Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Bu akşam üzeri yolculuk İstanbul Burdur Salda gölü olacak, Cumartesi biraz gezip tozduktan sonra öğleden sonra Afyon a hareketbaşlar, Afyon da kamp attıktan sonra pazar günü İstanbul a dönüşe geçeceğiz sanırsam hafta sonu yağışlı gösteriyor buda motor sürmenin keyfi ve zorluğu olacak, sorunsuz sıkıntısız gidip gelelim de yediğimiz yağmur olsun.
    bursalıali ve hitit63 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kemal yolun açık olsun. En güzel fotolarla geleceğinden eminim. Daha nice nice
    yollara.
    kdiner bunu beğendi.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı admin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj'ın yeni modeli Dominar 400 resmi tanıtımı 15 Aralık'ta yapılacak.

http://imageshack.com/a/img923/8248/OMIQSL.jpg

Bajaj Dominar 400 Teknik Özellikleri

Motor: 373,2 cc, Üç Bujili Ateşleme
    Güç: 35 BHP @ 9,000 RPM
    Tork: 33 Nm @ 7,000 RPM
    Soğutma: Sıvı Soğutmalı
    Silindir Sayısı: 1
    Şanzıman: 6 İleri
    Ön Fren: 300 mm Disk
    Arka Fren: 230 mm Disk
    Ön Süspansiyon: Teleskopik Ön Süspansiyon
    Arka Süspansiyon: Monoşok Amortisör
    Tekerlek Ölçüsü: 17-inç
    Tekerlek Tipi: Alaşımlı
    Lastikler: MRF Tubeless
    arkadaşlar bajajın sitesinde teknik özelliklerde
    35 @ 8000 (Ps @ RPM)
    35 @ 6500 (Nm @ RPM)
    yazıyor
    nedir bu işin aslı bilen var mı?

Motosikleti
    Cuma akşam çıktığımız Salda gölü yolculuğumuzu sağ salim bitirdik, giderken yağmura falan yakalanmadık sadece üzücü olan yeşilova salda gölü yolunda bir ambulansın yandığını ve içinde ki hasta ile birlikte vefat ettiğine şahit olduk Allah rahmet eylesin, pazar günü yer yer yağmuru yesemde ayakkabı hariç pek sıkıntı olmadı onu da inegöl e girmeden ayakkabı değişikliği yaparak giderdim.

gecikmeler falan derken 7:30 gibi kamp attık ama tam bilmediğimiz için yanlış yere kamp atmışız sağolsun pulsarlı arkadaş geldi gezdirdi müthiş bir yer inşallah başka bir zamana daha iyi bir gezi olacaktır.

Afyon İhsaniye de düğünü yaptık tarihi han önünde bir resim çekindim.

Salda gölünde biraz göle yakın gideyim derken arka teker kuma saplandı ben kaldım arkadaşlar ileriye devam ettiler telefon ettim öyle gelip çıkardık motoru yoksa biraz zor olacaktı.
    Motor enduroya döndü be

son resimde yalova istanbul feribotundan çıkış yaparken ki gün batımı.

fedos, polo34, Emrah M. ve 5 diğerleri bunu beğendiler..

neobirzenci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar ns 200
    Cakal takimi bunlarin bazilari hocam, forumda her yazilana inanmamak lazim

Motosikleti
    R18-H2SX-MRR-BRBS1300R
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok ciddi modifikasyon derken? performans dişlisimi mesela?
    Bir kısmını yapmış bulunmaktayım. Liste şu şekilde;

Spy 5000M motor alarmı (Takıldı)
    Spy Lastik basınç sensörü(Yolda)
    Pirelli Rosso II takım (Takıldı)
    Torpido altı neon şerit(Bağlantıları yapıldı takılacak)
    Çakarlı led sisler ( Takıldı)
    İpone mavi renkli zincir yağı ( Henüz uygulamadım fakat bana ulaştı)
    Ledli Elcik koruma(Henüz siparişini yeni verdim.)
    Dominar 400 için Domivel kit ( Sipariş verildi hazırlanıyor.)
    Ön turing cam.(Sipariş verildi.)
    Ön 16T dişli(Yolda.)
    Arka 42T dişli (Yolda.)
    Hayırlısıyla TR'deki özel dominarlardan biri olucak inşaAllah

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı KityVity adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    ..
    Domivel kiti nereye kaça sipariş verdiniz? Sipariş ve kargo toplam ne kadar tuttu?

