Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar.
    Dominar ekibi muhabbetiniz güzel, sık sık sayfaya girip yazılanları okuyorum.

Ama Norton abi yolcu galiba; internette motorunu ilana koymuş. Aslında huyum değildir ama ispiyonlamis gibi oldum.
    Selamlar.
    Benim durumum belli olmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj dominar 400
    üstad pulsarla dominar arasında ebat farkı var mı? Pulsar sanki bana küçük gelmişti. 180 cm boy var. Motor dediğin biraz da heybetli olacak.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı msandikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün tatili fırsat bilip az yol yapayım diyerek Ereğli-Mersin-Ereğli rotasını Pozantı üstü takip edip bir miktar gazlama bir miktar fıtı fıtı gezinme olarak 12 saat içinde tamamladık. Dönüşe başladığımızda yağmur bulutları gelecek olanların habercisiydi. İnce ince yağışı en son Ereğli'ye ulaştığımda dolu ile kapattım. Genel olarak eğlenceli bir sürüştü ^^
    Şuraya iki adet dönüş fotosu bırakayım
    Siperlik olmadan rüzgar ile nasıl başettiniz?

msandikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 tokmak Tracer
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siperlik olmadan rüzgar ile nasıl başettiniz?
    rüzgar mı peh o da neymiş (boynu tutuldu)
    şaka bir yana, 2k rodaj sürecini henüz tamamlamadım 80-100 bandında biraz zor olsa da inanılmaz bir zorluk yaşanmıyor.
    Lakin, yakın zamanda ön siper arka çanta vb. düzenlemesi yaparak tur sürecini biraz daha rahatlatmayı planlıyorum

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı kutalmışalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstad pulsarla dominar arasında ebat farkı var mı? Pulsar sanki bana küçük gelmişti. 180 cm boy var. Motor dediğin biraz da heybetli olacak.
    Pulsar dominardan yüksek, ebat farkı tabiki var.

Alıntı kutalmışalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2017 model 0 km 20.000 tl fiyat nasıl? Benim 2017 pulsar 200 ns vardı,onu sattım. Dominara niyetlendim. Motosikletten memmun musunuz? Pulsar da ekran resetleme sorunu vardı, saat sürekli kendini sıfırlıyordu. Dominar'de böyle kronik sorunyar var mı?
    Bende önceden gaz kesme gibi birşey vardı anlık oluyordu.Uzun süredir olmuyor.Yazılımda attırmadım.Şuan bir şikayetim yok.Bağzılarında ön kafadan ses geliyormuş buda montajla alakası sorun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

Alıntı msandikci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rüzgar mı peh o da neymiş (boynu tutuldu)
    şaka bir yana, 2k rodaj sürecini henüz tamamlamadım 80-100 bandında biraz zor olsa da inanılmaz bir zorluk yaşanmıyor.
    Lakin, yakın zamanda ön siper arka çanta vb. düzenlemesi yaparak tur sürecini biraz daha rahatlatmayı planlıyorum
    80-100 de rüzgarmı var.Rodajda olduğunu bilmiyordum.Sen 150 üzerlerine çıkda nasılmış gör.

msandikci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    3 tokmak Tracer
    Bende önceden gaz kesme gibi birşey vardı anlık oluyordu.Uzun süredir olmuyor.Yazılımda attırmadım.Şuan bir şikayetim yok.Bağzılarında ön kafadan ses geliyormuş buda montajla alakası sorun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:09 ----------

80-100 de rüzgarmı var.Rodajda olduğunu bilmiyordum.Sen 150 üzerlerine çıkda nasılmış gör.
    Bak iyi etmedin şimdi. Hiç iyi etmedin :D

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    150 üzerinde uzun süre gitmez bence kimse o kadar zorlamaya gerek yok en fazla 2dk gitmişimdir,120 bandı beni hiç bir yönden zorlamıyor 1 saat gidebilirim o hızda sonra inip yüreyesim hareket edesim geliyor

Motosikleti
    MT-07
    Rüzgar karşıdan esip boynuna rüzgar tersten binmiyorsa ben gidiyorum. Uçmakdereye giderken yol bitmez yoksa.

Motosikleti
    Dominar 400
    arkadaşlar 6. vites 6.000 - 7.000 devirde mesela 120 km hızla gidiyorken tabi sürüşe başlamamın 20. dakikası gibi,

hızım 80 - 90 a düşürdükten sonra (hala 6. vitesteyim) 4.000 - 4.500 devirlerde seyir halindeyken, gaz kolunu tekrardan hızımı yükseltmek için açtığımda, devirlenirken çamaşır makinesi gibi motor bloğundan sert tok metale vurması sesi gibi bir ses geliyor.

açıkçası bu durum biraz endişe uyandırdığından, buraya yazıyım başına gelen vs. varsa düşüncelerini paylaşırsa sevinirim. veya sizlerin motosikletleride aynı şekilde mi oluyor?

