Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı mgokhan57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar buraya dominar hakkında bilgi edinme amaçlı geldim. Ilk motosikletimi alacağım nasipse. Fiyat uygunluğundan dolayı ns200 veya dominar düşünüyorum. Fuarda görüştüğüm Bajaj bayii Danimarka başlayabileceğini söyledi. Gaz tepkisinin yumuşak olmasindan ve kaydırmalı debriyaj ve abs den dolayı. Siz ne düşünüyorsunuz? Sonuçta uzun zamandır kullanıyorsunuz dominarı. Ayrıca uzun süreli kullanımdan kaynaklanan kronik sorunları mevcut mudur?
    İstanbul'da olduğunuzu varsayıyorum, Anadolu ve Avrupa yakasında test motorları var hem Pulsar hemde dominarı test edebilirsiniz, hiç motor kullanmadınız mı yoksa kullandınız da yükseltmek mi istiyorsunuz, kullandı iseniz ilk başta normal hareket ederek kullanırsanız hem alışmış görmüş olursunuz ama hiç motor kullanmadı iseniz öğrenebilecek yeri geldi düşme kalkma yaşasanızda acımayacağınız motor alırsanız daha iyi olur, herşey sizin elinize bağlı gaza asılırsanız size zarar verir, test ederseniz sizin için daha iyi olur. Şuan 12000km deyim bir sıkıntı yaşamadım.
    mgokhan57 ve bursalıali bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha xmax 250,Bajaj Dominar 400,Mt07 Tracer
    Selam arkadaşlar dün itibariyle bende bir domi sahibi oldum mutluyum.
    Sizlere bir sorum olacak. Gp kompozitin yapmış olduğu çanta demirini aldım.
    Ancak demirin altında duran 2 adet kulak şeklindeki parçayı kuyruktaki yerine takınca
    kuyruk parçası yerine oturmuyor. Var mı aranızda kullanan acaba biz mi becermedik yoksa bir
    sıkıntı mı var? Hepimizin tekeri düz bassın. Cevap ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    Alıntı ysnka83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar dün itibariyle bende bir domi sahibi oldum mutluyum.
    Sizlere bir sorum olacak. Gp kompozitin yapmış olduğu çanta demirini aldım.
    Ancak demirin altında duran 2 adet kulak şeklindeki parçayı kuyruktaki yerine takınca
    kuyruk parçası yerine oturmuyor. Var mı aranızda kullanan acaba biz mi becermedik yoksa bir
    sıkıntı mı var? Hepimizin tekeri düz bassın. Cevap ve yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
    hayırlı olsun, orjinal sağ sol tutamaçları takmıyorsunuz sadece aldığınız çanta demirini takacaksınız.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, orjinal sağ sol tutamaçları takmıyorsunuz sadece aldığınız çanta demirini takacaksınız.
    Teşekkürler Kemal Bey evet tutamaçları takmıyorum ancak çanta demiri ile beraber gelen 2 adet kulak benzeri parça var sanırım altına dolgu olması amacı ile gelen ve onları koyup demiri üzerine monte ettiğimizde arka sele yerine oturmuyor.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler Kemal Bey evet tutamaçları takmıyorum ancak çanta demiri ile beraber gelen 2 adet kulak benzeri parça var sanırım altına dolgu olması amacı ile gelen ve onları koyup demiri üzerine monte ettiğimizde arka sele yerine oturmuyor.
    Aynı ürünü bende almıştım.Kulakları otortmak için çok uğraştım.Her yolu denedim olmadı.Bende kulakları takmadım.Kulakların yerine her civata için ayrı kalın pullar kullandım.Çanta demirine grenaja zarar vermeyecek,tamamen sıkıldıktan sonra az bir boşluk kalacak şekilde pul ilave edin.Uğraşmayın o kulaklarla.
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    belki bu işinize yarar. artçı selesini tam yuvasına otorttuğunuza emin olun belki bir yerde eksik işlem olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

Akşam yağan kar sabah donmuş hale gelen motor, kontak, düğmeler, gidon, ön arka balata motor yerinden ileri geri gitmiyor, hafif ılık bir su ile her yeri çözüldü ve bir iki marştan sonra motor çalıştı. Yağını ve antifirizi kontrol ettim sıkıntı yoktu ondan sonra çalıştırdım.

bursalıali ve mavellen bunu beğendiler.

