Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediklerine 3 buji olunca daha az yakıtla daha çok yol gidiyor. Benim eski Pulsar 10lt benzin ile 280km-320km arası mesafe kat ediyordu. Genelde bir 300km yol kesin gidiyordum 100-110km/sa hızlarla.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:35 ----------

Veeeee esas sorum geliyor. Bu rodaj'ı İstanbul trafiğinde yapacağız malum. 5000rpm de ne kadar hıza ulaşıyor? Siz kullananların bilgisi yada göz aşinalığı vardır.

Km Vites
    1 2 3 4 5 6
    0-1000 km 13 24 37 50 56 73
    1000–2000 km 20 32 42 56 62 85

Bu hızlar sanki biraz zorlayacak gibi beni. 5000rpm de bu hızlara mı ulaşıyor alet? İlk günden sakat doğurmayalım çocuğu?
    Klavuzda bahsettiği gibi motoru sürebilmek zor.Yapabilenede helal olsun.Ben denedim yapamadım,vazgeçtim.ilk 500 km 6 bin devire gelmememeye çalıştım.Ondan sonrada 7 bin deviri geçmemeye.Ani hızlanmadan mümkün olduğunca kaçındım.5 bin devirin altındada motoru sürmek baya zor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NeDemekŞakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NSS330 Forza
    Videolarda deneyenler sürekli titreşim var diyor. Önlem olarak gidona yükseltme ve yaklaştırma aparatı takıldığında gidondaki titreşimin hissedilir derecede azaldığını belirtiyorlar. Depo kısmındaki titreşim ne derece rahatsız ediyor ?
    Birde satış ilanlarında bazıları 20000-22000 fiyat bandındayken bazıları 18000. Neden bu kadar fiyat farkı var? Bunlar test motorumuydu ki diğerlerine göre ucuz.

Motosikleti
    MT-07
    Onlar 2017 modeller. Bende iki tanesini test ettim. Biri zangır zangır titrerken diğeri o kadar titremedi gözümde. Belki sıfır alıp rodajını düzgün yaparsan bir tık daha azalabilir titreşimi die düşünüyorum.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    ozellikle depo bolgesinden gelen titresimden ziyade zirilti ve o deponun ordaki gostergenin altina ve yanlarina konan cift taragli bantlarla giderilebiliyormus. belki yenilerde boyle yapmislardir. ben cok fazla yurt disi videosunu izledim bir tanesinde her yerini sokup o bantlardan takiyorlardi. sonra titreme olmuyor diyorlardi. bir videoda bildigin zirildiyordu ve adam deli oluyordu. test motorlarinda boyle zirilti duymadim mesela.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Dominar'ı bir de böyle izleyin. Hep top speed muhabbeti yapıyorlar ya. Bu motor daha yeni alınmış ve stock lastiklerle mumlar daha varken sürülmüş. Özellikle 8-10. dakikalara dikkat . Öbür video da kuru yol performansı.
    https://youtu.be/hRavICNNxiA
    https://youtu.be/pultJixUs8A

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800GS, Tracer 9 GT, Triumph Tiger 1200 GT Pro
    Rally yokmuydu sizde?

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rally yokmuydu sizde?
    bana sorduysan yok ben daha once pulsar kullanmistim.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozellikle depo bolgesinden gelen titresimden ziyade zirilti ve o deponun ordaki gostergenin altina ve yanlarina konan cift taragli bantlarla giderilebiliyormus. belki yenilerde boyle yapmislardir. ben cok fazla yurt disi videosunu izledim bir tanesinde her yerini sokup o bantlardan takiyorlardi. sonra titreme olmuyor diyorlardi. bir videoda bildigin zirildiyordu ve adam deli oluyordu. test motorlarinda boyle zirilti duymadim mesela.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Dominar'ı bir de böyle izleyin. Hep top speed muhabbeti yapıyorlar ya. Bu motor daha yeni alınmış ve stock lastiklerle mumlar daha varken sürülmüş. Özellikle 8-10. dakikalara dikkat . Öbür video da kuru yol performansı.
    https://youtu.be/hRavICNNxiA
    https://youtu.be/pultJixUs8A
    Hayvan diyorum başkada bir şey demiyorum.
    Hem yağmurlu hem tek şerit hem yan tarafı uçurum hem de yol çukur dolu ve yapılan hız...Ve kötüsüde yolun kenarlarında hep bi araba durmuş vaziyette.

