Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj dominar 400
    iyi akşamlar arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum daha önce üye olmadan bir çoğunuzun farklı farklı motorsiklet yorumlarınızı okudum ama artık aranıza geçtiğimiz cumartesi ön sipariş vererek dominar 400'le katıldım. çok araştırdım bir çok motor arasında kaldım ve uzun süre keyifle rahat binmek istediğim az yaksın çok gitsin diye dominarda karar kıldım hayırlısı olur inşallah hepimiz için mayıs ayı içerisinde teslim aldıktan sonra sorularınızı zevkle yanıtlarım. Çoğu arkadaş neden bu motora para verdiğimi soracak olursa yabancı forum sitelerinden yorumları okuyarak bu kanıya vardım ve olumsuz birşey söyleyen yok genel olarak. tekeriniz düz basın iyi geceler herkes
    kdiner bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı st_lion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi akşamlar arkadaşlar aranıza yeni katılıyorum daha önce üye olmadan bir çoğunuzun farklı farklı motorsiklet yorumlarınızı okudum ama artık aranıza geçtiğimiz cumartesi ön sipariş vererek dominar 400'le katıldım. çok araştırdım bir çok motor arasında kaldım ve uzun süre keyifle rahat binmek istediğim az yaksın çok gitsin diye dominarda karar kıldım hayırlısı olur inşallah hepimiz için mayıs ayı içerisinde teslim aldıktan sonra sorularınızı zevkle yanıtlarım. Çoğu arkadaş neden bu motora para verdiğimi soracak olursa yabancı forum sitelerinden yorumları okuyarak bu kanıya vardım ve olumsuz birşey söyleyen yok genel olarak. tekeriniz düz basın iyi geceler herkes
    Hadi hayirli ugurlu olsun.kazasiz gunlerde surun hocam.motoru aslinda cogu kisi begendi.taaa ki fiyat aciklana kadar.sikinti motor degil fiyatta.aslinda dedikleri gibi daha ucuzu yok 250cc fiyatina 370 cc otv ye ragmen.bendede pulsar vardi cok memnundum verdigim para helal olsun tertemiz baktim oda bana bakti.r25 aldim satip 300km oldu daha.dominarda dusundum ama pulsara cok benziyor bide renklerini hic begenmedim o yuzden farkli olsun dedim.resimleri detaylari bekliyoruz.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Hayırlı olsun.
    bursalıali bunu beğendi.

camadan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XTZ 1200 Süper Tenere
    birçok moto vloger bu motoru kendi kanallarında kuralkanın depolarının olduğu fabrika alanında test videolarını yayınladı. Çoğunun görüşü kapalı alanda iyi olduğu, süspansiyonların sert olduğu, artçı ile sürüşlerde kasislerde yavaş geçilmesi gerektiği, gibi birçok yorumları içinden özetle aldım frenleri ve lastikleri bayağı iyi ama arka fren erken abs devreye girdiği konusunda bilgi var. ama bence ara geçiş motoru olacak hatta a2 ehliyet (yeni ehliyet sistemi) ile alınabilecek bence akıllıca bir seçenek olmuş. tamam bir yamaha 250 cc lik mt si ya R modeli değil zatende beklentiniz de bukadar olmamalı bence. verilen fiyat aralığında xmax 250 alınıyor ama xmax 300 veya 400 alınamıyor. verilen paraya göre bence çok iyi bir motor teste açıldığında bakıp test etmek isteğim var.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Bulundugunuz ilde servisi iyiyse (benim için servis önemlidir sonucta motosikleti herkes satar) yumun gözünüzü alın. muadilleri arasında en guzeli ve en üzerinde calısılmıs olanı. Bana bir takım yerlerinin kalitesi düşük gibi geldi ama dert değil bunlar zaten aksesuar olarak değiştirdiğimiz şeyler. Mesela ayna elcik fren manetleri gibi. Onun dısında motor blogu dört dörtlük. Birde kronik arızaları cıkmazsa yada bu kronik arızaları fabrika önceden tespit edip servislere cagırırsa bu arıza aksetmeden tam türkiye sartları için üretilmiş bir motor.

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    https://www.youtube.com/watch?v=lhwfi_EI_hE içeriden deneme, paylaşılmış mıydı?

