Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    85hp öldürmez kanımca da. Alet güzel de parasıda güzel. Walla gazı verdim mi uzayacak birşey istiyorum artık. Rüzgardan da sıkıldım. Lakin touring motorlar sevmediğimden ya mt-07 yada cbr650f bakabilirim. Zaten büyük cc aldığımda daha İstanbul içinde de sürmem. Sürecek olursamda cb125e alırım bir tane

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    85hp öldürmez kanımca da. Alet güzel de parasıda güzel. Walla gazı verdim mi uzayacak birşey istiyorum artık. Rüzgardan da sıkıldım. Lakin touring motorlar sevmediğimden ya mt-07 yada cbr650f bakabilirim. Zaten büyük cc aldığımda daha İstanbul içinde de sürmem. Sürecek olursamda cb125e alırım bir tane
    Ehem ehem kapıdan mt07 olacak sen 125cc bakacaksın.

Motosikleti
    MT-07
    Abi ben işe git gel alet kullanacaksam 125cc ile giderim. Hatta scooter almazsam terbiyesizim. 2lt/100km. Yere düşse bir tekme de sen at. İstesem öldüremem. Mt-07 değil de bu aralar cbr650f gözüme hoş gözüküyor. Alıp direk Ege’ye. Haftasonu uçmakdereye falan. Mt-25 heryere işimizi görsün dedik ama hata etmişiz. Gerçi benim kullandığım yolda cbr650f de olur. Sabah trafik olmuyor, akşam da otobana giriyorum zaten.

Abi ben işe git gel alet kullanacaksam 125cc ile giderim. Hatta scooter almazsam terbiyesizim. 2lt/100km. Yere düşse bir tekme de sen at. İstesem öldüremem. Mt-07 değil de bu aralar cbr650f gözüme hoş gözüküyor. Alıp direk Ege’ye. Haftasonu uçmakdereye falan. Mt-25 heryere işimizi görsün dedik ama hata etmişiz. Gerçi benim kullandığım yolda cbr650f de olur. Sabah trafik olmuyor, akşam da otobana giriyorum zaten.
    Sen mt25 mecburiyetten aldın. O zaman çok seçenek yoktu. Sana birşey diyim 650f kesmez seni boşa bulaşma ona.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    fazer 8 nasıl olur 32 ye filan var temiz

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen mt25 mecburiyetten aldın. O zaman çok seçenek yoktu. Sana birşey diyim 650f kesmez seni boşa bulaşma ona.
    Keser abi keser. Zaten alacak param yok şuan hayalden ibaret ama gözümdeki seçenek cbr650f. Ben zaten viraja gidiyorum. Rüzgardan da sıkıldım. En mantıklı seçenek bu. Eğim açısıda fazla yok. Uzun yolada gelir o motor. Piste girmediğinden sıkıntı olmaz.
    levend84 bunu beğendi.

Keser abi keser. Zaten alacak param yok şuan hayalden ibaret ama gözümdeki seçenek cbr650f. Ben zaten viraja gidiyorum. Rüzgardan da sıkıldım. En mantıklı seçenek bu. Eğim açısıda fazla yok. Uzun yolada gelir o motor. Piste girmediğinden sıkıntı olmaz.
    İNLALLAH gönlündeki aslan olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

Bugün 165 den sonra deli kafa salladı. Korktum depo tokatlama olacak diye. Daha önce hiç olmadı. Tırstım gazı bıraktım.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Bu motora nasıl biniyorlar ya adam üzerinde durmaktan fıdık olur.

sigara sağlığa zararlıdır, kötü örnek için kusura bakmayın.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İNLALLAH gönlündeki aslan olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

Bugün 165 den sonra deli kafa salladı. Korktum depo tokatlama olacak diye. Daha önce hiç olmadı. Tırstım gazı bıraktım.
    Çok saolasın

Tırsma depo tokatlamaz o motor. Rüzgar tersten esip ön siperliğe çarpmıştır. Naked’larda sonradan takıldığı için Hido’na etki ediyor. Touring motorlarda dikkat edersen camın takıldığı yer şasidir. Nakedlarda mecburen Hido’na monte ediliyor. Sonuçta Hido’na sert kuvvet olunca da ters etki yapıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:43 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motora nasıl biniyorlar ya adam üzerinde durmaktan fıdık olur.

http://www.hizliresimyukle.com/image...256448_n-1.jpg

sigara sağlığa zararlıdır, kötü örnek için kusura bakmayın.

http://www.hizliresimyukle.com/image...63220224_n.jpg
    O motor altımda olsun. Yarım akşam 20.30 mesai çıkışı yapıştırır İzmir’e gider, pazar akşamı dönerdim. Zaten canım sıkılıyor. Kimse tutamazdı beni
    kdiner ve mavellen bunu beğendiler.

Motosikleti
    bugün sarıyere giderken sırılsaklam oldum uykusuzdum da ilk defa 4-5 bin devir bandında kullandım depo bitmez bu ay

Motosikleti
    Bajaj dominar 400
    1-Cam,arka çanta demiri ve topcase onerileriniz nedir?
    2- motosikletim 0 km ve rodaj yapmaya çalışıyorum,bu ilk 0 km motosikletim. Kitapciktaki hız limitlerine göre rodaj yapiyorum. Bu konuda önerileriniz nedir?

