Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende değişik bi açıdan bakayım fiyatlara... Sonuçta Para=hizmat/mal. Ve ortaya çıkan bir tablo

Geçen yıl 1400 adet R25, 1100 pulsar 200 ns, 700 cbr 250 satılmış. şimdi bunları 12 ye bölelim ve bu bölünenin en çok motor satılan nisan mayıs haziran ayları için 2 ye ve daha fazlasına çarpalım.

verielen 36 adet satış mayıs ayı bitimi için 45 olsun ki o kadar beklenen fiyatı ve teslim tarihi yılan hikayesine dönen bir motor için ilk geleni almak isteyen bajajclar muhtemelen sırada, yani sabrı tükenmek üzere...

200 ns in 12 ye böl satışarın çoğu bu aylarda yapıldığı için 2 ye 2.5 katına çarp 300 küsür adet çıkar.

CBR250 ye uygula 200 adete yakın çıkar.

R25 400 çıkar filan

Dominar ise 50 yi şuan zorlayamıyor. Yani para/hizmet ilişkisinde veya vatandaşın alım gücünde, alım eğiliminde ciddi sıkıntılar var.

Vatandaşta, sektörde sıkıntıda bence bu açık. Bu yıl Yamaha R25 ve MT-07 seriside geçen yılkı satışların 3 te 2 sini göremeyecek. belki yarıda kalacak çünkü 2. elde belli bir birikmede var, genel tercih oluşan şartlardan zorunluluktan bu yöne kayacak.

Başlangıç seviyesinde motor bakanlarda 12.000 tl ye cbr 125 11.300 ye 200 ns fiyatlandırması şokunu bu yıl atlatamayacak. Daha 1 - 1.5 yıl önce 8000-9000 bin arası sıfırı alıp kulanıyordu bu millet.

aşağı bir link verecektim vazgeçtim ama hani şu yeni yayınlanan kredi ile nasıl popüler bi 250cc motora sahip olurum ve aylık masrafım ne olur videosu yaptıya biri, dövizde meydana gelen olumsuzlukların anında eksiksiz yansıtılmasının, alıcıyı soktuğu duruma bi güzel örnek.

Çözüm odaklı düşünen firmalar bence bu dönemlerde birkaç adım öne çıkacak.

Söz bajajdan dışarı diyelim çünkü döviz artarken indirim yapıp ve bunu sürdürüp çok kişiyi motor sahibi yaptılar bu yadsınamaz. Yansıt döviz artışını, çevir tl ye, artınca çıkar, inince indirme, alan alsın mantığı bu yıl ters tepecek. Çözüm çift taraflı olur çünkü...
    Değerli GP500-1st; PULSAR NS 200 satış rakamı 2016 yılı için 3262 adet. Sayılan modellerin hepsinden açık ara önde.

2017 yılı geçiş yılı. Euro3 ve Euro4 modellerin beraber satıldığı karışık bir yıl. Tüm markaların gerçek maliyetleri euro4 modellerini sundukça çok daha iyi anlaşılacak. 2018 yılında tablo çok net olacak.

Dominar 400 modelimizin özellikleri de kullanıldıkça daha iyi anlaşılacak.

Bugün ön arka çift ABS ile mükemmel bir fren sistemi sunuyor.
    Aynı zamanda kaydırmalı debriyaj ile hızlı vites düşürmelerde sizi kendinize çok daha güvenli hissettiriyor.
    Müthiş bir tork keyfini her aralıkta hissetmenizi sağlıyor.
    ...

Tüm bu özellikleri zamanla paylaşıyorum.

Fiyatı da detayları ile izah ettim. Ama bundan ötesi gümrüğe kaç tl'ye geliyor gibi bilgiler hiç bir zaman bilinmez, paylaşılmaz.

dominar 400 modelimizin özellikleri ve kullanıcı yorumları çoğaldıkça fiyat performans yönünden avantajlı konumu daha iyi anlaşılacak.

Saygılarımla...
    GP500-1st ve sdt bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha mt07
    daha şimdiden muğla da bir bayi 17400 den karta taksit ile satıyor hatta nakit alımda özel fiyatlar için arayın diyor ilan nosu 440510867

gaza gelerek getirerek bir motorun fiyatı insanlara kanıksandırılmaz motor şöyle güzel böyle güzel diyerek.

burda açıkçası bajajın yapmaya çalıştığı şey malesef bu isterseniz alın istemezseniz almayın motorumuz okadar harika ki bu paraya bedava.diyen bayiler
    göreceğiz ve göreceksiniz aşırı bir satış rakkamına ulaşamazlar eğer ki bu rakkamlarda ısrar ederlerse bekleyip görelim
    daghas ve Mazzini bunu beğendiler.

