Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi hesaplasana lütfen
    2300 hindistan perakende fiyatı. Vergi yansıtma şekli bildiğim kadarıyla yapıcam yanlışsam düzeltin. 2300 $ + %37 ÖTV 850 $= 3150 + %18 KDV 567 $ = 3720 $ = 13 200 civarı. Şİmdi bu fiyat fazla fazla hesaplanmış fiyat çünkü hindistan perakende satış fiyatına; illaki ordada bir vergi oranı vardır; dahildir dolayısıyla 2 kez vergi hesaplamış oluyoruz. Birde hindistandaki en yüksek fiyatı aldım. Orda fiyatlar arasında 100 dolar oynuyodu en yükseğini aldım. Ama tabii böyükler bilir yinede
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    pulsar ns200
    Bu motor 13000tl den piyasaya girse hayal ya öteki firmalar 2017 sonu mali tabloları korkunç olur bayilerde sıra yazdırılır 1veya 2 ay sonraya teslimat yapılr fakat tahminim r25 den fiyatı fazla olur.

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    Bence gözümüzde çok büyüttük gibi geliyor bana, bu motorun muadili inazuma karakteristik yapısı anladığım kadarı ile birbirine benziyolar. Youtube videolarının altındaki yorumlarda da bunu ima ediyorlar, yanlışmıyım ?
    YasinC, burak burk ve ilterirfan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı nokiaxxx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motor 13000tl den piyasaya girse hayal ya öteki firmalar 2017 sonu mali tabloları korkunç olur bayilerde sıra yazdırılır 1veya 2 ay sonraya teslimat yapılr fakat tahminim r25 den fiyatı fazla olur.
    o zaman satamaz.
    YasinC bunu beğendi.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2300 hindistan perakende fiyatı. Vergi yansıtma şekli bildiğim kadarıyla yapıcam yanlışsam düzeltin. 2300 $ + %37 ÖTV 850 $= 3150 + %18 KDV 567 $ = 3720 $ = 13 200 civarı. Şİmdi bu fiyat fazla fazla hesaplanmış fiyat çünkü hindistan perakende satış fiyatına; illaki ordada bir vergi oranı vardır; dahildir dolayısıyla 2 kez vergi hesaplamış oluyoruz. Birde hindistandaki en yüksek fiyatı aldım. Orda fiyatlar arasında 100 dolar oynuyodu en yükseğini aldım. Ama tabii böyükler bilir yinede
    Bu hesap çok net, umarım dediğiniz gibi olur. Bu tüme varımdır.
    Farklı bir modelin Türkiye'ye geliş fiyatı ile Hindistan'daki satış fiyatlarını oranlayarak Dominarın fiyatını elde etmeye çalıştık.
    Sonuçlar 17.000 civarını gösteriyor. Bu tümden gelimdir.
    Ortalama 15.000 gözüküyor öyleyse

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Boşuna geliş fiyatı, maliyet, vergi, o bu şu hesabı yapıyorsunuz

Bir ürün alınacağı fiyata satılır. 20000'e alıcı buluyorsa, 20000'e satılır. Gerisi teferruattır.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cagiran adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hesap çok net, umarım dediğiniz gibi olur. Bu tüme varımdır.
    Farklı bir modelin Türkiye'ye geliş fiyatı ile Hindistan'daki satış fiyatlarını oranlayarak Dominarın fiyatını elde etmeye çalıştık.
    Sonuçlar 17.000 civarını gösteriyor. Bu tümden gelimdir.
    Ortalama 15.000 gözüküyor öyleyse
    şöyle bir durum var orada perakende fiyatı 2300 dolar ise fabrikadan toptancıya satışı 1150 dolar dir pulsar 200 de bu böyle idi

şu yoldan da gidilebilir pulsar 800 dolar burada kaç katı kar ile satıyorlarsa dominarın fabrika fiyatına o kadar katı fiyat konularak buradaki asgari fiyat tahmin edilebilir

yalnız benim işittiğim 15 ile 16 arası bir rakamdan sahneye çıkacağı

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bence de 15 - 16 bin TL gibi bir rakamda kalacaktır. En başta da dediğim gibi, hedef Japon 250'likler olmalı. 14 bin TL falan olursa zaten bomba olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:42 ----------

Alıntı pea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşuna geliş fiyatı, maliyet, vergi, o bu şu hesabı yapıyorsunuz

