Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı balıkcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemal kardeş youtubedeki videoyu gördüm geçmiş olsun kardeşim! Sana bir şey olmasın motor onarılır.
    Tşk ederim, kendi öküzlüğümden kaza yaptım, dediğin gibi cana geleceğine mala gelsin.
    https://youtu.be/5Kt24H5-PxA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Geçmiş olsun.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tşk ederim, kendi öküzlüğümden kaza yaptım, dediğin gibi cana geleceğine mala gelsin.
    Geçmiş olsun,hocam düşüceğin bi harekette yapmamışsın aslında akıllara tek bi soru geliyor lastikler stokmu
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kemal Hocam geçmiş olsun

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun lastikler bırakmış gibi geldi bana ters bir durum da görmedim. Gazı ani ve çok açtığınızı da sanmıyorum önünüz dolu sonuçta.

Motosikleti
    Tşk ederim bende sıkıntı yok, lastik orjinal, yer ıslak ve lastik ıslanınca ani gazla sola geçip devam edeyim derken ıslak lastik bir anda atıverdi olacağı varmış oldu.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok geçmiş olsun kardeşim.Tehlikeli biryerde olmuş.ALLAH beterinden saklasın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:36 ----------

Bugün antalyada güneşli ve güzel bir gün var.Sabah soğuk ama öğlene doğru ısınır.Tertemiz berrak bir gökyüzü.Tam motor havası.Aylardır motora binmiyorum malesef yine binemeyeceğim.

Motosikleti
    MT-07
    Geçmiş olsun Kemal hocam. Sende birşey yok. Önemli olan bu.

Motosikleti
    Tşk ederim arkadaşlar.

usta 67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    QUOTE=UgurLokman;4411524]Hepinize teşekkür ediyorum, ilk vitesli motorum olduğu için fazla bir bilgim yok bugün ustaya götüreceğim bu dediklerinizi ileteceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:19 ----------

Tekrardan selamlar herkese, bu hafta içinde gidon yükseltme, ayna yükseltme ve daha küçük arka dişli siparişi vereceğim, bir kaç tane sorum olacak, biliyorum daha önce bunlar konuşulmuş fakat kendi durumuma göre açıklamak istiyorum, ayna yükseltme ve gidon yükseltme olarak tavsiyeleriniz hangileridir ? Gidon yükseltme yapılınca tesisata bir müdahale yapılması gerekir mi ? Boyum 1.92 kilom 125, genellikle tek kullanacağım motoru, Nadire’n de artçı olarak 70 kilo olan annem gelecek, bu durumda arka dişliyi kaç yapmalıyım sizce ? Torktan çok kayıp olmasını istemiyorum ama aynalardaki titreşimin olabildiğince azalmasını ve yakıt tasarrufunun olmasını istiyorum, yine önümüzdeki hafta çanta Demiri ve çanta da sipariş edeceğim, kullanım olarak 2 kapalı kaskı ve de kilit zincirini rahatça alabilecek, Sırt dayamalı veya sırt dayama takıldığında artçıyı rahat ettirecek çanta Öner’iniz var mıdır? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim hayırlı günler dilerim[/QUOTE]

Motosikleti
    MT-07
    NC750x gidon yükseltme al, arka dişliyi 42 altına inme. Bir tesisat falan değiştirmene gerek yok.

Motosikleti
    Alıntı usta 67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    QUOTE=UgurLokman;4411524]Hepinize teşekkür ediyorum, ilk vitesli motorum olduğu için fazla bir bilgim yok bugün ustaya götüreceğim bu dediklerinizi ileteceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:19 ----------

Tekrardan selamlar herkese, bu hafta içinde gidon yükseltme, ayna yükseltme ve daha küçük arka dişli siparişi vereceğim, bir kaç tane sorum olacak, biliyorum daha önce bunlar konuşulmuş fakat kendi durumuma göre açıklamak istiyorum, ayna yükseltme ve gidon yükseltme olarak tavsiyeleriniz hangileridir ? Gidon yükseltme yapılınca tesisata bir müdahale yapılması gerekir mi ? Boyum 1.92 kilom 125, genellikle tek kullanacağım motoru, Nadire’n de artçı olarak 70 kilo olan annem gelecek, bu durumda arka dişliyi kaç yapmalıyım sizce ? Torktan çok kayıp olmasını istemiyorum ama aynalardaki titreşimin olabildiğince azalmasını ve yakıt tasarrufunun olmasını istiyorum, yine önümüzdeki hafta çanta Demiri ve çanta da sipariş edeceğim, kullanım olarak 2 kapalı kaskı ve de kilit zincirini rahatça alabilecek, Sırt dayamalı veya sırt dayama takıldığında artçıyı rahat ettirecek çanta Öner’iniz var mıdır? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim hayırlı günler dilerim
    [/QUOTE]

