Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    2.vitese atarken bazen tak diye bir ses geliyor, bazen de hiç ses gelmeden geçiyor neden olabilir?
    Putoline yağ koyuldu 1500 km önce bu arada. Debriyaj kavraması cok yukarıda kavrıyor ondan yapıyor olabilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı denizz1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu yol bilgisayarındaki menzil bilgisi doğru mu ? Yoksa ona güvenip gitsek bi anda yolda kalırmıyız 50km falan gösterirken.
    Hiç denemedim güvenmediğimden. Ama normal bir kullanımda 280-300 km diyebilirim menzil için. Her yakıt aldığımda TRIP 1 yada TRIP 2 yi sıfırlar 280 km de yaklaşık yakıt alırım. Agresif sürmüyorum. Yakıt verilerini ona göre düşünün. Agresif kullanımda bu menzil düşer tabiki. Yakıt aldığımda da en az içinde 1 lt daha yakıt kalmış oluyor. 13 lt depoya göre konuşuyorum.
    Bu arada marş almama sorunu çözüldü mü?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Alıntı eyesneverlie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.vitese atarken bazen tak diye bir ses geliyor, bazen de hiç ses gelmeden geçiyor neden olabilir?
    Putoline yağ koyuldu 1500 km önce bu arada. Debriyaj kavraması cok yukarıda kavrıyor ondan yapıyor olabilir mi?
    1 den 2 ye bir sert geçmesi normal. Ama çok yukarıda kavraması debriyaj ayarı ile alakalı. Bir ayar yaptırmanızı tavsiye ederim. Sert geçişte bir miktar yumuşayabilir ama tamamen kaybolmasını beklemeyin. Bunun karakteristiği o. Ama diğer vites geçişleri yumuşacık olması lazım.
    denizz1 bunu beğendi.

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    [QUOTE=cc007;4764653]Hiç denemedim güvenmediğimden. Ama normal bir kullanımda 280-300 km diyebilirim menzil için. Her yakıt aldığımda TRIP 1 yada TRIP 2 yi sıfırlar 280 km de yaklaşık yakıt alırım. Agresif sürmüyorum. Yakıt verilerini ona göre düşünün. Agresif kullanımda bu menzil düşer tabiki. Yakıt aldığımda da en az içinde 1 lt daha yakıt kalmış oluyor. 13 lt depoya göre konuşuyorum.
    Bu arada marş almama sorunu çözüldü mü?[COLOR="Silver"]

Şuan marşta hiç bi sıkıntı yok saat gibi diyebilirim,bende genelde refuel yazdığı zaman alıyorum ve yaklaşık olarak 9-9.5 litre benzin alıyor,buda demek ki 2-2.5 litre kala gibi yanmaya başlıyor ona göre hareket edeceğim o zaman.Şuan hoşuma gitmeyen tek şey rodaj bakımından sonra azalır dediğim titreşim daha çok arttı belki de şuan yağ daha motora oturmadığı için öyle hissediyorum emin değilim.Lastikleri de bugün mitas sport force ile değiştirdim yola oturması bi tık daha iyi gibi geldi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:56 ----------

Bi güncelleme yapayım lastiklerle ilgili,yaklaşık 60km yaptım bugün yeni lastiklerle.Henüz mumlu olmasına rağmen fren mesafesi ciddi şekilde düştü diyebilirim.Viraj konusunda açıkcası şansımı zorlamak istemedim ne desem yalan olur ama arkadaşımla aynı lastiği aldık aynı anda taktırdık o şansını zorlamayı seviyor çok iyi diyor bakacağız

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    2 ve bazen 3. vitese atarken oluyor sadece. Şöyle söyleyeyim 2 ye atıyorum ama yavaş bir şekilde ama soldan hafif bi tak sesi geliyor, bazen hiç gelmiyor.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    2 ve bazen 3. vitese atarken oluyor sadece. Şöyle söyleyeyim 2 ye atıyorum ama yavaş bir şekilde ama soldan hafif bi tak sesi geliyor, bazen hiç gelmiyor.
    Ben zincirdendir diye düşünüyorum. Zinciriniz kaç km'de? Zinciriniz yağlı mı? Zincirinizin gerginliği ne durumda?