Alıntı ayns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha şimdiden muğla da bir bayi 17400 den karta taksit ile satıyor hatta nakit alımda özel fiyatlar için arayın diyor ilan nosu 440510867

gaza gelerek getirerek bir motorun fiyatı insanlara kanıksandırılmaz motor şöyle güzel böyle güzel diyerek.

burda açıkçası bajajın yapmaya çalıştığı şey malesef bu isterseniz alın istemezseniz almayın motorumuz okadar harika ki bu paraya bedava.diyen bayiler
    göreceğiz ve göreceksiniz aşırı bir satış rakkamına ulaşamazlar eğer ki bu rakkamlarda ısrar ederlerse bekleyip görelim
    Peki artık ben susuyorum. Değerlendirmeleri böyle anlıyorsanız söz sizin...

Yazdığım özellikler çok şey ifade ediyor.

Aşırı satış rakamlarından ne anlaşılır bilmem ama tecrübelerime göre söylüyorum bu segmentte DOMİNAR 400 çok iyi bir yer edinecek.

Zira çok önemli bir aralık. Hem şehir içi, hem şehirler arası mesafelerde rahat seyahat etmek ve aynı zamanda ekonomiyi sağlamak.

Ama anlaşılan fazla konuştuk. Biraz ara...

Şimdi gördüğüm bir yorumu da paylaşayım. Söz sizin...

Motosikleti
    yamaha mt07
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki artık ben susuyorum. Değerlendirmeleri böyle anlıyorsanız söz sizin...

Yazdığım özellikler çok şey ifade ediyor.

Aşırı satış rakamlarından ne anlaşılır bilmem ama tecrübelerime göre söylüyorum bu segmentte DOMİNAR 400 çok iyi bir yer edinecek.

Zira çok önemli bir aralık. Hem şehir içi, hem şehirler arası mesafelerde rahat seyahat etmek ve aynı zamanda ekonomiyi sağlamak.

Ama anlaşılan fazla konuştuk. Biraz ara...

Şimdi gördüğüm bir yorumu da paylaşayım. Söz sizin...

https://i.hizliresim.com/m3QBr4.png
    ekrem bey size dediğim bir şey yok ben daha çok bayilerin tavrından bahsetmek istedim yani motor güzel inş satılır lıfım ve gözüm yok rabbim hayırlı işler versin ama bi motor bu kadar övülmez ki hiçmi eleştirilcek yanları yok hiç motor görmemişiz gibi davranıyor bayiler bugune kadar çok motorum oldu

fiyat konusunda yüksek olduğunu da şahsi görüşüm olarak ifade ediyorum misal şu an başka bir bayi daha satılmaya başladıktan 15 gün sonra 16800e satıyor şimdi söyliyecek bir sözüm yok eğer 18 000 tl normal ise neden indirime gidildi anlıyamadım

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-bajaj-bayi-uygun-motor-407938853/detay
    daghas bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    al işte adamı kızdırdınız. iki dakka düzgün durun be.

cıncık gibi motor. alan alır arkadaş. almayan almaz.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim satış rakamların da hatam varsa düzeltin diyecektim yazı uzun oldu diye not düşemedim.

Ben şu cümleye şiddetle katılıyorum. ''Dominar 400 modelimizin özellikleri de kullanıldıkça daha iyi anlaşılacak.''

Motorda ABS olması bence çok önemli, R25 kadar hızlanan, inazuma tarzı, üstüne ABS kaydırmalı debriyaj eklenmiş bir motor bu ve zevk alarak sürmenin çok pahalıya patlamayacağı bir motor yapılmış.

Bu motorda türkiye şartlarının ihtiyaclarına göre fenomen olabilecek kapasite bence var

Motosikleti
    yamaha mt07
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-bajaj-bayi-uygun-motor-407938853/detay[/QUOTE]

fiyatı 16800 dü ilanı değiştirmişler

allah herkezin gönlüne göre versin

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Alan var mı buradan 48 sayfa yazılmış çizilmiş

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ağır saçmalamaya başladın. Git yamahaya kawasakiye sor bakalım vergisiz fiyatı ne diye. Sana hareket çekerler. Şeffaf olmak için adam detayları paylaşıyor kalkmışsın gümrüğe giriş fiyatını soruyorsun. Ayıp be ayıp. Ekrem bey bütçen yetmiyorsa alma demiyor. Zaten her yerde bu böyledir. Paran yetmiyorsa almayacaksın
    kawasaki de o sorun olmaz adam zaten döviz üzerinden satıyor diyor bu motor 10.000 euro inmiş çıkmış etkilemiyor kawayı yamahayı bilemem..
    Yolların Kralı Değil ! Kuralı Vardır..

