Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Hayırlı olsun Sayın Norton, güle güle kullanın. Darısı başımıza diyelim.
    Bu arada sormak istiyorum dominarcılar burdayken; Günlük kullanımda yakıt tüketimi ne kadar oluyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Sayın Norton, güle güle kullanın. Darısı başımıza diyelim.
    Bu arada sormak istiyorum dominarcılar burdayken; Günlük kullanımda yakıt tüketimi ne kadar oluyor?
    3-3.5 litre arası

Motosikleti
    MT-07
    Rodaj da basamadığım için daha az yakıyorum

Bu motorun lastik havaları kaç olmalı? Bu standart havalara itimatım yok. Ekipmanlarla birlikte aşağı yukarı 100kg oluyorum. Pulsar 25/28 olan havaları 29/31 kullanıyordum ama bunları tek tek ayarlayıp kontrol etmek yerine siz kullananlara sormak daha kolay geldi

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Kalyoncu motora baktım şimdi de şu yeni ön cam biyadil olan güzel görünüyor. Sanırım ondan sipariş veririm. Gidon yükseltme Birol'a bir sorayım. Rodaj sonrası ilk 500 km sonunda mı çağırıyorlar bakıma?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------

Bu arada Mavellen hocam sen ne taraftasın Antalya'da?

Motosikleti
    MT-07
    İlk bakım aralığı 500-750km arası. Motoru aldığında hocam bir ellerini bırakıp baksana düz gidiyor mu die. Nedense canım çok sıkkın şu motorumun sağa çekme olayına. Birde lastik hava basınçlarına bakın bir. Benimkiler epey düşüktü bugün yükselttim. Daha Ptesi aldım motoru. Şişirilmemiş lastikleri teslim edilirken

uzun cam alınız.rüzgar yüzümüze patlıyor sadece.daha kötü oluyor

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kalyoncu motora baktım şimdi de şu yeni ön cam biyadil olan güzel görünüyor. Sanırım ondan sipariş veririm. Gidon yükseltme Birol'a bir sorayım. Rodaj sonrası ilk 500 km sonunda mı çağırıyorlar bakıma?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:25 ----------

Bu arada Mavellen hocam sen ne taraftasın Antalya'da?
    Ben Antalya’nın Alanya ilçesinde çalışıyorum Gazipaşa ilçesinde igamet ediyorum.

gidon yükseltme oktay motorda var.yükseltme ve yakınlaştırma fonksiyonlu.

Motosikleti
    MT-07
    Uzun cam bana pek estetik gelmedi. Lakin kış gelirse düşünebilirim.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun cam bana pek estetik gelmedi. Lakin kış gelirse düşünebilirim.
    İstanbul trafiğinde kullanması zor bir motormu hocam aralardan geçiyormu ilerde bende düşünübelirim uzun yolda tam benlik bir motor gibi duruyor şehir içinde ağırlığı yorarmı onu merak ediyorum

Motosikleti
    MT-07
    Daha öncede yazdım. Dün kamyon kasası koluma çarptı ada'da kamyon dönerken. Haliyle soldan koluma geçirince sağa doğru bacağımla eğik duruma geldim. Yatırmadım ama desteklemesi Pulsar'a göre ağır geldi. 182kg olması sadece otoparktan geri geri çıkarken biraz daha yavaş çıkmama sebep oluyor. Alışınca sorun olmaz kanımca. Ben trafikte zorluğunu çekmedim. Rodajı dışında. 2000km geçsin daha da bir apaçiye bağlanabilir. Hareket ederken hiçbir sorun yok. Genede dönüşlerde falan alışkın olmadığım için sorunluyum azıcık.

Bende gidon yükseltme var. Alır almaz taktım. O yüzden standart gidon nasıl bilmiyorum. Lakin şimdilik aleti çok sevdim.

NOT: Kamyonlar, kamyonetler dönüş yaparken uzak durun. O kasa çarpıyor her türlü. Bildiğim halde dalgınlığımla kolumu güzel hırpaladım. Motor montu sayesinde daha büyük hasardan korundum...

