Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Tüm bajaj modellerine sessiz sedasız bir şekilde zam gelmiş bulunmakta. Dominar 400 154.100₺ olmuş. Dominar 250 109 bin küsür olmuş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ediyorum bilgilendirme için. Noter için biz hallediyoruz o zaman.

Siz teslimatta gecikme yaşadınız mı? Ben sipariş geçeli 1 hafta oldu. Tahmini teslimat tarihi hala aynı gözüküyor sitede (yeni satın alacaklar için).
    Ben 29 Nisan da sipariş verdim teslim tarihi de 30 Mayıs idi ama ben 1 haftaya yakın erken geldi tabi ben teslim alamadım üzerime kayıtlı motor olduğu için sigorta 3 bin TL çıkıyordu, motoru satınca sigorta 1370tl ye indi sigortayı yaptım 1 Haziran da teslim aldım, noter plaka size ait ücreti zaten.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Bugün Sarıyer’de hastanede işim vardı
    Motorla gitmeye karar verdim hem motoru biraz TEM de süreyim diye rodajda olmasına rağmen TEM de beklentimi karşılayacak gibi
    Sonrada kendime bir ödül vereyim dedim isim bitince sahilden bogaz havasında salına salına Sarıyer Yeniköy İstinye Emirhan Bebek Ortaköy’e kadar geldim oradan E5 e çıktım güzel bir gezi oldu rodaj km si bitsin diye uğraşıyorum

Motorun yol bilgisayarı verisi 1/26km gösteriyordu bende benzin aldım ölçtüm şaşırtıcı şekilde yol bilgisayarı verisi doğru çıktı yani güvenebilirmisiz motor 100km de 3.9lt benzin tüketmiş

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Motosiklet yaklaşık 10 gündür garajda duruyordu dün biraz yol yapayım dedim 70 km falan dolandım dikkatimi çeken şu oldu soğutma sıvısı minimum düzeyde sanırım servisten teslim edilirken öyle edildi bunu fakettiğimde 10 kmdeydi, yeşil renkli antifriz mi koymam gerekiyor buna ? Marka tavsiyesi alabilirmiyim

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Alıntı OkNisT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet yaklaşık 10 gündür garajda duruyordu dün biraz yol yapayım dedim 70 km falan dolandım dikkatimi çeken şu oldu soğutma sıvısı minimum düzeyde sanırım servisten teslim edilirken öyle edildi bunu fakettiğimde 10 kmdeydi, yeşil renkli antifriz mi koymam gerekiyor buna ? Marka tavsiyesi alabilirmiyim
    Putoline ice cooler

https://www.n11.com/urun/2-l-can-put...dasmotoryamaha

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorla gitmeye karar verdim hem motoru biraz TEM de süreyim diye rodajda olmasına rağmen TEM de beklentimi karşılayacak gibi
    Sonrada kendime bir ödül vereyim dedim isim bitince sahilden bogaz havasında salına salına Sarıyer Yeniköy İstinye Emirhan Bebek Ortaköy’e kadar geldim oradan E5 e çıktım güzel bir gezi oldu rodaj km si bitsin diye uğraşıyorum

Motorun yol bilgisayarı verisi 1/26km gösteriyordu bende benzin aldım ölçtüm şaşırtıcı şekilde yol bilgisayarı verisi doğru çıktı yani güvenebilirmisiz motor 100km de 3.9lt benzin tüketmiş
    https://i.hizliresim.com/si0tmjg.png
    Bu hangi uygulama. Kmyi elle mi giriyorsunuz yoksa gpsten otomatik mi alıyor

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hangi uygulama. Kmyi elle mi giriyorsunuz yoksa gpsten otomatik mi alıyor
    Fuelio diye bir uygulama km yi ben giriyorum elle fişlerin fotosunda çekiyorum güzel istatistik çıkıyor ortaya grafik felanda var
    gerivites bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs

https://i.hizliresim.com/si0tmjg.png
    Yakıt değerimiz aynı hemen hemen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:19 ----------

Sıfır motorda eksilmesi normal sıkıntı yapacak durum yok bakım samanı ekleme yaptırırsınız.

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    Benimki de 540km oldu, yarın ilk bakıma girecek.
    Akşam eve geldiğimde baktım soğutma sıvısı MIN çizgisinin de altına inmiş çok az.
    Pencere içi de biraz buğulanmıştı.

Yarın bakım sonrası aynı şey olacak mı bakalım.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benimde eksilmişti. İlk bakımda servis tamamladı.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

Motosikleti
    Dominar 400UG
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakım sonrası tekrar eksilme yaşadınız mı?