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Zincir 6300 km de ve motul ile yağlanıyor. Zincir ayarından cok anlamam ama zinciri yukarı dogru çektigimde 3-4 cm bir hareket payı var hocam.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Zincir 6300 km de ve motul ile yağlanıyor. Zincir ayarından cok anlamam ama zinciri yukarı dogru çektigimde 3-4 cm bir hareket payı var hocam.
    Biraz bol geldi bana. Bence o gerginliği 2-3 cm'e göre ayarlasanız daha sağlıklı olur, muhtemelen ses kesilir. Zincirinizde baklalar arası bir bolluk, bir sıkılık gibi deformasyonlar var mı?

Merhaba arkadaşlar. Benim motorumda arka freni basınca tak diye bir ses geliyor. Ama her seferinde olmuyor. Aynı durumu yaşayan varmı başka?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı cc007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Benim motorumda arka freni basınca tak diye bir ses geliyor. Ama her seferinde olmuyor. Aynı durumu yaşayan varmı başka?
    Disk vidasını kontrol edin belki ABS devreye giriyor da olabilir.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Disk vidasını kontrol edin belki ABS devreye giriyor da olabilir.
    Tamam bir bakayım ona teşekkürler.

Tamam bir bakayım ona teşekkürler.
    Tak sesini çözemedim malesef. Gevşek bir yerde yok. Süreklide yapmıyor. O şekilde kullanıyorum.
    Peki ön farda buğu sorunu olan varmı arkadaşlar. Varsa çözümü için ne yaptınız? Bunun far değiştirmeye gerek varmı?

Yobaaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRK 502X
    abs hocam o gayet normal

Arkadaşlar ön farında buğu problemi olan varmı diye sormuştum. Varsa nasıl çözdünüz?

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Arkadaşlar ön farında buğu problemi olan varmı diye sormuştum. Varsa nasıl çözdünüz?
    Ben şu ana kadar herhangi bir buğu problemi yaşamadım. 3 bin+ km'deyim. Sağanak yağmurda sürdüğüm oldu birkaç kez. Motorun garantisi devam ediyorsa bence servisten değişim isteyin.

Alıntı OsaK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şu ana kadar herhangi bir buğu problemi yaşamadım. 3 bin+ km'deyim. Sağanak yağmurda sürdüğüm oldu birkaç kez. Motorun garantisi devam ediyorsa bence servisten değişim isteyin.
    Garanti devam ediyor. Yıkasam falan anlayacağımda daha yıkamadan farın içinde buğu var. Dediğiniz şekilde yapayım ben olmadı. Servisten değişim isteyeyim.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Hiç bir şey yapmana gerek yok kendiliğinden düzelir ha benim için sıkıntı diyorsan garantisi var ise başvuru yapın yenisi gelir değişim yapılmış olur ama onun da garantisi yok oda buğu yapabilir, LED olduğu için ısı üretemiyor buda havaya bağlı olarak buğu yapmasına neden oluyor.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    216 km yolda 120-150 arasi giderek 100 km de 5 litre benzin normal mi😅

denizz1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400//Dash 110i
    Normal hocam benimde ortalamam 100kmde 5 litre,zorlasak 4litre yskarda canı sağolsun.Benim hero 130kmde 4.5 litre yakıyo bu 5 yakmış çok mu

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

Havalar burda ufaktan 25 bandına oturmaya başladı yaz bu sene erken gelecek belli ve epey sıcak olacak gibi,bu mevsimde bu havalar normal değil,bugün bi iş için Fethiye’ye gidip geldim.Giderken 130-150 genel hızımda rahattımda,dönerken arkadaşım olduğu için 80-90 bandını pek geçemedim motor bi sıcak çalışıyormuş gibi hissettirdi.500km sonra 5bin bakımı geliyor 10w50 koydursam bu sefer etkisi olur mu biraz sıcaklığa?
    tecrube0 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (1 üye ve 6 misafir)