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı avarekasnak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzun cam alınız.rüzgar yüzümüze patlıyor sadece.daha kötü oluyor
    Hangisi uzun hocam?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Şansıma dominar'ı teslim alırken Ekrem bey orda denk geldi. Onun eşliğinde teslim aldım ama şansıma yağmur yağmış benden önce ve motor kirlendi bile. Noter işini halledeyim hemen plaka sonra da gazlıcam Antalya'ya doğru tın tın. Bu arada Ekrem beyi bulmuşken enduro, chopper-cruiser tarzı motor eksikliği var bildirin dedim Bajaj'a.
    kdiner, tommygun ve Angrypower bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Hayırlısı olsun. Yalnız GP kompozit'in elcik korumasını şiddetle öneriyorum. Bir ayı yanınıza gelir ani kapı açar falan 10 numara iş görüyor

Frenlerine ilk 200-300km güvenmeyin. Baştan uyarayım. Güle güle kullanın. Bende gece mavisi olmazsa beyaz istiyordum şansıma tek mürdüm vardı ellerinde

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Herkese merhaba
    D400 kervanına katıldım. Yarın akşam teslim alacağım
    kdiner bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba
    D400 kervanına katıldım. Yarın akşam teslim alacağım
    Hayırlı olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun. Yalnız GP kompozit'in elcik korumasını şiddetle öneriyorum. Bir ayı yanınıza gelir ani kapı açar falan 10 numara iş görüyor

Frenlerine ilk 200-300km güvenmeyin. Baştan uyarayım. Güle güle kullanın. Bende gece mavisi olmazsa beyaz istiyordum şansıma tek mürdüm vardı ellerinde
    Bende elcik koruma yok.Ling varmı inceleyip sipariş verilebilecek.

Motosikleti
    Honda Dio
    Hemen işe giriştim ve biadil tur camı ile 52 lt gaff marka topcase taktırdım. Çanta demirini de bajaj tayfun mitordan taktırdım. Akşam akşam masraf ettim gene. Ama güzel oldu. Daha araç takibi taktıramadım ama. Kışlık eldiven tavsiyesi olan var mı pahalı olmayan? Bu arada ilk bir kaç km frenler gerçekten dandik. Alışır dedi Birol usta. sırada gidon yükseltme, ayna uzatma aparatı var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:27 ----------

Motor 40 km'yi geçti bile. Serik'ten Antalya'ya getirdim motoru. Ordan servise ve eve. Yarın da yine bi 60-70 km yol yapıcam muhtemelen. 70-80 km hızlarda sakin sakin geldim.
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    bajaj boxer-80'lerde jawa ceylan, benelli trk 502
    bende bajaj boxer var halihazırda. motor cc'si yükseltmek düşüncesindeyim.
    bu düşünce sonucu olarak benelli trk 502 ve dominar 400 motosikletleri üzerinde durmaya başladım.
    ayrıca nc750x de aklımın bir köşesinde durmakta. fakat fiyat konuları da göz ardı edilemeyecek kadar
    önemli görünüyor.
    benelli için fiyat epey yüksek. nc de öyle. dominar da pek aşağı sayılmaz artık.
    dominarı neredeyse alma durumuna geldim geçenlerde. lakin sonradan boxer için hazırladığım ve rahatlıkla
    yanlarına asabildiğim çantaları nereye asabileceğim konusu aklıma düştü. dominarın yan çanta demirlerinin olmaması
    ve takılacak yer konusunda sıkıntılar beni bir anlık alma konusundan caydırdı. yan çanta demirleri konusunda biraz düşüneyim
    diyerek alış işini erteledim.
    yan çanta demirleri için foruma baktığımda kdiner kardeşimizin kendince bir çözüm bulduğunu gördüm.
    fakat çantalar takılı olduğundan demirlerin durumlarını, bağlantı yerlerini görmek kabil değildi yeterince. bu yüzden kdiner kardeşimle bugün bizzat görüştüm. bir kullanıcı olarak hem dominarla ilgili düşüncelerini almak hem de demirleri nasıl elde
    ettiğini öğrenmek açısından kendisiyle fikir teatisinde bulundum. çantalar olmadan çanta demirlerinin konumunu iyice görebilmek
    amacıyla kendisinden çekmiş olduğu resimlerden göndermesi dileğinde bulundum. sağ olsun gönderdi.
    buradan kendisine teşekkür ediyorum.