As, Bu dediklerine istinaden dişli değiştirme veya en aşağı 43 e in, gidon yükseltme olarak öne ve yukarı ayarlı alacaksan baya tuzlu ve debriyaj telini değiştirmen gerek, bir başka yükseltme ise sadece yukarı yükseliyor fiyatı baya uygun ve kablo falan değişmiyorsun, ayna olayı ise tvs apaçhi aynası alabilirsin veya mt25 aynası ama vida yerinin ters düz olmasına dikkat et her iki tarafta düz ise dominara olmaz, çanta olarak maxsem sl45 sırt dayamalı üst bağlantı parçalı olanı kullanabilirsin ama iki kaskın da büyüklüğü önem arz edebilir. Çanta demiri olarak alttan destekli modellerinden alırsanız iyi olur sadece üst kısma monte edilenden alırsanız sıkıntı yaşarsınız ve yaşayan oldu.

Öncelikle geçmiş olsun Kemal kardeş.Verdiginiz cevap için teşekkürler,aslında ben yanlışlıkla Uğur beyin mesajını yayinladim,aşa yukarı benim sorunumda aynı,benim boyumda 189 kilo 92 bana ufak gelirmi bilmiyorum en son CBF 150 kullandım ve motorumu sattım,nasip olursa dominanr 400 almayı düşünüyorum.Benim bilader görmüş sizde dominari hatda sizinle tanışmış balıkçı adlı üye.

Motosikleti
    Öncelikle geçmiş olsun Kemal kardeş.Verdiginiz cevap için teşekkürler,aslında ben yanlışlıkla Uğur beyin mesajını yayinladim,aşa yukarı benim sorunumda aynı,benim boyumda 189 kilo 92 bana ufak gelirmi bilmiyorum en son CBF 150 kullandım ve motorumu sattım,nasip olursa dominanr 400 almayı düşünüyorum.Benim bilader görmüş sizde dominari hatda sizinle tanışmış balıkçı adlı üye.
    Tşk ederim, evet doğrudur tuz gölünde karşılaşmıştık, bayiye gidin üzerine bir oturun resim çektirin az çok duruşu size bilgi verir, dominar ince bir motor değil o yüzden üzerinde sırıtmazsınız, Facebook sayfasında sizin boylarda kullanan var isterseniz bir üye olun veya burda paylaşım yapan uzun boylu arkadaşlar var sayfayı biraz karıştırın ona göre kararınızı verebilirsiniz.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben 1,90'ım bakmaya bayiye gittiğimde küçük veya rahatsız gelmemişti. En önemlisi diz açısı, o çok ufak gelirse ve özellikle uzun yol yapacaksanız sıkıntı yapabilir, şehir içi azami 30-60dk'lık yolculuklar için problem olmaz...

Tşk. Ederim verdiğiniz bilgi için,ilk motorun asya 150 idi çok ufak geldi satdim ve kanuni caracal 200 aldım 7sene bindim ve satdim CBF 150 aldım,2 sene CBF 150 bindim onu satarak şimdi dominar 400 alasim var,CBF 150 de siritmamistim dominarda siritmam herhalde burada deneme şansım yok ,fakat İstanbul'a fuara gidecem orada denicem insallah. Motoru uzun yol yapacağım için alicam, nasip olursa Türkiye turuna cikacam.

Motosikleti
    Tşk. Ederim verdiğiniz bilgi için,ilk motorun asya 150 idi çok ufak geldi satdim ve kanuni caracal 200 aldım 7sene bindim ve satdim CBF 150 aldım,2 sene CBF 150 bindim onu satarak şimdi dominar 400 alasim var,CBF 150 de siritmamistim dominarda siritmam herhalde burada deneme şansım yok ,fakat İstanbul'a fuara gidecem orada denicem insallah. Motoru uzun yol yapacağım için alicam, nasip olursa Türkiye turuna cikacam.
    Test etme olarak değil bayiye gidip üzerine oturun görün diye söyledim, evet İstanbul'da Avrupa yakasında test motoru olması lazım, ne kaldı şurda fuara o zaman da daha iyi görmüş olursunuz.

Cyan bey motora bakmaya gittiğinizde motora binidiginizde dizleriniz depoya nasıl durdu rahat edebildinizmi?cbf 150 rahatsız olmamistim sanırım dominarda sıkıntı olmaz, çünkü daha kalıplı ve benzin deposu yüksek dizlerinin saklar diye düşünüyorum.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben bir rahatsızlık hissetmedim, rahatı sorunsuzdu, birkaç km de kullandım motoru ergonomi olarak bir sıkıntı hissetmedim, ama bunda gidon yükseltme aparatı vardı.

Motosikleti
    MT-07
    Bugün Eceabat'ta 4. kırmızı Dominar ile karşılaştım. Bugüne kadar kemal’inki ile 3 tane var sanıyordum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)