Motosikleti
    bajaj boxer-80'lerde jawa ceylan, benelli trk 502
    Alıntı ayns adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bajaj-bajaj-bayi-uygun-motor-407938853/detay
    fiyatı 16800 dü ilanı değiştirmişler

allah herkezin gönlüne göre versin[/QUOTE]
    İlanı değiştirdiklerini söylüyor arkadaş. ben görmedim ama şöyle olayla da oluyor.
    bir zamanlar kimi eczaneler karlarını yeterli görüp ucuza ilaç satmak istemişlerdi.
    ama buna eczacılar odası engel olmuştu. sen nasıl bizim belirlediğimiz fiyatın altında
    ilaç satarsın diye. eğer ilanda değişiklik olduysa fiyatların aşağı düşmemesi için şirket tarafından baskı
    yapıldığı akla gelebilir. bir ihtimalden söz ediyorum.
    ben bir zamanlar balıkhanede balık fiyatlarının düşüp vatandaşın kursağından ucuz balık geçmesin
    diye balıkları çaya döktüklerini bilirim maalesef.
    umarım böyle bir olayla karşı karşıya değilizdir...

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde uzun zamandır merak edip beklediğim bir model Dominar.
    İkinci el CRF 250 veya KLE 500 ile Dominar arasında 3'lü hayaller kuruyordum
    Lakin eldeki az biraz birikmişle veletten dolayı, nasılsa şu an motorumuzda var halihazırda diyerek 27 yaşında bir otomobil aldık hatuna, tabiki hayaller başka bahara kaldı.

Bu sene her sektörde daralma olacağı öngörülüyor, hazır yemek sektörünün bile yanlış hatırlamıyorsam satışları %15 küçülmüş durumda.
    Dominar'da aslında üst sınıf değil, orta sınıf halka hitap eden bir motor. Ama alım gücü sıkıntısı nedeni ile çoğumuz elimizdeki ile idare etme niyetindeyiz.
    Tüm sektörlerdeki bu daralmaya şirketler değil, devletin önlem alması daha mantıklı olurdu bence.
    Ülkede yapay bir ekonomi var, inşaat ve gayrimenkul alım satımı ile para habire bankalarla halk arasında el değiştirip duruyor.
    Velhasıl kelam, sektörler para kazanmak değil, ayakta kalmanın peşindeler şu günlerde, ama nedense bu son tüketiciye yansımıyor.
    Keşke devlet bu konuya el atıp, piyasayı canlandırmak için gerekli vergi kanunlarını gözden geçirse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:49 ----------

Diyelim ki gümrüğe gelişi 8 bin lira, Bajaj'da 11 bin liradan fiyatlandırıyor. Bunun üzerine vergiler ötv eklendiğinde 18 Bin TL oluyor.
    Cidden farzı misal bir fiyat verdim ama, diyelim ki Bajaj bir dominardan 3 bin TL kazanıyor.
    Sizce çok mu ?
    Motor 10numara hem şehir içi hemde şehirler arası kaydırmalı debriyajlı abs li bastınmı hemen 140 lara ulaşır.Aradığım beğendiğim bu o nedenle peşindeyim bunun ama fiyatındanda şikayetciyim.Elbette firma kazansın 3 değilde 2 kazansa olmazmı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:23 ----------

Alıntı Muvakkit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alan var mı buradan 48 sayfa yazılmış çizilmiş
    Birkaç kişi var formdan ama net sayı bilmiyorum,48 sayfanın 4/3 ü motorun fiyatıyla alakalı,henüz gerçek kullanıcı yorumlarına geçemedik.

Pazartesi ben de teslim alıyorum inşallah.