Motosikleti
    R18-H2SX-MRR-BRBS1300R
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Domivel kiti nereye kaça sipariş verdiniz? Sipariş ve kargo toplam ne kadar tuttu?
    kit 650 euro ve yan çanta demiri dahil.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Beyler bu makinenin herhangi bir sorunu kronik hatası vs var mı?

Kullanan arkadaşlar neyinden memnun değil, memnun olduğu kısım değil de memnun olmadığı kısım? Şu şeyi iyi değil alcaksanız bunu bilerek alın diyen var mı?

150_zat_ank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat, vulture, rs200, dominar400
    son 3 günde 750+750 km git gel yaptım, sanırım en memnun kullanıcılardan biriyim. Sadece şunu söyleyim 4000km yol yaptım yine olsa yine alırım. titreşim bana göre hiç yok. tek söyleyebileceğim 1527 km de ortalama 140-150 km hız ile yol aldım 343 tl yakıt harcamışım bu kadar beklemiyordum.
    tapagaz gitmeseydim ne kadar yakardı onu bilemedim

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı KityVity adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kısmını yapmış bulunmaktayım. Liste şu şekilde;

Spy 5000M motor alarmı (Takıldı)
    Spy Lastik basınç sensörü(Yolda)
    Pirelli Rosso II takım (Takıldı)
    Torpido altı neon şerit(Bağlantıları yapıldı takılacak)
    Çakarlı led sisler ( Takıldı)
    İpone mavi renkli zincir yağı ( Henüz uygulamadım fakat bana ulaştı)
    Ledli Elcik koruma(Henüz siparişini yeni verdim.)
    Ön turing cam.(Sipariş verildi.)
    Ön 16T dişli(Yolda.)
    Arka 42T dişli (Yolda.)
    Hayırlısıyla TR'deki özel dominarlardan biri olucak inşaAllah
    dişli tavsiyesini nereden aldın? yani 2 dişliyi birden değiştiriyorsun 16 ve 42 olarak nasıl belirledin? bu değişimden nasıl bir performans beklentin var? elcik korumaların resmini atar mısın?

Motosikleti
    dominar 400
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cuma akşam çıktığımız Salda gölü yolculuğumuzu sağ salim bitirdik, giderken yağmura falan yakalanmadık sadece üzücü olan yeşilova salda gölü yolunda bir ambulansın yandığını ve içinde ki hasta ile birlikte vefat ettiğine şahit olduk Allah rahmet eylesin, pazar günü yer yer yağmuru yesemde ayakkabı hariç pek sıkıntı olmadı onu da inegöl e girmeden ayakkabı değişikliği yaparak giderdim.

http://www.hizliresimyukle.com/image...33298535_o.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...12263869_o.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...78945420_o.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...78538160_o.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...66129792_o.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...90361079_o.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...80326939_o.jpg

gecikmeler falan derken 7:30 gibi kamp attık ama tam bilmediğimiz için yanlış yere kamp atmışız sağolsun pulsarlı arkadaş geldi gezdirdi müthiş bir yer inşallah başka bir zamana daha iyi bir gezi olacaktır.

http://www.hizliresimyukle.com/image...87823548_o.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...87823548_o.jpg

Afyon İhsaniye de düğünü yaptık tarihi han önünde bir resim çekindim.

http://www.hizliresimyukle.com/image...70264317_n.jpg

Salda gölünde biraz göle yakın gideyim derken arka teker kuma saplandı ben kaldım arkadaşlar ileriye devam ettiler telefon ettim öyle gelip çıkardık motoru yoksa biraz zor olacaktı.
    Motor enduroya döndü be

http://www.hizliresimyukle.com/image...42535364_o.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...41439613_o.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...31740524_o.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...19469820_o.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...17345675_o.jpg

son resimde yalova istanbul feribotundan çıkış yaparken ki gün batımı.

