Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

gelsin artık şu fiyat

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:42 ----------

pek anlamam motordan ama 5 6 yılı aşkın kullanıcıyım bir kaç motor değiştirdim fuara gelmeden aklımda crf 250 rally vardı ancak fiyat bütçemi aşar ve fotolardan gördüğümden farklı geldi bana ancak bajaj 400 çok hoşuma gitti olumlu olumsuz bir çok yorum okudum ama çokda kötü olmadığı kanaatindeyim fiyatı 4 gözle bekliyorum ilk taliplerinden olabilirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    16.500 den 100 tane satsalar motor tutar onun dışında japon dan iyi olsada zor. İkinci el japona gider millet. Daha da uzatmaya gerek yok. 250 cc üzeri japon dolu piyasa 1-2 yaşında japona herkes 2-3 bin lira verip alır şekli olur. Bilinmeyen birşeyi alıp deneyeceksin nihayetinde daha bebek dominar .

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    Öncelikler tüm forum okuyucularına hayırlı günler diliyorum,
    Dominar 400 başlığı açıldığından buyana yorumları takip ediyorum.Bende bazı konulara açıklık getirmesi adına birkaç bir şey yazma ihtiyacı duydum.

Dominar 400 modelini, Düke 390 ile kıyaslayan arkadaşlara şunu iyi anlatmak gerekiyor. İki motor kardeş gibi görünsede bir birinden farkları var.

Dominar 400 ile Düke 390 üst kapakları aynı değil.
    a-üst kapak farklılıkları yüzünden beygir güçleri aynı olmaz. teknik bilgisi olanların daha iyi anlaması adına(dominar tek egzantirik 4 valve - düke 390 çift egzantirik 4 valve)
    b-Dominar 400 3 bujili sisteme sahip (pulsar yakıt tüketimlerini artık hepimiz biliyoruz) Duke 390'a göre daha az yakıt tüketimi demek.

Dominar 400 kaç yapar beni ilgilendirmiyor.
    Önemli olan bu makine 120-140 hız oranlarında stabil gider, yakıt ne tüketir? Düke 390 ile aynı hızda birlikte giderken ne kadar yakıt farkı atar. Bence en can alıcı nokta bu olmalı. Ekonomisi ile bence ilgiyi üzerini toplayacak malum benzin fiyatları ortada.

6. vitesle giderken alt devirlerden yukarı doğru toparlaması (torq) hızlanması nasıl bunu test etmek gerekir. Vibrasyon var mı varsa uzun yoldaki etkisi, sürücüyü en çok etkileyen etkenler arasındadır.

Fiyatı konusunda bir fikrim yok mutlaka ithal eden firma (Kuralkan) kar marjını en alt seviyede tutacaktır.
    AttilaXtreme bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    zaten ben bu yeni nesil motorcuları anlamıyorum çoğunu aklı başında olanlarda var hepsi değildir tabiki ama benim denk geldiklerimin çoğu tek derdi motorun şekli olsun hızlı olsun.

eyvallah da motor buluşmalarına depoyu dolduramıyor yada yakıt çok gider diye motorla gelmeyen arkadaşlarda gördük ve görüyoruz.. parası olmadığından bakıma motoru sokamayanlarda görüyoruz..

sırf şekilli motor alıyım diye bütün parayı motora yatırıp kafasına 50 tl lik 100 liralık abs kask alanıda görüyoruz.. tüm parayı motora gömdüğünden tarzan gibi montsuz korumasız gezenide görüyoruz..

grenajı kırmış parası yok naked hesabı super sport makineyle hamamdan çıkmış tellak gibi gezenleride görüyoruz ...

Benzin 6 tl ye doğru dört nala koşturuyor gençlerle toplantılarda buluşmalarda sohbet ediyorum.. bir Allahın kuluda motor bakarken demiyorki bu motor km de ne yakar..

eskiler bu konuda çok hesaplı tutarlı bir motorun bakımı ne tutar parçası ne kadardır km de kaç kuruş yakar bunları hesaplayıp kitaplamadan bir poşete koymadan kolay kolay motor almaz..

yeni nesilde koy önüne süslü püslü motoru gerisi pek umurlarında değil.. lafım tabiki hesabını kitabını bilen aklı başında genç kardeşlerime değil. ama genel çoğunluk böyle..
    newmoto76 ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

trancexp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 &MT125
    yakıt herzaman en önemli kriter motora binmenin önemli sebeplerinden biri onuda kaybedersek pek bir anlamı kalmıyor. bajaj yakıt konusunda zaten üzmeyecektir bu ispatlı bir gerçek.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    KAÇ PARA

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Cuma günü fiyatlar açıklanacakmış tabi bir aksilik olmaz ise.

Değerli arkadaşlar;

Dominar 400 parekende fiyatını inşallah Cuma günü açıklayacağız.

Bu modelimizde öne çıkan temel özellikler;

1. Çok az titreşim,
    2. Düşük yakıt sarfiyatı,
    3. Konforlu ve hâkim bir sürüş,
    4. Sadece 6500 devirde 35 NM gibi yüksek tork ile sağlanan sürüş keyfi,
    5. Kayıcı tip debriyaj sistemi ile sağlanan ekstra güvenli sürüş,
    6. Gelişmiş iki kanallı arka ve ön ABS,
    7. Kıvraklık ve rahatlık,
    8. Sadece 8000 devirde sağlanan 35 PS,

Sadece temel özelliklerini saymaya çalıştığım DOMİNAR 400 modelimiz hakkında her zaman olduğu gibi en doğru kanaat tabi ki sizlerin kullanımından sonra olacaktır.