Motosikleti
    dominar
    ben aldım. nmax sonrası ikinci motorum. mantıklı geldiği için aldım. zaten aklımdaydı dominar ama almadan ekrem bey'i birazcık darladım, ekrem bey de gönül rahatlığıyla alabileceğimi söyleyince samimiyetine inandım ve aldım. önemli olan bence problem yaşandığında muhatap bulabilmek. bu konuda sorun yaşamayacağımı düşünüyorum.

dediğim gibi 2. motorum. şu an 150 km'de filan. rodajı düzgün yapmaya çalışıyorum, çok zorlamıyorum. 2 gün işe gidip geldim. 73'e çıkıp 60'a düşüyorum yolda. 2 kere filan 100~ hızlara çıktım, o zaman titreşim hissediliyor. ama kıyaslayabileceğim bir motor da yok. ama rodajdan da olabilir, titreşim var gibi. yağı değiştirdikten sonra bakacağız artık.

Motosikleti
    yamaha mt07
    ilgili bayi ile görüştüm fiyatı 16800 idi ben burdan yazdıktan hemen sonra fiyatı birden 17950 yaptılar neden böyle oldu dedim kampanya vardı bitti diyorlar telefondan arayın size yardımcı olucaz diyorlar

arkadaşlar eğer dominar 400 alıcaksanız tavsiyem sıkı pazarlık yapmanız
    daghas bunu beğendi.

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte bunu net rakamlarla açıklayan başka marka yetkilisi yok. Diğerlerine bunu dahi soramazken kimse şeffaf olmaya çalışan birine karşı ileri gidilmeden yazılması gerek diye düşünüyorum
    Hocam cogu marka bu sekilde fiyat listesi paylasti zaten oncesinde, ilk defa gorulen bir sey degil. Rakamlar acik, aci ve ortada.

Hesap basit 11 bin TL giris yapan X model 250cc fazlasi urun uzerine % 38 otv koyuyoruz , 15180 oluyor bunun uzerinden %18 Kdv, 17912 TL oluyor.

Bir durum daha var hatirlatmak isterim, diyelim ki 18 bin TL`e satilan ninja 300 yerine, gidip 14 bin TL verip r25 aldik, daha pahali olan urunu almis oluyoruz

11 bin TL giris yapan X model 250cc urun uzerine % 8 otv koyuyoruz 11880 oluyor bunun uzerinden %18 Kdv alinca 14018 TL oluyor.

Birinin KDV+OTV toplami 6912 TL iken digerinin 3018 TL.

Ninja ve r25 ornegini daha once cok kiyaslanan modeller oldugu icin verdim. Katmerli % 37 OTV vergisinin sacmaligini ve 250cc ve alti hacimindeki zamlari orneklemek icin. Ama burada yorum yapan arkadaslarin hicbiri gidip Z300,Ninja 300 sayfasinda bundan sikayet etmediler. Cunku Kawasaki pahali motor satiyor algisi bunun onune gecti.

Kusura bakmayin ama 400cc motor isteriz dediginizde bunu hesaplamaniz gerekirdi, su an boyle bir fiyat Bajaj`dan ciktigi icin sitem ediyorsunuz.

Yamaha ve Honda gibi markalar yillarca ucuz ulkelerde seri urettirdigi 250cc motosikletleri 4 silindirli karenajli 600-800 cc urunlerinden yalnizca 2-3 bin TL asagiya satti.

Bu OTV sacmaliginin artik bir son bulmasi lazim.

NOT : Ilk hesapta 37 yerine 38 uzerinden hesaplamisim. Devlet baba 37 koymus bir tane de benden olsun, duzeltmiyorum

NOT2 : Turkce karakterler kullanamiyorum, kusura bakmayin.
    jimi_hendrix ve Mezo18 bunu beğendiler.
    --------------------------------------

Bende sığar iki cihân ben bu cihâna sığmazam.

Motosikleti
    Ybr esd 125-x max 250
    Malum sitede bı arama yaptım 2017 model 25-50 beygir 250 CC üstü seçtim tip vs boş bıraktım sıfır motosikletlerde en ucuz dominar çıktı sonra 22 civarı z300 , 24 civarı KTM Duke sonra 27 civarı cbf 500 sonra yukarı doğru gidiyor arada maxi scooterlari saymiyorum motosikletin kalitesi vs gibi mevzular ileride sorun cikarmazsa en uygun bu motosiklet var tabi bunu zaman gösterecek sanırım
    Markanın adamı falan değilim bu arada motosikleti de bugün nette gezerken gördüm hoşuma gitti bı bakayım dedim benim ilgimi bu bantta çıkabilecek bir enduro daha çok çekiyor benelli falan gördüm ama 30 a yakın fiyatı ..bence r3 Evo ya bunun için yüklendi insanlar onun fiyatına bakınca bu iyi demek Hindistan lilar bu enduro getirse tutar gibi