Motosikleti
    Rx3 Evo 250cc Zongshen endro
    Alıntı admin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bajaj'ın yeni modeli Dominar 400 resmi tanıtımı 15 Aralık'ta yapılacak.

http://imageshack.com/a/img923/8248/OMIQSL.jpg

[SIZE=3][B]Bajaj

Motor: 373,2 cc, Üç Bujili Ateşleme
    Güç: 35 BHP @ 9,000 RPM
    Tork: 33 Nm @ 7,000 RPM
    Soğutma: Sıvı Soğutmalı
    Silindir Sayısı: 1
    Şanzıman: 6 İleri
    Ön Fren: 300 mm Disk
    Arka Fren: 230 mm Disk
    Ön Süspansiyon: Teleskopik Ön Süspansiyon
    Arka Süspansiyon: Monoşok Amortisör
    Tekerlek Ölçüsü: 17-inç
    Tekerlek Tipi: Alaşımlı
    Lastikler: MRF Tubeless
    http://www.benelli.co.id/heavy-vehicles/tnt-250.html

ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    referandum sonrası düşen döviz kurları ve istikrar(!) havası dominarın fiyatını etkilermi ? yada tabiki etkilemeli de ne zaman yansır acaba bu fiyata? samsung s8 in fiyatında daha 1 tane bile satmadan %10 indirim yaptı. olabilecek şeyler yani. fiyat revize edilmeli bence.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı ake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    referandum sonrası düşen döviz kurları ve istikrar(!) havası dominarın fiyatını etkilermi ? yada tabiki etkilemeli de ne zaman yansır acaba bu fiyata? samsung s8 in fiyatında daha 1 tane bile satmadan %10 indirim yaptı. olabilecek şeyler yani. fiyat revize edilmeli bence.
    Etmeleri gerekir ama ederler mi? Eski yorumlarımda fiyatı var zaten fiyatı şişik belirlediler. Muhtemelen firma döviz dahada yükseliri göz önünde bulundurmuştur. Hindistandaki kar ve vergi dahil perakende fiyatı 2500 dolardı. Hesap ortada. 3,65ten 9125 TL yapar. %37 ÖTV ve %18 KDV katılmış fiyatı 14 750 tl civarı yapıyor. Hint vergisini düşün karına ekstra 1000 tl daha ekleyin 16 000ini mümkün değil geçmez. Ama 18 000 buyurdular. Ha maliyeti ne kadar derseniz bizimkilere ,şahsi fikrim tabi, max 1750 dolardır. Neye göre mantık yürütüyorum. Pulsar fiyatlarına göre. Pulsarın kardan indirimi sırf 800 küsur TL idi geçen dönemlerde(döviz farkı ve 8900 TL fiyatından yapılan indirim). Hesabı siz yapın.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Etmeleri gerekir ama ederler mi? Eski yorumlarımda fiyatı var zaten fiyatı şişik belirlediler. Muhtemelen firma döviz dahada yükseliri göz önünde bulundurmuştur. Hindistandaki kar ve vergi dahil perakende fiyatı 2500 dolardı. Hesap ortada. 3,65ten 9125 TL yapar. %37 ÖTV ve %18 KDV katılmış fiyatı 14 750 tl civarı yapıyor. Hint vergisini düşün karına ekstra 1000 tl daha ekleyin 16 000ini mümkün değil geçmez. Ama 18 000 buyurdular. Ha maliyeti ne kadar derseniz bizimkilere ,şahsi fikrim tabi, max 1750 dolardır. Neye göre mantık yürütüyorum. Pulsar fiyatlarına göre. Pulsarın kardan indirimi sırf 800 küsur TL idi geçen dönemlerde(döviz farkı ve 8900 TL fiyatından yapılan indirim). Hesabı siz yapın.
    Dostum ilk yaptığın hesapta Hindistandaki vergilendirilmiş fiyat üzerinden yine bizim muazzam vergilendirmemiz ile yine vergilendirmişsiniz yinede fiyat çok sivri sonuna kadar haklısınız ki altta da belirttiğiniz gibi bu arkadaşlara maliyeti 1750den de daha azdır. İşin özü bizi Türkiye de mangala atmışlar pişmemizi bile beklemeden çiğ çiğ yiyorlar başka bir açıklaması olamaz bizim tek yapmamız gereken bu fiyatlardan almamak sen almazsan ben almazsam ellerinde kalan ürünlerle başbaşa kalırlar. Sadece bu marka değil tümü için geçerli. Türkiye vestel vakasını biliyorsunuzdur bu insanlar satış yapamazsa ÖTV ye de KDV yede müdahale edilmesini isteyebiliyorlar tabi devlet kararıyla düşünsenize birçok markanın düşen satışları sonunda ÖTV ve kdvde indirim istediklerini bunlar ütopik düşünceler değil sonuçta bu işler kişilerin çıkarları doğrultusunda gerçekleşiyor bizleri düşünen olsa fiyatlar vergiler bu şekilde olmazdı zaten. Motosiklet yada 4tekerli arkadaşları çook daha uygun fiyatlarla alabileceğimiz günlerin çabucak gelmesi dileğiyle...
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı Mazzini adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum ilk yaptığın hesapta Hindistandaki vergilendirilmiş fiyat üzerinden yine bizim muazzam vergilendirmemiz ile yine vergilendirmişsiniz yinede fiyat çok sivri sonuna kadar haklısınız ki altta da belirttiğiniz gibi bu arkadaşlara maliyeti 1750den de daha azdır. İşin özü bizi Türkiye de mangala atmışlar pişmemizi bile beklemeden çiğ çiğ yiyorlar başka bir açıklaması olamaz bizim tek yapmamız gereken bu fiyatlardan almamak sen almazsan ben almazsam ellerinde kalan ürünlerle başbaşa kalırlar. Sadece bu marka değil tümü için geçerli. Türkiye vestel vakasını biliyorsunuzdur bu insanlar satış yapamazsa ÖTV ye de KDV yede müdahale edilmesini isteyebiliyorlar tabi devlet kararıyla düşünsenize birçok markanın düşen satışları sonunda ÖTV ve kdvde indirim istediklerini bunlar ütopik düşünceler değil sonuçta bu işler kişilerin çıkarları doğrultusunda gerçekleşiyor bizleri düşünen olsa fiyatlar vergiler bu şekilde olmazdı zaten. Motosiklet yada 4tekerli arkadaşları çook daha uygun fiyatlarla alabileceğimiz günlerin çabucak gelmesi dileğiyle...
    Hah işte eline yüreğine sağlık eski yorumlarda da defalarca yazdım ama duyuramadık. Hindistanın karına ekstra kar katıp vergisini ekstra bizim vergiyle çift hesaplayıp, dövizi maximumdan sayıp fiyat çıkarsak bile şişik fiyat. Bunu tüketici konumundaki vatandaşa anlatamıyoruz kaldı ki firmaya söz söyleyelim. Döviz arttı vergi patladı filan hikaye. Tamam vergilerimiz şişik, dövizde uçmuş ama halep ordaysa arşın burda. Herkesin elinin altında internet açıp bakabilir. Hindistanda alıp binen adamdan aldık fiyatı. Keşke bahsettiğin bilinç olsa memlekette. Ben almam dedim bu fiyata zaten çok satabileceklerinide sanmıyorum.
    Mazzini ve harsel bunu beğendiler.