Bir ürün alınacağı fiyata satılır. 20000'e alıcı buluyorsa, 20000'e satılır. Gerisi teferruattır.
    Doğrudur da alınacağı fiyatı bizden başka kim biliyor peki ? Nice motorlar acayip fiyatlarla ölü doğup, satışa sunulduktan iki sene sonra çıkış fiyatının altında alıcı beklediler ama iş işten geçmişti. Buna da böyle olmasın diye uğraşıyoruz.
    bursalıali bunu beğendi.

cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şöyle bir durum var orada perakende fiyatı 2300 dolar ise fabrikadan toptancıya satışı 1150 dolar dir pulsar 200 de bu böyle idi

şu yoldan da gidilebilir pulsar 800 dolar burada kaç katı kar ile satıyorlarsa dominarın fabrika fiyatına o kadar katı fiyat konularak buradaki asgari fiyat tahmin edilebilir

yalnız benim işittiğim 15 ile 16 arası bir rakamdan sahneye çıkacağı
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence de 15 - 16 bin TL gibi bir rakamda kalacaktır. En başta da dediğim gibi, hedef Japon 250'likler olmalı. 14 bin TL falan olursa zaten bomba olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:42 ----------

Doğrudur da alınacağı fiyatı bizden başka kim biliyor peki ? Nice motorlar acayip fiyatlarla ölü doğup, satışa sunulduktan iki sene sonra çıkış fiyatının altında alıcı beklediler ama iş işten geçmişti. Buna da böyle olmasın diye uğraşıyoruz.
    O zaman 15 e fixleyelim artık

Motosikleti
    Beyler öyle uçuk kaçık fiyatlar dillendirmeyin, distribütörüde birbirimizide kandırmayalım. TR alıcı profili bellidir biz sıradan vatandaş olarak çözdüysek eminimki pazardakilerda kitabını yazmışlardır. SEKOnun dediği doğru biz abuk subuk fiyat çıkmasın diye uğraşıyoruz. Firma yetkilisi Ekrem abimizde forumda ve görüyordur bu yazılanları. Şİmdi dürüst olalım kaçımız r25le aynı fiyat olduğunda Dominarı seçer? isterseniz anket filan yapın görün. Bajaj öyle marka fanatikleri olan bir firma değilki isimden ekmek yesin. Burda hertürlü alırım diyenlerde aynı fiyat çıktığında iki kez düşünür. Müşteri kitlesi öyle trollde değil harbi harbi, halen Bajaj jant kırıyormuş yeaaa diyenlerin oluşturduğu bir memleket bura. Bajajla Kuralkanın handikapı yüksek vergi orunı, bu bajajın umurunda değil nasılsa dünyanın en çok satan 3. firması. Süpür satacağı fiyat 13 olur ekmek peynir gibi, 14 iyi işte satar, 15 RS200 kadar satar, daha fazlasına ise vitrinlik olur.

Motor Honda NC700S kopyası grüntü olarak. Hiç bir farklı yanı yok. Açıkcası fuara gidip bakıcam ilk almak istediğim motor bu fakat en fazla zorlasam 13 hadi olmadı 14 vermeye çalışırım o zor ama fiyat 14ün üstünde olursa almam. Başka motorlara yönelirim geçen senenin sıfır motorlarına bakarım artık. Bu sene fiyatlar çok uçuk olucağa benziyor. Devletimiz sağolsun :(

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Arkadaslar,gercekten hayal kuruyorsunuz
    Her turlu 15.000 ₺ nin ustunde olacak bu motor

Dün internette 2017 pulsar 200 ns in üzerinde oynama yapıldığını motorda kullanıcıların isteklerine bağlı olarak 20-25 rötuş yapıldığını öğrendim (abs eklenmesi,vites sayısının 5 e düşülmesi vs vs (büyük firmalar genelde modelin adına bir şey ekleyerek tekrardan piyasaya sürerler) bunu baz alarak bu yıl uretılen model de değil ama gelecek yıllarda üretilecek olan dominarlar da herkezin şikayet ettiği vites aralığı hemde motorun üst devirler çevirmemesi gibi şikayetlerin rötuşlanacağını düşünüyorum tabi ki ilk yıllarda bu motoru alan arkadaşlar bu hali ile bu motoru kullanmak zorunda kalacak