ölçü göndermiş daha sonra. genişlik 20 cm, yükseklik 30 cm. kdiner kardeşime bir sorum daha olacak burada:
    bu ölçüler çantaların ebatlarının gerektirdiği ölçüler mi yoksa motorun yapısı mı bu ölçülerin belirlenmesinde
    etkili olmaktadır?

başka bir olayı da ekrem ata kardeşimize sunmak isterim. bulunduğum yerde dominarı kaça alabileceğim konusunda pazarlık
    yaparken başka yerden daha ucuza elde etme imkanının olduğunu söyledim. bunun üzerine servis sorumlusu usta arkadaşımız
    motorun kendisinden alındığında daha iyi hizmet verebileceğini ima etti. ben bu yaklaşımın iyi olmadığını ifade ettim.
    demek farklı yerden motor aldığımızda servislerin düzgün iş yapacağından emin olamayacağız.

bir de şöyle bir olay anlattı arkadaşımız. birisi komşu ilden bir motor almış. nasıl olsa bizim bulunduğumuz ile gidecek
    diye, motosiklete gerekli ayarları yapmamışlar. kendisi başka servisin yapmadığı bir şey için hamallık yapamayacağını söyledi.

buna bir çözüm bulmalı. hizmeti hamallık olarak telakki eden arkadaşımızın haklılık payının olup olmadığını sanırım
    kuralkan daha iyi bilir. benim naçizane düşüncem böyle bir olayla karşılaşırsa bir servis, eksiklikleri video ile tesbit etsin,
    kayda alsın. hizmetlerini de yapmadan kaçınmasın ve motorcuyu mağdur etmesin. yaptığı hizmetlerin karşılığını
    kuralkana rapor etsin ve şirket de bunların emeklerinin karşılığını versin. ayrıca hizmette kusur eden kişilerden hesabını
    da sorsun.

bu servis anlayışı yüzünden şu bajaj boxer ile devam etsem mi yoksa başka alanlara mı yönelsem diye düşünmüyor değilim.
    karşılaştığımız olaylar kendimizi ifadede kullandığımız cümlelerin hararetini yükseltmeye de zorluyor kendimizi sınırlasak da...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

bu arada Norton772 kardeşimize de motosikletinin hayırlı olmasını ve kazasız belasız sürüşlerde bulunmasını temenni ediyorum.

bir de gerivites arkadaşımıza...
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    http://www.**********.com/Pulsar-Elc...ma,PR-806.html

Bunları taktım. İnanırmısınız eskiden araç aynaları umurumda olamazdı. Varsın yol vermesinler takar geçerim diyordum. Şimdi param parça eder die korkuyorum gene gidon yükseltme de go kompozitten lakin ben bunları Oktay Motorda taktırdım. Ekstradan uğraşmadım.

Motorlarınız hayırlı olsun. 750km deyim galiba. Birazdan gene işe giderken 40km dağ gidecek alet. 2000km rodaj tamamlansın yağını filtresini gene bir değiştireyim ondan sonrada aklını alayım makinenin tüm hantallığını yok edeyim die planlıyorum.

Not: motorumun lastik havaları inikmiş. Serviste kontrol edilip verildi sanıyordum. Alır almaz ya orada kontrol ettirin yada ilk benzini alınca benzinlikte siz şişirin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:38 ----------

