Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Bazen yol yaptıktan sonra eve gelince fan gibi birşey çalışıyor ben genelde bunun susmasını bekleyip öyle stop ediyorum. Doğrusu bu mu yoksa onu beklemeden stop edebilirmiyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen yol yaptıktan sonra eve gelince fan gibi birşey çalışıyor ben genelde bunun susmasını bekleyip öyle stop ediyorum. Doğrusu bu mu yoksa onu beklemeden stop edebilirmiyim.
    Bende öyle yapıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:55 ----------

Alıntı ushuaia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksesuarlı pakette üzerinde gidon yükseltici de var sanırım. Buna ek gidon yükseltici takan var mı?
    Gidon yükseltici almıştım. Taktım geri söktüm. Gidon yüksek. Ekstra yükseltmek çok ihtiyaç değil.
    ushuaia bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fark eden birşey olmuyor nasıl olsa durunca da motor soğuyacak belki durmasını beklemeden stop edersen sigorta falan atma yapabilir oda bir ihtimal şünki o şekil yaptığım halde sorun yaşamadım.

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Gidon yükseltici almıştım. Taktım geri söktüm. Gidon yüksek. Ekstra yükseltmek çok ihtiyaç değil.
    Dün bayide üstüne oturduğumda bana faydalı olacağını düşündüm. Kablolar/hortumlar sorun yaratmıyorsa muhtemelen alıp denerim.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun
    Belirtilen günde teslim oldumu yoksa fazladan bekledinizmi acaba ?
    Bu arada 30 Mayıs teslim motor kalmamış dominarda artık bir sonraki partiye atıyor tarih
    5 nisan siparişti 24 nisan tahmini teslim tarihiydi. Motoru 8 mayısta aldım.

Alıntı ushuaia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün bayide üstüne oturduğumda bana faydalı olacağını düşündüm. Kablolar/hortumlar sorun yaratmıyorsa muhtemelen alıp denerim.
    2cm fazla olmasın. Fazla olursa debriyajda sıkıntı yapar.
    ushuaia bunu beğendi.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

Sabah itibari ile 1500 kilometreye geldik. Rüzgar sesinden çok şikayetçiyim. 60 cm tur camı bulamadım. İnternette olanlar versiyon 1 için. Versiyon 2 için 60 cm tur camı bilen duyan olursa link atarsa sevinirim. Motoru sıfır alacak arkadaşlara tavsiyem, Motor hareket ederken sıkıntı çıkarmayacak bütün civatalara wd40 sıkın. Arka ve ön ayaklıkların hareket eden yerlerine ve civatalarına, arka firen pedalına mutlaka sıkın. Paslanmaya çok elverişli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:30 ----------

Motoru aldığımdan beri farkettiğim birşey var. Önceden hızlı gitmeyi çok severdim. Artık öyle bir hissiyatım yok. İçimden gazı açıp uzamak gelmiyor. Demekki zamanla törpüleniyormuş bu duygular. Bu motorun en sevdiğim yanlarından biri, rampada seni üzmemesi. Motorun ağır oluşunu bu sene daha bir çok hissettim. Eskiden ağırlığı pek sorun teşkil etmiyordu. Bağzan altındaki aletin hafif olmasını istiyor insan. Devirdiğinde tek başına doğrultmanın imkanı yok

Motosikleti
    Sabah itibari ile 1500 kilometreye geldik. Rüzgar sesinden çok şikayetçiyim. 60 cm tur camı bulamadım. İnternette olanlar versiyon 1 için. Versiyon 2 için 60 cm tur camı bilen duyan olursa link atarsa sevinirim. Motoru sıfır alacak arkadaşlara tavsiyem, Motor hareket ederken sıkıntı çıkarmayacak bütün civatalara wd40 sıkın. Arka ve ön ayaklıkların hareket eden yerlerine ve civatalarına, arka firen pedalına mutlaka sıkın. Paslanmaya çok elverişli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:30 ----------