http://www.hizliresimyukle.com/image...49896613_o.jpg
    Müthişsin knider. kim tutar seni? Televizyon programı yap diyeceğim ama, Blog açman lazım ve bu güzellikleri herkese anlatman lazım. Paylaşımın için çok teşekkürler.
    kdiner bunu beğendi.

alimcanbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar
    Geçen pazar bizde arkadaşlarla önce Çine Topçam gölüne ordan da Şarlan tabiat parkına gittik. Fazla fotoğraf çekemedim ama o Şarlana giden toprak, kum, taş ve delik deşik olan yolu katır gibi indi çıktı.
    Daha 2bin km'deyiz ama bi sıkıntı da çıkarmadı.

mavellen, kdiner, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Müthişsin knider. kim tutar seni? Televizyon programı yap diyeceğim ama, Blog açman lazım ve bu güzellikleri herkese anlatman lazım. Paylaşımın için çok teşekkürler.
    tşk ederim ama o konuda yetenekli değilim ve çenem de güçlü değil, bazen kendi halimde bazen arkadaşlarla takılıyoruz, bu pazar yine bir aksilik olmaz ise günübirlik Bursa'ya gideceğiz.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı 150_zat_ank adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son 3 günde 750+750 km git gel yaptım, sanırım en memnun kullanıcılardan biriyim. Sadece şunu söyleyim 4000km yol yaptım yine olsa yine alırım. titreşim bana göre hiç yok. tek söyleyebileceğim 1527 km de ortalama 140-150 km hız ile yol aldım 343 tl yakıt harcamışım bu kadar beklemiyordum.
    tapagaz gitmeseydim ne kadar yakardı onu bilemedim
    Yanlış hesaplamadıysam : km'de 22,4 kuruş ve de % km'de 4,19 litre benzin tüketmişsiniz.

400 cc bir motor ve 140-150 km hızlara göre bence çokta fazla bir tüketim sayılmamalı.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Motosikleti
    Pazar günü Uludağ mı bumu şumu derken en sonunda Oylat Kaplıcaları ve mağarasını gezelim dedik, yolu net bilmediğimiz için ikide bir navigasyona bakıp yola devam ediyoruz en sonunda bulduk gittik gezdik tekrar kükcü dükkanına geri döndük.

Oylat kaplıcalarında yol çilesinden sonra bir çay güzel gider diye düşündük afiyet olsun.

bursalıali, hitit63 ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    En son hız nedir? Benim bu gün 3- 4km deneme şansım oldu. Aslında deneme demek doğru olur mu bilmiyorum. 130 u gördüm açıkçası ekipmanın çok iyi olmadığı için daha çok zorlamadım. Benim gibi biri için iyi keyifli ydi belki de ilk 150+ cc sürüşümden keyifli geldi. 183 boy 110 kg ile incelenmesi iyi gibi. Bir ara kesiciye döktüm kırmızı ışık yandı ama yola bakmaktan o Işığı görmek zor olabilir. Yinede bajaj a teşekkürler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kemal ben İst Dudullu'da iken benden habersiz benim melmekete gidiyosun. Oluyo mu
    böyle ,niye habar virmiyon? İnegöl bizim hanımköy. Bursa merkez Osmangazi benim köy. Oylat turunu birlikte yapabilirdik. Tekrar yazayım, Bursa'yı ziyaret edecek
    her iki tekerciye en azından çay kahve çorba bişeyler ikram etmeyi arzu ederim.
    Bir kaç gündür Ataşehir Dudullu'da ilk kez dede olmanın tadı çıkarıyorum. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:27 ----------

