Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cagiran - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1. Honda NSS 300 FORZA / 2. Suzuki GW250 INAZUMA
    Alıntı tozlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    temelde aynı şeyden bahsediyoruz, kuralkan 5bin tl kar edip 2bin adet satacağına 2bin tl kar edip 5bin tane satabilir.
    Ötv ciddi fark ediyor bu farkla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CT.ATC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1.si Ben şu öğrenci halimle 2 ay çalışarak mondial vulture alabildim, kıçını biraz yırtan adamda alabilir.

Türkiyedeki 250cc 600cc bandındaki motosiklet fiyatlarının firmaların etkisi çok düşük olduğunu düşünüyorum. %18 KDV üzerinden %37 ÖTV alan devletin(Hükümete lafım yok böyle geldi böyle gidecek bize müstehak) ve Doların Türk parasına olan değeri(1e 3.5) ve bizim gelir durumumuz(Asgari ücretin bir amerikan vatandaşının 3'te 1'i kadar olduğu) ortada Japon yeni de Dolar karşısında artış gösterdi, yani double penetration. Savunduğum şey 3 kuruş parası olan adamın tutupta fantazilere kapılmak yerine, ekleyebiliyorsa 3 5 bişey daha alıp sağlamlığından emin olduğu aracı tercih etmesi. Zaten 3'ün 5'in hesabını yapan adamın yukarıda saydığım ekonomik şeytan üçgeninde Türkiye şartlarında lüks sayılabilecek 400cc 0 motosiklet ne haddine?3-5 model eskisini çok daha uygun fiyata alabilir fırsat kollayabilir ayrıca diyorum.

9.500 verip pulsar alacağıma gider 6 liraya er-5 alır üstüne 2lira harcar rektefiye piston + boya ne varsa alır canavar gibi sapasağlam motora binerim. Geri kalan 1.500 lira da aradaki 2 yıllık benzin litre farkına koyarım ve cebimde kalır yavaş yavaş veririm. Ama 2 yıl boyunca elimde adam gibi gücü kuvveti yerinde zart zurt stop etmeyen motor olur. Sizin benden daha tecrübeli olduğunuzu düşünüyorum ve saygısızlık yapmak istemem fakat insanımız kolaya kaçıyor. Armut piş ağzıma düş sapı da yukarıda olsun diyor. Kendi ürettiği çabaladığı emek sarfettiği birşey yok. Piyasa önüne ne sunarsa onu yiyor..

Şimdi kimse fakir görünmüyor ama toplumun %90ı fakir. Neden? Bankalarda birikmiş binlerce liralık borçtan. Şöyle düşünün, sen köyde tarla tapan uğraşan adamsın. Şehre geliyorsun 1.sınıf kumaştan alıp terziye diktirmek istiyorsun fakat kumaş çok pahalı diyorsun. Senin ne haddine 1.sınıf kumaşı giymek şu ekonomi durumunda. Alsan nerde giyeceksin tarlada çalışırken mi giyeceksin? Bu arada sen köyde tarla süren adamı mı aşağılıyorsun demeden Ziraat Mühendisliğini bitirmek üzereyim, çokca amcalarımla muhattap olup toprağa batıyorum, ve ilerde yapacağım meslekte bu olacak yani o adamlar benim velinimetim ve benden daha zengin en azından bağı bahçesi var sürüyor ekiyor biçiyor para kazanıyor. Şimdi hal böyleyken ben öğrenci halimle kumaş satın almamam lazım ama şartlarımı zorlayıp aldım, benzini zor koyuyorum. Kumaşı aldım ama giyecek yerim yok, giyilecek yere gidecek param yok. Ayağımızı yorganımıza göre uzatalım, uzatırkende akıllı tercihler yapıp yorganı hepten yakmayalım..
    Bak ne güzel akıllı adamsın, inşallah muvaffak olursun hayatta.
    Türkiye şartlarında öncelikli seçim genelde fiyattır. Hele ki orta ve alt sınıf için birinci kriterdir.
    Psikolojik alım gücü sınırlaması vardır insanların.
    Motor arıyorum, 5 bin liraya kadar.
    Araba alacağım 10 bin liraya kadar gibi bir çok örnek görmüşsündür.
    Farzedelim bahsi geçen motosiklet 14.998 TL'den piyasaya girdi.
    Biz fakir insanların kıyıda köşede pek parası olmaz, eski motoru sattık, yada kıyıda köşede 5 bin TL nakit paramız var diyelim.
    Her fakir Türk'ün yaptığı gibi gittik 24 ay yada 36 ay vadeli 10 bin TL'de kredi çektik aldık motoru.
    Peki 15 bin liralık bir motor almayıp kıyasladığın motoru alsaydık, aradaki fiyat farkı için kaç lira fark ödeyecektik her ay hesapladın mı?

