Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 sayfayı benim okumam imkansız. Google tarayıcı eğer isterseniz sayfayı türkçeye çeviriyor. O kadar bir zahmet yapın artık.
    Benim okuduğum sayfalardaki şikayetler aşağıda. En komiği de Bajaj'ın Hindistandaki müşterilerine bile kullanıcı el kitabı vermekte zorlanması. Bundan şikayet eden bile var forumda.

Vivek Sreekumar nikli üye

Yeni aldığı motoru 5000 rpm’yi geçmiyormuş. Ayrıca titreşimden şikayet ediyor.

Khushal Mistry nikli üye

Benim dominar tamamen kötü bir tecrübe oldu. İkinci günü ve motorum hala serviste. Titreşimin çözümü için bir ipucu yok, yakıt deposu ve ön panelden gelen sesler düzelmedi. Kötü kötü kötü.

Bhadoriabtp nikli üye

Motorun aküsü ile ilgili bir sorunum var. iki gün boyunca kullanmamanız durumunda çalışmıyor.

Pradheep Noam nikli üye
    4k - 6k devir aralığında bir sallanma gürültüsü duyuyorum .. vites değil ama can sıkıcı bir sallanma sesi ... 6k dev / dak sonra kayboluyor
    ben eski bir telefondan ilkel bir şekilde yazılarını okumaya çalıştığım için size sormuştum malesef bir bilgisayarda olduğu gibi siteye tam hali ile hakim olamıyorum ama yinede cevaplar için sağolun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O eskidenmis. Artik hemen hemen tumunde birlikte hareket ediyor:

http://www.blog.sagmart.com/inline-t...l-twin-engine/
    Bmw'nin iki silindirli Rotax üretimi F serisi motorları da böyle, iki silindir aynı anda inip çıkıyor, altta bir balans şaftı var tersine dönüyor. 12-13 yıldır üretimde.
    hasmet bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bmw'nin iki silindirli Rotax üretimi F serisi motorları da böyle, iki silindir aynı anda inip çıkıyor, altta bir balans şaftı var tersine dönüyor. 12-13 yıldır üretimde.
    Iki silindir farkli yonlerde hareket edince ikisine ayri atesleme sistemi gerekiyormus. Ama birlikte hareket ederlerse tek sistem paylasiliyormus, maliyet ciddi azaliyormus. Diger baslikta 250cc V-motor isteyenlerin kulaklari cinlasin

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Fiyat biraz düşündürücü;
    ayrıca ilk gelen modeller alınmaz deriz hep (aslında demediğimizde olur ama marka bu kadar eleştiriye kapalı olunca, eleştiri yapılan yazı yorum ve videoları kaldırtmak isteyince deriz)

Çünkü hatalar çıkar. ama her markada böyledir, kullanıcı yorumlarına göre düzeltilir bunlar.

pulsar 2014 yılında çıktığında;
    denge sensörü, sert koltuk, stopetme (ki hala var) gibi sorunları vardı. ama çözüldü.

bizim ülkemizde hep karşıt görüşler çıkmıştır ve çıkacaktır. ama şunu söyleyebilirim ki; çin malı kullanmış biri olarak hiç yolda kalmadım, uzun turlar yaptım.
    yani çin malı, hint malı yada japon malından ziyade neyi nasıl kıyasladığımızı bilmektir.
    mondial köylü ile ybr kıyaslanmamalı bence.

çin malından korkmayın derim. ille bir kıyaslama yapacaksanız en büyük faktörün parça kalitesi olduğunu unutmayın (ama mt25 ve r25in birçok parçası endonezyada üretiliyor)

ben cf 400 nk nın görünüşüne bayıldım. fiyat açıklanmadı galiba daha ama dominarla satıs konusunda rekabet edecek gibi geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:37 ----------

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Motoru bugün test ettim. Bir kere müthiş gidiyor ve frenleri mükemmel. Titreşimi NS200'den az, artçı titreşimi hiç yok gibi bir şey ve de kullanımı son derece kolay bir motor. Biner binmez sanki yıllardır kullanıyormuşum gibi hissettirdi. Kısa sürüşte beni rahatsız eden hiçbir şeyi olmadı. O videolardaki zırıltı sesi de yoktu. Ses demişken gerçekten çok güzel, tok bir egzoz sesi var.

Konunun başında da belirttiğim gibi bu fiyata kesinlikle alınır diyorum. Kalite olarak da performans olarak da NS200'le alakası yok. Ha, başka motorlardan da daha kaliteli ama buraya marka yazıp polemiğe girmek istemiyorum.
    Aydin1966, bursalıali ve hasmet bunu beğendiler.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru bugün test ettim. Bir kere müthiş gidiyor ve frenleri mükemmel. Titreşimi NS200'den az, artçı titreşimi hiç yok gibi bir şey ve de kullanımı son derece kolay bir motor. Biner binmez sanki yıllardır kullanıyormuşum gibi hissettirdi. Kısa sürüşte beni rahatsız eden hiçbir şeyi olmadı. O videolardaki zırıltı sesi de yoktu. Ses demişken gerçekten çok güzel, tok bir egzoz sesi var.

Konunun başında da belirttiğim gibi bu fiyata kesinlikle alınır diyorum. Kalite olarak da performans olarak da NS200'le alakası yok. Ha, başka motorlardan da daha kaliteli ama buraya marka yazıp polemiğe girmek istemiyorum.
    Nerede test ettiniz? bizim test etme sansımız var mı?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Fabrikada etkinliğe davet ettiler, orada test ettim.
    bursalıali bunu beğendi.

hadi ya ... beni nasıl davet ederler?

