Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elemanın yazdığı kendince doğruları kriter olarak algılıyorsan bu senin sorunun
    Beni kaale alıp almamanız çok umrumda :D
    Cevap vermeyin o halde ne cevap veriyosun, sizler gibi fanatiklerden korumak lazım insanları.
    kim fanatik belli. ben ne yazdim fanatizme dair? adam kendince begendigi ve begenmedigi yada isine gelen yonunu yazip secim yapmis. ustelik acik yureklilikle de yazmis. bu mu fanatizm yoksa senin sacma sapan cevaplarin mi? dominar sorunu olmayan bir motorken gelip buraya da yaziyorsan bu senin salt art niyetli oldugunu gosterir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kim fanatik belli. ben ne yazdim fanatizme dair? adam kendince begendigi ve begenmedigi yada isine gelen yonunu yazip secim yapmis. ustelik acik yureklilikle de yazmis. bu mu fanatizm yoksa senin sacma sapan cevaplarin mi? dominar sorunu olmayan bir motorken gelip buraya da yaziyorsan bu senin salt art niyetli oldugunu gosterir.
    Sen daha okuduğun şeyi idrak aşamasında sorunlar yaşayan birisin evlat.
    dominar hakkında ne yazmışım ben ?
    yada ns150 hakkında,
    bu markanın yerlerde sürünen, milletin canına kasteden modeli ns200 sayfasında nelerin yazıldığı ortada zaten.
    ben yazsam nolacak yazmasam nolacak, bana mı takıldın sen kıyamam.

neyse uzatmıyorum herkesin tekeri düz bassın gerisi laf-ı güzaf.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Elemanın yazdığı kendince doğruları kriter olarak algılıyorsan bu senin sorunun
    Beni kaale alıp almamanız çok umrumda :D
    Cevap vermeyin o halde ne cevap veriyosun, sizler gibi fanatiklerden korumak lazım insanları.
    Eleman sensin,nasıl hitap şekli bu.Tipe bak çay demler.İkile şurdan.Altındaki motora bak karalamaya çalıştığı motora bak.Hayalet farzedin sallamayın bunu.Fanmışız.Kötü yanları olduğundada anlatmadık.Ballandıra ballandıra hatasını kapattık sanki.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    yada ns150 hakkında,
    bu markanın yerlerde sürünen, milletin canına kasteden modeli ns200 sayfasında nelerin yazıldığı ortada zaten.

evlat dedigine gore sanirim 55-60 yaslarinda falansin cunku ben 46 yasimdayim. senin ne kadar antipatik yazilar yazdigini defalarca gordugum icin ve yine bu sayfada adamin gayet objektif kendince sebepleri ile aldigi motor icin olan yoruma bile abuk bir sey yazdigin icin dedim bunu. oyle kiyamam, evlat falan gibi civik laflar etmezsen de sevinirim cunku karsinda cocuk yok. gayet normal bir sekilde defalarca antipatik oldugun ve gereksizce elestirdigin yazildi ama hala kafan almiyorsa idrak zorlugunu kimin yasadigi ortada!
    abeciMotoru bunu beğendi.

JOHNDOSAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    yada ns150 hakkında,

kardeşim bu konuşma tarzı gerçekten hiç hoş değil , evlat diye hitap ettiğin abimiz bizden yaşça büyük bir insan bu şekilde konuşmak hoş olmuyor ve gereksizce polemiğin uzamasına neden oluyor.
    BLACK EAGLE MOTOVLOG
    https://www.youtube.com/channel/UCGkYhbOkfNZpY4QHUHItjGg

Motosikleti
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evlat dedigine gore sanirim 55-60 yaslarinda falansin cunku ben 46 yasimdayim. senin ne kadar antipatik yazilar yazdigini defalarca gordugum icin ve yine bu sayfada adamin gayet objektif kendince sebepleri ile aldigi motor icin olan yoruma bile abuk bir sey yazdigin icin dedim bunu. oyle kiyamam, evlat falan gibi civik laflar etmezsen de sevinirim cunku karsinda cocuk yok. gayet normal bir sekilde defalarca antipatik oldugun ve gereksizce elestirdigin yazildi ama hala kafan almiyorsa idrak zorlugunu kimin yasadigi ortada!
    Haklisin evlat lafimi geri alıyorum şuan.
    Fotoğraftan gayet genç duruyorsun iltifat olarak alabilirsin öyleyse
    Uzatmaya gerek yok, bişey paylaşıyorsam burada bizler için yapıyorum bunu, farklı şeyler çıkarmayın sakın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eleman sensin,nasıl hitap şekli bu.Tipe bak çay demler.İkile şurdan.Altındaki motora bak karalamaya çalıştığı motora bak.Hayalet farzedin sallamayın bunu.Fanmışız.Kötü yanları olduğundada anlatmadık.Ballandıra ballandıra hatasını kapattık sanki.
    İkileyim mi ? nereye mesela :D
    motor gerçekten motor kardeş, dobinarınla koştur dur haydi. mukayese etmek için kendi ayarında bişeyler bul bence.
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Haklisin evlat lafimi geri alıyorum şuan.
    Fotoğraftan gayet genç duruyorsun iltifat olarak alabilirsin öyleyse
    Uzatmaya gerek yok, bişey paylaşıyorsam burada bizler için yapıyorum bunu, farklı şeyler çıkarmayın sakın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

İkileyim mi ? nereye mesela :D
    motor gerçekten motor kardeş, dobinarınla koştur dur haydi. mukayese etmek için kendi ayarında bişeyler bul bence.
    Ben sordum sen cevap vermedin.İşine gelenlerimi okuyorsun sadece.Senin motorun durma kabiliyeti DOMİNAR ile yarışabilirmi.Yarışamaz değilmi.İkile canın nereye isterse.