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün internette 2017 pulsar 200 ns in üzerinde oynama yapıldığını motorda kullanıcıların isteklerine bağlı olarak 20-25 rötuş yapıldığını öğrendim (abs eklenmesi,vites sayısının 5 e düşülmesi vs vs (büyük firmalar genelde modelin adına bir şey ekleyerek tekrardan piyasaya sürerler) bunu baz alarak bu yıl uretılen model de değil ama gelecek yıllarda üretilecek olan dominarlar da herkezin şikayet ettiği vites aralığı hemde motorun üst devirler çevirmemesi gibi şikayetlerin rötuşlanacağını düşünüyorum tabi ki ilk yıllarda bu motoru alan arkadaşlar bu hali ile bu motoru kullanmak zorunda kalacak
    200ns 2017 yılında 45 veya 47 değişiklikle gelecek buna abs, alt sakal, gorünüşte değişiklik ve 6 vites olarak gelecek, 160ns abs li modeli geliyor ve 5 vites, 200ns 5 vites olarak gelmiyor.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    200ns 2017 yılında 45 veya 47 değişiklikle gelecek buna abs, alt sakal, gorünüşte değişiklik ve 6 vites olarak gelecek, 160ns abs li modeli geliyor ve 5 vites, 200ns 5 vites olarak gelmiyor.
    O zaman ben yanlış anlamışım

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017

Aklımda 3 motor var, GV300 gelirse 14-15 onu alırım, eger dominar 14-15 arası olursa dominar alırım. Eğer bu ikisi de olmaz ise pulsar alıp devam ederim, yapacak birşey yok. 17-18 vericek olduktan sonra, daha farklı motorlara yönelirim.
    YasinC, kdiner ve fedos bunu beğendiler.

mse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Bir bajaj kullanıcısı olarak yaz sonunda almayı düşündüğüm tek motordur isime bakmam ben fiyatı uygun olsun zaten sıkıntı yaşamıyorum motorumda bana güven verdi açıkçası. Almak nasip olur inşallah

Seko biraderim, Dominar'ın seni sardığını görüyorum. TNT 25'in sendeki intibaları beni ve çoklarını ona yöneltti. Aldık, şahsen mamnunum. Şimdi de Dominar.. Kardeş daha buna doyamadık. Ama bu defa da bizi buna sardın be kardeş.. TRK 502'ye kayan hayallerimizi erkence buna çektin. Nolacak bizim halimiz. Sen varolasın...

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Samimi 46 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seko biraderim, Dominar'ın seni sardığını görüyorum. TNT 25'in sendeki intibaları beni ve çoklarını ona yöneltti. Aldık, şahsen mamnunum. Şimdi de Dominar.. Kardeş daha buna doyamadık. Ama bu defa da bizi buna sardın be kardeş.. TRK 502'ye kayan hayallerimizi erkence buna çektin. Nolacak bizim halimiz. Sen varolasın...
    Valla benim bir şey yaptığım yok, sadece haksız bulduğum eleştirilere cevap yazıyorum. Yoksa motoru gelince test edip kendimiz göreceğiz. Bu motorun güzel çıkması ve iyi fiyatının olmasından kimse zarar görmez. Bakın Japon firmaları tek tek fiyat listelerini açıklıyorlar. 250 cc'ler 16 - 17 bin TL oldu. ABS'li gelseler 18500 TL diyecekler. 125'likler 15 bin TL olmuş. İçine sindirebilen buyursun alsın, Inazuma hariç ben almam. Hadi bunu geçtim de TNT25'i 9500 TL'ye bulabiliyorsunuz ve alanların neredeyse hepsi memnun. 9500 nerede, 16 bin nerede ?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Valla benim bir şey yaptığım yok, sadece haksız bulduğum eleştirilere cevap yazıyorum. Yoksa motoru gelince test edip kendimiz göreceğiz. Bu motorun güzel çıkması ve iyi fiyatının olmasından kimse zarar görmez. Bakın Japon firmaları tek tek fiyat listelerini açıklıyorlar. 250 cc'ler 16 - 17 bin TL oldu. ABS'li gelseler 18500 TL diyecekler. 125'likler 15 bin TL olmuş. İçine sindirebilen buyursun alsın, Inazuma hariç ben almam. Hadi bunu geçtim de TNT25'i 9500 TL'ye bulabiliyorsunuz ve alanların neredeyse hepsi memnun. 9500 nerede, 16 bin nerede ?
    Aynen reis, 1-2 yıl sonra 20.000 olacak. MS125 grom bile 9.500 tl yok artık yani. Akıl mantık işi değil bu fiyatlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)