Sende ayağımızı yorganımıza göre uzatalım demişsin, bence de ayağımızı yorganımıza göre uzatalım ama bu motorun müşteri pörtföyü alt ve orta gelir grubuna sahip insanlar olacağından, 3-5 bin lira fiyat farkı yorganın boyunu daha da kısaltır.
    Ve yine zamanında küçümsediğimiz Çinli motosikletler sayesinde piyasa yavaş yavaş oturmaya başlamışken, Hintli bir firmanın uygun fiyat politikası ile sektörde var olması, istesek de istemesek de bizlerin işine gelir.
    CT.ATC, sheriff87, YasinC ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    haklısın 400lük motor 200km/h yapacak hali yokya... ayrıca herkes 400cc soruyor ama BG gücünü soran yok. 45bg iyi olurdu buna 150km/h zorlanmadan konforlu yapsın değme keyfine o zaman... bir defiyata birşey yazıcam NS200 fiyatını herkes 6000TL beklerken 7750TL den yok sattı kapışıldı. Bu motorun ederide bu kur ile vergi bindirmesinide ekleyince 17.000den aşağı zor gelir. Sevgili Bajaj türkiye Müdürleri 15.000TL yapın yine süper satar bu makine çünki herkes 200cc ye bindi ve artık 400cc ye geçmek istiyor millet.
    Tüm motor sevenlere sevgilerle..

Motosikleti
    tvs rtr 150 hyper edge
    daha önce beraber çalıştığım bir satınalma uzmanından tavsiyeler:

-para senin cebinde, cebinden paranı almak için gelecekler, bırakta onlar seni ikna etsin, dünden razı olma
    -alternatifinin bol olduğunu bil ve hissettir, unutmaki sen başkasından alabilirsin ama onlar için her müşteri +1 dir
    -malı kötülemek etik değildir, alım gücün yoksa olduğu kadarını teklif etmekten çekinme, istemezse vermez en fazla

ukalalık etmek istemem, ancak bu sektörün müşterisini aptal yerine koyuyorlar, kabullenmemek gerek. naçizane herkese tavsiyemdir.

saygılarımla
    sheriff87, kdiner, mavellen ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

fedos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu motoru ve başlığın üstlerde olmasını destekliyorum. Pulsar ns200 den önce,cbf 150 ile ybr 125 arasında gidip geliyorduk.Durum bi anda enjeksiyonlu birden fazla bujili az yakıp çok kaçan bi hal aldı.Sorun yaşanılsa da genelde çok yüksek oranda memnun bir kitle var.Eğer bu motor uzun yolda 140km ile stabil giden bir motor ise,bence gayet tatminkar olacaktır. Kimse bu hızlarda sürekli olarak zaten gidemez.
    Fiyat konusunda da ilk bir sezon için gayet uygun fiyatlı gelirse ,yollarda çok göreceğiz ...
    AttilaXtreme bunu beğendi.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun fiyatı açıklandığında bence yüzle şöyle olacak Bajaj, bajaj, bajaj, 15.750 tl... Hımmmm

nokiaxxx bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150

Dominar 400
    kdiner bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eee ? buradan ne sonuç çıkarabiliyoruz şimdi ?

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eee ? buradan ne sonuç çıkarabiliyoruz şimdi ?
    Yeni yüklenen denk geldiğim videoyu paylaşıyorum.

Benim fikirlerim ise bu motorun fiyatı uygun olursa alınır. 15'in üstünde ise alınmaz. Videolardan performansı anlaşılıyor beklentimin altında.

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni yüklenen denk geldiğim videoyu paylaşıyorum.

Benim fikirlerim ise bu motorun fiyatı uygun olursa alınır. 15'in üstünde ise alınmaz. Videolardan performansı anlaşılıyor beklentimin altında.
    Yahu Allasen, beyninde mi gözlerinde mi nerende nasıl bir algı veya sensör varda bu videodan performans yorumu yapabildin, gerçekten cidden soruyorum.
    Km göstergesi gözükmüyor, kaçıncı saniyede kaç km hızla gidiyor belli bile değil.

