Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba Arkadaşlar,
    Uzun zaman önce forumda aktif bir kullanıcıydım fakat kullanıcı adımı falan hatırlamayınca tekrar hesap oluşturdum, 8 yıla yakındır motosiklet kullanmaktayım büyük cc motorlarda kullandım birini de çaldırdım bolca tecrübe edinip en sonunda bajaj dominar almış biri olarak yazıyorum.
    Motor ile ilgili bir kaç görüşüm ve danışmam gereken bir kaç nokta var başlığın tamamını okuyamadığım için tekrar soruluyormuş gibi de olabilir.
    İlk olarak rodaj konusunda 2000 km gibi bir konu var ama ilk bakımın ardından çok alt devirde kullanmanın çok anlamı olduğunu düşünmemekteyim forumda gördüğüm kadarıyla 2000km olayına çok takılmış gözüküyor.
    Lastik değiştirmek bence lazım ki pilot powerlar ile değiştirdim.
    Far mükemmel seviyede 5 motorum oldu bir çok araca da bindim en iyisi diyebilirim.
    Kaydırmalı debriyaja ne gerek var bu cc'de bir motorda demiştim ki binince tamamen yanlış düşündüğümü kanıtladı motor çok iyi çalışıyor.
    Güç ve torku şehir içi tatminkar otoyol kullanımında hız olarak yetersiz gelebilir ama naked bir motorda 120-130km/h üzerinde uzun süre yol almak eziyete dönüşür çok da eksik gelmedi o yüzden.
    ABS gayet güzel çalışıyor orjinal lastiğiyken yerli yersiz giriyor sanıyordum lastik değiştirince farkını anladım genel anlamda frenler gayet yeterli panik frenlerde salma yapmıyor.
    Süspansiyon iyi fakat nispeten sert.
    Malzeme kalitesi olarak neredeyse japonlar ayarı bazı noktalarda ilerde bile denebilir.
    Motorda kesinlikle titreşim var tek silindir titreşiminin bir tık üstünde bu titreşim kişiden kişiye değişir ama beni rahatsız etmiyor, titreşimden ziyade titreşimin sonucu olan sesler rahatsız etmekte.
    Depo üstü ekrandan gelen ve deponun ön tarafı ile gidonun bağlantı noktasındaki plastikten gelen seslere efektif bir çözüm bulan var mıdır bu konuda neler yapabiliriz ?
    Yüksek devirlerdeki ayna titreşimine bir çözüm var mıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Elektron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Uzun zaman önce forumda aktif bir kullanıcıydım fakat kullanıcı adımı falan hatırlamayınca tekrar hesap oluşturdum, 8 yıla yakındır motosiklet kullanmaktayım büyük cc motorlarda kullandım birini de çaldırdım bolca tecrübe edinip en sonunda bajaj dominar almış biri olarak yazıyorum.
    Motor ile ilgili bir kaç görüşüm ve danışmam gereken bir kaç nokta var başlığın tamamını okuyamadığım için tekrar soruluyormuş gibi de olabilir.
    İlk olarak rodaj konusunda 2000 km gibi bir konu var ama ilk bakımın ardından çok alt devirde kullanmanın çok anlamı olduğunu düşünmemekteyim forumda gördüğüm kadarıyla 2000km olayına çok takılmış gözüküyor.
    Far mükemmel seviyede 5 motorum oldu bir çok araca da bindim en iyisi diyebilirim.
    Kaydırmalı debriyaja ne gerek var bu cc'de bir motorda demiştim ki binince tamamen yanlış düşündüğümü kanıtladı motor çok iyi çalışıyor.
    Güç ve torku şehir içi tatminkar otoyol kullanımında hız olarak yetersiz gelebilir ama naked bir motorda 120-130km/h üzerinde uzun süre yol almak eziyete dönüşür çok da eksik gelmedi o yüzden.
    ABS gayet güzel çalışıyor orjinal lastiğiyken yerli yersiz giriyor sanıyordum lastik değiştirince farkını anladım genel anlamda frenler gayet yeterli panik frenlerde salma yapmıyor.
    Malzeme kalitesi olarak neredeyse japonlar ayarı bazı noktalarda ilerde bile denebilir.
    Motorda kesinlikle titreşim var tek silindir titreşiminin bir tık üstünde bu titreşim kişiden kişiye değişir ama beni rahatsız etmiyor, titreşimden ziyade titreşimin sonucu olan sesler rahatsız etmekte.
    Depo üstü ekrandan gelen ve deponun ön tarafı ile gidonun bağlantı noktasındaki plastikten gelen seslere efektif bir çözüm bulan var mıdır bu konuda neler yapabiliriz ?
    Ayna meselesine çözüm yok,orjinal aynayı kullan gitsin.Apaçi aynası falanda takma.Çok dandik kalitesiz bir ayna.
    Kafadan gelen titreşim için ben sünger sardım ama bir süre sonra tekrar gelmeye başladı.Artık oralarla uğraşmıyorum.
    capancılar geri kalan kısmını duymasın,komplekse girerler

