Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bizim motorların ön dişlisi orjinal kaç diş.
    ön 15 arka 45
    mavellen bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazik yemek yanlis bir tabir olur. zararin olur da onu da ilanlara bakarak kendin karar vermelisin. kendini alicinin yerine koy ve kim benim motorumu neden ve kaca alir diye dusun. kendimce kabaca cevap verecek olursam 15-16 civari olur gibi. cunku 17-18 civari 2017 sifir satan bayilar var hala.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

nakit param olsa 2017 model sifirlardan birini alirdim hemen.
    İNŞALLAH nasip olur.Ben satmayı düşünüyordum ama cb500f performansını gördükten sonra satsam cb500f mi alacağım dedim kendime.Hurdası çıkanakadar binmek en güzeli.Caponcular kızar şimdi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    İNŞALLAH nasip olur.Ben satmayı düşünüyordum ama cb500f performansını gördükten sonra satsam cb500f mi alacağım dedim kendime.Hurdası çıkanakadar binmek en güzeli.Caponcular kızar şimdi.
    ilginc bir yorum. cb 500 f performansi nasil merak ettim? dominar'a gore pek fark yok o zaman demek ki. valla kredi falan ayarlayabilirsem alma ohtomalim var. tayfun motor Birol'dan haber bekliyorum

ilginc bir yorum. cb 500 f performansi nasil merak ettim? dominar'a gore pek fark yok o zaman demek ki. valla kredi falan ayarlayabilirsem alma ohtomalim var. tayfun motor Birol'dan haber bekliyorum
    10 bin devir çeviriyor,top speed 188km.Dominarda 9500 devir çeviriyor top speed 167.Aynı fiyatta olsa elbette cb500f derim.32500-tl kim vermek isterki.

Motosikleti
    Honda Dio
    10 bin devir çeviriyor,top speed 188km.Dominarda 9500 devir çeviriyor top speed 167.Aynı fiyatta olsa elbette cb500f derim.32500-tl kim vermek isterki.
    o zaman o kadar karsilastirma yapan japon delileri niye ikide bir top speed dusuk, soyle boyle diye tatava yapiyor anlamak mumkun degil. yani ben dominar alirsam top speed icin degil keyif ve komfor icin alicam. ayrica guvenlik anlaminda iyi oldugu icin ve isletim maaliyeti dusuk oldugu icin alicam. yani insanlar su motora binmeyi safi top speed olarak gormeyi ne zaman birakacak acaba? ben daha once pulsar kullandim ve simdi yine bir motor alicam kredi kafama yatarsa. yoksa gidip basit ucuz bir sey alicam cunku nakit para baglama sansim yok. ne dersin pulsar'dan sonra nasil olur? sen galina pulsar'dan gecmistin buna. ben olmazsa cbf 150 alicam galiba. biraz kel alaka ama olay nakit ile alakali

o zaman o kadar karsilastirma yapan japon delileri niye ikide bir top speed dusuk, soyle boyle diye tatava yapiyor anlamak mumkun degil. yani ben dominar alirsam top speed icin degil keyif ve komfor icin alicam. ayrica guvenlik anlaminda iyi oldugu icin ve isletim maaliyeti dusuk oldugu icin alicam. yani insanlar su motora binmeyi safi top speed olarak gormeyi ne zaman birakacak acaba? ben daha once pulsar kullandim ve simdi yine bir motor alicam kredi kafama yatarsa. yoksa gidip basit ucuz bir sey alicam cunku nakit para baglama sansim yok. ne dersin pulsar'dan sonra nasil olur? sen galina pulsar'dan gecmistin buna. ben olmazsa cbf 150 alicam galiba. biraz kel alaka ama olay nakit ile alakali
    Ben 3 pulsardan sonra bu motora geçtim.Beni fiyatı cezbetti.Uyguna buldum.Aldım aldım yoksa birdaha bulamam bu fiyata deyip atladım.Sen yinede üstüne binmeden alma.Sonra bu kıprıştırıyor dersin.Benimki halen 700 km civarı.En iyi tecrübe Kemalde.Onun bu motor ile gitmediği yer kalmadı.
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Dio
    onu takip ediyorum. masallah iyi geziyor. ben memnun kalirim diye dusunuyorum ama tek sikinti iste parayi denklestirmekte. bende bir daha alamam falan diye almisken duzgun bir sey alayim diyorum.
    kdiner bunu beğendi.

