasitesi nekadar?100 km sakin kullanımda tüketimi ne kadar.1400cc araçdan az yakarmı?Pulsardan birazdaha atik diye tahmin ediyorum.Hem pulsara hemde dominara binen arkadaşların görüşleri nelerdir?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:35 ----------

Pulsarın 1 takım zincir seti var.Dominara uyum sağlarmı?İlk 500 km de özellikle dominar için şunlara dikkat edersen daha iyi olur tavsiyeleriniz varmı?Pulsarın 1 adet gaz teli ve debriyaj teli var.Yedek almıştım.Dominara uyarmı yoksa vereyim gitsinmi?Aynalardan memnunmusunuz?Kalyoncu motordaki elcik ısıtmayı alıp deneyeniniz oldumu.

Motosikleti
    Ben bu çanta demirini kullanıyorum.
    https://www.facebook.com/bajajaksesu...834961/?type=3

kalyoncu motordan almıştım 42 dişliyi alabilirsiniz veya servislerde olabilir.
    http://www.kalyoncumotor.com/urun/ba...ormans-dislisi

dominarda iki yağ süzgeci bir yağ filtresi var, iki tıpa ve yağ filtresini değiştirirseniz 1,8 olması lazım.
    tüketim ha ve yol şartlarına bağlı olarak kişiden kişiye değişir 3-3,5 litre civarı.
    Test imkanın varsa deneyin en azından kendiniz daha iyi anlarsınız.
    pulsar 520 108 bakladan oluşuyor, dominar 520 120 bakladan oluşuyor kısa gelir.
    zaten 2000km ye kadar sınırlayıcı var.
    gaz teli olabilir debriyaj teli belki biraz uzun gelebilir ama sıkıntı yaratmaz.
    aynalardan ben memnunum ama kalıbınıza göre memnun kalmayabilirsiniz, discovry veya apachi aynası oluyor tıpkı pulsarda olduğu gibi.
    elçik ısıtmayı ben çinden almıştım birşey diyemem.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu çanta demirini kullanıyorum.
    https://www.facebook.com/bajajaksesu...834961/?type=3

kalyoncu motordan almıştım 42 dişliyi alabilirsiniz veya servislerde olabilir.
    http://www.kalyoncumotor.com/urun/ba...ormans-dislisi

dominarda iki yağ süzgeci bir yağ filtresi var, iki tıpa ve yağ filtresini değiştirirseniz 1,8 olması lazım.
    tüketim ha ve yol şartlarına bağlı olarak kişiden kişiye değişir 3-3,5 litre civarı.
    Test imkanın varsa deneyin en azından kendiniz daha iyi anlarsınız.
    pulsar 520 108 bakladan oluşuyor, dominar 520 120 bakladan oluşuyor kısa gelir.
    zaten 2000km ye kadar sınırlayıcı var.
    gaz teli olabilir debriyaj teli belki biraz uzun gelebilir ama sıkıntı yaratmaz.
    aynalardan ben memnunum ama kalıbınıza göre memnun kalmayabilirsiniz, discovry veya apachi aynası oluyor tıpkı pulsarda olduğu gibi.
    elçik ısıtmayı ben çinden almıştım birşey diyemem.
    teşekür ederim.

Deneyemem malesef çok geç artık.Aldık birkere.

40 dişli aldım arayıp değiştireyimmi.Orjinali 42 diş sanıyordum.

Bunun gidonu yükseltmeye gerek varmı.Bel ağrısı yapıyormu?

Motosikleti
    BU gün hava yağmurlu iken garaja çektim çakarlı stop devresi ve manüel yağlama monte ettim, yağlama biraz emanet gibi oldu ama daha da iyisi gelecektir.

bu da yağlayıcı sistemim, tavşan suluğu kullandım biraz hortum delikli metal çubuk sabitlemek için metal parça ve cırt.

bu da çakarlı stop devremizin videosu, daha önce pulsarımda kullanmıştım bunda da aynısını kullandım.
    https://www.youtube.com/watch?v=c_6ghSHG2CQ
    mavellen bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    +1 Pulsardan ===»» Dominara. Güç olarak pulsarın iki katıdır kendisi zaten göreceksin kullanınca. Torku tam iki katıdır. Yakıt sakin kullanımda min 3,5 litreye kadar düşürdüm ben. Ortalama 4-4,5 litre arası yakar. Konfor olarak pulsardan kat kat güzeldir. Kurban bayramı tatili döneminde iki haftada 4000 km yaptım Gürcistana filan gittim, bana mısın demedi. Bende bana mısın demedim daha vaktim olsa daha giderdim. 12500 km deyim şuan iyiyiz
    mavellen bunu beğendi.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)