Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Dominar 400 Power Bank'ımız da geldi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bu firmanın kurbanı benim herhalde.Anahtarlık bile alamadım bu güne kadar.

Motosikleti
    Alıntı avarekasnak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu firmanın kurbanı benim herhalde.Anahtarlık bile alamadım bu güne kadar.
    Sana pulsar anahtarlığı verebilirim ama önce istanbul a ayak basman lazım.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Kemal bu hafta yolculuk ne taraf idi. Selamlar.

Motosikleti
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemal bu hafta yolculuk ne taraf idi. Selamlar.
    İstanbul içi kamp düşünüyorduk ama olmadı, bu aralar evde monoton takılıyoruz, kamp değilde günlük git gel tarzında mangal yapma gibi bir niyetimiz var ama bakalım.
    bursalıali bunu beğendi.

Alıntı Karıncaezmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de gaz yememe sorununun yazılımdan kaynaklandığını düşünüyorum ama 2000 km yi bir umut bekliyorum.
    Zannedersem debriyaj manetinde hissettiğim telin takılma hissi bana özel bir sorun ,yağını boşaltıp debriyajı açtırıp baktırmam gerekecek.
    Bu arada servisim bay moto.
    Parça sorununa da değinmek istiyorum ön jant siparişi verdik 45 gündür herhangi bir haber yok,malum hindistan çok uzak!
    Sorun devam ediyor mu

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Dominar 400, Spacy 110
    Merhaba arkadaşlar, 5000-6000 devir civarında grenaj zırıltısı sorunu yaşayan var mı? Bildiğiniz bir çözüm yöntemi var mı?

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı sezer.dn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, 5000-6000 devir civarında grenaj zırıltısı sorunu yaşayan var mı? Bildiğiniz bir çözüm yöntemi var mı?
    yüksek ihtimalle deponun ön kısmında, gidona doğru aşağıda olan tek bir vida ile bağlantısı olan noktadan yapıyordur. bende usta vidayı söküp altına lastik destek attı ve şu anda hiç zırıltı problemim yok.
    yalnız bir arkadaş debriyajda takılma hissinden bahsetmiş. ilginç bir şekilde benim motorda da var ve bu her zaman olmuyor bazen hissediyorum bazen defalarca debriyaja basıp tekrar kavrama yaptırdığım halde hiç hissetmiyorum. serviste kontrol ettirdim gözeümün önünde kontrol etti telde herhangi bir kasma yada bağlantı noktasında herhangi bir takılma olmuyor. ancak hareket halindeyken bazen bunu hissediyorum.
    Keoma ve Karıncaezmez bunu beğendiler.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yüksek ihtimalle deponun ön kısmında, gidona doğru aşağıda olan tek bir vida ile bağlantısı olan noktadan yapıyordur. bende usta vidayı söküp altına lastik destek attı ve şu anda hiç zırıltı problemim yok.
    yalnız bir arkadaş debriyajda takılma hissinden bahsetmiş. ilginç bir şekilde benim motorda da var ve bu her zaman olmuyor bazen hissediyorum bazen defalarca debriyaja basıp tekrar kavrama yaptırdığım halde hiç hissetmiyorum. serviste kontrol ettirdim gözeümün önünde kontrol etti telde herhangi bir kasma yada bağlantı noktasında herhangi bir takılma olmuyor. ancak hareket halindeyken bazen bunu hissediyorum.
    O zırıltı bende de var.Resim atar mısınız? Ustaya gösterip aynısından yaptırayım

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Keoma bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Dominar 400, Spacy 110
    Cevabın için teşekkür ederim, depoyu sökmek gerekmiyorsa kendim halledebilirim.
    ozzzzz80 bunu beğendi.

Keoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-125, R25 Ve Tekrar R25,Dominar 400,Mt-125 Abs
    Bende ustama gösterdim.Çok kolay dedi.Yarın gidip yaptıracağım.Evet öyle depo felan sökülüyor mu?

Bence gerek yok ya.Bu arada çook teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

Arkadaşın resimde gösterdiği gibi lastik taktırdım.Ses kesildi.Tavsiye edilir
    ozzzzz80 bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar400
    Merhaba arkadaşlar.motorum 2500 ü geçti.2000 den sonra devir kesici düzeldi ancek zaman zaman görülen gaz kesme olayı aynen devam ediyor.hatta gaz kesilen durumlarda ful gaz vermezsem istop ediyor.trafikte ani gaz kesmeleri tehlikeli oluyor.
    Hava ayarım daha önce yapılmış bişey değişmemişti,2000 i geçince düzelir dendi olmadı.
    Bu işi yazılım paklar gibi gözüküyor.debriyaj telini kabullendik artık.
    Aynı sorunu yaşayıp çözüm bulan varsa lütfen yazsın.

melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Arkadaşlar selam,

Bu hafta bir dominar alarak aranıza katılmak istiyorum. 10 bin km rks titanic 150 tecrübem var, ancak 1.5 seneye yakındır motosiklet kullanmıyorum. 1.70 boy 60 kiloyum, kontrol edebileceğim bir motor olduğunu düşünüyorum. Ocakta gelecek zamdan önce uygun fiyata alacağım sanırım.