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    120 den sonra aynada titreşim artıyor zaten,ben pek sorun yaşamadım ayna konusunda sadece gece daha dikkatli davranıyorum aynaya 2 kere bakıyorum şerit filan değiştirmeden önce

Motosikleti
    MT-07
    Arka dişliyi küçültmek, aynanın altına plastik yumuşak conta atmak vs... En etkilisi ön dişi 16 yapmak veya arkayı 42-43'e düşürmek...

Motosikleti
    Bajaj >Pulsar 200NS
    Arkadaslar merhaba Elınde domınar 400 arka sele olan ıstanbul ıcı teslım olacak sekılde arıyorum,yardımcı olabılecek kımse var mıdır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    Alıntı pulsarcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar merhaba Elınde domınar 400 arka sele olan ıstanbul ıcı teslım olacak sekılde arıyorum,yardımcı olabılecek kımse var mıdır
    Hocam servislerde vardır. Yoksa sipariş edin 3 günde gelir herhalde...

Hocam ben de japoncuyumdur bakma bajaj aldık ama eğriye eğri doğruya doğru demek lazım, önceki o plastik parçanın altına süngerli çift taraflı yaptım deponun içine yakın kısmına da sünger bez vs sıkıştırıp halledicem orayı.
    Orta ekranın oradan da ses geliyor anladığım kadarıyla ona napabilirim ona bakıcam
    @angrypower
    Bahsettiğin gibi dişli olayını okudum bayağı ilerleyen süreçte belki değiştirebilirim onu da.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    buraya sorup bilgi alın veya kayalar motoru da arayabilirsiniz.

https://www.bajajyedekparcalari.com/...roduct_id=3170

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:41 ----------

Alıntı Elektron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    şu ğarçayı söküp iç kısmına baın süngerimsi malzeme var aynı şekilde malzeme ile destekleyin.

[IMG][/IMG]
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Bajaj >Pulsar 200NS
    arkadaslar çıkma vs istanbul için gidip alabilecegm bi yer varmı domı parçası toplayan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tvs Rtr 200

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:32 ----------

arkadaslar çıkma vs istanbul için gidip alabilecegm bi yer varmı domı parçası toplayan

Motosikleti
    benim dominin mtv 280 liraya düşmüş geçen sene daha fazla ödüyordum 3. yılı motorun ondan mı acaba

Motosikleti
    MT-07
    2017 model olduğu için 1-3 yıl yaş aralığında saymıyor da 4-6 arasında saymışlar. Bu yüzden 333tl yerine 372tl yerine 282tl olarak çıkmış.
    ErdalBakkal bunu beğendi.

GokhanUzun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar
    Merhaba arkadaşlar,

Sıfır km olarak aldığım 2018 model Dominarım ile 6 ayda 10.500 km yaptım.
    Ne yalan söyleyeyim, kendisini park halinde gördüğüm ve etrafında dolaşıp kabaca inceleyebildiğim güne kadar Dominar almak aklımda yoktu.
    Motosiklet benim için temel ulaşım aracı olduğundan son 7 yıldır 250 cc Japon motoikletlerini tercih ettim ve 105.000 km civarındaki 250 cc tecrübemde hiç bir sorun yaşamadım.
    Malumunuz 250 cc az yakar, bakımı görece ucuzdur ve otoyol kullanımları için gerekli gücü sağlar.
    Dominarı görüp de 250 cc fiyatına vade farksız olarak 9 taksitle satıldığını öğrendiğimde gözü karartıp bu güzel Hintli'yi aldım.
    Satın almadan önce yaptığım araştırmaya göre bazı kronik sorunlar ile karşılaşmam muhtemeldi...

