Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Quantrell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar, yaklaşık 10 gün oluyor 2021 D400 ile aranıza katılalı, ürünü 0 aldım fakat 500 bakımı için yetkili servis önerisi almak istiyorum
    Eskişehir/Kütahya dolaylarında önerdiğiniz bir yetkili servis var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mandarake - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-650
    Alıntı Quantrell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, yaklaşık 10 gün oluyor 2021 D400 ile aranıza katılalı, ürünü 0 aldım fakat 500 bakımı için yetkili servis önerisi almak istiyorum
    Eskişehir/Kütahya dolaylarında önerdiğiniz bir yetkili servis var mıdır?
    Eskişehirde Kardeşler Motor var,Bajaj yetkili servisi bildiğim kadarıyla...

Arkadaşlar selam, problem yine beni buldu

Yolda kaldım, viteste stop etti. Çektirdim.

1-Sigortalarin hepsi sağlam.
    2-Akuyu 14V'a şarj ettim.
    3-Ayaklik kapalı ve ışığı yanmıyor.
    4-Vurdurdum.
    5-Marş basıyor yani marş dönüyor ancak motor çalışmıyor.

Önerdiginiz bir şey var mı servise çektirmeden önce?

Alıntı mandarake adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskişehirde Kardeşler Motor var,Bajaj yetkili servisi bildiğim kadarıyla...
    evet, hem bajaj hem KTM servisi gözüküyor ve büyük bir mağaza anladığım kadarıyla fakat şikayet çok fazla gördüm internette ilgisiz olduklarına karşı
    İnstagram üzerinden beni takip etmek, eğlenceli 3-5 video görmek için : @mertsunar.r

msandikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 tokmak Tracer
    Alıntı Any-L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, problem yine beni buldu

Yolda kaldım, viteste stop etti. Çektirdim.

1-Sigortalarin hepsi sağlam.
    2-Akuyu 14V'a şarj ettim.
    3-Ayaklik kapalı ve ışığı yanmıyor.
    4-Vurdurdum.
    5-Marş basıyor yani marş dönüyor ancak motor çalışmıyor.

Önerdiginiz bir şey var mı servise çektirmeden önce?
    Kill switch kablolarını kontrol edebilirsiniz. Bir arkadaşımızın başına gelmişti, son çare olarak bakıp sorunun kill switch kaynaklı olduğunu anladığında ciddi uğraşları boş yere verdiğine üzülmüştü.
    Any-L bunu beğendi.

Merhabalar tekrardan,

Problem tespit edildi. Egzoz subabı erimiş bundan dolayı da yolda stop ve tekrar marş almama sorunu gelmiş.10000km de. Cidden saçma bir durum. Umarım işlem sonrası problem kalıcı olarak giderilir de yan etkilerini görmeyiz. Garantiden yapılıyor.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Any-L adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar tekrardan,

Problem tespit edildi. Egzoz subabı erimiş bundan dolayı da yolda stop ve tekrar marş almama sorunu gelmiş.10000km de. Cidden saçma bir durum. Umarım işlem sonrası problem kalıcı olarak giderilir de yan etkilerini görmeyiz. Garantiden yapılıyor.
    Nasıl bir durumda egzoz sübabı eriyebilir yahu, fabrika/üretim hatası mı yani?!!?! Geçmiş olsun. Garantiden değişmesi de güzel olmuş.
    (Bu arada, konu dışı olarak, egzoz'u doğru yazdığınız için tebrikler/teşekkürler. Halen her yazışımda ilk önce tdk sitesinden bakmak zorunda kalıyorum :D)
    mavellen bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl bir durumda egzoz sübabı eriyebilir yahu, fabrika/üretim hatası mı yani?!!?! Geçmiş olsun. Garantiden değişmesi de güzel olmuş.
    (Bu arada, konu dışı olarak, egzoz'u doğru yazdığınız için tebrikler/teşekkürler. Halen her yazışımda ilk önce tdk sitesinden bakmak zorunda kalıyorum :D)
    Ben 30 bini devirdiğimde hala saat gibiydi. Benim dominar ile imtihanım zincirlerden yanaydı. Stock zincir öldükten sonra aldığım tüm zincirler evlere şenlikdi. Piyasada aşırı sahte mal yüklü. Şimdiki aklım olaydı gider orjinal zincir alırdım.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 30 bini devirdiğimde hala saat gibiydi. Benim dominar ile imtihanım zincirlerden yanaydı. Stock zincir öldükten sonra aldığım tüm zincirler evlere şenlikdi. Piyasada aşırı sahte mal yüklü. Şimdiki aklım olaydı gider orjinal zincir alırdım.
    Hey gidi hey bu Domi başlığı eskiden çok aktifti. Üstat sen de "yarınlar olmasın" tadında sürerdin. Ne yaptın ne ettin? Var mı yeni motor ufukta?
    mavellen ve levend84 bunu beğendiler.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende aynı dertten müzdaribim. Orjinal set aşırı pahalı. Alınan diğer ürünlerde dandik. tadı kalmıyor sürüşün. Bakalım napcaz onun haricinde memnunum daş gibi alet.
    mavellen bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hey gidi hey bu Domi başlığı eskiden çok aktifti. Üstat sen de "yarınlar olmasın" tadında sürerdin. Ne yaptın ne ettin? Var mı yeni motor ufukta?
    En azindan zamaninda bindik,keyfini sürdük,gezdik,kabaca hesapladim sahibi oldugum toplamda 4 farkli motosikletle 2013 senesinden bu yana 120 K km çevirmişim.
    mavellen ve tommygun bunu beğendiler.

