Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bu gün D250 satışını verdim, satışı vermeden 3000tl çıkan sigorta satıştan sonra 1370tl çıktı onu yaptım kuralkanın gönderdiği linki doldurup 1 2 saat gibi kısa sürede plaka ve ruhsat evrağı geldi önce plaka sonra ruhsatı birde HGS plaka değişikliği yaparak motoru hayırlısı ile teslim aldım şimdilik sıkıntı yok herkese kazasız belasız kullanmak dileğiyle.
    Hayırlı olsun, kazasız belasız güzel yollar nasip olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor gelmiş plaka evraklarında gelmiş aradılar bugün işlerim vardı gidemedim aksilik olmaz ise yarın gidip önce plakayı çıkartayım sonra arabayı eve parkedip bayiye gideyim motorla dönerim artık efil efil esinti ile
    Hayırlı olsun, keyifle kullanın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı BOO_74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Tşk ederim hep beraber inşallah.
    BOO_74 bunu beğendi.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023

Teşekkür ederim,
    Bugün Elcik korumalarını soktum aşırı kaba ve cirkinler şimdi daha iyi oldu debriyajda 0,5cm ilk bir boşluk vardı onu ayarladım motor 40km oldu ama bu motor çok titriyor umarım dayanabilirim :(
    BOO_74 bunu beğendi.

Motosikleti
    Teşekkür ederim,
    Bugün Elcik korumalarını soktum aşırı kaba ve cirkinler şimdi daha iyi oldu debriyajda 0,5cm ilk bir boşluk vardı onu ayarladım motor 40km oldu ama bu motor çok titriyor umarım dayanabilirim :(
    Debriyaj da biraz boşluk olması normal ayar yaptım derken debriyaj balatasını bitirmeyin, 20 model sıfır ug motoru test etmiştim kuralkan da eski model olan 17 modelden eser yoktu çok güzel titreşimsiz gelmişti ama senin de dediğin gibi bu bana da biraz titriyor gibi geldi ilk bakımdan sonra tekrar görmek gerek birde kot pantolon ile kullanınca sele nedense pantolunu bir araya topluyor gibi geldi rahatsız ediyor, motor pantolonu ile kullanınca sıkıntı yok, bir ara gidip eski d250 selem ile bunun selesini değiştiririm ben büyük ihtimal.

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Debriyajı sağ alt tarafta telin oradan biraz gerdim teli bırakınca yine yay sonuna kadar dayanıyor o yüzden problem olacağını sanmıyorum
    Ama motor titriyor bakımdan sonra bakalım nasıl olacak ama benim alışamadıgim su gereksiz ikinci ekranı neden koymuslar oradaki bilgiler on ekrana zaten sığardı nasıl bir mühendislik yapmışlar çok enteresan
    Ben neden vites göstergesini görmek için yol bilgisayarı verisinden feragat etmek zorundayım neden odo ve grip verilerini bit kadar ekrandan izlemek zorundayım çok enteresan

Birde anlamadığım bir olay var farlar sürekli açık
    Acaba diyorum farlar açık konumdayken gündüz farları yanıyor gece olunca farlar otomatik kısa moda mı geçiyor ama far sensörü olduğunada hiç inanasım gelmiyor

Ama korktuğum gibi olmadı motor ağır ama çok daha rahat yatıyor virajda ve kontra daha iyi veriliyor ağırlıktanmidir motordanmidir bilemiyorum

Motosikleti
    Debriyajı sağ alt tarafta telin oradan biraz gerdim teli bırakınca yine yay sonuna kadar dayanıyor o yüzden problem olacağını sanmıyorum
    Ama motor titriyor bakımdan sonra bakalım nasıl olacak ama benim alışamadıgim su gereksiz ikinci ekranı neden koymuslar oradaki bilgiler on ekrana zaten sığardı nasıl bir mühendislik yapmışlar çok enteresan
    Ben neden vites göstergesini görmek için yol bilgisayarı verisinden feragat etmek zorundayım neden odo ve grip verilerini bit kadar ekrandan izlemek zorundayım çok enteresan

Birde anlamadığım bir olay var farlar sürekli açık
    Acaba diyorum farlar açık konumdayken gündüz farları yanıyor gece olunca farlar otomatik kısa moda mı geçiyor ama far sensörü olduğunada hiç inanasım gelmiyor

Ama korktuğum gibi olmadı motor ağır ama çok daha rahat yatıyor virajda ve kontra daha iyi veriliyor ağırlıktanmidir motordanmidir bilemiyorum
    Vites göstergesini ana ekrana alabiliyorsun haklılık payın var, sol kumanda dan uzunları açarsan ekranda uzun ışığı yanar ama sellektör yapamazsın, sağ kumanda panelinden kısa uzunu seçersin, ben genelde ortada ki küçük farı açık tutuyorum sellektör yaptığımda daha uzuna çakma yapıyor hoşuma gidiyor. Far sensörü yok.
    lordmayros bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Vites göstergesini ana ekrana alabiliyorsun haklılık payın var, sol kumanda dan uzunları açarsan ekranda uzun ışığı yanar ama sellektör yapamazsın, sağ kumanda panelinden kısa uzunu seçersin, ben genelde ortada ki küçük farı açık tutuyorum sellektör yaptığımda daha uzuna çakma yapıyor hoşuma gidiyor. Far sensörü yok.
    Vites göstergesini 1.ekrana alınca yol bilgisayarı verileri gidiyor sadece o görünüyor o zaman :(
    Bu arada Bajaj global sitesinde far sensörü var diyor bi yerde daha okumuştum ama yarın test edeceğim bakalım haklımiyim