Motosikleti
    belki bu işinize yarar. artçı selesini tam yuvasına otorttuğunuza emin olun belki bir yerde eksik işlem olabilir.
    http://www.hizliresimyukle.com/image...40417845_o.jpg
    Aynen sizde metal renkte olan 2 yuvarlak parça yerine bende siyah kulak benzeri ve yekpare parçalar var onları koyup demiri üzerine oturttuğum da arka sele sanırım kulakların kenarlarına takılıp kasma yapıyor ve yerine oturmuyor. Bakalım biraz uğraşayım teşekkürler bilgiler ve yardımlarınız için.

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda sana en iyi cevamı Kemal verir.Onun motoru hepimizinkinden fazla km yaptı.Dayanıklı bir motor sorun olsaydı yazardı.Yalnız dominar 120-130 çabuk geliyor.Bağzen farkedilmiyor.Ayrıca ağır bir motor.En güzeli bir test motoru bul sür.
    İstanbul'da olduğunuzu varsayıyorum, Anadolu ve Avrupa yakasında test motorları var hem Pulsar hemde dominarı test edebilirsiniz, hiç motor kullanmadınız mı yoksa kullandınız da yükseltmek mi istiyorsunuz, kullandı iseniz ilk başta normal hareket ederek kullanırsanız hem alışmış görmüş olursunuz ama hiç motor kullanmadı iseniz öğrenebilecek yeri geldi düşme kalkma yaşasanızda acımayacağınız motor alırsanız daha iyi olur, herşey sizin elinize bağlı gaza asılırsanız size zarar verir, test ederseniz sizin için daha iyi olur. Şuan 12000km deyim bir sıkıntı yaşamadım.
    Güzel cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum. 2014 yılında Honda da Güvenli Sürüş 2 almıştım. 2017 Ağustos ayında da RS 200 ü test etme imkanım oldu. Dominara sıra gelmeden test bitmişti malesef. Bu arada Sinop/Boyabat' ta oturuyorum. Buradaki bayide test motoru yok. Başlangıç motosikleti için NS 200' ü düşünüyordum ama bazı bayiler 2017 model Dominarları çok uygun fiyatlara verebiliyorlar. Hem zaten rodajda çok hız yapılmadığı için alışırım diye düşünüyorum. Bakalım hayırlısı Allah' tan.
    Bir gün olacak dedim, oldu

Motosikleti
    Güzel cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum. 2014 yılında Honda da Güvenli Sürüş 2 almıştım. 2017 Ağustos ayında da RS 200 ü test etme imkanım oldu. Dominara sıra gelmeden test bitmişti malesef. Bu arada Sinop/Boyabat' ta oturuyorum. Buradaki bayide test motoru yok. Başlangıç motosikleti için NS 200' ü düşünüyordum ama bazı bayiler 2017 model Dominarları çok uygun fiyatlara verebiliyorlar. Hem zaten rodajda çok hız yapılmadığı için alışırım diye düşünüyorum. Bakalım hayırlısı Allah' tan.
    o zaman sıkıntı yok alabilirsiniz, hız beklemeyin hız için yapılmış bir motor değil sonra demediniz demeyin, maksimum hız 160-165 arası, vites arası kısa dişli küçülterek bu arayı uzatabilirsiniz.
    bursalıali ve mgokhan57 bunu beğendiler.
    Orkidor61

Motosikleti
    Aynı ürünü bende almıştım.Kulakları otortmak için çok uğraştım.Her yolu denedim olmadı.Bende kulakları takmadım.Kulakların yerine her civata için ayrı kalın pullar kullandım.Çanta demirine grenaja zarar vermeyecek,tamamen sıkıldıktan sonra az bir boşluk kalacak şekilde pul ilave edin.Uğraşmayın o kulaklarla.
    Teşekkürler o da güzel fikirmiş. Olmadı öyle yapacağım.
    nickname05 bunu beğendi.

mgokhan57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250 2022
    o zaman sıkıntı yok alabilirsiniz, hız beklemeyin hız için yapılmış bir motor değil sonra demediniz demeyin, maksimum hız 160-165 arası, vites arası kısa dişli küçülterek bu arayı uzatabilirsiniz.
    Çok teşekkürler. İnşallah nasip olur. Belki her motosiklet düşkünü ilk motosikletini alırken benim hızla işim olmaz diyordur. Sonuçta arabayla bile 1 kere 180 yaptım o da otobanda. Normalde en fazla 110 km/h de kullanırım. Motosikletle de farklı olmaz umarım :D
    Bir gün olacak dedim, oldu