Ne zaman patlayacak acaba diye diye sonuna kadar izledim.

Motosikleti
    Honda Dio
    valla izlerken ben stres oldum

Motosikleti
    MT-07
    Bugün teslim aldım motorumu. Alır almaz da çamurlandı. İlk izlenimim; bu rodaj olayı lanet bişey 85km/sa max hız da 5000rpm devri geçmeden gıygıygıy gidiyorum.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bu sabah Baymoto'da test ettim Dominar'ı kendimce. Öncelikle şunu söyleyeyim "El yumruğu yemeyen kendininkini balyoz sanırmış" derler ya o hesap ben de bugüne kadar benim RKS iyi uçuyor, iyi kaçıyor diye düşünüyordum. Dominar bana çok kuvvetli ve sürüşü çok keyifli geldi. Gazı açınca hart diye uzuyor alet ve çok dengeli. Gidonda titreşim hissetmedim ama depo titriyor, belki de test motoru olduğundan hor kullanıldığı için de titreşim seviyesi yüksek olabilir. Gerçi benim RKS de titrediğinden, alışığım titreşime ve rahatsız olmadım. Baymoto'daki Dominar'ın arka dişlisiyle oynanmış, küçültülmüş. Bu nedenle son hızın 180 üstüne çıktığını söylediler ama kalkışı yavaşlamış. Stok dişliyle son hızın 164'te kaldığını söylediler. Ben o süratlere çıkmadım ama kalkışı bana epey seri geldi. Vites geçişleri de şıkır şıkır. Bakım aralıkları 5000 km.de birmiş ama istenirse 2500'de bir yağ değişimini tavsiye ediyorlar. 10000 ve üstü km.lerde bujiler, hava filtresi falan da değişiyormuş. 10000 bakımı biraz pahalıymış. Ne yalan söyleyeyim çok sevdim motoru.

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu sabah Baymoto'da test ettim Dominar'ı kendimce. Öncelikle şunu söyleyeyim "El yumruğu yemeyen kendininkini balyoz sanırmış" derler ya o hesap ben de bugüne kadar benim RKS iyi uçuyor, iyi kaçıyor diye düşünüyordum. Dominar bana çok kuvvetli ve sürüşü çok keyifli geldi. Gazı açınca hart diye uzuyor alet ve çok dengeli. Gidonda titreşim hissetmedim ama depo titriyor, belki de test motoru olduğundan hor kullanıldığı için de titreşim seviyesi yüksek olabilir. Gerçi benim RKS de titrediğinden, alışığım titreşime ve rahatsız olmadım. Baymoto'daki Dominar'ın arka dişlisiyle oynanmış, küçültülmüş. Bu nedenle son hızın 180 üstüne çıktığını söylediler ama kalkışı yavaşlamış. Stok dişliyle son hızın 164'te kaldığını söylediler. Ben o süratlere çıkmadım ama kalkışı bana epey seri geldi. Vites geçişleri de şıkır şıkır. Bakım aralıkları 5000 km.de birmiş ama istenirse 2500'de bir yağ değişimini tavsiye ediyorlar. 10000 ve üstü km.lerde bujiler, hava filtresi falan da değişiyormuş. 10000 bakımı biraz pahalıymış. Ne yalan söyleyeyim çok sevdim motoru.
    bende gidisini sevdim ve acikcasi 13-18 gibi rakamlara cok iyi olmayan bir 150-250 cc'ye verecegime buna vermeyi tercih ederim. su kredi bir netlesmedi. kafama yatarsa alicam bende bir domi

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    bende gidisini sevdim ve acikcasi 13-18 gibi rakamlara cok iyi olmayan bir 150-250 cc'ye verecegime buna vermeyi tercih ederim. su kredi bir netlesmedi. kafama yatarsa alicam bende bir domi
    Hayırlısı olsun, inşallah alırsın