Head Lamps: Full LED with Auto Headlamp On (AHO)

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Vites göstergesini 1.ekrana alınca yol bilgisayarı verileri gidiyor sadece o görünüyor o zaman :(
    Bu arada Bajaj global sitesinde far sensörü var diyor bi yerde daha okumuştum ama yarın test edeceğim bakalım haklımiyim

Head Lamps: Full LED with Auto Headlamp On (AHO)
    Auto headlamp on dediği çalıştırınca far yanıyor. Yani özellikmiş gibi söylemişler ama 20 binlik 50cc skuterde bile olan bir özellik.
    lordmayros bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1. versiyon stock dişlilere sahip dominar ile ışıklardan kalkarker, 6 bin devire getirin motoru. Siz titreşimi o zaman görün. Onunla kıyaslayınca motorda titreşim yok. İlk bakımdan sonra titreşim dahada azalacak. Uzun yol yaptığınızda ellerde karıncalanma olacak. O hiçbir zaman gitmez. Ellere nazaran ayaklarda titreşim daha fazla hissediliyor.

Kemal d250 alışmışsın, dominar garip gelecek sana

Yol tutuşu ilk dominar ile aynı. Tekerin iyi ve ısıtılmış olsun. Seni yolda bırakmaz.

Havalar kötü, boyuna yağmur var. Yeni motorunuza wd40 sıkmayı ihmal etmeyin. Sonra pas görürseniz canınız sıkılır.

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Alıntı Psyduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Auto headlamp on dediği çalıştırınca far yanıyor. Yani özellikmiş gibi söylemişler ama 20 binlik 50cc skuterde bile olan bir özellik.
    aşağıdaki resimde anlatmış ama bu hintlileri ben çözemedim

Motosikleti
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. versiyon stock dişlilere sahip dominar ile ışıklardan kalkarker, 6 bin devire getirin motoru. Siz titreşimi o zaman görün. Onunla kıyaslayınca motorda titreşim yok. İlk bakımdan sonra titreşim dahada azalacak. Uzun yol yaptığınızda ellerde karıncalanma olacak. O hiçbir zaman gitmez. Ellere nazaran ayaklarda titreşim daha fazla hissediliyor.

Kemal d250 alışmışsın, dominar garip gelecek sana

Yol tutuşu ilk dominar ile aynı. Tekerin iyi ve ısıtılmış olsun. Seni yolda bırakmaz.

Havalar kötü, boyuna yağmur var. Yeni motorunuza wd40 sıkmayı ihmal etmeyin. Sonra pas görürseniz canınız sıkılır.
    Garip değil ama d250 den sonra bu biraz titreşimli gibi geldi bakımlardan sonra görürüz şimdilik sıkıntı yok. Arka fren her zamanki 400 klasiği bir işlem yaparım yakın zamanda biraz aşağıda tutuyor.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Garip değil ama d250 den sonra bu biraz titreşimli gibi geldi bakımlardan sonra görürüz şimdilik sıkıntı yok. Arka fren her zamanki 400 klasiği bir işlem yaparım yakın zamanda biraz aşağıda tutuyor.
    Arka firen dediğin gibi. Bu motorda şimdilik sadece ön fireni kullanıyorum. Çok nadir arka fireni kullandığım. Islak zeminde bunu yapmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:38 ----------

Ekran parlaklığını ayarlayan bir sensör var. Farlar devamlı açık. farlar motoru çalıştıkdan bir süre sonra yanıyor.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Merhabalar,

Geçen hafta siparişi geçtim. Bir kaç haftaya aranıza katılıyorum bir aksilik olmazsa

Son dönemde satın alan arkadaşlara sormak istedim: süreç nasıl ilerliyor? Online ödemesini yaptım ama Vekalet vs istemediler henüz.

Bir de üzerinde gelen lastikler nasıl? Değiştirilmeli mi sizce?

Psyduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400

https://i.hizliresim.com/7pehf4w.png
    “Aracınız, kontağı açtığınız gibi otomatik yanan farları olan güvenlik donanımına sahiptir. Bu, diğer yoldaki kullanıcılara daha iyi görünmenizi(farkedilirlik açısından) sağlar.”

Diyor. Yani orada da dediği şey motoru çalıştırınca farlar otomatik yanıyor. Ama hep yanıyor.

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Titreşim için ilk 500km servisini bekleyin derim, bir kaç hafta evvel iki gün üst üste 1000km yurtdışı yol yaptım, bilen bilir Yunanın yolu bizim otoyollara göre bir iki tık daha bozuktur, el-ayak uyuşma vb titreşim kaynaklı hiç sıkıntım olmadı. Gayet lineer çalışan bir makine. Nasıl yaptılarsa telefon tutucusu titriyor

Bu arada aslen scooter’cıyım, titreşim olsa en çok beni rahatsız ederdi zira xmax’im yağ gibi gider.