Alıntı Mlhbl07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 6. vites 6.000 - 7.000 devirde mesela 120 km hızla gidiyorken tabi sürüşe başlamamın 20. dakikası gibi,

hızım 80 - 90 a düşürdükten sonra (hala 6. vitesteyim) 4.000 - 4.500 devirlerde seyir halindeyken, gaz kolunu tekrardan hızımı yükseltmek için açtığımda, devirlenirken çamaşır makinesi gibi motor bloğundan sert tok metale vurması sesi gibi bir ses geliyor.

açıkçası bu durum biraz endişe uyandırdığından, buraya yazıyım başına gelen vs. varsa düşüncelerini paylaşırsa sevinirim. veya sizlerin motosikletleride aynı şekilde mi oluyor?
    Vites büyük geldi,devir düşük kaldı,vites küçült sesinden farklımı?

Motosikleti
    Dominar 400
    [QUOTE=mavellen;4461349]Bende önceden gaz kesme gibi birşey vardı anlık oluyordu.Uzun süredir olmuyor.Yazılımda attırmadım.Şuan bir şikayetim yok.Bağzılarında ön kafadan ses geliyormuş buda montajla alakası sorun.[COLOR="Silver"]

sevgili mavellen, bahsettiğin gaz kesme olayı 3.000 - 4.000 devir arasında bir yerde oluyordu değilmi? bendede var çünkü aynısı. yazılımı attırdım ancak bir şey değişmedi. tekrardan gideceğim müsait bir zamanda servise konuşucam. motor henüz 900km de

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

Vites büyük geldi,devir düşük kaldı,vites küçült sesinden farklımı?
    aynı dediğin sesten evet ama 3. 4. viteste o gelen "vites küçült sesi"nden çok daha yoğun ve gürültülü
    Kisbee 50 (2017-2018) - CBF 150 (2018-...)

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    [QUOTE=Mlhbl07;4461886]
    Bende önceden gaz kesme gibi birşey vardı anlık oluyordu.Uzun süredir olmuyor.Yazılımda attırmadım.Şuan bir şikayetim yok.Bağzılarında ön kafadan ses geliyormuş buda montajla alakası sorun.[COLOR="Silver"]

sevgili mavellen, bahsettiğin gaz kesme olayı 3.000 - 4.000 devir arasında bir yerde oluyordu değilmi? bendede var çünkü aynısı. yazılımı attırdım ancak bir şey değişmedi. tekrardan gideceğim müsait bir zamanda servise konuşucam. motor henüz 900km de

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:20 ----------

aynı dediğin sesten evet ama 3. 4. viteste o gelen "vites küçült sesi"nden çok daha yoğun ve gürültülü
    Mavellen e katılıyorum dediği gibi 6.viteste bu ses biraz daha fazla olur yol devir durumuna göre ama 3 4.viteste biraz daha az olur, viteste devri koruyabilirseniz çok az etki eder ama düşerse geçte olsa toplar ama o sesi yapacaktır.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Mlhbl07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

...
    Mlhbl07, Tekrar yazılım attırırsan aletin üstündeki ekrandan yazılımın hangi versiyonunun atıldığına bakabilir misiniz?
    BAK10IN1805117.hex gibisinden yazı yazmalı, sondaki 117 versiyonun oluyor (önceki 1805 ise sanırım 2018 yılı 5. ay yazılımı demek, tam emin değilim bundan).
    Tam kodu alıp ya da fotğrafını çekip paylaşabilirsen sevinirim.

Motosikleti
    Dominar 400
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mlhbl07, Tekrar yazılım attırırsan aletin üstündeki ekrandan yazılımın hangi versiyonunun atıldığına bakabilir misiniz?
    BAK10IN1805117.hex gibisinden yazı yazmalı, sondaki 117 versiyonun oluyor (önceki 1805 ise sanırım 2018 yılı 5. ay yazılımı demek, tam emin değilim bundan).
    Tam kodu alıp ya da fotğrafını çekip paylaşabilirsen sevinirim.
    yazılım atmak için kullanılan o aletten bahsediyorsanız mevcut olmadığı için malesef görüntüleyemem. ancak yetkili servisde de bi dk fotoğrafını çekeyim forumda paylaşıcam çözüm için desem ayıp olur. neyse bahsedeyim bakalım sorundan kendisi de bir baksın şahit olsun nasıl bir çözüm üreticek. çok sağolun yinede
    Kisbee 50 (2017-2018) - CBF 150 (2018-...)

[QUOTE=Mlhbl07;4461886]
    Bende önceden gaz kesme gibi birşey vardı anlık oluyordu.Uzun süredir olmuyor.Yazılımda attırmadım.Şuan bir şikayetim yok.Bağzılarında ön kafadan ses geliyormuş buda montajla alakası sorun.[COLOR="Silver"]

Evet o devirlerde oluyordu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:48 ----------

Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim durumum belli olmaz
    Kesmedi değilmi?Daha güçlü bir alet olsun istiyorsun.Dominar zehiri verdiğinde ayrılıp daha büyük cc geçmek istiyor insan.

Motosikleti
    MT-07
    Ben küçük cc’ye geçtim

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben küçük cc’ye geçtim
    Japonların büyük cc de çok pahalı.

Motosikleti
    MT-07
    Bende cbr650f’e hasta kalmaya başladım. Dün bir tane bulup üstüne oturdumda belimi fazla ağrıtmadı.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende cbr650f’e hasta kalmaya başladım. Dün bir tane bulup üstüne oturdumda belimi fazla ağrıtmadı.
    Güzel alet vallahi. Tork değeri de etkileyici; kendisinden 100cc daha büyük olan NC'den sadece 4Nm düşük torku var... (68'e karşu 64Nm)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)