Üzerinde 4 yıldır çalışılan bu modelimiz çok önemli bir segment aralığında (300-500 cc aralığı) sektörde önemli bir boşluğu dolduracaktır.

Türkiye satışı mayıs ayı bitmeden gerçekleşecektir.

Sektöre hayırlı olması dileği ile saygılarımızı sunarız.
    AttilaXtreme ve hamzarat bunu beğendiler.

karaca3 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns
    Uygun bir fiyatla çıkarsa piyasada çok görürüz.görüntü ve semal on numara kaliteli olduğunada kanaatim var.
    Cuma gününü iple çekiyorum.
    Motor camiasına Hayırlı Olsun
    Ben bu motorun pulsar gibi agresif değil daha yumuşak karakterli bir tuoring tarzı bir motor olduğunu düşünüyorum

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Honda nc750 modeli 190 yapıyor mesela, yüksek cc düşük beygir yüksek tork düşük yakıt.

Bu dominar da öyle olur sanırım.
    jimi_hendrix bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı cumalar diyelim o zaman.

fiyat pek mutlu etmeyecek, ben bunun sancısını hissediyorum gelinen durumda. yoksa ön sipariş almak, müşteriyi ona buna kaptırmamak için olumlu fiyatı bir an önce açıklarlardı.

Fuar sonrası fiyat açıklamayı da biraz hesapçı bi yaklaşım gibi göründü. Eğer gerçekten hindistanda cbr 250 den oldukça ucuz olan bu motoru iyi niyetli güzel bir fiyata sunmaksa bütün bu garip durum silsilesi, hadi bakalım
    hamzarat ve ilterirfan bunu beğendiler.

Fiyatları aşağı yukarı aynı olursa eğer mt25 mi almalı yoksa bajaj 400 mü bajaj servisinde çalışan usta ile konuştum mt dedi ancak siz değerli motor sever abilerden kardeşlerden de bir fikir almak istedim hem Yen'i bir sohbet ortamı olsun hemde bir kaç bilgi sahibi olabilelim diye soruyorum ben bajajdan yanayım ancak fikir almak istiyorum saygılar

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dandal43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatları aşağı yukarı aynı olursa eğer mt25 mi almalı yoksa bajaj 400 mü bajaj servisinde çalışan usta ile konuştum mt dedi ancak siz değerli motor sever abilerden kardeşlerden de bir fikir almak istedim hem Yen'i bir sohbet ortamı olsun hemde bir kaç bilgi sahibi olabilelim diye soruyorum ben bajajdan yanayım ancak fikir almak istiyorum saygılar
    Sen neyi beğendi isen onu al o motorun üstüne oturacak kişi sensin biz değil
    bursalıali bunu beğendi.

Elbette öyle ancak almışken bir kere alscsğım ikinci bir şansım Yok motorlar hakkında bilgisi olanlardan yorum alalım ☺🤔 Fikir alışverişi yapabilirsek yön vermiş yardımcı olmuş olursunuz

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda nc750 modeli 190 yapıyor mesela, yüksek cc düşük beygir yüksek tork düşük yakıt.

Bu dominar da öyle olur sanırım.
    Honda jazz motorunu iki böler demek nc750 yaparsın demiş hintli bajaj, NC motorunu da onlar ikiye ikiye bölmüş dominarı yapmış zaten cc ye bak 373

Fiyatı da kiye böl 33.100 tl yi, üstüne bajajın malzeme kailetesini ve işçiliğini koy... Dur bu hesap yanlış oldu o kısmı çıkaracaktık.
    jimi_hendrix ve potasyum bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Bence fiyatı duyduğunuzda hemen topa tutmayın ötv zorlar ve diğer motorların 2017 fiyatlarını duyun sonra topa tutun. Alamaya kesin kararlı olanlarda lansman fiyatını kaçırmasın derim ben

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    fiyatı açıklanmamış bir motoru,lansman fiyatından kaçırmayın diyenleri de duyduğumuza göre dağılabiliriz.müstehak yani bu topluma herşey
    jimi_hendrix, GP500-1st ve Thesinner83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Açıklansın bakalım. Açıklanacak fiyata göre yarın karar verecek olanlardanım . Camia için hayırlısı olsun.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mirkuza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence fiyatı duyduğunuzda hemen topa tutmayın ötv zorlar ve diğer motorların 2017 fiyatlarını duyun sonra topa tutun. Alamaya kesin kararlı olanlarda lansman fiyatını kaçırmasın derim ben
    Diğer 2017 lerde pahalı ama bu motor un yerini doldurmaya geldiği kısım da motorlar o kadar da pahalı değil. Bu motorun tek avantajı fiyatı olacak. Abs li 2017 200ns 11 den planlaniyormus. O 11 olup bu 18 19 olursa tutmaz.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Cuma günü de fiyat açıklanmazsa referandumdan sonraya kalır fiyat. Zaten ürünün piyasaya çıkışı mayıs sonunu bulacakmış.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)