Motoru aldığımdan beri farkettiğim birşey var. Önceden hızlı gitmeyi çok severdim. Artık öyle bir hissiyatım yok. İçimden gazı açıp uzamak gelmiyor. Demekki zamanla törpüleniyormuş bu duygular. Bu motorun en sevdiğim yanlarından biri, rampada seni üzmemesi. Motorun ağır oluşunu bu sene daha bir çok hissettim. Eskiden ağırlığı pek sorun teşkil etmiyordu. Bağzan altındaki aletin hafif olmasını istiyor insan. Devirdiğinde tek başına doğrultmanın imkanı yok
    GP kompazit in 59cm olan camı var ona bakabilirsini veya deflektör kullanabilirsiniz.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GP kompazit in 59cm olan camı var ona bakabilirsini veya deflektör kullanabilirsiniz.
    Ona baktım. Uyumlu olduğu model 2017/2022 diyor.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Bende motoru bekliyorum ama hiç bu kadar motoru arayacağım aklıma gelmez di :(
    Heryere araba ile gidiyorum Allah canımı alıyor

Umarım 30 mayısta teslim olur bu arada anormal Dominar satışı var teslim tarihini 30 temmuza çekti kuralkan

Çok enteresan bir piyasa içindeyiz sunun şurasında 2 sene önce yıl sonunu bekler bayilerin ellerindeki araba motorları kampanyalı alırdık indirimle suan bu vasıtalara ulaşmak için neredeyse araya adam koyup onada para vereceğiz bakalım nasıl bir pazartesiye uyanacağız

Alıntı lordmayros adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende motoru bekliyorum ama hiç bu kadar motoru arayacağım aklıma gelmez di :(
    Heryere araba ile gidiyorum Allah canımı alıyor

Umarım 30 mayısta teslim olur bu arada anormal Dominar satışı var teslim tarihini 30 temmuza çekti kuralkan

Çok enteresan bir piyasa içindeyiz sunun şurasında 2 sene önce yıl sonunu bekler bayilerin ellerindeki araba motorları kampanyalı alırdık indirimle suan bu vasıtalara ulaşmak için neredeyse araya adam koyup onada para vereceğiz bakalım nasıl bir pazartesiye uyanacağız
    Benimki 1 hafta sarkmıştı. Almaya niyetlenenler şimdiden parasını ödeyip almalılar bence. 30 temmuza o fiyata olmayacak o motor. Ben 122 aldım. Aldıktan sonra 2 kere zam geldi.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 nisan siparişti 24 nisan tahmini teslim tarihiydi. Motoru 8 mayısta aldım.
    Hayırlı olsun.
    Henüz belki erken ama, Evo ile bi karşılaştırma yaparsan, ne dersin?

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Alıntı Metehan07-70 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun.
    Henüz belki erken ama, Evo ile bi karşılaştırma yaparsan, ne dersin?
    Şu an daha 40 km oldu. İlk izlenimler evo dan daha iyi olduğunu yönünde tabi. Evodan sonra evet şimdi daha büyük motora biniyorum diye hissettiriyor. Gazı açınca gelen tork heyecan verici mesela dün rodajda olduğum için 30 40 km/s arası bi hızla seyir ediyordum. Caddedeyiz önümde bi araç vardı sinyal vermiş sağa dönecek, yavaşladı yavaşladı ben de peşindeyim. Neyse arkadan bi kurye geldi dit dit dit korna yapmaya başladı sinirlendim araç sağa döndüğü gibi gaza bi çöktüm bir anda 100 metre ileriye ışınlandım eleman aynamda kayboldu. Dedim bu nedir yaa O kısım güzel. Gösterge paneli o biçim zaten yok yok. Herşeyi koymuş adamlar. Anlık tüketim, ortalama tüketim, kalan menzil, servis hatırlatıcı, yan ayaklık uyarısı, 2 tane trip falan herşey var. Depo bacaklarla daha iyi sarılıyor, deponun bacaklara gelen kısmı evo ya göre daha şişkin. Motorun sesi çok güzel. Evonun ki traktör gibiydi. Motor kompresyondayken yada vites değiştirirken falan vviirrrüüüvvv virrrüüüüüvvvirvirvirrrrrüüvv gibi bi ses çıkarıyor çok hoş Evo da öyle bi ses yoktu. Benzer bi ses MZ lerde kalkış anında ve düşük devirle ilerlerken çıkıyordu. Ben yeşil rengini aldım ve gerçekten çok güzel ve kallavi görünüyor. Evo da da heybet vardı ama bariz bi şekilde dominar daha büyük motor dedirtiyor yani. Bakalım dediğim gibi henüz 40 km yaptım. İlerde neler olur neler biter göreceğiz.
    mavellen ve Metehan07-70 bunu beğendiler.

