Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    balıkcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbf150,inazuma,Bajaj Dominar 400
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes sattı domi leri Bir ben kaldım galiba
    Ben de satmadım, henüz satmayı da düşünmüyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Motoru satarken çok bir dert olmuyor ama alırken saç baş yolduruyor, bir halt edip sattım ama istediğim motoru da alamadım anlayacağınız saç baş yoluyorum şuan, hani giden geleni aratır derler ya aynen o hesaptayım, büyük ihtimal yaza kadar işimi görecek bir Pulsar alıp yazın duruma göre değerlendirme yapacağım, mecbur kalmadıkca hakikaten satmayın.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru satarken çok bir dert olmuyor ama alırken saç baş yolduruyor, bir halt edip sattım ama istediğim motoru da alamadım anlayacağınız saç baş yoluyorum şuan, hani giden geleni aratır derler ya aynen o hesaptayım, büyük ihtimal yaza kadar işimi görecek bir Pulsar alıp yazın duruma göre değerlendirme yapacağım, mecbur kalmadıkca hakikaten satmayın.
    Bende o yüzden satmam galiba üstüne baya para eklemeden daha iyisini alamam
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

balıkcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbf150,inazuma,Bajaj Dominar 400
    Aynı fikirdeyim. Dominarı alana kadar canım çıktı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:35 ----------

Öncelikle üstüne eklenecek para hazır olmalı.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende satmadım.Yatırıyorum.Tek pişmanlığım kış başlarken lastik almak oldu.Yaza bekleye bekleye telef olacak ona içim yanıyor.Ucuzda değil lastikler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende satmadım.Yatırıyorum.Tek pişmanlığım kış başlarken lastik almak oldu.Yaza bekleye bekleye telef olacak ona içim yanıyor.Ucuzda değil lastikler.
    Ben de lastikleri aldım 2 ay önce ama daha taktırmadım. Streçe sarılmış şekilde işyerinde duruyor. Motor da işyerinin garajında duruyor, havalar sürülecek hale gelince taktırıp kullanırım diyorum.
    mavellen bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de lastikleri aldım 2 ay önce ama daha taktırmadım. Streçe sarılmış şekilde işyerinde duruyor. Motor da işyerinin garajında duruyor, havalar sürülecek hale gelince taktırıp kullanırım diyorum.
    Akıllılık etmişsin.Ben senin gibi düşünemedim ne yazıkki.

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaşlar!.. Lastikleri streç filmlere sarmayın. Dik ve ahşap bir yüzeye basacak şekilde şaklayın yeter. Lastiklerin hava almasına ve kendi kendine çürümesine sebep olacak şekillerde saklamayın.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Continental ne demiş bakalım:
    https://www.continental-tyres.co.uk/.../storing-tyres

Uniroyal ne demiş:
    https://www.uniroyal-tyres.com/car/t...to-store-tyres

Bunlar aramada ilk gelen iki firma.

Özet: Her ikisi de temizleyip kuruttuktan sonra mümkünse lastikleri en az hava kalacak şekilde paketleyin / poşetleyin diyorlar.

Motosikleti
    MT-07
    How to store tyres:
    Find out if there is a tyre hotel near you

If not, find a cool, clean, dry environment to store them

Clean your tyres with a mild detergent and allow to air dry

Mark their original location on the tyre wall

Wrap each tyre in an opaque black bag

Store tyres with wheels horizontally

Store tyres without wheels vertically

Turn tyres regularly to prevent drying out.

Hava almayacak şekilde nerede diyor? Bence güneş almayacak şekilde die olayı özetlemişler.

Find a large, airtight plastic bag to fit each tyre. Try yard bags or leaf bags. Ensure the bag (and tyre) is free of moisture, then remove as much air as possible from the bag (use your vacuum cleaner!) and tape it shut. This airtight environment will reduce evaporation of oils from the rubber compounds. Specific tyre storage caddies or tyre totes are also available. They make transporting and storing tyres easier and help keep them grime and dust free. However, they aren’t air tight. If you want to use them, bag the tyres first as described above, then place them in your tyre tote.

Burada temiz bir şekilde taşınabileceğini için belirtilmiş. Bir üstünde ise çokta gerekli olmadığı aktarılmış. Bu da continental sitesinde.

Hiçbir lastikçide, lastikleri streç film ile sarıp kapsadıklarını görmedim. Genelde gruplayıp, dik bir şekilde , güneş almayacak pozisyonlarda koyup bırakıyorlar.

