Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Valla Kuralkanda şaşırdı. ilk önce yağ lambası yanıyordu. bakıyorum yağı falan tam tekrar çalıştırdığımda lamba sönüyordu. sanırım 3 barlık yağ müşürü var bu motorlarda. servis cihaza bağlayıp baktığında yağ basıncının normal olduğunu müşürde problem olabileceğini söyledi. sonrasında motor çalışırken stop etti. o an motoru elimize aldığımızı anladım. garanti kapsamında tüm işlemleri yaptılar. motoru teslim aldım. daha 500 km olmadan tekrar yandı yağ ışığı şuan serviste motor bakalım ne çıkacak çok moralim bozuk. ben otomotiv işinden anlarım biraz servislerde falan çalışmışlığım vardır. bu motorlarda 2 adet yağ pompası varmış serviste motor sökülünce gördük. bu yağ pompalı ile ilgili bi roblem olduğunu düşünüyorum. zaman zaman yeterli basıncı sağlayamıyor ve ışığı yakıyor diye düşünüyorum. merakla bekliyorum servisin vereceği bilgieye göre kuralkanı arayacağım. onlarında bu işe müdahil olmasını istiyorum açıkçası.
    maktama bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Geçmiş olsun,bajaj mağdur etmez garantiden yapılır canını sıkma

ozomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200-Daelim Daystar250-Dominar
    Alıntı amorka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla Kuralkanda şaşırdı. ilk önce yağ lambası yanıyordu. bakıyorum yağı falan tam tekrar çalıştırdığımda lamba sönüyordu. sanırım 3 barlık yağ müşürü var bu motorlarda. servis cihaza bağlayıp baktığında yağ basıncının normal olduğunu müşürde problem olabileceğini söyledi. sonrasında motor çalışırken stop etti. o an motoru elimize aldığımızı anladım. garanti kapsamında tüm işlemleri yaptılar. motoru teslim aldım. daha 500 km olmadan tekrar yandı yağ ışığı şuan serviste motor bakalım ne çıkacak çok moralim bozuk. ben otomotiv işinden anlarım biraz servislerde falan çalışmışlığım vardır. bu motorlarda 2 adet yağ pompası varmış serviste motor sökülünce gördük. bu yağ pompalı ile ilgili bi roblem olduğunu düşünüyorum. zaman zaman yeterli basıncı sağlayamıyor ve ışığı yakıyor diye düşünüyorum. merakla bekliyorum servisin vereceği bilgieye göre kuralkanı arayacağım. onlarında bu işe müdahil olmasını istiyorum açıkçası.
    Geçmiş olsun hocam, dilerim tez zamanda probleminiz çözülür. Ben de ilk defa duydum böyle bir problem ama Kuralkan'ın mağdur etmeyeceğini düşünüyorum.

Merhaba,depo üstündeki göstergeden gelen zırıltı sesini nasıl kesebiliriz.Belli bir devirde titreme yapıyor üstüne elimle bastırınca ses kesiliyor.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı gondors1990 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,depo üstündeki göstergeden gelen zırıltı sesini nasıl kesebiliriz.Belli bir devirde titreme yapıyor üstüne elimle bastırınca ses kesiliyor.
    Depo karenajını söküyorsunuz, gevşemişse o göstergenin vidalarını sıkıyorsunuz, araya ince sünger ekleyebilirseniz daha iyi.
    Başlamışken depodaki titreşim için de uygun süngerlerle yalıtım yapabilirsiniz. Youtube'da vidyoları var.
    gondors1990 bunu beğendi.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    2019 yeni kasa fiyat belli oldumu?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2019 yeni kasa fiyat belli oldumu?
    Gelmedi ki fiyatı belli olsun, çok kızdım çok bilemezsiniz.

Motosikleti
    fuardaki 2018 miş ben 2019 zannediyodum

ozomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200-Daelim Daystar250-Dominar
    https://www.youtube.com/watch?v=kBPD9x8vP6A&t=

Ufukta güzel havalar var, dominar kullanıcılarına selam olsun

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gelmedi ki fiyatı belli olsun, çok kızdım çok bilemezsiniz.
    sanırım çok yüksek bir fiyat gelecek o yüzden getirmiyorlar.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    sanırım çok yüksek bir fiyat gelecek o yüzden getirmiyorlar.
    Ben fiyatında değilim, hani getirmeyebilirsiniz ama neden bir tane fuara numune getirmiyorsunuz benim sıkıntım bu.
    kaan898 bunu beğendi.