Motosikleti
    Alıntı MSMorkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,

Geçen hafta siparişi geçtim. Bir kaç haftaya aranıza katılıyorum bir aksilik olmazsa

Son dönemde satın alan arkadaşlara sormak istedim: süreç nasıl ilerliyor? Online ödemesini yaptım ama Vekalet vs istemediler henüz.

Bir de üzerinde gelen lastikler nasıl? Değiştirilmeli mi sizce?
    Hayırlı olsun, motorun teslim süresinde sıkıntı olmaz ise size 3 gün içinde kargoya verilecek mesajı gelecek, 3.gün veya 4.gün gefco kargosuna verildi mesajı gelecek, doldurmanız gereken 1 link mesajı gelecek motor ve şase numarasına sigorta yapın linke bilgileri girin diye dikkat edin orda kimlik ön arka resmini de istiyor yoksa hata verir o arada motor bayiye gelmiş veya gelmekte olur, 1 2 gün içinde veya 1 2 saat içinde size geçici ruhsat ve plaka basım evrağı gelecek kaşeli ise renkli çıktı alıp noter ve plakayı bastırın, kaşesiz ise bayiye gidip kaşelettirip noter ve plakayı bastırın sonrası zaten motoru teslim işi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Titreşim için ilk 500km servisini bekleyin derim, bir kaç hafta evvel iki gün üst üste 1000km yurtdışı yol yaptım, bilen bilir Yunanın yolu bizim otoyollara göre bir iki tık daha bozuktur, el-ayak uyuşma vb titreşim kaynaklı hiç sıkıntım olmadı. Gayet lineer çalışan bir makine. Nasıl yaptılarsa telefon tutucusu titriyor

Bu arada aslen scooter’cıyım, titreşim olsa en çok beni rahatsız ederdi zira xmax’im yağ gibi gider.
    Mecbur bekliyoruz şimdiden 240km oldu iş çıkışı biraz dolanıp geliyorum malum ilk bakımı aradan çıkartıp bayramda İstanbul Trabzon yapacağım her şey tam olması lazım.

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Benimde yol yapasım var
    Gece gün çorluda karavan fuarına gittiğimde yeni açılan Çorlu Bajaj bayi ile tanıştık sohbet ettik bende ilk bakıma oraya gitmeyi düşünüyorum benimde 130km olmuş
    Bu arada motorda arka fren hiç yok dün otoparkta ana yi devreye sokabilmek için pedalın üzerinde tepindim

Motosikleti
    Benimde yol yapasım var
    Gece gün çorluda karavan fuarına gittiğimde yeni açılan Çorlu Bajaj bayi ile tanıştık sohbet ettik bende ilk bakıma oraya gitmeyi düşünüyorum benimde 130km olmuş
    Bu arada motorda arka fren hiç yok dün otoparkta ana yi devreye sokabilmek için pedalın üzerinde tepindim
    Arka fren geneli öyle eski versiyon da böyleydi buda öyle ama onu halledeceğim o iş bende elçik korumaları söktüm birde o şekil sürüş yapayım bakalım nasıl bir sonuç çıkacak.

Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Arka fren geneli öyle eski versiyon da böyleydi buda öyle ama onu halledeceğim o iş bende elçik korumaları söktüm birde o şekil sürüş yapayım bakalım nasıl bir sonuç çıkacak.
    Onları ben aldığım gün soktum çok cirkin ve kabalar suan çok güzel yalnız çok güzel avadanlik koymuslar bu konuda takdir ettim kendilerini

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Hayırlı olsun, motorun teslim süresinde sıkıntı olmaz ise size 3 gün içinde kargoya verilecek mesajı gelecek, 3.gün veya 4.gün gefco kargosuna verildi mesajı gelecek, doldurmanız gereken 1 link mesajı gelecek motor ve şase numarasına sigorta yapın linke bilgileri girin diye dikkat edin orda kimlik ön arka resmini de istiyor yoksa hata verir o arada motor bayiye gelmiş veya gelmekte olur, 1 2 gün içinde veya 1 2 saat içinde size geçici ruhsat ve plaka basım evrağı gelecek kaşeli ise renkli çıktı alıp noter ve plakayı bastırın, kaşesiz ise bayiye gidip kaşelettirip noter ve plakayı bastırın sonrası zaten motoru teslim işi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Mecbur bekliyoruz şimdiden 240km oldu iş çıkışı biraz dolanıp geliyorum malum ilk bakımı aradan çıkartıp bayramda İstanbul Trabzon yapacağım her şey tam olması lazım.

Teşekkür ediyorum bilgilendirme için. Noter için biz hallediyoruz o zaman.

Siz teslimatta gecikme yaşadınız mı? Ben sipariş geçeli 1 hafta oldu. Tahmini teslimat tarihi hala aynı gözüküyor sitede (yeni satın alacaklar için).

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)