Düzeltme : Ekranı büyütünce gözüküyor ama yinede 120 km hızdan sonrasını göremedim ben.
    Gözlerim de iyi görür halbuki

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Yavaşlatılmış ekran çekim videsu

enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Bi gelse de herkes rahatlasa.
    Çoğunluğun ortak fikrine katılıyorum fiyat olarak 14 (+-)1 üstü beni cezbetmez.
    kdiner ve enescanatar bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    şu videodan sonuç çıkarmayı bırakın arkadaşlar yaa. servisteyken pulsar200RS ile alakalı video izleyen birisi denk geldi. videoda çekimden dolayı gidon aşağı yukarı esnekmiş gibi gözüküyor. arkadaş abi bunun gidon plastik mi videoda esneyip duruyordu diye ciddi ciddi sordu servisteki/bayideki ustaya. buna şahit olmuş biriyim. bırakın şunu ya. videodan performansı belliymiş falan geçin bunları. kaçımız motosiklet konusuna tamamen hakimiz de video izleyip ahkam kesiyoruz

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu Allasen, beyninde mi gözlerinde mi nerende nasıl bir algı veya sensör varda bu videodan performans yorumu yapabildin, gerçekten cidden soruyorum.
    Km göstergesi gözükmüyor, kaçıncı saniyede kaç km hızla gidiyor belli bile değil.

Düzeltme : Ekranı büyütünce gözüküyor ama yinede 120 km hızdan sonrasını göremedim ben.
    Gözlerim de iyi görür halbuki
    Ben söyleyim göremiyorsunuz madem
    0-100'e 8 saniyede
    0-120'e 12 saniyede
    0-150'e 25-26 saniyede
    140'tan 150'ye ise 7 saniyede çıkıyor.

Geri kalan hesaplamaları siz yaparsınız artık. Yazının başına şahsi fikrim olduğunu belirttim benim beğenmediğimi bir başkası pekala beğenebilir.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Oktay, Bana da 1 Bordo/Mavi ayarlayın lütfen. Bu alemin tek Trabzonlusu Kemal değil olm. Biz neciyiz

Bu arada; Egsozun deliği dar mı ne hakikaten hasjsjsjsjsjsj
    kdiner bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bakın bu videoda adam demiş ki "150 km/saat hıza 18 saniyenin altında çıkılabilir"

Bir de Dominar'ın KTM Duke 390 ile kalkış videosuna bakın :

Burada gösterge tam 140 gösterirken video 15. saniyede, tam 150 gösterirken de 19. saniyede. Yani motor 4 saniyede 140'tan 150'ye çıkıyor, toplamda 19 saniyede de 150 km/saat hıza ulaşıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

Bu arada bu videoda motor yaklaşık 7 saniyede 100 km/saat hıza çıkıyor. 0 -120'si de 10 saniye...
    bursalıali bunu beğendi.

blacktulip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    az kaçar,çok yakar.
    http://www.motosiklet.net/forum/test...nel-bakis.html

fiyatta 13.999-14.999 arası olur.

ahanda buraya yazdım.
    fedos bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Başka bir başlıktaki fiyatla ilgili yorumum buyrun...Beyler satıcı şişirmeden burda müşteri olarak fiyat şişrmeyi ne de güzel başarıyoruz. Bajajın global resmi sitesinde hindistan satış fiyatları mevcut elinizin altında gogıl amca var açın bakın. Eyaletten eyalete fiyat değişiyor baktım en yüksek fiyata satılan eyalette ABSli dominar fiyat 157 bin rupi, oda dolar olarak tam 2300 yapıyor. Bu hindistandaki perakende satış fiyatı. Ordada nakliye, karlar, vergiler şunlar bunlar hepsi dahil. Max dolar kuruyla ettiği para 8300 TL. Hadi bu fiyata TRye nakliye artı vergileri ekleyin öyle hesaplayın. Nasıl beceriyosunuz o 17-18leri çıkarmayı çok merak edyorum. Burda yorum yapanlarada mı pay veriyorlar napıyorlar nedir yani bu şişik fiyatlar??
    TIGERSHARK ve mavellen bunu beğendiler.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sayfalardır videolardan yola çıkıp hız/süre konuşuyorsunuz da hanginiz ham videodan bu çıkarımı yapıyor?
    x1.2 hızında bir videoyu fark edebilir misiniz? İvmenin düştüğü yerden kesilip hızlandırılan bölümlerin olmadığından nasıl emin olabilirsiniz? Elinizde ham video yoksa boşuna tartışmaya gerek yok, Youtube'daki tüm top speed videoları için geçerli!
    Ha bir de benim Bajaj'ım %10 fazla gösterirdi, öyle bir durum daha var.
    Kuralkan diğer motorlarında yaptığı gibi Dominar'ı da teste açar, en güzel öyle anlarsınız bu mevzuyu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)