Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Demek ki fuar sabahı burada dönen rakam az çok doğruymuş. Alım gücümüz o kadar yükseldi ki hint malı motorları bile alamıyoruz
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha - Xt 660 R
    bu da mı gol değil beee...
    bursalıali bunu beğendi.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dominar hayal olarak kalıcak anlaşılan. Ama ns200 un fiyatı çok iyi. Hem yeni kasa gibi birşey hem abs li hemde 11.300 e bence cok tutar. Aşırı derece de satacaktır ns200.

şimdi ne yapmak lazım :(

selmani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba xr125
    mecburen v15 alacaz şaka bi tarafa 250cc üstü olduğu için bu motorda %55 vergi var %18 kdv+ %37 ötv devletimiz sağ olsun yani vergisiz fiyatı adamların kârı dahil 11500tl üzeri vergi

konak1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200
    Bunada pamuk tıkadılar, 18bin buna verene kadar 2. El japonda tercih çok

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Biraz sabırlı olanlar bu motoru ikinci elde ölü fiyatına alır. CF-Moto 400 NK fiyatı merakla beklenir. Sonu hüsranla biter. Kazasız belasız sürüşler...
    bursalıali bunu beğendi.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    2. El ns ler yasadi.

Arkadaslar ns nin yeni fiyati bence fazla.Yanlis hatirlamiyosam 8.500 ₺ lere satiliyordu zamaninda sifirin suan kac bilmiyorum.

Ns 200 alan kisilerin cogu 8.500 olan fiyati gorunce 2. El cbr 125 parasina 200 luk motor alinir dedi,bundan daha fazla bi kesim bakti gidisi fena degil tipi hos guzel cbr 250 ye para yetmiyor 2. Eline bile, bu paraya 0 bu motor alinir dedi.Dogru da yaptilar bence.Ama simdi bu fiyata insanlar ne olursa olsun 12.000 e her turlu cbr 250 ye yonelecektir.

8.500 gercekten guzel fiyatti.Ve ufak tefek kronik sorunlari goze batmiyordu herkes yasada bu sorunlari Simdi 11.000 kusur olan fiyatta bir ariza cikarsin ortalik savas alanina doner

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Hangi yüzle 18 bin istiyorlar dominar 400 e
    Maximum fiyatı 15.000 olmalı

Dominar 400 ün fiyatı vergi hariç 12 bin lira filan. 6000 tl si vergi. (Yani kendinize 0 motor alırken devlete 2 tane 2.el boxer alıyorsunuz.)

Yani motorun fiyatı makul, vergi sistemi kazık.

Neden bu kadar çok vergi verdiğinizi düşünürseniz 5-10yıl içinde makul fiyatlara motor alabileceksiniz.

Yoksa "köydeki tarla değerlenir" yada "evi müteahhite veririz" hayalleri ile kredi ödemeye devam.
    polo34, logaritma ve bursalıali bunu beğendiler.

Aradaki küçük farklarla Japon alınır 1 2 fazla verilip. Olmadı bu fiyat bakalım alan olursa yorumları dinleyelim ona göre karar veririz

18bin nedir arkadaş resmen sömürülüyoruz hintli adam gelse satsa daha insaflı fiyat koyar. Bence konu kapanabilir bu fiyattan alan olmaz diye düşünüyorum.

Motosikleti
    olacak
    Vergi kol gibi olursa fiyatta böyle olur, bu vergi sistemine dur demek lazım ama nerede bizde öyle vatandaş.

Motosikleti
    Artık Yok...
    kimse kusura bakmasında bazı arkadaşların işi gücü distirübütörü suçalamak üreticiyi suçlamak ..

şimdi dominarın fiyatını rupi hint parası üstünden çevirdim dominarın hindistandaki fiyatı bile farklı şehirden şehire değişiyor abs li olanı ile abs siz olanı arasında 500 dolara yakın fark var.. abs siz olan ortamalama 1,38,625 rupi buda 2077 dolara tekabül ediyor..

Hadi ben kuru gene 3.5 tl den aldım..

Yani hindistan fiyatı çıplak 7 bin tl falan desek .. ordan tabiki 2077 dolara gelmez bunun gümrüğü navlunu transport ücreti osu busu var desenki ortalama türkiyeye girişi olsun 9 bin tl falan ...

9 bin tl ye %37 ötv %18 kdv koy tabii daha bilmediğimiz kesin arada evrak kürek ithalat ihracat v.b bir masaraflar vergiler daha vardır.. kısaca benim hesaplamalarıma göre ortalama 15-16 bin tl galeriye bayiye gelişi..

şimdi bu adamlar hiçmi ekmek yemiycek hiç mi dükkan kiraları çalışan maaşları yok bedavaya mı yapıcaklar bu işi bir 2-3 bin tl karda gayet normal ..

birileri suçlanıcaksa bence bu insanlar değil vergileri bu kadar ağır yapanları eleştirmek lazım..