Motosikleti
    Ben sordum sen cevap vermedin.İşine gelenlerimi okuyorsun sadece.Senin motorun durma kabiliyeti DOMİNAR ile yarışabilirmi.Yarışamaz değilmi.İkile canın nereye isterse.
    Peki tamam.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Peki tamam.
    Dostum bajaj ile ilgili her konuda sen varsın, honda yamaha gibi markalardan ödeme mi alıyorsun diye düşünmeye başladım açıkcası haklı haksız bajajın her durumuna olumsuz yorumlar yapıyorsun?

Şu anki konuyu takip etmedim ama önceki bajaj konularındaki yorumlarından yola çıkarak yorumlarının doğruluğu pek güven vermiyor.
    Norton772 bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj dominar
    500 ve 5000 bakımı ne kadar tutuyor

Motosikleti
    MT-07
    Aga en temizi bir servisi telefon yolu ile arayıp fiyat bilgisi al. Buradan yazıp, buradan gelecek cevabı bekleme

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Dominar 400 kullanıcılarına selamlar. Bugün test sürüşüne gittim. Çok küçük bir rota çıkarmışlar, o rotada da trafik olduğu için farklı bir rota isteyip oraya gittim. Yine 2km falan bir yoldur 10dk falan sürebildim motoru. Test motoru olduğundan mı bilmiyorum gaz verdiğimde ses geliyordu sanki bişey yuvasında oynuyor da sağa sola çarpıyor gibi. Bir de gaz açtığımda sağ ayna oldukça fazla titriyordu. Solda birşey yoktu. Belki vidaları falan gevşemiş onu da bilemiyorum.

Benim bugüne kadar kullandığım en yüksek cc motor buydu. Kendi motorum (AS150) önceki motorum da 150likti. Bundan ona geçince oturuş ve sürüş rahatlığı olarak biraz rahatsız geldi. Sele öne doğru eğik sanki, geriye oturmaya çalışıyorum yine öne kayıyorum.

Malum rota fazla hızlanmaya müsait değil 4ncü vitese kadar çıkabildim. Devir kesici erken giriyor sanki, ona rağmen hızlı vites geçişlerinde arkayı atıyor, baya güçlü hissettiriyor. Kaydırmalı debriyajı 1 kez deneyebildim gerçekten tık demedi milim yığılma olmadı. Aynı şekilde abs de güzel birşeymiş arka fren pek hissettirmiyor ama ön fren çok iyi.

Tek silindir ve malum titreşime rağmen fiyat çok değil ve alınabilecek bir motor bence. Gidon yükseltme de güzel oluyordur muhtemelen, gidon biraz alçak geldi bana. Bacaklarımla tutayım diyorum öne kaydığım için tutamıyorum yük koluma biniyor bu sefer. Boyum 1.82 ondan kaynaklanabilir.

Şu an en çok istediğim motor CRF250 Rally. Buradaki bayilere sorup test motoru arayacapım. Onu sürdüğüm zaman ikisi arasında kıyaslama yapabilirim en azından. Şu anda tek bildiğim ABS'li bir motosikletin şart olduğu.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı seyyah27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 ve 5000 bakımı ne kadar tutuyor
    Ben 2.el aldım ilk bakım fiyatını bilmiyorum, 5000km bakımına 150tl verdim diye hatırlıyorum 2017 yaz ayında, şuan fiyatlar nedir bilmiyorum.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 2.el aldım ilk bakım fiyatını bilmiyorum, 5000km bakımına 150tl verdim diye hatırlıyorum 2017 yaz ayında, şuan fiyatlar nedir bilmiyorum.
    Kemal senin motorda 9 bin devir sınırı kalktımı?

Motosikleti
    Kemal senin motorda 9 bin devir sınırı kalktımı?
    9000 devir üzerini unut, gösterge de 13000 e kadar limit var fakat 9000 de son. Benim motor 11500km ye gelecek nerdeyse.

Bu mesaja kadar hep 2000km sonunda devir kesici kalkıyor yazılmıştı çoğu mesajda, kalkmıyor mu?

Motosikleti
    Alıntı ali.gecer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu mesaja kadar hep 2000km sonunda devir kesici kalkıyor yazılmıştı çoğu mesajda, kalkmıyor mu?
    Doğrudur kalkıyor ama bu motor gösterge de gözüken 13000 devri çevirmiyor, 8500-9000 devir son üzeri yok, zaten teknik verilere bakarsanız orda kaç devir çevirdiği bellidir.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı ali.gecer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o bahsedilen "..2000 km sonunda..." kalkan devir kesici sizin anladığınız gibi 9bin'deki devir kesici DEĞİL..
    Motorun(bazı daha güncel yazılımı olanlarda) rodaj dönemi boyunca (2000 km olarak yapmışlar bunu) motor 5700-6000 devirin üstüne çıkmıyor, devir kesici bu devirlerde çalışıyor. 2000km sonra ise normal duruma(9bin devir civarına) yükseliyor devir kesici olayı.
    Forumda konu ile alakalı Ekrem Ata açıklaması :LİNK

Motosikleti
    Bajaj dominar
    Bursa servisi istersen devir kesici iptal edilebilir ama garantiden çıkar demisti

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı seyyah27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursa servisi istersen devir kesici iptal edilebilir ama garantiden çıkar demisti
    Uygun yazılımla ister devir kesiciyi 2500rpm'e çekersin, ister kapatırsın, istersen tüm map'i değiştirebilirsin. Ama tabii garantiden çıkar ve sonuçlarına katlanırsın. Yeter ki uygun yazılım ve bağlantı donanımın olsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)