Bizim hanımın köyü ile Oylat arası 18 - 19 km. En az 10 defa Oylat'ın yanından
    geçerek, Domaniç, Tavşanlı, Kütahya'ya gittim. Fakat Oylat'a uğrayıp bir çay içmek
    kısmet olmadı. İnşaalah ilerdeki günlerde nasip olur.
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    [/COLOR]
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemal ben İst Dudullu'da iken benden habersiz benim melmekete gidiyosun. Oluyo mu
    böyle ,niye habar virmiyon? İnegöl bizim hanımköy. Bursa merkez Osmangazi benim köy. Oylat turunu birlikte yapabilirdik. Tekrar yazayım, Bursa'yı ziyaret edecek
    her iki tekerciye en azından çay kahve çorba bişeyler ikram etmeyi arzu ederim.
    Bir kaç gündür Ataşehir Dudullu'da ilk kez dede olmanın tadı çıkarıyorum. Selamlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:27 ----------

Bizim hanımın köyü ile Oylat arası 18 - 19 km. En az 10 defa Oylat'ın yanından
    geçerek, Domaniç, Tavşanlı, Kütahya'ya gittim. Fakat Oylat'a uğrayıp bir çay içmek
    kısmet olmadı. İnşaalah ilerdeki günlerde nasip olur.
    tşk ederim ama o konuda yetenekli değilim ve çenem de güçlü değil, bazen kendi halimde bazen arkadaşlarla takılıyoruz, bu pazar yine bir aksilik olmaz ise günübirlik Bursa'ya gideceğiz.

Gözün aydın, Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin, bu yazımda belirtmişim senin dikkatinden kaçmış, sıkıntı yok günler torbaya kaçmıyor, 4-5 kasımda ankaraya gitmeyi düşünüyorum hava durumuna göre ona göre bilgin olsun, eşlik etmek istersen memnuniyetle gidip geliriz.
    bursalıali bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

efizikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xcg 100>Pulsar 200NS>xtreme max200>Dominar400
    Dominar 400 ü 1ay önce bende sıfır aldım 1 ayda toplam 4600 km yol yaptım yaşadığım herşeyi paylaşmak isterim öncelikle motordan oldukça memnunum rodajı tamamladıktan snra izne çıkıp kırklareliden istanbula ordan da izmire gittim orda kullandım ordan da dönüş yaptım geldim titreşim kısmına gelirsek beni rahatsız eden bir durum olmadı uzun yolda gayet memnun kaldım bazı anlarda hızı yetmese de skılsamda keyifli bir motor yakıt dersek açık ve net gazlaya gazlaya giderseniz 80 km de yarım depo yedim bandırma feribotuna yetişecem diye ama gel gelelim insan gibi kullanırsanız tek diş 80 km götürebiliyor sizi frenler dersen bana yetti de arttı izmir yolculuğmda 1800 km yaptım şehir içi dışı karışık 444 tl benzin almışım fişleri sakladıydım sorana tavsiye ederim artçılı da kullandım pulsara binen arkadaşlarım buna da bindi çok memnundular inmek istemediler o kdar rahat demek ki torkuna herkes bayılıyor yollarda çok kişi çevirip kaç yapıyor diye soruyor görntüde yeterli demektir. Şimdi gelelim olumsuz özelliğine aslında motorun değil aptal salak servis ya da bayilerin sorunu var motoru sıfır olarak kartaldan aldım koruma takozu taktırdım 200 tl ye ve o takoz yan sanayi olduğu için vidası külbütor kapağı denen motor kapağının üst tarafına saplanmş ve çatlatmş buradan yağ sızdırmış ama bunu biz sandık ki contadan kaçırıyor bunu niye mi sandık kırklareli de bir servis motora 1.7 lt yağ konduğunu söyledi ve bu yağ çok geldiği için bay moto dedi ki contaya basınç olmş neyse bugün söküldü ve herkes şok neyse bay moto sağolsun bir karışımla o çatlağı kapadı ne mi olcak zaman gösterir ama siz siz olun motorun orjinalini bozmayın ve servise güvenmiyorsanız gitmeyin ben artk garantiden çıkacağını bilsem güvenmediğim yerde bakım yaptırmam bunları Ekrem ATA ya da bildirdim fabrikaya da yarın resmi olarak şikayette bulunacağım sıfır alcak arkadaşlar koruma takozu taktırırsanız dikkatli olun ikinci el alcaklarda takozlu motorun külbütor kapağına dikkat edin bu sorunu belki tek ben yaşadım ama illa ki bunu yaşayan olacak saygılarımla
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)