Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı efizikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar 400 ü 1ay önce bende sıfır aldım 1 ayda toplam 4600 km yol yaptım yaşadığım herşeyi paylaşmak isterim öncelikle motordan oldukça memnunum rodajı tamamladıktan snra izne çıkıp kırklareliden istanbula ordan da izmire gittim orda kullandım ordan da dönüş yaptım geldim titreşim kısmına gelirsek beni rahatsız eden bir durum olmadı uzun yolda gayet memnun kaldım bazı anlarda hızı yetmese de skılsamda keyifli bir motor yakıt dersek açık ve net gazlaya gazlaya giderseniz 80 km de yarım depo yedim bandırma feribotuna yetişecem diye ama gel gelelim insan gibi kullanırsanız tek diş 80 km götürebiliyor sizi frenler dersen bana yetti de arttı izmir yolculuğmda 1800 km yaptım şehir içi dışı karışık 444 tl benzin almışım fişleri sakladıydım sorana tavsiye ederim artçılı da kullandım pulsara binen arkadaşlarım buna da bindi çok memnundular inmek istemediler o kdar rahat demek ki torkuna herkes bayılıyor yollarda çok kişi çevirip kaç yapıyor diye soruyor görntüde yeterli demektir. Şimdi gelelim olumsuz özelliğine aslında motorun değil aptal salak servis ya da bayilerin sorunu var motoru sıfır olarak kartaldan aldım koruma takozu taktırdım 200 tl ye ve o takoz yan sanayi olduğu için vidası külbütor kapağı denen motor kapağının üst tarafına saplanmş ve çatlatmş buradan yağ sızdırmış ama bunu biz sandık ki contadan kaçırıyor bunu niye mi sandık kırklareli de bir servis motora 1.7 lt yağ konduğunu söyledi ve bu yağ çok geldiği için bay moto dedi ki contaya basınç olmş neyse bugün söküldü ve herkes şok neyse bay moto sağolsun bir karışımla o çatlağı kapadı ne mi olcak zaman gösterir ama siz siz olun motorun orjinalini bozmayın ve servise güvenmiyorsanız gitmeyin ben artk garantiden çıkacağını bilsem güvenmediğim yerde bakım yaptırmam bunları Ekrem ATA ya da bildirdim fabrikaya da yarın resmi olarak şikayette bulunacağım sıfır alcak arkadaşlar koruma takozu taktırırsanız dikkatli olun ikinci el alcaklarda takozlu motorun külbütor kapağına dikkat edin bu sorunu belki tek ben yaşadım ama illa ki bunu yaşayan olacak saygılarımla
    Geçmiş olsun, ben takoz hiçbir zaman taktırmam, koruma demiri yapılırsa o zaman taktırırım ama sonuçta onu da vida tutacak uyardığınız için tşk ederim.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, ben takoz hiçbir zaman taktırmam, koruma demiri yapılırsa o zaman taktırırım ama sonuçta onu da vida tutacak uyardığınız için tşk ederim.
    Vidayı kestiler bay moto da şuanlık bi sıkıntı gözükmüyor ilerleyeb zamanlarda göreceğiz.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar400
    Selamunaleyküm
    1400 km de dominarım var.iki problemim var .
    1-motor bazen gaz yemiyor ,trafikte tehlike arzediyor
    2-debriyaj manetinde bazen rahatsız edici sürtünme hissi oluyor.

Serviste,2000 km den sonra birinci sorun kendiliğinden çözülür,ikinci sorun ise kaydırmalı debriyaj olduğu için normal bunlar böyledir.dendi
    Bu konuda bilgisi olan arkadaş var ise fikrini paylaşırsa sevinirim.
    Motordan bu iki mevzu yüzünden soğudum resmen!

Alıntı Karıncaezmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamunaleyküm

Serviste,2000 km den sonra birinci sorun kendiliğinden çözülür,ikinci sorun ise kaydırmalı debriyaj olduğu için normal bunlar böyledir.dendi
    Bana yazar mısınız? ekrem_ata@kuralkan.com.tr.

Bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Yardımcı olalım. ilk madde ile ilgili söyleyebileceğim ön koruma olarak rodaj süresi boyunca 2000 km kadar devir kesici 5700-6000 rpm'de devreye giriyor. Bu km.lerden sonra normal sürecine girecektir. Ama gene de detay yazarsanız ve hangi servise gittiğinizi belirtirseniz yardımcı olalım.

Selamlar...
    maktama, hyanax100, Emrah M. ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı Karıncaezmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamunaleyküm

1- depoyu doldururken pompanın girdiği kısmın üzerine benzinin gelmemesine dikkat edin, hava alamadığı için yola çıktığınızda gaz kesme yapıyor tabi durum bu şekil ise, torktan dolayı gazı tam ayarlayamadığınız içinde bu durumu yaşıyor olabilirsiniz.
    2- bunu tam anlamadım sürtünme derken, vites küçülteceğiniz zaman kıkırdama şekli gibi mi.
    bursalıali bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana yazar mısınız? ekrem_ata@kuralkan.com.tr.

Bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Yardımcı olalım. ilk madde ile ilgili söyleyebileceğim ön koruma olarak rodaj süresi boyunca 2000 km kadar devir kesici 5700-6000 rpm'de devreye giriyor. Bu km.lerden sonra normal sürecine girecektir. Ama gene de detay yazarsanız ve hangi servise gittiğinizi belirtirseniz yardımcı olalım.
    Selamlar...
    Ekrem bey, bu gaz yememe olayını ben de neredeyse sık denilebilecek şekilde yaşıyorum, motorum 6400 küsür km'de. 4-7 bin devir arası motor sanki boğuluyormuşçasına gaz yemeyebiliyor, gazı kapatıp açıyorsunuz ya da debriyajla hafif deviri yükseliyorsunuz, hemen kendine geliyor. Bunu her zaman yapmıyor ama sıkça başıma geldi.

Bu konu Yurtdışı hint xbhp forumunda da zamanında(05/2017) dile getirilmiş ve yazılım güncellemesi(ECU update) ile çözülmüş yazılana göre.
    Forumdak mesajın linki:
    LINK1
    LINK2

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- depoyu doldururken pompanın girdiği kısmın üzerine benzinin gelmemesine dikkat edin, hava alamadığı için yola çıktığınızda gaz kesme yapıyor tabi durum bu şekil ise, torktan dolayı gazı tam ayarlayamadığınız içinde bu durumu yaşıyor olabilirsiniz.
    2- bunu tam anlamadım sürtünme derken, vites küçülteceğiniz zaman kıkırdama şekli gibi mi.
    Kemal hocam, olay deponun doluluğundan bağımsız olarak gelişiyor.
    Bizdeki durumun da yazılım ile ilgili olduğunu düşünüyorum.

Kullanıcı arkadaşlara küçük bir sorum olacak Dominar 400'ün tek silindir olması uzun yolda titreşim bakımından ne derece sıkıntı yaratıyor veya yaratıyor mu?

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Benim motorum da 7000Km'de 2 ay önce aldım. Gaz yememe problemini genelde Shell Nitro+ aldığımda yaşamıyorum. Bunun dışındaki benzinlerde sık yaşadığım doğrudur. Günde en az 1 kez başıma geliyor. Gazı açıyorum motor bayılıyor ve hatta hızlanması gerekirken yavaşlamaya başlıyor. Gazı bırakıp vites düşürüyorum ve tekrar hızlanıyorum.

Açıkçası çok rahatsız edici bir durum.