Bir takım sorularım olacak, motor nasıldır vs diye aynı şeyleri tekrar etmeyeceğim;

-Aldığım gibi lastikleri değiştirmek istiyorum. Şubat sonuna kadar kuru veya az ıslak havalarda kullanacağım alışana kadar. Kar ve çok sağanak havalarda kullanmayacağım. Bir kere lastik yüzünden kayıp düşmüşlüğüm olduğundan, kaliteli lastik olmadan elimi sürmek istemiyorum. Ne önerirsiniz hem kuru hem ıslak iyi tutan? Mitas tavsiye edildiğini duydum. Ön arka 750 lira teklif aldım montaj dahil.

-Bayi olarak tuzla üçerler ve kartal yeşilyurt fiyat olarak aklıma yattı. Üçerler rakam belirtmeden en uyguna vereceğini iddia etti ama üçerler hakkında iyi yorumlar bulamadım. 200-300 fazla verip kafa rahatlığı olması daha önemli diye düşünüyorum. Hangisini önerirsiniz? Baymoto, çok yüksek fiyat verdi.Buradaki asıl soru, motorun bakımını vs'sini aldığım bayide mi yaptırmak zorundayım (cidden bilmiyorum, saçma bir soru olabilir)? Yoksa en ucuza alıp, başka iyi serviste yaptırabilir miyim ekstra ücret vermeden?

-Motora gelelim, çift abs kaydırmalı debriyaj düşük ağırlık merkezi.. Ciddi derecede güvenli bir motor olduğunu düşünüyorum. Yüksek tork ve orta beygir gücü, benim gibi az yakıp fıtı fıtı gezmek isteyen, gerektiğinde sollama kaçma için ani hızlanan ama 100-110'dan fazla hız yapmayanlar için uygun olduğunu düşünüyorum. Yorum ve fikirleriniz nedir bu konuda.

-Ruhsat olayı nasıl oluyor? Kendim halledecek vaktim yok, uzun saatler çalışıyorum. Bazen yemek yiyecek vaktim bile olmuyor bu işleme kaç para istiyorlar ortama fikriniz var mıdır?

-Ekstra belirtmek istediğiniz veya önerileriniz varsa duymaktan memnun olurum.

Nasipse 1-2 gün içinde almak istiyorum. Aranıza katılmak için sabırsızlanıyorum, okuduğunuz için teşekkür ederim

Motosikleti
    Alıntı melihbesikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam,

Bu hafta bir dominar alarak aranıza katılmak istiyorum. 10 bin km rks titanic 150 tecrübem var, ancak 1.5 seneye yakındır motosiklet kullanmıyorum. 1.70 boy 60 kiloyum, kontrol edebileceğim bir motor olduğunu düşünüyorum. Ocakta gelecek zamdan önce uygun fiyata alacağım sanırım.

Bir takım sorularım olacak, motor nasıldır vs diye aynı şeyleri tekrar etmeyeceğim;

-Aldığım gibi lastikleri değiştirmek istiyorum. Şubat sonuna kadar kuru veya az ıslak havalarda kullanacağım alışana kadar. Kar ve çok sağanak havalarda kullanmayacağım. Bir kere lastik yüzünden kayıp düşmüşlüğüm olduğundan, kaliteli lastik olmadan elimi sürmek istemiyorum. Ne önerirsiniz hem kuru hem ıslak iyi tutan? Mitas tavsiye edildiğini duydum. Ön arka 750 lira teklif aldım montaj dahil.

-Bayi olarak tuzla üçerler ve kartal yeşilyurt fiyat olarak aklıma yattı. Üçerler rakam belirtmeden en uyguna vereceğini iddia etti ama üçerler hakkında iyi yorumlar bulamadım. 200-300 fazla verip kafa rahatlığı olması daha önemli diye düşünüyorum. Hangisini önerirsiniz? Baymoto, çok yüksek fiyat verdi.Buradaki asıl soru, motorun bakımını vs'sini aldığım bayide mi yaptırmak zorundayım (cidden bilmiyorum, saçma bir soru olabilir)? Yoksa en ucuza alıp, başka iyi serviste yaptırabilir miyim ekstra ücret vermeden?

-Motora gelelim, çift abs kaydırmalı debriyaj düşük ağırlık merkezi.. Ciddi derecede güvenli bir motor olduğunu düşünüyorum. Yüksek tork ve orta beygir gücü, benim gibi az yakıp fıtı fıtı gezmek isteyen, gerektiğinde sollama kaçma için ani hızlanan ama 100-110'dan fazla hız yapmayanlar için uygun olduğunu düşünüyorum. Yorum ve fikirleriniz nedir bu konuda.

-Ruhsat olayı nasıl oluyor? Kendim halledecek vaktim yok, uzun saatler çalışıyorum. Bazen yemek yiyecek vaktim bile olmuyor bu işleme kaç para istiyorlar ortama fikriniz var mıdır?

-Ekstra belirtmek istediğiniz veya önerileriniz varsa duymaktan memnun olurum.