Motosikleti
    MT-07
    Bende RMS41 lt çanta vardı. GP--kompozitin rüzgar siperliğini öneririm.

http://www.bajajyedekparcalari.com/b...ta-demiri.html Çanta demiri olarakta bunu öneririm. Bende bunu kullanıyordum.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Benimki cc yükseltmek için olmaz. Para olsa belki düşünürdüm ama ben motoru işe gidip gelirken kullanıyorum ve ekonomik de olması lazım. Belki scooter alırım diye yazmıştım. Yoksa motoruma binmeye devam edicem. Dün motoru yıkadım, bugün de zinciri temizleyip yağladım. Bu arada zincir temizliği yaparken o öndeki kapağı sık sık çıkarıp temizleyin. Ben daha yaklaşık 2 bin km önce çıkarmıştım ve bu kadar kirleneceğini düşünmemiştim. Katran gibi olmuş.
    mavellen bunu beğendi.

Motosikleti
    Hafta sonu genel bir bakım yaptık arkadaşla dominara, hem nasıl yapıldığı ile ilgili video hemde bakım, bir sıkıntı olmamasına rağmen 2 yıllık olan dominarımın ön arka teker rulmanı değişimi, ön fren hidroliği değişimi, arka fren hidroliği de değişicekti ama üzerinde ki balata bitti gibi bir durumu olduğu için onu sonraya bıraktık, ön amortisör hidroliği değiştirdik sol amortisör yağı biraz daha iyi iken sağ amortisör yağı biraz daha kirli çıktı keçeler de sıkıntı yoktu ona dokunmadık, 43 dişli vardı onu 42 yapıp oringsiz zincir kullanıyordum onun da değişmesi gerektiği için tekrar 520 118 bakla oringsiz zincir takarak işlemi sonlandırdık tüm bu değişimlerin videosunu da elimizden geldiğince çektim.

Motorun henüz parçalanmamış hali.

amortisör borusunun sökülmüş hali ve orta sehpa olmadan bu iş biraz uğraştırır.

sökülmüş hali.

boruların içinden çıkan yağ durumu.

[IMG][/IMG]

içinin boşaltılıp mazot ile temizlenip içinde kalan sıvıların süzülmesine bırakılma hali.

bu ise son işlem olarak yeni yağın içine koyulması anı.

en başta belirttiğim işlemler yapılırken mola anında çay keyfi afiyet olsun.

bir çok işi yaptık geriye kalan arka fren hidroliği kaldı onu da bir ara halledeceğiz.

bu video da ön fren hidrolik yağı değişim videosu.

balıkcı ve mavellen bunu beğendiler.

balıkcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbf150,inazuma,Bajaj Dominar 400
    Hafta sonu genel bir bakım yaptık arkadaşla dominara, hem nasıl yapıldığı ile ilgili video hemde bakım, bir sıkıntı olmamasına rağmen 2 yıllık olan dominarımın ön arka teker rulmanı değişimi, ön fren hidroliği değişimi, arka fren hidroliği de değişicekti ama üzerinde ki balata bitti gibi bir durumu olduğu için onu sonraya bıraktık, ön amortisör hidroliği değiştirdik sol amortisör yağı biraz daha iyi iken sağ amortisör yağı biraz daha kirli çıktı keçeler de sıkıntı yoktu ona dokunmadık, 43 dişli vardı onu 42 yapıp oringsiz zincir kullanıyordum onun da değişmesi gerektiği için tekrar 520 118 bakla oringsiz zincir takarak işlemi sonlandırdık tüm bu değişimlerin videosunu da elimizden geldiğince çektim.
    Emeğine sağlık teşekkürler.
    Bilgim ve tecrübem yettiğince, işimi kendim halletmekten çok keyif alırım.

Motosikleti
    Alıntı balıkcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emeğine sağlık teşekkürler.
    Bilgim ve tecrübem yettiğince, işimi kendim halletmekten çok keyif alırım.
    Tşk ederim, birden fazla video çektik yavaş yavaş videoları yüklüyoruz. Aslında işi bilirsen bir çok şey basit ve yapmak mümkün.

balıkcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbf150,inazuma,Bajaj Dominar 400
    Tşk ederim, birden fazla video çektik yavaş yavaş videoları yüklüyoruz. Aslında işi bilirsen bir çok şey basit ve yapmak mümkün.
    Benim de kısa mesafelerde ve işe gelip giderken kullandığım 2006 model seyhan 150c bir motosikletim daha var. Geçtiğimiz yaz debriaj balatalarını kendim değiştirmiştim. Nasıl yapıldığını bir çok video izleyerek öğrendim. Aslında çok zor bir şey değil, yapılabiliyor.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Az önce ayna uzatma aparatını taktım ve görüş güzel oldu. Kargo dahil 55tl ödedim. Bu arada benim ön disk ikinci kez eğildi ve bugün serviste kontrolleri yapılarak servis kaydı oluşturdular.

Motosikleti
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Az önce ayna uzatma aparatını taktım ve görüş güzel oldu. Kargo dahil 55tl ödedim. Bu arada benim ön disk ikinci kez eğildi ve bugün serviste kontrolleri yapılarak servis kaydı oluşturdular.
    https://i.hizliresim.com/P19p6N.jpg
    https://i.hizliresim.com/DYZERz.jpg
    https://i.hizliresim.com/r5rjRM.jpg
    https://i.hizliresim.com/bV3jYd.jpg
    ben 30000 km dir üzerindeki diski kullanıyorum ya ben farkı hissedemiyorum yada bende kinde sıkıntı yok, inşallah çözersiniz birol abi çalışıyor kolay gelsin.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    disk düzeltilebiliyormu ki?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)