Ön disk yamulduğundan garantiden değişti,
    Çoğu kullanıcının sorun olarak gördüğü titreşim beni rahatsız etmedi açıkçası. 400 cc tek silindir motosikletin titreşimsiz olması mümkün değil...

7 yıllık 250 cc kullanımından sonra 400 cc'nin torku ve gücü gayet tatminkar
    Orjinal lastikleri kış mevsimi haricinde fena değil gibi. Tabii ki sınırlarını zorlamadığınız sürece... Bir ay önce Anlas winter grip plus taktırdım. Çoookkkk keyifli oldu Islak zemin fobisi geride kadı
    Dominarın 8.500 devirde kesiciye giriyor olması yani 164 km/saat hızı geçememesi benim için bir sorun değil. Risk algısı çok yüksek olan biriyim, otoyolda bile nadiren 140'lara çıkarım.
    Önemli olan 164 km/saat hıza hiç sürünmeden, nazlanmadan tak diye çıkıyor olması. Tek tek sayarak 180 yapacağına böylesi daha keyifli ve tatminkar bence.
    Benim kullanım şeklim ile 100 km'de 3,4 ile 3,8 litre arasında yakıyor. Neredeyse 250 cc sarfiyatı kadar...

Fiyat/performans olarak beni mutlu etti açıkçası.

Tekeriniz düz bassın. Saygılar, selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

Zincir çok enteresan... 10.500 km oldu henüz ayar bile gerekmiyor
    Aynalar yetersiz maalesef... Ayna genişletme aparatı taktım iyi oldu.
    Aynalarda hatırı sayılır bir titreşim var ama dert etmiyorum açıkçası. Genişletme aparatları sayesinde görüş alanı iyi.

Teknik konulardan pek anlamıyor olmakla birlikte enjeksiyon sistemi hakkında bir eleştirim var. Japonlar gibi pürüzsüz çalışmıyor sanki...
    Özellikle soğuk havalarda 3-4 dakika rölantide çalıştırıp ısıttığım halde akıcı bir sürüş için 4-5 dakikalık bir sürüş gerekiyor.
    Belki de motorun ısınması uzun sürüyor...
    Söylediğim gibi, teknik konulardan pek anlamıyorum.
    Thesinner83, tommygun, ozan1991 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı GokhanUzun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Sıfır km olarak aldığım 2018 model Dominarım ile 6 ayda 10.500 km yaptım.
    Ne yalan söyleyeyim, kendisini park halinde gördüğüm ve etrafında dolaşıp kabaca inceleyebildiğim güne kadar Dominar almak aklımda yoktu.
    Motosiklet benim için temel ulaşım aracı olduğundan son 7 yıldır 250 cc Japon motoikletlerini tercih ettim ve 105.000 km civarındaki 250 cc tecrübemde hiç bir sorun yaşamadım.
    Malumunuz 250 cc az yakar, bakımı görece ucuzdur ve otoyol kullanımları için gerekli gücü sağlar.
    Dominarı görüp de 250 cc fiyatına vade farksız olarak 9 taksitle satıldığını öğrendiğimde gözü karartıp bu güzel Hintli'yi aldım.
    Satın almadan önce yaptığım araştırmaya göre bazı kronik sorunlar ile karşılaşmam muhtemeldi...

Ön disk yamulduğundan garantiden değişti,
    Çoğu kullanıcının sorun olarak gördüğü titreşim beni rahatsız etmedi açıkçası. 400 cc tek silindir motosikletin titreşimsiz olması mümkün değil...

7 yıllık 250 cc kullanımından sonra 400 cc'nin torku ve gücü gayet tatminkar
    Orjinal lastikleri kış mevsimi haricinde fena değil gibi. Tabii ki sınırlarını zorlamadığınız sürece... Bir ay önce Anlas winter grip plus taktırdım. Çoookkkk keyifli oldu Islak zemin fobisi geride kadı
    Dominarın 8.500 devirde kesiciye giriyor olması yani 164 km/saat hızı geçememesi benim için bir sorun değil. Risk algısı çok yüksek olan biriyim, otoyolda bile nadiren 140'lara çıkarım.
    Önemli olan 164 km/saat hıza hiç sürünmeden, nazlanmadan tak diye çıkıyor olması. Tek tek sayarak 180 yapacağına böylesi daha keyifli ve tatminkar bence.
    Benim kullanım şeklim ile 100 km'de 3,4 ile 3,8 litre arasında yakıyor. Neredeyse 250 cc sarfiyatı kadar...