https://www.motosikletaksesuarlari.c...iABEgKKMPD_BwE

Bunları kullanıyorum ben. Kaza onaylı. Sağlam koruyorlar.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı harsel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bajaj boxer var halihazırda. motor cc'si yükseltmek düşüncesindeyim.
    bu düşünce sonucu olarak benelli trk 502 ve dominar 400 motosikletleri üzerinde durmaya başladım.
    ayrıca nc750x de aklımın bir köşesinde durmakta. fakat fiyat konuları da göz ardı edilemeyecek kadar
    önemli görünüyor.
    benelli için fiyat epey yüksek. nc de öyle. dominar da pek aşağı sayılmaz artık.
    dominarı neredeyse alma durumuna geldim geçenlerde. lakin sonradan boxer için hazırladığım ve rahatlıkla
    yanlarına asabildiğim çantaları nereye asabileceğim konusu aklıma düştü. dominarın yan çanta demirlerinin olmaması
    ve takılacak yer konusunda sıkıntılar beni bir anlık alma konusundan caydırdı. yan çanta demirleri konusunda biraz düşüneyim
    diyerek alış işini erteledim.
    yan çanta demirleri için foruma baktığımda kdiner kardeşimizin kendince bir çözüm bulduğunu gördüm.
    fakat çantalar takılı olduğundan demirlerin durumlarını, bağlantı yerlerini görmek kabil değildi yeterince. bu yüzden kdiner kardeşimle bugün bizzat görüştüm. bir kullanıcı olarak hem dominarla ilgili düşüncelerini almak hem de demirleri nasıl elde
    ettiğini öğrenmek açısından kendisiyle fikir teatisinde bulundum. çantalar olmadan çanta demirlerinin konumunu iyice görebilmek
    amacıyla kendisinden çekmiş olduğu resimlerden göndermesi dileğinde bulundum. sağ olsun gönderdi.
    buradan kendisine teşekkür ediyorum.

ölçü göndermiş daha sonra. genişlik 20 cm, yükseklik 30 cm. kdiner kardeşime bir sorum daha olacak burada:
    bu ölçüler çantaların ebatlarının gerektirdiği ölçüler mi yoksa motorun yapısı mı bu ölçülerin belirlenmesinde
    etkili olmaktadır?

başka bir olayı da ekrem ata kardeşimize sunmak isterim. bulunduğum yerde dominarı kaça alabileceğim konusunda pazarlık
    yaparken başka yerden daha ucuza elde etme imkanının olduğunu söyledim. bunun üzerine servis sorumlusu usta arkadaşımız
    motorun kendisinden alındığında daha iyi hizmet verebileceğini ima etti. ben bu yaklaşımın iyi olmadığını ifade ettim.
    demek farklı yerden motor aldığımızda servislerin düzgün iş yapacağından emin olamayacağız.

bir de şöyle bir olay anlattı arkadaşımız. birisi komşu ilden bir motor almış. nasıl olsa bizim bulunduğumuz ile gidecek
    diye, motosiklete gerekli ayarları yapmamışlar. kendisi başka servisin yapmadığı bir şey için hamallık yapamayacağını söyledi.

buna bir çözüm bulmalı. hizmeti hamallık olarak telakki eden arkadaşımızın haklılık payının olup olmadığını sanırım
    kuralkan daha iyi bilir. benim naçizane düşüncem böyle bir olayla karşılaşırsa bir servis, eksiklikleri video ile tesbit etsin,
    kayda alsın. hizmetlerini de yapmadan kaçınmasın ve motorcuyu mağdur etmesin. yaptığı hizmetlerin karşılığını
    kuralkana rapor etsin ve şirket de bunların emeklerinin karşılığını versin. ayrıca hizmette kusur eden kişilerden hesabını
    da sorsun.

bu servis anlayışı yüzünden şu bajaj boxer ile devam etsem mi yoksa başka alanlara mı yönelsem diye düşünmüyor değilim.
    karşılaştığımız olaylar kendimizi ifadede kullandığımız cümlelerin hararetini yükseltmeye de zorluyor kendimizi sınırlasak da...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:51 ----------

bu arada Norton772 kardeşimize de motosikletinin hayırlı olmasını ve kazasız belasız sürüşlerde bulunmasını temenni ediyorum.

bir de gerivites arkadaşımıza...
    ben tşk ederim, bir arkadaş pulsara bu şekil yan çanta demiri yapmıştı bende ondan ölçüsünü istedim 27 ye 17cm idi, benim yaptırdığım arkadaş ise 30 a 20cm yapmış, önce dikdörtgen parça yapıldı sonra üst va arka ayak bağlantı şekli birleştirildi. yükseklik 20cm, genişlik 30cm. irf yani irfan karaman yan çanta demirini 1 2 gün içinde açıklayacak sayfasından takip edebilirsiniz.
    http://www.irfmotor.com/
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

HyperXCrossfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Aynalardan memnun olmayanlar tvs apache aynasi da bakabilir uzatma yerine. Dominar aynalarina göre hem daha yüksek hem daha kenarda duruyor aynalar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 35 kullanıcı var. (0 üye ve 35 misafir)