Benim rodajdan sonraki ilk mecburi bakıma 1500 km kaldı. 2000 km de ara bakım yapmıştım. Gelecek sefer Castro koyacağım. 3.9 litreler benim için hayal. Ortalamam 4 litrenin üstünde. Gazı açınca sömürüyor. Hala son viteste kesiciye giremedim. Devir ışığını dahi yakacak duruma gelemedim. Son hızım 162 km. %7 eğimli rampayı tırmanırken, rampanın ortasında dahi gazı açarsam 150km hıza çıkabiliyor. O rampada o hızlara 150 hp altında hiç bir araç çıkamaz. Çok değişik araçlarlada o rampayı çıktım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

Alıntı Lunatique adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bakım sonrası tekrar eksilme yaşadınız mı?
    eksilmedi.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

Motosikleti
    Honda Cbr500R (2015)
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakıt değerimiz aynı hemen hemen.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:19 ----------

Sıfır motorda eksilmesi normal sıkıntı yapacak durum yok bakım samanı ekleme yaptırırsınız.
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar, ünlem işareti yanmıştı acaba su seviyesinin düşük olmasından kaynaklı mı diye düşünmüştüm yakıt düşük olunca da yakıyormuş.
    bu arada 150 tl yakıt almıştım motoru aldığımda, 110 km yol gittim.
    motosiklet fiyatlarına yine zam gelmiş.

Arkadaşlar merhaba,

ben de inşallah aranıza katılacağım, dominar 400'ü sipariş verdim, bayram öncesi veya sonrası gelecekmiş bekliyorum.

Teslimat anında dikkat etmem gerekenler var ise uyarılarınıza açığım.

Motorda orijinaline nazaran değişiklik gerektiren şeyler var ise (fren balataları, lastikler vb.) önerilerinizi rica ederim. Bir de İstanbul Avrupa yakasında bakım için memnun olduğunuz servis varsa yazabilir misiniz?

Teşekkürler,

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Alıntı Lawyered adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

ben de inşallah aranıza katılacağım, dominar 400'ü sipariş verdim, bayram öncesi veya sonrası gelecekmiş bekliyorum.

Teslimat anında dikkat etmem gerekenler var ise uyarılarınıza açığım.

Motorda orijinaline nazaran değişiklik gerektiren şeyler var ise (fren balataları, lastikler vb.) önerilerinizi rica ederim. Bir de İstanbul Avrupa yakasında bakım için memnun olduğunuz servis varsa yazabilir misiniz?

Teşekkürler,
    Ben Bakırköy NİSH Oto ya gidiyorum 2 tanede motor aldım memnunum oradan satış ve servis te var

Motosikleti
    Dominar 400
    Selamlar. Geçen ay Japon markaların fahiş bayii fiyatları nedeniyle Dominar 400 sipariş verdim ve geçen hafta motosikleti teslim aldım. Lastiklerimi değiştirdim.
    Metal çanta ve telefon tutucu araştırması yapıyorum. Tavsiyeleriniz var mı?

(Dominar 400 ile ilk izlenimim: Beklediğimden daha iyi performans.)

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Bi ben sevemedim su motoru :(
    Biniyorum ama titreşimli ve acayip sesler duyuyorum servis te normal diyor :(

Mesela on frene basınca bizzzz diye ses geliyor
    Abs sesli çalışıyormuş servis öyle diyor bence hiç alakası yok ilk kez abs li motora binmiyoruz
    Gaz verincede çözemediğim bir ses geliyor gazi kesince seste kesiliyor
    Bugün 150km sürmüşüm Gebze’ye gittim geldim
    Valla hısımı çıkarttı :(

Motosikleti
    Dominar 400UG
    Bi ben sevemedim su motoru :(
    Biniyorum ama titreşimli ve acayip sesler duyuyorum servis te normal diyor :(

Mesela on frene basınca bizzzz diye ses geliyor
    Abs sesli çalışıyormuş servis öyle diyor bence hiç alakası yok ilk kez abs li motora binmiyoruz
    Gaz verincede çözemediğim bir ses geliyor gazi kesince seste kesiliyor
    Bugün 150km sürmüşüm Gebze’ye gittim geldim
    Valla hısımı çıkarttı :(
    Enteresan sesler geliyor evet.
    Ancak 1-2 ay önceki fiyatlara göre konuşursak parasına göre bir motor.
    Çok takılmamaya çalışın. Kulaklık takınca o sesleri duymuyorsunuz bile.

Titreşimle ilgili bir konuda uyarıda bulunmak istiyorum.
    Bazı servisler yakıt sarfiyatını azaltacağı inancıyla ön arka lastiğe 38psi gibi saçma bir hava basıyorlar.
    Bu da motoru normalden 3 kat daha fazla titreşimliymiş gibi hissettiriyor.
    Ön 29 Arka 32 yaptığınızda Bajaj'ın belirttiği gibi 110km ile giderken neredeyse hiç titreşim olmuyor.
    120 ve sonrasında uzun süre kullanınca rahatsız ediyor evet.

Bendende geliyor garip bir ses. Mesela 96 başlıyor 106 km hızlara gelinceye kadar bir uğultu var. Arabalarda motor kulağı değişim zamanı geldiğinde yaptığı ses gibi.
    Motorda titreşim var. İlk bakımdan sonra titreşiminiz azalacak. 2 bin km sonrada azalacak. Mesela 110 km hızla giderken elciklerde hiç titreşim olmayacak. Ayaklarda hissediliyor olacak.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Benim motorda var titreşim gp kompozit koruma takınca dahada arttı. Birde benim ki çok stop etti. En son servise götürdüm. 2000 doluca dediki zorlayabildiğin kadar zorla kırılırsa değiştireceğim. Zorladım baya her viteste kesiciye soktum. Sonra geçti stop olayı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)