Çok teşekkürler. İnşallah nasip olur. Belki her motosiklet düşkünü ilk motosikletini alırken benim hızla işim olmaz diyordur. Sonuçta arabayla bile 1 kere 180 yaptım o da otobanda. Normalde en fazla 110 km/h de kullanırım. Motosikletle de farklı olmaz umarım :D
    140 geçtikten sonra keyif felan kalmıyor.120 km hız ile hiç kasmadan yol yapıyorsunuz.Abanırsanda yapıştırıyor orası ayrı.Ben arka dişliyi 2 diş küçük taktım.Bu motorda torku hakkattende hissediyorsun.Ben burdayım diyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

http://www.hizliresimyukle.com/image...40417845_o.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

Akşam yağan kar sabah donmuş hale gelen motor, kontak, düğmeler, gidon, ön arka balata motor yerinden ileri geri gitmiyor, hafif ılık bir su ile her yeri çözüldü ve bir iki marştan sonra motor çalıştı. Yağını ve antifirizi kontrol ettim sıkıntı yoktu ondan sonra çalıştırdım.
    http://www.hizliresimyukle.com/image...64029560_n.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...78253093_n.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...37281210_o.jpg

http://www.hizliresimyukle.com/image...08871802_o.jpg
    Kemal dostum,branda örtsen donarmı branda?Motor açıkta çabuk yıpranmazmı?
    mgokhan57 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    140 geçtikten sonra keyif felan kalmıyor.120 km hız ile hiç kasmadan yol yapıyorsunuz.Abanırsanda yapıştırıyor orası ayrı.Ben arka dişliyi 2 diş küçük taktım.Bu motorda torku hakkattende hissediyorsun.Ben burdayım diyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:19 ----------

Kemal dostum,branda örtsen donarmı branda?Motor açıkta çabuk yıpranmazmı?
    yapışıp kalabilir, normalde garaj var ama ben kar yağacak diye garaja koymadım yoksa sıkıntı değil, bu sene kara hasret kaldık motorumda kar görmemiş olmasın didim.
    bursalıali bunu beğendi.
    Orkidor61

yapışıp kalabilir, normalde garaj var ama ben kar yağacak diye garaja koymadım yoksa sıkıntı değil, bu sene kara hasret kaldık motorumda kar görmemiş olmasın didim.
    İyi etmişsin.Kar suyu görmeyen kazlar bile lezzetli olmuyormuş Bağzen diyorum pulsarı satıp iyiki almışım.Beklesem daha pahalıya mal olacaktı.
    kdiner ve mgokhan57 bunu beğendiler.

klavuzda servis ışığı söndürme için.Trip 2 getir sonra mod ve sett tuşlarına 5 sn kadar basılı tut söner diyor.Aynını yaptım ama sönmedi.Servis ışığını kendisi söndüren oldumu.

Motosikleti
    klavuzda servis ışığı söndürme için.Trip 2 getir sonra mod ve sett tuşlarına 5 sn kadar basılı tut söner diyor.Aynını yaptım ama sönmedi.Servis ışığını kendisi söndüren oldumu.
    Kontağı çevir motoru çalıştırma trip 2 yap her iki düğmeye basılı tut biraz fazla basılı tutman gerekebilir anahtar işareti söner.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    İyi etmişsin.Kar suyu görmeyen kazlar bile lezzetli olmuyormuş Bağzen diyorum pulsarı satıp iyiki almışım.Beklesem daha pahalıya mal olacaktı.
    Şu an piyasadaki tartışmasız en mantıklı motor.Motor almayı düşünen varsa 2017 modelleri bitmeden alsın.Fiyat 2018 modellerde son zamlarla 25 bini geçecek.18’in altına rahat alınabilir.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Hayırlı günler arkadaşlar. Paraya sıkıştığım için Dominarımı satmak zorunda kalabilirim. 12 000 kmde akarı kokarı yok. Kaç paraya okutursam kazık yememiş olurum sizce??
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Arkadaşlar bizim motorların ön dişlisi orjinal kaç diş.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı sheriff87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı günler arkadaşlar. Paraya sıkıştığım için Dominarımı satmak zorunda kalabilirim. 12 000 kmde akarı kokarı yok. Kaç paraya okutursam kazık yememiş olurum sizce??
    kazik yemek yanlis bir tabir olur. zararin olur da onu da ilanlara bakarak kendin karar vermelisin. kendini alicinin yerine koy ve kim benim motorumu neden ve kaca alir diye dusun. kendimce kabaca cevap verecek olursam 15-16 civari olur gibi. cunku 17-18 civari 2017 sifir satan bayilar var hala.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:12 ----------

nakit param olsa 2017 model sifirlardan birini alirdim hemen.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)