onu takip ediyorum. masallah iyi geziyor. ben memnun kalirim diye dusunuyorum ama tek sikinti iste parayi denklestirmekte. bende bir daha alamam falan diye almisken duzgun bir sey alayim diyorum.
    İNŞALLAH gönlünüze göre birini alırsınız.
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Dio
    İNŞALLAH gönlünüze göre birini alırsınız.
    Allah herkesin gonlune gore versin.
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Allah herkesin gonlune gore versin.
    05464168600 çaldır kapat ben dönüş yaparım, aklında soru işareti kalmasın, Antalya da test motoru olması lazım veya olacak mıydı neydi öyle bir yorum okuduğumu hatırlıyorum.
    Orkidor61

Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    05464168600 çaldır kapat ben dönüş yaparım, aklında soru işareti kalmasın, Antalya da test motoru olması lazım veya olacak mıydı neydi öyle bir yorum okuduğumu hatırlıyorum.
    not aldim numarayi. musait oldugumda ararim, tesekkurler
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    not aldim numarayi. musait oldugumda ararim, tesekkurler
    paylaşımı buldum.

Norton772 bunu beğendi.
    Orkidor61

Motosikleti
    MT-07
    Bazen bende dominar alayım diyorum ama pulsardan da pek farklı gelmiyor gözüme tasarım dışında. Bide pulsarın üstüne temizinden 10000₺ kemiksiz lazım. Lastik ıvır zıvır derken insan korkuyor

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen bende dominar alayım diyorum ama pulsardan da pek farklı gelmiyor gözüme tasarım dışında. Bide pulsarın üstüne temizinden 10000₺ kemiksiz lazım. Lastik ıvır zıvır derken insan korkuyor
    Bende fabrika lastikleri var.Motorun firenleri okadar iyiki değiştirmekten vazgeçtim.Yatmıyorum.Yatarsam belki düşme tehlikesi vardır.Lastikler eskiyincede bridgestone takacağım.

Bağzen trafikte sıkışıyorsun ve bundan kurtulmak için güç gerekiyorya.O zaman pulsar ile arasında fark oluyor.

Selam

Dominarımın rodajını bitirdim, 1000 kmden az yukarıda şu an. Yağını da 700km'de değiştirmiştim, ilk bakımı işte.

Şimdi bir gazlayayım dedim, motorum sanki çok yavaş gibi, ve 140ı geçemiyor. 141 diyemiyor. Oraya da çok uzun sürede çıkıyor. Böyle mesela 1.2 nissan micra gibi.

Ayrıca devir ışığım 5500de yanıyor ve hep yanık kalıyor.

Şimdi yurtdışı forumlarda okuduğum kadarıyla devir ışığı olayı 2000km'yi geçtiği anda düzelecekmiş. ikinci parti üretimdeki dominarlarda böyleymiş.

Fakat performans düşüklüğü normal değil. 250lik chopper gibi gidiyor.

116 kodlu bir yazılım güncellemesi varmış, bunun hakkında bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    MT-07
    2000km'ye kadar sür düzelecek o 9000 devire kadar çıkmana izin verecek. Yazılımlık bişey yok. Dominar zaten hantal bir motosiklet. Motorunun böyle olduğunu kabullen ve zevk almak için çabala.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:55 ----------

Bende fabrika lastikleri var.Motorun firenleri okadar iyiki değiştirmekten vazgeçtim.Yatmıyorum.Yatarsam belki düşme tehlikesi vardır.Lastikler eskiyincede bridgestone takacağım.

