Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

çok teşekkür ederim cevaplarınız için nasip olurda alırsam forumu iyi bir ug incelemesi ile şenlendirmeyi düşünüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba
    Disk kilidini motosikleti kullanırken bağlayabileceğiniz bir aparat veya bir yer var mı motosiklet üzerinde
    Sizler nasıl bir çözüm buldunuz?
    Motorda arka çanta veya sırt çantası kullanmadığım için böyle bir sorun yaşıyorum

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ejderalper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkür ederim cevaplarınız için nasip olurda alırsam forumu iyi bir ug incelemesi ile şenlendirmeyi düşünüyorum.
    Bende ilk kasa vardı.40 bin yaptım.İkinci kasa ilk kasadan farklı.İkisi aynı motor değil.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

hn33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Arkadaşlar bu yeni kasa dominar da resetleme olayını çözebilen var mı servislerde bunun çözümü yok gerçi bu soruna bakan da yok

Simsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı oktay5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba
    Disk kilidini motosikleti kullanırken bağlayabileceğiniz bir aparat veya bir yer var mı motosiklet üzerinde
    Sizler nasıl bir çözüm buldunuz?
    Motorda arka çanta veya sırt çantası kullanmadığım için böyle bir sorun yaşıyorum
    Disk kilidin ne denli büyük bilmiyorum ama abus 7000 sele altına sığıyor hatta yer bile kalıyor neredeyse

Alıntı Simsar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Disk kilidin ne denli büyük bilmiyorum ama abus 7000 sele altına sığıyor hatta yer bile kalıyor neredeyse
    Kovix kd 6 kilidim var
    Sele altı için değil de sabitleyip gideceğimiz bir yer var mı acaba
    Yabancı bir youtube videosunda denk gelmiştim kilidin kutusundan bir aparat çıkıyordu onu motosiklete takıyorlardı.
    Cevap için teşekkür ederim

Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Arkadaşlar bu yeni kasa dominar da resetleme olayını çözebilen var mı servislerde bunun çözümü yok gerçi bu soruna bakan da yok

Alıntı hn33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizde ug var değilmi?
    Şimdiyekadar gösterge harici sorun yaşadınızmı?Eksileri varmı?

Dün sabah dominarı gelip götürdüler.Güya dominar son motorumdu.Birdaha asla motor almayacaktım.İşletilebilir maliyeti gözönüne alınca en iyi seçenek yine dominar duruyor.Ug alasım var yaza doğru.Tabi busüreye kadar uglerde kronik arızalar çıkmassa.Takipdeyim.Ekrem bey indirim yapmadı.Bir gönlümde boşver ALLAHIN hintlisini git honda al diyor ama mantıklı düşününce dominar daha cazip geliyor.Bakalım kısmetde ne var.Önümüz kış arabaya devam.Yaza kısmetde ne var bakalım.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Aynen katılıyorum ha Çinli ha hintli görünüşe aldanma benim gibi bir kronik sorunu trip resetleme çözümü yok Mersin'deki servis 2,5 ayda sadece akü değiştirdi ve Sorun devam ediyor 2. kronik sorun ağırlık merkezi yanlış hesaplamadan dolayı motor sağa çekiyor 3. kronik sorunu yakıt ölçümü hatalı 5-6 litre varken düşük yakıt uyarısı veriyor ekranda sürekli uyarı vermesi rahatsız ediyor 4. kronik sorunu 1500-2000 kilometreden sonra far bölümünden çok rahatsız edecek zırıltı sesi geliyor benim motor şu anda 2000 kilometre şimdilik kronik sorunlar bunlar inşallah bundan sonra başka sorun çıkmaz Ondan önceki motorum honda CRF l idi inan o motoru mamunla arıyorum Ha bu arada bu motor 185 kilo şehir içi Kullanıma uygun değil mt-07 ile aynı ağırlıkta yani yoruyor tavsiye edermisin dersen Bu fiyata kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmem buarada soruların hiçbirini servis gidermedi Ekrem Ata zaten hiç ilgilenmiyor Sana tavsiyem bu fiyatlara ikinci el Honda cb 500 f ikinci el MT 25 ya da MT 07 ya da Honda CB 250 r bajaj malının arkasında degil Facebook dominar 400 sayfasından Bununla ilgili birçok mesaj bulursun
    Italian bunu beğendi.