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Seninkini teklif edip üstü için pazarlık ettiniz mi, ya da aklından hiç geçti mi
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Alıntı Aydin1966 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi ya ... beni nasıl davet ederler?
    Seko rumuzlu arkadaş motoru o kadar çok övdüki adamlar fabrikaya test etmeye çağırmışlar. Ama bu motora 18bin vermek çılgınlıktan başka bir şey değil.
    abeciMotoru bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    Alıntı Mazzini adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seko rumuzlu arkadaş motoru o kadar çok övdüki adamlar fabrikaya test etmeye çağırmışlar. Ama bu motora 18bin vermek çılgınlıktan başka bir şey değil.
    satarlar satarlar bastımmı gitsin boğulmasın uzun yola gelsin parçası olsun abs si olsun az yaksın 5 sene binicem diyen adamın motoru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=RoFvwhVtvME
    şöyle bir test gelmiş

Türkiye'deki bu distrivütörlerin bu youtube kanallarına parayla yaptırdıkları reklamlardan artık gına geldi.

Ben iyi olacağını tahmin ediyordum. RC390'a bindim güzel ve oldukça atak bir tek silindirli idi. Bu da ondan türediğine ve de alt devir torku arttırılmış dendiğine göre daha da güzel bir hissiyatı vardır diye tahmin ediyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tasarimi egale edersek Bajaj sektorde kucuk orta segmentte devrim yaratmakla beraber ulkemiz icin konusursak CIN hakimiyetini bitirdi. Mondial ve Asya artik sadece koylerde satiliyor.

Iscilik ve parca kalitesi ile ilgili cok konusup tartisabiliriz ancak bu tartismalarin aynini inanin japonlarda da yapariz, hatta avrupali motorlarda en az cinliler kadar yapariz.

Bajaj motorlari isim geregi diger butun markalarla birlikte neredeyse her gun suruyorum. Dominar'i henuz denemedim ancak pulsardan edindigim deneyime dayanarak 400lugu cok daha harika olmustur diye dusunuyorum.

Kucuk bir bilgi. Bajajlardaki BYBRE Fren sistemi 60-100 bin tl arasi bmw ve ducatilerde gordugumuz Brembo'nun cocuk sirketi. Hatta meali de "By Brembo"dur. 10 liraya brembolu frene sahip motora bindigini dusun. Tamam abarttim biraz ama son sozum soyle; Bajaj'dan sikayet edecek olursaniz evvelce para-cokomel iliskisini kurun. Bajaj yeni Yamaha benim gozumde.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Seninkini teklif edip üstü için pazarlık ettiniz mi, ya da aklından hiç geçti mi
    Farikaya mı ?

Ben şu anda değiştiremem malesef ama değiştireceğim zaman TNT25 ile birlikte liste başında olacak. Eşim NS200'ü beğenmemişti ama buna bayıldı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:22 ----------

Alıntı Mazzini adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kağıt üzerinde ve markaya uzaktan bakınca öyle gibi duruyor ama binince çok düşünmeden verirsiniz. Çok güzel bir motor ve gidişi Duke 390'ı andırıyor ki aynı temelli motoru barındırdığından bu gayet normal. Duke 390 ile kıyaslanamayacak kadar rahat. Islakta arka ABS harika iş görüyor, ön frende ise ABS'yi devreye bile sokamadım, asılınca yerine çakılıp durdu. Bir kere test edin, göreceksinz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:25 ----------

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    satarlar satarlar bastımmı gitsin boğulmasın uzun yola gelsin parçası olsun abs si olsun az yaksın 5 sene binicem diyen adamın motoru.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:48 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=RoFvwhVtvME
    şöyle bir test gelmiş
    Ne boğulması, motor deli gibi gidiyor. Boş bulununca eşim arkamdan düşecekti neredeyse.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:26 ----------

Alıntı sanausbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben iyi olacağını tahmin ediyordum. RC390'a bindim güzel ve oldukça atak bir tek silindirli idi. Bu da ondan türediğine ve de alt devir torku arttırılmış dendiğine göre daha da güzel bir hissiyatı vardır diye tahmin ediyorum.
    30 kg ağırlık fazlası nedeniyle Duke'tan daha az daha deli dolu ama bu daha oturaklı ve kontrollü bir sürüş hissi veriyor. Teste açıldığında mutlaka test edin.
    bursalıali bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    merhaba bende test etkinliğinde idim tanışmak isterdim, bir kaç kişi eşi ile veya kız arkadaşı ile gelmişti ama kim nedir ne değildir bilmediğim için bir şey soramıyorsun tabi.
    nokiaxxx bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Canlı canlı şahit olduğum pulsarın akışkanlık hastalığı bunda da var galiba.

Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

free13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Canlı canlı şahit olduğum pulsarın akışkanlık hastalığı bunda da var galiba.

https://www.youtube.com/watch?v=JSt3YK-W50w
    Aha gelmiş yine. Seni kışkışlamamışlar mıydı :D o değil de gelir gelmez 2 mesaj yazmış ikisi de bajajla alakalı :D yav az ötede oyna seni kimsenin iplediği yok. Bak yine kışkışlanırsın ona göre :D
    mavellen bunu beğendi.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Ankara ya geleydi de, birde biz deneyeydik.. iyi olacağıdı..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)