60cm tur camı ve egzoz koruma demiri sipariş ettim. Eski günlerdeki gibi. Yıl 2017.

Konu ilk açıldığında heyecanla motoru bekliyorduk. Açıklanan fiyat bizi hayal kırıklığına uğratmıştı. Fiyatı düşürebilmek için ne savaş vermiştik Sayın Ekrem Ata beye karşı. Kulakları çınlasın. İyi insan vesselam. Çok sert çıkışmıştım. Bir an beni mahkemeye verecek sanmıştım Fiyat aslında memleket şartlarında gayet makuldü ama bize pahalı gelmişti.

Şimdi geçmişe dönüp bakıyorumda 3 pulsar 2 dominar sıfır olarak bu firmadan satın aldım. Dominar ilk versiyonu 24,500-tl satmıştım. Motor ile alakalı ilk pişmanlığım dominarı satmaktı. Arabasız yaşanırda motorsuz yaşanmazmış. Motora binmeye başladığımda farkettimki ciğerlerim nefes almaya başladı. Motora binince nefes alıyormuşum. Nefes darlığım vardı. Şuan gayet iyiyim. Hemde hiç olmadığım kadar. Bu mutluluk parayla ölçülemez. Motorum yokken 2 sene kendime pranga vurmuşum. Özgürlük iki tekerde.

En pahalı araba en kötü 2 tekerin verdiği hazı veremez.

Motosikleti
    Ona baktım. Uyumlu olduğu model 2017/2022 diyor.
    Yav ha 17 olmuş ha 22 23 olmuş hepsi aynı zaten, 23 modelin orjinal ön cam ve eklenti parçasını zaten çıkaracaksın aldığın gp nin camını takacaksın biraz fikir yürüt, aldığın camı zaten 23 modelin orjinal camının üzerine takmayacaksın lütfen yapma böyle böyle şeyler.

60cm tur camı ve egzoz koruma demiri sipariş ettim. Eski günlerdeki gibi. Yıl 2017.
    Bu kısmı okumamışım pardon.
    mavellen bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Motoru toplamda 15 gun sürecek, 4000 km lik uzun tura hazirladim. Bu baglamda, yag ve yag filtresini degistirdim. Hava filtresini yeni degistirdigimden ellemedim. Toplamda, 430 tl tuttu. 2 lt castrol power 1 racing 10w50, 1 adette hiflo hf 155 yag filtresi.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav ha 17 olmuş ha 22 23 olmuş hepsi aynı zaten, 23 modelin orjinal ön cam ve eklenti parçasını zaten çıkaracaksın aldığın gp nin camını takacaksın biraz fikir yürüt, aldığın camı zaten 23 modelin orjinal camının üzerine takmayacaksın lütfen yapma böyle böyle şeyler.

Bu kısmı okumamışım pardon.
    İnceleme videolarında eski dominarın tur camının aynını yeni dominarda gördüm. Satıcıya sordum, senin dediklerini dedi. Bende sipariş ettim.

Pulsarın çamur sıyırıcısı var. Onu aparatsız dominara takamıyoruz heralde. Aparatı yapan birileri varmı.

Motosikleti
    Pulsarın çamur sıyırıcısı var. Onu aparatsız dominara takamıyoruz heralde. Aparatı yapan birileri varmı.[/QUOTE]
    Bir zamanlar ben takmıştım ama o işe hiç girme.
    mavellen bunu beğendi.

lordmayros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG 2023
    Kuralkan 7.000tl zam yaptı Dominar 400 e
    Dominar 250 100.000 tl yi geçti
    Gerçekten ekonomimiz çok istikrarlı :((

Dominar ekran parlaklığını kendisi arttırıp azaltıyor. Bunu çok önce farkettim ama emin olamadım. Bugün tünele girerken özellikle dikkat ettim. Tünele girmeden önce ekran parlaktı. Tünele girdikten kısa bir süre sonra ekran parlaklığını düşürdü. Tünelden çıkınca ekran saha sönüktü. Çıktıktan kısa süre sonra parlaklık kendiliğinden arttı. Geçen cumartesi de denedim. Aynısı oldu.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (1 üye ve 9 misafir)