Motosikleti
    bajaj boxer-80'lerde jawa ceylan, benelli trk 502
    Döviz düşme trendine girdi. Umarım devam eder ve satıcılar bu duruma göre satış fiyatlarını yeniden gözden geçirirler.
    Ben de alma niyetimden fiyatların yüksekliği yüzünden vazgeçtim. Kendimi beklemeye almış durumdayım...

Motosikleti
    Yamaha Mt - 25
    Ne zaman dağıtılmaya başlanıcak dominarlar bilen varmı arkadaşlar?

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı deep_breathe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zaman dağıtılmaya başlanıcak dominarlar bilen varmı arkadaşlar?
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...-hakkinda.html

Değerli arkadaşlar;

DOMİNAR 400 modelimizi önümüzdeki hafta içinde inşallah sizlere sunuyoruz.

Değerli yorumlarınızı bekliyor olacağız.

Saygılarımla...

Aydin1966 bunu beğendi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hadi bakalım hayırlısı yorumları merakla bekliyoruz

Motosikleti
    CBR250R Repsol/SATILDI
    Sen elbet denersin, sonuçları senden bekliyorum dostum

Yeni servisiniz de hayırlı olsun.

Bu arada, Ankara'da kızıltepe motors ve motomekanik derken, kuralkan servis sorununu çözdü. Özellikle Kızıltepe Motor'da Hakkı usta'ya yolu düşen, işi düşen olursa her türlü yardımcı olacaktır. Dükkanına girip "ben çay içmeye geldim" diyebileceğiniz nadir esnaflardandır.

Değerli arkadaşlar; DOMİNAR 400 modelimiz sahiplerine ulaşmaya başladı. Güle güle kullansınlar inşallah. Değerli yorumlarını bekliyor olacağız.

Temel özelliklerini;

1. Mükemmel güç ve tork dengesi,
    2. Konfor,
    3. Üst düzey Güvenlik,
    4. Ekonomi,
    5. Uzun yıllar sürecek dayanıklılık olarak vurgulamıştık.

Bazı detay özelliklerini vurgulamam gerekirse şunları sayabilirim.

Aydin1966, kdiner ve polo34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    kawasaki z300 (2015)
    Alıntı st_lion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok gitmez heralde bildiğim kadarıyla tek silindir ama tek silindirinde hakkını sökesöke verir

altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Bakalım kim alacak bu motoru?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)