Vergileri bu kadar yüksek tutanları konuşmadığınız ve toz kondurmadığınız sürece böyle distirübütörü bayileri sanki suçluymuş gibi eleştirdiğiniz sürece bu fiyatlar 20 bin tl de olur 30 bin tl de olur...
    bursalıali bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kendimi tutuyorum.Bizmi salağız yoksa bunlarmı çok uyanık.Merak ediyorum o motoru alacak enayiyi.Enayi diyorum çünki 18 bin tl o motora verilirse veren ya çok saftır yada çok parası vardır savuracak.Bu konu benim için burda bitmiştir.Linkini siliyorum.Merakla 18 tl bayılıp bu motoru alacaklar bekleniyor.Sabahlara kadar kur çevirip ötv kdv hesaplayın bunları haklı çıkarın.Bu fiyata bu motoru savunanlar yüzdemi alıyorsunuz.
    dyavol-77 ve Pistonlar bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendimi tutuyorum.Bizmi salağız yoksa bunlarmı çok uyanık.Merak ediyorum o motoru alacak enayiyi.Enayi diyorum çünki 18 bin tl o motora verilirse veren ya çok saftır yada çok parası vardır savuracak.Bu konu benim için burda bitmiştir.Linkini siliyorum.Merakla 18 tl bayılıp bu motoru alacaklar bekleniyor.Sabahlara kadar kur çevirip ötv kdv hesaplayın bunları haklı çıkarın.Bu fiyata bu motoru savunanlar yüzdemi alıyorsunuz.
    Çok parası olan adam yine bunu almak istemez-neden yürümeyen ve hantal bir motora 18k vereyim?...Bajaj kendini dev aynasında görüp, Honda,Yamaha ile sidik yarıştırmaya kalkarsa hüsran olur kendileri için.
    The Power of The Dreams.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Ben alış fiyatı kadar asıl olarak yakış ile parça bakım fiyatlarına bakarım.
    Tek silindir ve BAJAJ olduğu için az yakacağına ve sıfır alıp şu an 50.000'i gördüğüm bana kuruş extra masraf ve dert açmayan 200 NS'im gibi 5000'de bir parça bakım açısından masrafsız olacağına emin olduğum DOMİNAR'ı param olsa gözümü kapar 18.000 Liraya alırım.

Bu ölçülere ve piyasaya göre fiyat mükemmel ama ben de para yok sıkıntı orada.
    bursalıali bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    Artık Yok...
    Mevzu burda motor değil

Mevzu burda para değil

Mevzu burda motoru alıcak olanlarda değil...

Burdaki tek mevzu türkiyedeki vergilendirme sistemi..

ne motoru savunan var nede yüzde alan..

kızıcak birinimi arıyorsun hakaret edicek birinimi arıyorsun ne motoru getirtene laf et nede alana hakaret et bu insanların bir suçu yok .. vergi sistemi ortada ... kızıcağın yer belli ...
    Merdo ve bursalıali bunu beğendiler.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    O paraya ninja300 alarımı?Alınır değilmi.Ozaman sözün bittiği yer.O fiyatı tekrar oturup düzenlicekler nedenmi.Ülke bellimi?belli.Gelirdurumu malum.Alacak kişilerde belli.Eğer ben alırsam o paraya ben enayi safın tekiyim.Ben en başta dedim.Bu marka neden satıyor.Çok iyi olduğundanmı?Ucuz olduğundan.Servis ağı geniş.O nedenle bajaj herzaman bajajdır.Asla bir japon veya avrupalı değildir kısa vadede olamazda.Ben neden pulsar 200ns aldım?Ucuz olduğu için.UCUZ.
    bursalıali ve abeciMotoru bunu beğendiler.

Gelir durumu ile motosiklet satışlarının direkt etkisi yok.

Yıllık ort. gelir 50 bin USD olsaydı yine Türkiyede motosiklet çok satılmayacaktı..

Türkiye de motosiklet potansiyel müşterisi bellidir.

1) İş için kullananlar
    2) Ekonomik ulaşım için kullananlar
    3) Hobi / Keyif amaçlı kullananlar
    4) 40 yaş sonrası sendromuna giripte kendine Harley / Chooper almaya çalışanlar.. vb.

Bu 4 kategorinin Bajaj Dominar müşterisi 3. gruptur... O kitlenin derdi daha çok kaliteli bir ürün satın alıp keyfini sürmektir.

Yanlış hesaplar bunlar. Türkiyede her yıl 800 bin otomobil satılıyor. Ortalaması 80 bin TL nin üzerinde. 200 bin TL nin üzerinde lüks otomobiller satılıyor parası olan gidip alıyor ama aynı adam dur bide Ducati varmış diyip bi motosiklet almayı düşünmez. %1 bile bunu yapmaz..

Bajaj Dominar bu kitleyi tatmin edebilecek bir MARKA güvenine gücüne yada kalite algısına sahip değil.. MEsele bir motosikletin 18 bin TL olması değil.. Bu memlekette motosikelte 18 bin verecek çok adam var ama adamın ilgisini motosiklet çekmiyor o başka..

Nitekim Honda nc 750 , Yamaha MT serileri, BMW GS , F serileri yüksek fiyatlarına rağmen satılıyor. AMa aynı fiyata BAJAJ getir 600 cc 1000 cc olsun satamazsın. Marka o parayı hakediyorum imajı vermiyor.

Dolayısı ile bu konu satın alma gücüyle ilgili değildir.

Şahsen Bajaj ın bu yıl Dominarı çok satacağını umduğunu sanmıyorum.. Dominar referans ve prestij modeli olarak vitrinlerde yer alır. Ona ulaşamayan Pulsar 200 ns yada rs 200 alsın derler ancak onların fiyatıda onlara çoktur ve bu strateji tutmaz

Olay bu..
    dyavol-77 ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)