Hazır yazmaya fırsat bulup başlamışken yaşadığım bazı problemleri burada dile getirmek istiyorum;

Yaşadığım şehrin servisinde (Bursa) internetten aldığım 42 dişliyi alıp taktırdım. Bununla birlikte 5000 bakımını da halletiler. 5000km'den sonra 1500 olan rölanti devri 2000'e çıktı ve 45 dişli ile 162 km olan top speed değerim 42 dişli ile değişmeyip aynı kaldı. 8000 devirden sonra sanki gaz açmıyormuşum gibi sabit kalıyor ve daha fazla gitmiyor. İnsanlar 40 dişli ile nasıl 184+ hızlara çıkıyorlar bilmiyorum. Top speed meraklısı değilim dişliyi tamamen devir aralıklarını uzatmak amacıyla taktırdım.

Dominar'ı birlikte aldığımız bir arkadaşım 40 dişli takmasına rağmen dün yaptığımız konuşmada 155 üzerine çıkamadığını söyledi. Bu insanlar bunu nasıl yapıyor ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:04 ----------

Alıntı 150_zat_ank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son 3 günde 750+750 km git gel yaptım, sanırım en memnun kullanıcılardan biriyim. Sadece şunu söyleyim 4000km yol yaptım yine olsa yine alırım. titreşim bana göre hiç yok. tek söyleyebileceğim 1527 km de ortalama 140-150 km hız ile yol aldım 343 tl yakıt harcamışım bu kadar beklemiyordum.
    tapagaz gitmeseydim ne kadar yakardı onu bilemedim
    Hocam aynı şekilde yüklü ve artçılı şekilde aynı hızlarda 1555 km yolda 500 tl yaktım. Fark nedir acaba
    Karıncaezmez bunu beğendi.

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Kesinlikle en ufak bir sıkıntı yaşamıyorsunuz izmire gidiş dönüş ve orada gezdim toplam 1800 km yapıldı titreşim kabul edilir seviyede.

Motosikleti
    Dominar400
    Ben de gaz yememe sorununun yazılımdan kaynaklandığını düşünüyorum ama 2000 km yi bir umut bekliyorum.
    Zannedersem debriyaj manetinde hissettiğim telin takılma hissi bana özel bir sorun ,yağını boşaltıp debriyajı açtırıp baktırmam gerekecek.
    Bu arada servisim bay moto.
    Parça sorununa da değinmek istiyorum ön jant siparişi verdik 45 gündür herhangi bir haber yok,malum hindistan çok uzak!

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Gaz yememe meselesini ben sıfır km olarak bayiden otobana girdiğim gün fark ettim. Garip bi şekilde 2 ve 3 viteste duvara çarpar gibi oldu motor. Ama biraz daha gaz acinca kendine geldi. Çok enteresan ama o günden beri sadece bir kez daha yaptı. Sık olmadığı icin hangi şartlarda, hangi yol eğiminde veya kullanımında bunu yaptığını gözlemleyemedim. Neticede mekanik bir işleyiş var ve onlarında arasıra kafalarına göre takıldıklarını düşünüyorum

motomaniag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 cbf 150 kawasaki er-5 pulsar 200 inazuma
    herkeze merhaba 12 yıldır motosiklet kullanıyorum büyük ve küçük cc çok motorum oldu en son mavi renk çok temiz bir inazumam vardı ayyaş bir taksici kırmızı ışık ihlali yaparak motorumu pert etti ALLAH'A şükür bende bir hasar oluşmadı zamanında çok kaza atlattığım için artık düşmeyi kalkmayı öğreniyor insan şimdi forumdaki arkadaşlar benim zar zor birikmiş 15.500 tl nakit pazarm var düşük km de dominar 400 arıyorum ilgilenen olursa bana ulaşırsa sevinirim herkeze kazasız belasız sürüşler dilerim.