Aynen katılıyorum ha Çinli ha hintli görünüşe aldanma benim gibi bir kronik sorunu trip resetleme çözümü yok Mersin'deki servis 2,5 ayda sadece akü değiştirdi ve Sorun devam ediyor 2. kronik sorun ağırlık merkezi yanlış hesaplamadan dolayı motor sağa çekiyor 3. kronik sorunu yakıt ölçümü hatalı 5-6 litre varken düşük yakıt uyarısı veriyor ekranda sürekli uyarı vermesi rahatsız ediyor 4. kronik sorunu 1500-2000 kilometreden sonra far bölümünden çok rahatsız edecek zırıltı sesi geliyor benim motor şu anda 2000 kilometre şimdilik kronik sorunlar bunlar inşallah bundan sonra başka sorun çıkmaz Ondan önceki motorum honda CRF l idi inan o motoru mamunla arıyorum Ha bu arada bu motor 185 kilo şehir içi Kullanıma uygun değil mt-07 ile aynı ağırlıkta yani yoruyor tavsiye edermisin dersen Bu fiyata kesinlikle ve kesinlikle tavsiye etmem buarada soruların hiçbirini servis gidermedi Ekrem Ata zaten hiç ilgilenmiyor Sana tavsiyem bu fiyatlara ikinci el Honda cb 500 f ikinci el MT 25 ya da MT 07 ya da Honda CB 250 r bajaj malının arkasında degil Facebook dominar 400 sayfasından Bununla ilgili birçok mesaj bulursun
    Benim alacağım 500f idi.Onlarında fiyatları uçtu.Kilometreleri yüksek.İkinci eli sıkıntı.Crosrunnerda var aklıma.Yamaha ile hiç ilgilenmiyorum.Onların motorları bana gelmez.Bizim kasalardada zırıltı boldu.Demek bu zırıltıyı hala gideremediler.Yalnız motorun birtarafa çekmesi çok tehlikeli.Bahsettiğiniz bu sorunlar diğer uglerdede varsa almak hata olur.İyiki sormuşum size.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim alacağım 500f idi.Onlarında fiyatları uçtu.Kilometreleri yüksek.İkinci eli sıkıntı.Crosrunnerda var aklıma.Yamaha ile hiç ilgilenmiyorum.Onların motorları bana gelmez.Bizim kasalardada zırıltı boldu.Demek bu zırıltıyı hala gideremediler.Yalnız motorun birtarafa çekmesi çok tehlikeli.Bahsettiğiniz bu sorunlar diğer uglerdede varsa almak hata olur.İyiki sormuşum size.
    Kullanan adam yamuk değilse CB500F'in km'sine çok takılmaya gerek yok. 50.000km'de bakımları aksatılmamış ve düzgün kullanılmış bir CB500F motoru halen yeni sayılır, 30.000'de falan açılıyor zaten...

Crossrunner'a girmem ben; şehir dışı motoru o. Şehir içine 4 silindir gitmez. (Benim km'nin ancak %15-20'si şehir dışı seyahatte yapılır...)
    mavellen bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Her platformda dominar 400 ug öven pazarlama müdürü bu konulardan hiç bahsetmiyor bu konulara tamamen yabancı

Her platformda dominar 400 ug öven pazarlama müdürü bu konulardan hiç bahsetmiyor bu konulara tamamen yabancı
    O artık yazmıcam demişti ondan sonra hiç yazmıyor.Artık forumlarda yazacağınıda sanmıyorum.

Motosikleti
    wolf-s
    Bu ug ye sessisz bir egzos takilirmi deyistirsek olurmu arkadaslar

Motosikleti
    Yamaha xj6 diversion
    Alıntı sayha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ug ye sessisz bir egzos takilirmi deyistirsek olurmu arkadaslar
    Ben de tamamen iptal etmeyi düşünüyorum Bu egzoz yüzünden dominar ug ler sağa çekiyor

Motosikleti
    wolf-s
    İptal etsek sorun cikarmi

HappyPuppy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Katalitik konvertörün son susturucuya bağlanan bağlantı borusu doğrudan egzoz gazlarını arka lastiğe doğru atar. Lastik normalden fazla ısınır ve daha hızlı aşınır. Yola tutunmayı da etkileyebilir. Ayrıca son susturucu olmazsa muayeneden de geçemez. Sağa çekme sorununun son susturucu ağırlığından kaynaklanıp kaynaklanmadığından emin olmak için denenebilir. Sorunun kaynağının ağırlık olduğundan emin olursanız daha hafif bir son susturucu takarak sorunu çözebilirsiniz. Örneğin eski kasanın son susturucusu denenebilir.
    Bu arada ben eski kasa kullanıcısıyım, sadece fikir vermek amacıyla yazdım, kesin çözüm sunamıyorum haliyle.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    O motosiklet egzozdan sağa çekmiyordur, kendisinde veya sürücüsünde başka sorun vardır. Kusura bakmayın ama oldukça saçma bir çıkarım olmuş, gülmek zorundayım.

Motosikleti
    wolf-s
    Egzosu çıkarıp sadece susturucu taksak

Neden bilinmez siteyi açınca önce buraya bakıyorum.Elimde dominarda yok lakin alışkanlık olmuş heralde Yeni birşey yazanda yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)