Ucuza kapatabilirseniz segmentinde alınabilecek en iyi motor.Japonlarla fantaziye gerek yok.16500 binliraya kim veriyor 400 cc.Alanyadaki bayi 38 tane getirmişti.Adamlar hepsini satmışlardı.Son ikitanesinide kelepirden verdiler Alanyada 1 tane bile dominar görmedim.Ya bana denk gelmedi yada alanlar dışardan gelip alıyor.Bu motoru almadan önce gazipaşadaki bayiiyi aradım.Sen ver uyguna senden alayım bak adam bu paraya veriyor dedim.Olacağı oda senin için 17500-tl dedi.Motor hala duruyor.Almak isteyen olursa konuşurum.Gerçi 17,500 hala sıfırı var.

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ucuza kapatabilirseniz segmentinde alınabilecek en iyi motor.Japonlarla fantaziye gerek yok.16500 binliraya kim veriyor 400 cc.Alanyadaki bayi 38 tane getirmişti.Adamlar hepsini satmışlardı.Son ikitanesinide kelepirden verdiler Alanyada 1 tane bile dominar görmedim.Ya bana denk gelmedi yada alanlar dışardan gelip alıyor.Bu motoru almadan önce gazipaşadaki bayiiyi aradım.Sen ver uyguna senden alayım bak adam bu paraya veriyor dedim.Olacağı oda senin için 17500-tl dedi.Motor hala duruyor.Almak isteyen olursa konuşurum.Gerçi 17,500 hala sıfırı var.
    hocam sayet beni kasttetiysen benim ki illa kredi ile olacak cunku su an nakit baglayamam oraya. bugun yarin haber bekliyorum bayiden kredi konusunda. insallah kafama yatan bir rakam olur yoksa hayallerim suya dusecek.

hocam sayet beni kasttetiysen benim ki illa kredi ile olacak cunku su an nakit baglayamam oraya. bugun yarin haber bekliyorum bayiden kredi konusunda. insallah kafama yatan bir rakam olur yoksa hayallerim suya dusecek.
    Olun İNŞALLAH.

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olun İNŞALLAH.
    benim kredi isi olmadi maalesef. kredi karti ile yada baska bir sekil arastiriyorum simdi. olmazsa dominar hayal olarak kalacak maalesef :(

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    fp canavarı olduğu kesin ama servisi ucuz diye düşünmeyin.benim r25in bakımından çok tutmuştu arkadaşın 1000km bakımı enteresandır anlayamadık.pulsarım varken ciddi ciddi ucuzdu ama kurdan ve servis ücretlerinin artışından sonra bi çüşş demenin vakti geldi diyebilirim.

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fp canavarı olduğu kesin ama servisi ucuz diye düşünmeyin.benim r25in bakımından çok tutmuştu arkadaşın 1000km bakımı enteresandır anlayamadık.pulsarım varken ciddi ciddi ucuzdu ama kurdan ve servis ücretlerinin artışından sonra bi çüşş demenin vakti geldi diyebilirim.
    somut rakamlar yazsaydiniz ya su su degisti su kadar tuttu diye. daha anlasilir olurdu. bakim araligi ne r25'in bu arada?

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bugün konuştuğumda 10000 ve 20000 bakımı gibi ağır sayılan bakımlarda bujiler (3 buji) , yağ (1,5 litre), hava filtresi ve yağ filtresi değişiyormuş ve 350-400 TL gibi bir rakam tutuyormuş dediler. Bunun dışında 5000 - 15000 gibi bakımlar daha az maliyetliymiş. Keyfe keder de 2500'de bir yağ değişimi öneriyorlar.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    5000km de yağ yağ filtresi değişir, 10000km bakımında yağ yağ filtresi hava filtresi değişir, 15000km bakımında yağ yağ filtrei benzin filtresi değişir buji bilgim yok, 20000km bakımında yağ yağ filtresi hava filtresi bujiyi de içine katarsak bu şekil gider, 25000km bakımında yağ yağ filtresi değişir o kadar, 20000km bakımında sonuçta hava filtresi için depo sökülmüş iken bujilere baktırmakta fayda var diye düşünüyorum en azından bir defa işlem yapılır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)