Fiyat/performans olarak beni mutlu etti açıkçası.

Tekeriniz düz bassın. Saygılar, selamlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:39 ----------

Zincir çok enteresan... 10.500 km oldu henüz ayar bile gerekmiyor
    Aynalar yetersiz maalesef... Ayna genişletme aparatı taktım iyi oldu.
    Aynalarda hatırı sayılır bir titreşim var ama dert etmiyorum açıkçası. Genişletme aparatları sayesinde görüş alanı iyi.

Teknik konulardan pek anlamıyor olmakla birlikte enjeksiyon sistemi hakkında bir eleştirim var. Japonlar gibi pürüzsüz çalışmıyor sanki...
    Özellikle soğuk havalarda 3-4 dakika rölantide çalıştırıp ısıttığım halde akıcı bir sürüş için 4-5 dakikalık bir sürüş gerekiyor.
    Belki de motorun ısınması uzun sürüyor...
    Söylediğim gibi, teknik konulardan pek anlamıyorum.
    benim 13 binde zincir attı yolda giderken bi ayar yapın bolluk varsa atmasın
    GokhanUzun bunu beğendi.
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

Hocam zincir konusunda dikkatli ol 10.000 kmde her türlü bir ayar ister çok sakin de kullansan yolda bırakabilir sen yine de bir baktır.
    GokhanUzun bunu beğendi.

arkadaşlar merhaba bende aranıza yeni dominarımla katıldım bugun teslim aldım titreşim bana çok gelmedi ama yokta değil zaten alırken de biliyordum fakat düşük devirlerde bi plastik aksamdan zırıltı geliyor böyle bişey ile karşılaşan var mı özellikle kompresör bıraktığımda devir düşerken .

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayna meselesine çözüm yok,orjinal aynayı kullan gitsin.Apaçi aynası falanda takma.Çok dandik kalitesiz bir ayna.
    Kafadan gelen titreşim için ben sünger sardım ama bir süre sonra tekrar gelmeye başladı.Artık oralarla uğraşmıyorum.
    capancılar geri kalan kısmını duymasın,komplekse girerler
    Bende dün aldım yolda gelirken rodajda olduğundan 80 civarı geldim titreşim olayı beni biraz aynada etkiledi ama en çok takıldığım olay düşük devirde gittiğim zaman deponun oralardan plastik akşamdan muhtemelen zırıldı geliyor bununla ilgili yarın servise gitmeyi düşünüyorum .

Simsar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı altuğ41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba bende aranıza yeni dominarımla katıldım bugun teslim aldım titreşim bana çok gelmedi ama yokta değil zaten alırken de biliyordum fakat düşük devirlerde bi plastik aksamdan zırıltı geliyor böyle bişey ile karşılaşan var mı özellikle kompresör bıraktığımda devir düşerken .

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:51 ----------

Bende dün aldım yolda gelirken rodajda olduğundan 80 civarı geldim titreşim olayı beni biraz aynada etkiledi ama en çok takıldığım olay düşük devirde gittiğim zaman deponun oralardan plastik akşamdan muhtemelen zırıldı geliyor bununla ilgili yarın servise gitmeyi düşünüyorum .
    Boşuna gitme o zırıltılar hepsinde var. Hindistan'da birbirine değen parçaların aralarına izole bir parça yerleştirerek çözüyorlar ama uzun iş. Burda yapan olur mu bilemem

Alıntı Simsar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşuna gitme o zırıltılar hepsinde var. Hindistan'da birbirine değen parçaların aralarına izole bir parça yerleştirerek çözüyorlar ama uzun iş. Burda yapan olur mu bilemem
    hadi ya öyleyse kötü ben tam nerden geldiğini anlasam bi şekilde uğraşırım da japonda öyle olaylar yok işte

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı altuğ41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi ya öyleyse kötü ben tam nerden geldiğini anlasam bi şekilde uğraşırım da japonda öyle olaylar yok işte
    Depo grenajının şasiye sabitlendiği noktadan ses geliyor. Servise götürürsen elemanlar 3dk geçmeden zırıltıyı keser.

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depo grenajının şasiye sabitlendiği noktadan ses geliyor. Servise götürürsen elemanlar 3dk geçmeden zırıltıyı keser.
    Teşekkürler bugun gidemedim servise hava çok güzeldi haftaya kaldı artık

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (1 üye ve 5 misafir)