Nasipse 1-2 gün içinde almak istiyorum. Aranıza katılmak için sabırsızlanıyorum, okuduğunuz için teşekkür ederim
    Hayırlı olsun, almadan önce test ederseniz daha iyi olur, kadıköy ve ümraniye bayilerinde test motoru var.

- alırsanız şayet önce motorun size verdiği tepkiye göre hareket edersiniz lastik kötü ise değiştirebilirsiniz idare eder derseniz değiştirmezsiniz.
    - motoru istediğin bayiden alır istediğin servise bakıma götürebilirsiniz illa aldığınız bayiye götürmenize gerek yok.
    - gerekli cevabı sizde yazmışsınız zaten.
    - aldığınız bayi size ne ypılacağını söyler ona göre kendiniz çıkartırsanız hepsi 400-500tl ise bayinin bu işi yapması da 500-600tl ye gelir örnek olarak.

tekrar yazıyorum test ederseniz daha iyi olur en azından üzerine oturur ve yolda ki size verdiği dönüşleri gaz fren tepkisini kumanda edebilme tepkisini daha iyi anlarsınız sonuçta 182 kilo motor kullandığınız 150cc motor gibi hafif ve tepkimesi yavaş değildir.
    Orkidor61

Motosikleti
    Yine duramadık ve geçen hafta ömerli barajına kampa gittik sessiz sakin rahatsız edecek kimse yok,hava serin ateş sıcak ortam nefis daha ne olsun, bu hafta bir plan yok herkes evinde, önümüz yaz kış ayının bitmesini bekleyeceğiz henüz kış gelmedi ama durama göre hava değerlendirilebilir.
    2 dominar, 1 bmw gs650, honda nc750, 1 fiat linea.

mavellen, YasinC, hitit63 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine duramadık ve geçen hafta ömerli barajına kampa gittik sessiz sakin rahatsız edecek kimse yok,hava serin ateş sıcak ortam nefis daha ne olsun, bu hafta bir plan yok herkes evinde, önümüz yaz kış ayının bitmesini bekleyeceğiz henüz kış gelmedi ama durama göre hava değerlendirilebilir.
    2 dominar, 1 bmw gs650, honda nc750, 1 fiat linea.
    imrendiriyorsun
    kdiner bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Hocam fotoğraflar müthiş.
    kdiner bunu beğendi.

melihbesikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt - 09 / Forza 250
    Dominar başlığı çok sessiz

Bugün mürdüm renk dominarımı hayırlısıyla teslim alıyorum. Akşam fotoğraflar gelecek.

Dün ruhsat plaka sigorta işlerini hallettim. Takipçi 350 lira istedi, aslında toplam masraf 88 lira ruhsat ve 15 lira plaka, bu kadar. Sigorta ise 380 liraya Allianz'dan yaptırdım. İlk sigortam sayılır, aslında bir sigortam vardı ancak 1 sene kullanmadan iptal ettiğim için hasarsızlık indirimi alamamıştım.

Bu arada bir kaç aksesuar bakacağım. Isıtmalı elcik, elcik koruma, sis lambası, çanta ve en önemlisi de kaliteli lastik. Lastik önerileriniz varsa, hem ıslak hem kuru hava için, bekliyorum. Diğer aksesuarlar için de alabilirim.

Önceki motorum, 2-3 sene önce, rks titanic idi. 150 cc 12 hp. İlk kez yüksek hacim ve güçte, absli motor kullanacağım. Hayırlısı
    kdiner ve AttilaXtreme bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı melihbesikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominar başlığı çok sessiz

Bugün mürdüm renk dominarımı hayırlısıyla teslim alıyorum. Akşam fotoğraflar gelecek.

Dün ruhsat plaka sigorta işlerini hallettim. Takipçi 350 lira istedi, aslında toplam masraf 88 lira ruhsat ve 15 lira plaka, bu kadar. Sigorta ise 380 liraya Allianz'dan yaptırdım. İlk sigortam sayılır, aslında bir sigortam vardı ancak 1 sene kullanmadan iptal ettiğim için hasarsızlık indirimi alamamıştım.

Bu arada bir kaç aksesuar bakacağım. Isıtmalı elcik, elcik koruma, sis lambası, çanta ve en önemlisi de kaliteli lastik. Lastik önerileriniz varsa, hem ıslak hem kuru hava için, bekliyorum. Diğer aksesuarlar için de alabilirim.

Önceki motorum, 2-3 sene önce, rks titanic idi. 150 cc 12 hp. İlk kez yüksek hacim ve güçte, absli motor kullanacağım. Hayırlısı
    hayırlı olsun, güle güle kullanın, google teyzeye yazarsanız bir çok ürün karşınıza çıkar ama lastik için birşey diyemem değiştirmedim çünki, iki model cam var biri oktay motorun çıkardığı diğeri ise kayalar motorun çıkardığı, elçik ısıtmayı çinden aldım aynısı kalyoncu motor da var ısıtma ve elçik korumu için. çanta demiri de servislerde olması lazım çanta ise her yerde var, sis lambasını da çinden aldım hayatım çin işi oldu.
    Orkidor61

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)