Bağzen trafikte sıkışıyorsun ve bundan kurtulmak için güç gerekiyorya.O zaman pulsar ile arasında fark oluyor.
    Antalya'nın sıcak havasında o lastik iş yapabilir. Haklısın. İklimden dolayı çabuk ısınır. Lakin İstanbul'da o lastiklerle gezmek akıl kar'ı değil. Arka lastiği çıkma olarak MRF takmak zorunda kalmıştım. Azıcık ıslakta hafif gaz verdim mi hemen erik dalı oynamaya başlıyordu. Bide ABS ile birleşince akdeniz ikliminde sana fazla sıkıntı çıkarmıyordur. Sizin orada hava 20 derecelerdeyken İstanbul'da 10 derecelerde oluyor
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Dio
    Bugün test sürüşü yaptım ve bana gayet iyi ve atik geldi. Sol ayna gevşek olmasa biraz gaza da asılayım dedim ama hiç arkamı göremediğim için pek deneyemedim. Yine de çok seri ve manevra kabiliyeti çok iyi ve rahat geldi bana. Vites geçişleri de net. Kredi koşulları uygun olursa alabilirim belki.
    kdiner bunu beğendi.

ozomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200-Daelim Daystar250-Dominar
    Arkadaşlar merhaba , yazılan çizilen çoğu şeyi okudum ama halen kafama takılan bazı noktalar var.
    İncelemelerdeki çoğu arkadaş seledeki ve gidondaki titreşimden bahsediyor ancak bu titreşim japonlara kıyasla söylenen bir titreşim mi yoksa japon harici markalara kıyasla belirgin olan bir titreşim mi ? Superlight200 ile motora başladım ardından Daelim Daystar250 e geçtim ve onuda satıp daha şehiriçi ama aynı zamanda da haftasonu çokta uzun olmayan(300km-400km) yolculuklar düşünüyorum bahsettiğim motorlara kıyasla fazla olan bir titreşimi var mıdır acaba ? Eğer bahsedilen titreşim japona kıyasla söylenen bir titreşimse japonların fiyatı ortada olduğu için bunu dert etmem. Önceki sürdüğüm motorlara benzerse sıkıntı yok benim için. Test motorlarını da 10dk sürdürdükleri için uzun yol konforunu anlamak pek mümkün olmuyor. Aydınlatırsanız çok memnun olurum.

Alıntı ozomoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba , yazılan çizilen çoğu şeyi okudum ama halen kafama takılan bazı noktalar var.
    İncelemelerdeki çoğu arkadaş seledeki ve gidondaki titreşimden bahsediyor ancak bu titreşim japonlara kıyasla söylenen bir titreşim mi yoksa japon harici markalara kıyasla belirgin olan bir titreşim mi ? Superlight200 ile motora başladım ardından Daelim Daystar250 e geçtim ve onuda satıp daha şehiriçi ama aynı zamanda da haftasonu çokta uzun olmayan(300km-400km) yolculuklar düşünüyorum bahsettiğim motorlara kıyasla fazla olan bir titreşimi var mıdır acaba ? Eğer bahsedilen titreşim japona kıyasla söylenen bir titreşimse japonların fiyatı ortada olduğu için bunu dert etmem. Önceki sürdüğüm motorlara benzerse sıkıntı yok benim için. Test motorlarını da 10dk sürdürdükleri için uzun yol konforunu anlamak pek mümkün olmuyor. Aydınlatırsanız çok memnun olurum.
    Motorda titreme var.Yalnız test motorları gibi çok titremiyor.Motor hantal değil.Ben arka dişliyi büyülttüm.Ön 16 lık sipariş ettim gelsin onuda takacağım.Zaten hafif biriyim.Motorada tek biniyorum.Dişliler ile oynadığım halde bile atik.7 derecelik bir rampayı motorun canını almadan 135 km hız ile rahat çıkabiliyorum.Abansam 150 km hız ile bile çıkarım.

ozomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200-Daelim Daystar250-Dominar
    Motorda titreme var.Yalnız test motorları gibi çok titremiyor.Motor hantal değil.Ben arka dişliyi büyülttüm.Ön 16 lık sipariş ettim gelsin onuda takacağım.Zaten hafif biriyim.Motorada tek biniyorum.Dişliler ile oynadığım halde bile atik.7 derecelik bir rampayı motorun canını almadan 135 km hız ile rahat çıkabiliyorum.Abansam 150 km hız ile bile çıkarım.
    Yorum için teşekkür ederim hocam , peki bu titreşim ne kadar rahatsız ediyor? şehiriçi ve uzunyol için nasıl tarif edebilirsiniz bunu karıncalanma yaratacak kadar mı ya da bunu almasaydımda şunu alsaydım dedirtecek kadar mı ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)