Raichu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200ns
    eğer aynı kuralkansa yeni dominarlar 2021de anca giriş yapar.Aynı kasa 3 rengi getirmek bu kadar zorsa bunlarda 26dan sağı olmaz bide bunlara ötv indirimi olsa bakanımmmm

balıkcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbf150,inazuma,Bajaj Dominar 400
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben fiyatında değilim, hani getirmeyebilirsiniz ama neden bir tane fuara numune getirmiyorsunuz benim sıkıntım bu.
    Ben sordum neden gelmedi diye.
    Haziranda kendi ülkesinde lansman yapılacakmış. Sanıyorum en erken temmuzda gelecek gibi imiş. Güncellemeler hakkında net bilgi yok.

Motosikleti
    MT-07
    Tövbe gelmez bu sene. Kimse kendini kandırmasın. 2018 modeli'ni bile satamadılar 2018'de ki 2019'da satabilirler mi? Çok merak ediyorum.
    kaan898 ve maktama bunu beğendiler.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Bir ters süspansiyon hastası olarak bu motor daha ilk çıkınca demiştim ters olsa diye ama adamlar yenisine gördüğüm en dandik muhtemelen hindistan endurance firmasının ürettiği ters süspansiyonu koymuşlar maalesef,bari duke deki wp yi falan koysaydınız ,rtr 200 de bile kyb marka süspansiyon var...

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir ters süspansiyon hastası olarak bu motor daha ilk çıkınca demiştim ters olsa diye ama adamlar yenisine gördüğüm en dandik muhtemelen hindistan endurance firmasının ürettiği ters süspansiyonu koymuşlar maalesef,bari duke deki wp yi falan koysaydınız ,rtr 200 de bile kyb marka süspansiyon var...
    ben 1.5 yıldır kullanıyorum. ön amortisörden hiç şikayetim olmadı. ters olunca ne gibi katkısı olacak motosiklete? cadde de kullanıyoruz zaten. tabiki daha iyisi olsun isteriz mesela elektronik olsun, ayarlanabilir olsun. ama bu işin amaç ve maliyet olayı var. o kadar forum grup var dominarla ilgili. amortisörlerin yetersiz olduğunu söyleyen kaç kişi var? neye göre yetersiz?
    kaan898 bunu beğendi.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    ben 1.5 yıldır kullanıyorum. ön amortisörden hiç şikayetim olmadı. ters olunca ne gibi katkısı olacak motosiklete? cadde de kullanıyoruz zaten. tabiki daha iyisi olsun isteriz mesela elektronik olsun, ayarlanabilir olsun. ama bu işin amaç ve maliyet olayı var. o kadar forum grup var dominarla ilgili. amortisörlerin yetersiz olduğunu söyleyen kaç kişi var? neye göre yetersiz?
    Yanlış anlamışsın bi defa ben şu andakilere yetersiz veya kötü demedim hatta kalın direkleri falan hoşuma gidiyor,motora güçlü bir görünüm veriyor.Ters süspansiyona gelince bi defa zannımca motora sportiflik katmasının yanında daha rijid ,daha hafif olması avantajları ile keçeler eskiyince yağın bir anda akıp gitmesi gibi de ufak dezavantajları var.Sadece fikrimi söyledim yeni dominardakiler biraz iğreti durmuş ,eskisi daha iyi şeklinde...
    ozzzzz80 ve peyloride bunu beğendiler.
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Lastik olarak Pirelli angel city kullanan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi?

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik olarak Pirelli angel city kullanan varsa tecrübelerini paylaşabilir mi?
    Cok degil bin kmdir kullanıyorum. Öyle viraja falan yattigim yok. Normal şehiriçi kullanımda memnunum lastikten. Su ana kadar tehlikeye düşürmedi
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    sizce 5000-10000 bakım arasında yağ değiştirmeye gerek varmı bakıma kadar değiştirmeyi düşünmüyorum açıkçası

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (1 üye ve 5 misafir)