Motosikleti
    CBF600sa , tvs Jüpiter
    Arkadaşlar merhaba ; Dominar 400 alım kararı arefesindeyim.Ancak meşhur titreşim konusu kafamı çok kurcalıyor .Anladığım kadarı ile 5000-6000 devirden sonra rahatsız ediyormuş,Kullanan arkadaşlardan bir ricam olacak 6.vites 4000 - 50000 - 6000 ve 7000 devirdeki süratlerini yazarlar mı? Ona göre sürat vites ve titreşim karşılaştırması yapacağım.
    Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    42 dişli var gayet rahat ve titreşimsiz kullanıyorum motor 9750km ye ulaştı.Cuma akşamı istanbuldan yola çıktım cumartesi sabah 01:28 de ışık dağı civarına kamp attım, yine cumartesi öğleden sonra yola çıkıp Eskişehir musaözü göletinde kamp attım, pazar günü tekrar istanbula geri döndüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

https://youtu.be/wgmbijzafs0

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kemal seni 2017 nin en iyi gezeni ilan ettim . İtirazı olan varsa görelim.
    Tekrar ifade edeyim bileğine emeğine yüreğine sağlık. Devamı ? AZZ SONRAAA!!!
    Sevgilerle.
    kdiner bunu beğendi.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Arkadaşlar sizin gittiğiniz servisler 2500 km aralıkla yağ değiştirmenin (2500 de sadece yağ değiştirip 5000 de yağ ve yağ filtresi şeklinde) fabrika tarafından tavsiye edildiğini söylüyorlar mı? Yoksa kılavuzdaki gibi 5000 km bir mi bakım aralıkları.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sizin gittiğiniz servisler 2500 km aralıkla yağ değiştirmenin (2500 de sadece yağ değiştirip 5000 de yağ ve yağ filtresi şeklinde) fabrika tarafından tavsiye edildiğini söylüyorlar mı? Yoksa kılavuzdaki gibi 5000 km bir mi bakım aralıkları.
    Ben Bay Moto'da Dominar'ı incelediğimde bakım aralıklarını ve bakım fiyatlarını sormuştum. Her 5000 km.de bir periyodik bakıma girmesi gerektiğini ama her 2500 km.de bir de yağ deşiminin mecburi olmadığını ama değiştirilirse iyi olacağını söylemişlerdi.

Motosikleti
    garanti belgesinde ilk bakım 450-750km arasındadır sonraki bakımlar 4950-5000, 9950-10000km olmak üzere 5000km de bir devam eder, motor sıfır iken ara bakım yapılmasında fayda görüyorum, 2500km de bir yağın durumuna göre bakım yaptırabilirsiniz, isterseniz kendiniz de ara bakımı yapabilirsiniz ama ben ara bakım hiç yaptırmadım sadece Ankara ve Eskişehir'de ki etkinlik hariç.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    dominar
    benim motorumdaki soğutma sıvısı azalıyordu, daha önce tamamlamıştık fakat tekrar azaldı. servisteki arkadaş da eş zamanlı olarak motor yağının arttığını söyledi. yani soğutma sıvısı motora karışıyor gibi bir durum vardı. keçeleri değişecekmiş, keçe de türkiye'de olmadığından 3 haftadır motorum serviste. bu hafta alabilmeyi umuyorum.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Benim motorum da gaz yemiyor, çok acil pulsarınkinden yazılım update istiyorum :D
    evet yavaş yavaş bacacın marifetleri çıkmaya başlıyor haydi hayırlısı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:22 ----------

Alıntı nohark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motorumdaki soğutma sıvısı azalıyordu, daha önce tamamlamıştık fakat tekrar azaldı. servisteki arkadaş da eş zamanlı olarak motor yağının arttığını söyledi. yani soğutma sıvısı motora karışıyor gibi bir durum vardı. keçeleri değişecekmiş, keçe de türkiye'de olmadığından 3 haftadır motorum serviste. bu hafta alabilmeyi umuyorum.
    Bu komediye meze olmak nasıl bişeydir yahu. Biz burada söyledik demek istemiyorum şimdi, yazık vallahi yazık. Ekrem ata bey lütfen danışmaya geliniz.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)