Önceki sahibi ile alakalı olabilir fakat yani bir motor da gidip seste vs. anormallik yokken durup dururken yeni çalışmış motorun bir kaç kilometre gitmesi ile subap kırmaz. En son gittiğim hız 80 falandı, stop etmeden önce ve agresif bir sürüş de olmadı işin garibi. Subap hafif eriyor ve kenarından gidiyor kırılıyor. Ama erime kaynaklı. Muhtemelen fabrika kaynaklı bir problem olabilir. Odun mu koydunuz subap yerine de 10000KM de eridi subap.

Herhangi bir belirti yok,
    Performans kaybı yok. Ama pat diye eritebiliyor :D, hem de 80KM/s de 4500-5000 gibi bir devirde.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    20bin bakımına ek olarak yağ keçesi (50tl) değişimi toplam 978TL. Arka balata, Yağ Castrol, yağ filtresi, hava filtresi (135TL), temizlik malzemesi(35TL) yazmışlar. İşçilik 360TL

Hatırladıklarım bunlar. Debriyaj ayarı yapılmamış. Zincirde de ekstra bir temizlik görmedim, benim bıraktığım gibi. Ayaklığa falan wd40 sikarlardi, o da yok. Servis kötülemek istemiyorum isim vermiyorum ama koca İstanbul Anadolu yakasında motoru bırakıp da gözümün arkada kalmayacağı bir servis yok.

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Hava filtresine bence uygun vermişsiniz. Ben yılbaşındaki 10K bakımında hava filtresine 200 lira vermişim. Temizlik malzemesi kullanıldı fakat yazılmamış. İşçilik için 250 lira aldılar. Tüm civatalar kontrol edildi, tellerin tamamı yağlandı. Frenlerin de ayarları yapılmıştı. Ayrıca en son güzel silikonlu köpükle yıkama da yapıp kurulayıp zinciri yağlayıp teslim ettiler. Bunlar Antalya servisinde klasikleşmiş şeyler. İstanbulda da olmalı.

Sağa çekme sorunu çözebilen var mı? Çoğu kişi lastiği değiştirince bunun kaybolduğunu söylüyor doğru mu? malum seti 4.200 lira şu an satın aldıktan sonra hayal kırıklığına uğramak istemem

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Benzin zamlarından sonra bi deneme yapmak istedim günde 20km işe gidip geliyorum zaten. 5 k devri geçmeden kullanıyorum trafikte 2 haftadır. şuan 300km oldu ve 1 diş benzin var. basmayınca pek yakmıyor demekki. 10 lt ile 300 km fln ortalama şuan tahminen..
    İzmirin yağmuru çamuru bitmiyor motoru 3 aydır yıkamıyordum bugün giriştim yıkadım bakalım yağmur ne zaman yağacak

ilkaybaşaran bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Emrah M. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar400
    2017 dominar ile Haftasonu 140 km kadar yol yaptim ve depoyu tekrar fulledigimde 170 lira aldı. 120-130 bandında bu kadar yakmasınin sebebi nedir. Motoru gosterecemde özellikle neyine baktirayim. Üçlü çanta var, artcisiz rüzgarlı bir havaydi. Ama yinede 1000lik gibi yakmis sanki 😱

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aşağı yukarı 6,4 km/100 km yaktırmışsınız diye hesap ettim, doğru mudur?

Önden gelen kuvvetli rüzgar ve sıkıntılı aerodinami yakıt tüketimini çok etkileyebiliyor, hava filtrenizin değişim zamanı gelmişse, lastik basınç değerlerinizde sıkıntı varsa yakıt tüketiminiz yine de artabilir. Üçlü çanta da aerodinaminizi bozan etkenlerden biri.

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    dönüş yolunda benzine zam gelmiştir. kaç aydır iki defa aynı fiyattan benzin alamadım

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Beyler motor 15 bine yaklaşıyor. Bujiler bu durumda. Elimde yedek set var ama gayet iyi duruyor değiştirmeye gerek var mı ki? Manuele baktığımda 20bin de kontrol 40 bin de değişim diyor.
    Ayrıca hava filtresi ve yakıt filtresi aldım haftasonu değişcem kendim. depoyu sökmüşken bujileri de halledebilirim , gerek yoksa kalsın tabi. Performansı iyi motorun gayet.

ilkaybaşaran bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)