Dostlar daha öncede yazmıştım hangi model olursa olsun bu fiyatlardan almayın ötvyi kdvyi öne sürüp karın canını çıkarmaya çalışıyorlar üstte örnek veren bir kaç arkadaştan da anlayacağınız gibi pazarlıklı 16bin küsürlü rakamlara inmişler. Bizi sağılacak inek gibi gören tüm firmalara selam olsun.
    bursalıali ve pea bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Thriller
    Binlerce yorum okudum sadede gelebilmek için, çoğunlukla konu sapıp dağılmış. Kullanıcı arkadaşlar yakıt, uzun yol konforu, titreşim gibi konularda deneyimlerinizi merakla bekliyoruz.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru bugün sabah test ettim. Çok fazla süremedim 3 4 dk git gel yaptım sadece. Kısaca;

Denememden Artıları

+Tork güzel

+2. ve 3. viteste test edebildim titreme hissetmedim.

+Oturuşu naked için güzel ve tipi güzel

Eskiler;

-Debriyaj ın kavrama noktası aşırı derecede ilerdeydi. Yani tam sıkıyorsunuz debriyajı ama kavrama noktasını geçip gazı salması için nerdeyse sonuna kadar bırakmanız gerekiyordu. Bunu ayarlama vardır belki de. Bir de alışma meselesi bu.

-Motor 0-30 arası 1. viteste aşırı titriyor öyle ki parçaların sesi baya geliyordu. Belki rodaj dan sonra açılır.

-Ayak pegleri nedir arkadaş öyle. Tasarlayan adam üstüne oturmadı mı bu motorun? Ayak pegleri tam ayakları indirdiğin yere denk geliyor. Yani ya önüne ya da arkasına atacaksın ki bu trafikte aşırı derecede tehlikeli. Işıklardan dururken motoru devirme olasılığınız yüksek buna alışamazsanız.

-Frenleri çok test edemedim ama arka fren belki de alışmadığından dolayı bana öyle geldi sanki tutmuyordu. Çok bir verim alamadım arka frenden. Zaten basmaya da korktum debriyaj yüzünden.

-Oturuşu adventure için fazla eğik. Benim boy kısa 1.67 öne eğilerek sürdüm motoru. Duke den daha eğik yani.

Bu söylediğim eksilerden tek sıkıntı titreme. Eğer o da motor alıştıktan sonra geçerse ve 100km üstü titreme yoksa bu motor alınır. Ama 100 km üzeri titreyen bir motorsa daha önce de bu konu da konuşulduğu gibi bu motor pek satmaz. Sonuçta touring tarzı rahat gezmek için alınabilecek bir motor ama titriyorsan o rahatlık kalmaz.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli GP500-1st; PULSAR NS 200 satış rakamı 2016 yılı için 3262 adet. Sayılan modellerin hepsinden açık ara önde.

2017 yılı geçiş yılı. Euro3 ve Euro4 modellerin beraber satıldığı karışık bir yıl. Tüm markaların gerçek maliyetleri euro4 modellerini sundukça çok daha iyi anlaşılacak. 2018 yılında tablo çok net olacak.

Dominar 400 modelimizin özellikleri de kullanıldıkça daha iyi anlaşılacak.

Bugün ön arka çift ABS ile mükemmel bir fren sistemi sunuyor.
    Aynı zamanda kaydırmalı debriyaj ile hızlı vites düşürmelerde sizi kendinize çok daha güvenli hissettiriyor.
    Müthiş bir tork keyfini her aralıkta hissetmenizi sağlıyor.
    ...

Tüm bu özellikleri zamanla paylaşıyorum.

Fiyatı da detayları ile izah ettim. Ama bundan ötesi gümrüğe kaç tl'ye geliyor gibi bilgiler hiç bir zaman bilinmez, paylaşılmaz.

dominar 400 modelimizin özellikleri ve kullanıcı yorumları çoğaldıkça fiyat performans yönünden avantajlı konumu daha iyi anlaşılacak.

Saygılarımla...
    Sayın Ekrem Ata bey, bakın çocuk nelerden bahsediyor okudunuz mu ? Bence dikkate bile almadınız ve hemen yine reklam..
    yok bacac şu kadar satmışmış yok kaydırmalı debriajmış yok abs imiş..
    panik olmuşsunuz resmen, o kadar basmakalıp bir bakış açınız varki, size kazara selam verecek olsak gelecek cevap kaydırmalı debriaj, abs, üstün sürüş keyfi filan olur :D

Allah ıslah etsin.
    Mazzini bunu beğendi.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)