Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 4till4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu azami yük konusu benim için problem artçı binince en ufak kasiste altta biseyler sürtüyor.Arka amortisörün ön yükleme ayarı yok mu ? Servise sordum isterseniz sertlestiririz ama fark etmez yine de sürter dedi motordaki tek hoşuma gitmeyen özellik bu ��
    Çok ilginç, 110 kilo artçı aldım yine sürtmedi.Hatta benimki en yumuşak ayarda.Benimki ug değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 veya 2 kademe yükseltip deneyin.
    Kemal dominardan sonra ne aldın?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok ilginç, 110 kilo artçı aldım yine sürtmedi.Hatta benimki en yumuşak ayarda.Benimki ug değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Kemal dominardan sonra ne aldın?
    Benim de UG değil 2017 ben 95 kiloyum arkama da boyu uzun bi arkadaşı artçı almıştım o da benim kadar vardır çukur vs geçtim mi sürtüyordu yani.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Şimdilik söylemim, kısa bir süre sonra ortaya bilgi veririm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    250cc seneye gelirmi acaba...

Gelmesi gerekir zira memleketin ekonomik şartlarına uygun cc sınıfında olduğundan hem alırken ötv avantajı var hem de vergisi alt sınıfta.
    Dominar ölçülerinde ama 27hp lik 250cc motor gerçekten avantaj.
    Fakat kullanırken de bir o kadar dezavantaj olacak zira motosiklet üstündeki motora göre çok ağır. Millet gitmiyor diye konu açar tıpkı Suzuki vstorm 250 gibi.

Ama bana hitap eden bir motor, ilgimi çekti doğrusu.

dominar 400 ug lastik almayı düşünüyorum tavsiye edeceginiz marka model varmı

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Motorumu sattım bugün 2 sene kullanmıştım özlüycem galiba domimi

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    180kg ile 250ccde ağırlıkta lider oluyor galiba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:39 ----------

230.769 Hindistan Rupisi eşittir 20.801,64 Türk Lirası * x1,3 x1,35 x1,18 = 43.076

188.035 Hindistan Rupisi eşittir 16.949,12 Türk Lirası x1,3 x1,08 x1,18 = 28.079

*Motosiklette gümrük vergisi yüzde 30'a çıktı Motosiklete ilave yüzde 10 daha ek gümrük vergisi getirilerek ek vergi toplamı yüzde 30'a çıkarıldı.

fiyatları yanlış hesaplamıyorsam yeni gümrük vergisiyle bu fiyatlara geliyor.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu sattım bugün 2 sene kullanmıştım özlüycem galiba domimi
    Hayırlı olsun o zaman Ozan.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun o zaman Ozan.
    Sağol hocam şimdi arayışa başladım ne alıcam diye mt07 düşünüyorum şimdilik
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    Xmax 250 de 180kg civarı, crusym 250 190kg üzeriydi sanki
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

Motosikleti
    wolf-s
    Motor 400 km de soğutma suyu minimuma inmiş motor ısınmış araza ışığı çıkıyor ne yapmam lazım

Motosikleti
    Alıntı sayha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor 400 km de soğutma suyu minimuma inmiş motor ısınmış araza ışığı çıkıyor ne yapmam lazım
    Yedek hazneye damacana suyu ekle zaten alacağı 10 20ml su, çalışan motor ısınması normal tabi başka bir durum yok ise, arıza ışığı sabit yanıyor ise sıkıntı yok devam belli bir süre sonra kendiliğinden sonecektir, illa emin olmak isterseniz servise götürün gerekli bakımları yaparlar.

Motosikleti
    wolf-s
    Aynen gösterdim normal dediler hin. Gelip beklediği için çalışıp mekanizmaya çektiği için böyle deyip sıvı eklendi şuan normal

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı sayha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    normal değil.

soğutma sistemi kapalı devre çalışır. su eksiltiyor ise bi yerden kaçak vardır.

dıştan kaçak yok ise, su yanma odasına gidip oradan buharlaşıyordur. oluşan bu su buharı lambda sensöründe farklı değerler okunmasına sebep olabileceğinden arıza lambası da yakabilir.

mutlaka farklı bir servise baktırmanı, kuralkan'a yazmanı öneririm.

Motosikleti
    wolf-s
    Dogrudur o yeşil sıvının göstergesi olduğu bölümden bakınca buharlaşma olduğu belli oluyordu motor soğuyunca düzeldi .

Bugün muyenemin 3 gün geçtiğini fark ettim. Muayene randevusu aldım, egzos muayenesi yoktu değil mi? Sadece genel muayeneye girecek diye biliyorum, doğru mu?

Bir de bugün araçlara cam filmi yapan bir yere gittim, gösterge ekranına şeffaf cam filmi yaptırdım. Çünkü österge camı kolayca çiziliyor gibi geldi bana. Sağolsun para bile almadı yapan arkadaş.

Motosikleti
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün muyenemin 3 gün geçtiğini fark ettim. Muayene randevusu aldım, egzos muayenesi yoktu değil mi? Sadece genel muayeneye girecek diye biliyorum, doğru mu?

Bir de bugün araçlara cam filmi yapan bir yere gittim, gösterge ekranına şeffaf cam filmi yaptırdım. Çünkü österge camı kolayca çiziliyor gibi geldi bana. Sağolsun para bile almadı yapan arkadaş.
    Egzozla ilgili işlemi yok, lastiklerini elektrik aksamını kontrol et, yan çanta arka çanta varsa sök yani motoru kendi gözünle tüm aksamının sağlam olduğuna emin ol ve muayeneni yaptır.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Egzozla ilgili işlemi yok, lastiklerini elektrik aksamını kontrol et, yan çanta arka çanta varsa sök yani motoru kendi gözünle tüm aksamının sağlam olduğuna emin ol ve muayeneni yaptır.
    Teşekkür ederim.
    Motorun her yeri sağlam da arka çanta var. Demiri sökmeye uğraşmak istemiyorum; Sadece çantayı takmadan gitsem olur mu ki?
    Önceki konularda "ticari değilse arka çanta sorun olmuyor" demişler.
    Randevuyu temmuz ayına aldığım için daha sürem var, düşünüyorum nasıl yapsam diye

Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim.
    Motorun her yeri sağlam da arka çanta var. Demiri sökmeye uğraşmak istemiyorum; Sadece çantayı takmadan gitsem olur mu ki?
    Önceki konularda "ticari değilse arka çanta sorun olmuyor" demişler.
    Randevuyu temmuz ayına aldığım için daha sürem var, düşünüyorum nasıl yapsam diye
    Çantayı sökmene gerek yok. Hafif kusurlu olarak geçiyor muayeneden.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)