Ayrıca birçok kişide lastiği streçe sarıp beklettikten sonra, lastiğin sertleştiği sezenişini çok duydum.

Herkes kendi bildiğini yapar

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Continental:
    "...
    Bag them up:
    Find a large, airtight plastic bag to fit each tyre.
    ..."

Uniroyal:
    "...Then wrap each tyre in an opaque black bag. You can buy tyre protection bags from motoring retailers or use black refuse bags. Try to extract as much air as possible before sealing them..."

Hiçbir lastikçide bunu görmemiş olmak onların doğru yaptığı manasına gelmez...
    yokon bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Olabildiğince havasını almak ile streçlemek aynı işlem midir? Bir hava sirkülasyonu gerekmez midir? Benim bildiğim. Ayrıca bunları sıkı sıkıya havasını alma gerekliliğinin; lastiğe şu veya bu şekilde zarar gelmesini önler die bir ibare dikkatimi çekmedi.

Alet takımındaki aletleri kullanmıyorsanız, çantaya geri dizin ve etrafta bırakmayın gibi bir metin olmuş gözümde.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    siz lastiği bana verin ben takar kullanır yazın size geri teslim ederim hiç gerek yok lastiği saklamaya insanlık ölmedi ya.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olabildiğince havasını almak ile streçlemek aynı işlem midir? Bir hava sirkülasyonu gerekmez midir? Benim bildiğim. Ayrıca bunları sıkı sıkıya havasını alma gerekliliğinin; lastiğe şu veya bu şekilde zarar gelmesini önler die bir ibare dikkatimi çekmedi.

Alet takımındaki aletleri kullanmıyorsanız, çantaya geri dizin ve etrafta bırakmayın gibi bir metin olmuş gözümde.
    Sağduyum kapalı saklamanın açık saklamaktan daha iyi olduğunu söylüyor. Yani üretici sitesinde öyle görmesem dahi yine onların dediği gibi saklardım. (Ama ben - fotoğraf hobim için - kimyasallarla epeyi uğraşmış bir insanım; herkes aynı değil...)

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:42 ----------

Millet makine bile yapmış lastikleri filmle kaplamak için:
    https://www.fhopepack.com/Tyre_packing_machine.html

Motosikleti
    MT-07
    Bende sıkı sıkıya sarılırsa o kimyasalların lastiğe zarar vereceğini düşünüyorum ama sen haklısın. Ben gene de doğal bozunma şeklinde eskisimesini daha mantıklı buluyorum kendimce. Zaten 1 sezonda lastik bitirdiğim için ikinci sezona nadir geçiyorum.

Fakat ben işin sadece derli toplu ve temiz saklama olduğunu düşünüyorum kendimce.

Motosikleti
    Buradaki olay hava almamasımı yoksa betona taşa temas etmememesimi, ben 2 sezon rahat çıkartırım herhalde Rosso2 ile fazla kullanmıyorum kışın zaten

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Lastikleri, ağzı açık büyük bir çöp torbası içerisinde, karanlık ama nem ve rutubet olmayan depoda, tahta üzerine diklemesine koyuyorum.
    Torbanın üzerinede gazete kağıdı örtüyorum.
    1.5 - 2 ayda bir, poşetin içindeki lastiği çeviriyorum. (Yere temas eden yüzey değişsin diye)

Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arıza hakkında gelişme varmı, neler oldu, sorun çözüldümü?
    Baymoto da detaylıca bakıldı herhangi bir sorun bulunamadı. Aküye bağladık olayı. Yani akü derken kutup başlarında oksitlenme vardı yüksek devirdeki titreşim etkisiyle anlık elektrik kesintisi oluyordur dedi usta. Dominarlar direk akü den beslenir dedi usta. wd-40 uygulandı ve kutup başlarini iyice sıktılar. Daha sonrasında deneme yaptım Bi sıkıntı yok

Motosikleti
    Geçen gün yolda giderken zincirim attı ilk defa ileri geri yaparak zinciri oturttum yerine sonra baktım zincir de bollaşma var onuda hallettim, o gün zinciri normalden fazla yağlamıştım çok yağlıydı sizce atamasında etkisi varımdır?

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün yolda giderken zincirim attı ilk defa ileri geri yaparak zinciri oturttum yerine sonra baktım zincir de bollaşma var onuda hallettim, o gün zinciri normalden fazla yağlamıştım çok yağlıydı sizce atamasında etkisi varımdır?
    Yağlamayla değil aşırı bollaşmasıyla ve sizin kontrol edip germemenizle alakası vardır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)