Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alakası var mıdır bilmiyorum ama belki hatırlarsınız. Benimde Sfr marka zincir daha 1000km de çıtaks die atıp parçalanmıştı. Belki bu zımbırtı işini doğru yapmadığındandır ve epeyce masraf çıkartmıştı bana.
    Benim de aklıma hemen bu geldi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Epeyce masraftan ziyade tüm zincir ve dişliden bahsetmiyorum. Motor bloğumuda çatlattı. 2-3 kez kaynak atıldı sonunda tutmuştu. Akabinde izmire gidip gelmiştim. Ama bu demek değildir ki kaynak tutmuş sorun yok, aksine tutmayabilirdide o zaman tek parça 1000₺ idi. Üstüne motor yarılıp, ruhsata yeni numara işlenmek zorunda kalınacaktı vs vs vs...

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Merhaba; 190 sayfa postu okuyamadım öğrenmek istediğim şu... Bu makineyi a2 ehliyet kullanabiliyor mu ?
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun, sen yeter ki çıkmak iste dünya kadar motor var.
    Aynen hayırlısı olsun. Bakalım zaman ne getirip ne götürecek bizden
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba; 190 sayfa postu okuyamadım öğrenmek istediğim şu... Bu makineyi a2 ehliyet kullanabiliyor mu ?
    Kullanabiliyor.
    tarikcapar bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Kullanabiliyor.
    Nerelerdesin sen?epeydir yoktun forumda,

İçtimada yok yazildin hee..
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Ankara’ya gittim geldim. Trende ineyim bir selam vereyim dedim de sizin oralar çok soğuk aga. Dereler buz tutmuş. Yemedi
    levend84 ve tommygun bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Ankara’ya gittim geldim. Trende ineyim bir selam vereyim dedim de sizin oralar çok soğuk aga. Dereler buz tutmuş. Yemedi
    Aaaaa? Ben de Ctesi sabah gidip Pazar sabahı döndüm trenle
    levend84 ve Angrypower bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Sanki ankara çok sicak..

Bende sabah izmirden geldim,cumartesi kuzenim xj6 almis,kontagi aldigim gibi dikili yapip geldim aliagayi gecince hafif yagmur yedim ama olsun..ahh ahhh git gel 240km yaptim 100km de 7-8lt nin altina inmedi,çakal bide benle taşşk geciyor abi dönüşte fullede gel bari diye...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aaaaa? Ben de Ctesi sabah gidip Pazar sabahı döndüm trenle
    Abi Sen zaten her hafta ankarayi yol yapiyorsun..bir ayağin orada..
    Angrypower ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Yok zaten sıcak değil Ankara. Açıkçası ben Ankara’yı da çok sevmem. Zaten hepi topu 3.gidişim. Her gittiğimde hasta oluyorum. Yemeden içmeden kesiliyorum. 4kg verip geldim
    levend84 ve tommygun bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yok zaten sıcak değil Ankara. Açıkçası ben Ankara’yı da çok sevmem. Zaten hepi topu 3.gidişim. Her gittiğimde hasta oluyorum. Yemeden içmeden kesiliyorum. 4kg verip geldim
    4 kg verip gelmişsen maşallah, seyahat pek boş geçmemiş
    Angrypower bunu beğendi.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Ya Angry , 120 kilodan 80 e inebilmem için kaç kez Ankara 'ya gidip gelmemi tavsiye ediyorsun ? Kilo verme garantisi ne kadar? Selamlar.
    tommygun ve Angrypower bunu beğendiler.

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Kullanabiliyor.
    Beğendim makineyi... o zaman bu makine için kaynak oluşturmak lazım piyasa yükselmeden
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya Angry , 120 kilodan 80 e inebilmem için kaç kez Ankara 'ya gidip gelmemi tavsiye ediyorsun ? Kilo verme garantisi ne kadar? Selamlar.
    Abi ben ev dışında iken yol psikolojisine giriyorum. Daha doğrusu psikolojim bozuluyor. Dün sadece 1tane gözleme yedim mola yerinde. Lakin benim gibi çok kola içiyorsan bırak derim. En fazla 2haftada 5kg verirsin. Eskiden bende 120kg idim. 84’e kadar düştüm ama ancak 88’de sabitliyebilmiştim. Öncelikle aç karnına yatarak, mideyi küçülterek işe başlanman gerekiyor. Ne yazıkki azar azar olmuyor bu iş. Birden kesip tüm şeker dengeni alt üst etmen gerek. Lakin ne yiyorsan 1/2’simi yada 2/3’ünü yemeyi bir dene. En hayat kurtaranı çatal-bıçak ile yemek ama inan ki insanın uğraşası gelmiyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:07 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 kg verip gelmişsen maşallah, seyahat pek boş geçmemiş
    Aksine hayatımın en boş seyahati idi. 10kg verip dönmem gerekiyordu

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

Alıntı tarikcapar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beğendim makineyi... o zaman bu makine için kaynak oluşturmak lazım piyasa yükselmeden
    Benim Dominar pert olduktan sonra gidip mt-25 aldım. İnanki aldığıma pişman oldum ama yapacak birşey yok
    Thesinner83 ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Ben sana didim alma deyü
    Angrypower ve maktama bunu beğendiler.

bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    O çatal ve bıçakla yemek konusu baya bir aklıma yattı . Sanki uygulanabilir gibi görünüyor. Yalnız o senin yol psikolojisi dediğin nane bende ters
    tepki yapıyor . Zaten zor zapt edilir bir iştahım var . Bir de yola çıkınca daha da çoğalıyor. Sevgilerle.
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Walla abi ben eskiden uzun yol yolculukları yapıyordum otobüsle. Mola arası çok fazla oluyordu ve sıkıntı yaratıyordu mide ile alakalı. Sonradan yolda acı çekmemek için yemek yemeyi bıraktım. Şimdi bile araba yada motorla yola çıksam yemek yemem ki istediğim yerde durma özgürlüğüm var olduğu halde. Çatal-bıçak ile yiyip, fazla çiğneme işi de bende yaş. Genede her lokmayı 20 kez çiğnemeye falan çalışıyorum.
    ufoz ve bursalıali bunu beğendiler.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Walla abi ben eskiden uzun yol yolculukları yapıyordum otobüsle. Mola arası çok fazla oluyordu ve sıkıntı yaratıyordu mide ile alakalı. Sonradan yolda acı çekmemek için yemek yemeyi bıraktım. Şimdi bile araba yada motorla yola çıksam yemek yemem ki istediğim yerde durma özgürlüğüm var olduğu halde. Çatal-bıçak ile yiyip, fazla çiğneme işi de bende yaş. Genede her lokmayı 20 kez çiğnemeye falan çalışıyorum.
    Ben yolculuklarda azar azar ama sık sık olmak üzere daha çok atıştırmalık yemeyi tercih ediyorum.

Çocukluğumun 6 yılı yatılı okulda geçtiğinden, çok hızlı yemek yer, neredeyse çiğnemeden yutardık lokmaları.
    Yoksa kafanı sağa çevirdin böreğin kaybolur, sola çevirince elman ortadan yok olur.
    Hele birde ekmeği az aldında yemek arasında ekmek almak için masadan kalkarsan döndüğünde tepsi/bardak/yemek hak getire.
    Görünmez oluverirdi birden bire.

Hızlı yemek yeyince ve yolculukta birazda hareketsiz ve mide baskı altı pozisyonda olunca, ki motorda çok sık başıma geliyor, mide fena
    halde rahatsızlık vermeye başlıyor.

Bu nedenle, özellikle de motosikletle yola çıkıyorsanız, azar azar ama sık sık yemenizi öneririm.
    Tabi lokmaları arkanızdan atlı koşturuyormuşçasına çiğnemeden yutmamak kaydıyla.

Son madde yatılı okumuş olanlar için geçersiz. Onlar çiğnemeden yutmaya alışkındır
    bursalıali bunu beğendi.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Yemek konusunda hiç acele etmem nasıl fit kaldığımı sanıyorsunuz boy 1,63 kilo 60 var veya yok, en son askerden sonra 62 kilo idim galiba şuan da aynı kiloya yakınımdır, Ali abi kısa ama devamlı yediğin için kilo alman normal birde bünye meselesi bazı insanlar çok yer ama kilo almaz bazı insanlar su bile içse kilo yapar, kilo verirsin bir zaman sonra yine alırsın yani nasıl takılıyorsanız aynı şekilde devam.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yolculuklarda azar azar ama sık sık olmak üzere daha çok atıştırmalık yemeyi tercih ediyorum.

Çocukluğumun 6 yılı yatılı okulda geçtiğinden, çok hızlı yemek yer, neredeyse çiğnemeden yutardık lokmaları.
    Yoksa kafanı sağa çevirdin böreğin kaybolur, sola çevirince elman ortadan yok olur.
    Hele birde ekmeği az aldında yemek arasında ekmek almak için masadan kalkarsan döndüğünde tepsi/bardak/yemek hak getire.
    Görünmez oluverirdi birden bire.

Hızlı yemek yeyince ve yolculukta birazda hareketsiz ve mide baskı altı pozisyonda olunca, ki motorda çok sık başıma geliyor, mide fena
    halde rahatsızlık vermeye başlıyor.

Bu nedenle, özellikle de motosikletle yola çıkıyorsanız, azar azar ama sık sık yemenizi öneririm.
    Tabi lokmaları arkanızdan atlı koşturuyormuşçasına çiğnemeden yutmamak kaydıyla.

Son madde yatılı okumuş olanlar için geçersiz. Onlar çiğnemeden yutmaya alışkındır
    Abi öyle bir yol psikolojisi oluştu ki birgün Şanlıurfa'dan İstanbul'a dönerken, daha çocuktum. Yolda tuvaletimi yapmak zorunda hissetmiştim. Otobüs muavini seni mi bekleyeceğiz bla bla die üstüme yürümüştü. Yaşım 10 ya vardı ya yoktu. O saatten sonra hiçbir şey yemedim yolda. İstanbul'dan İzmir'e motorla giderken, feribotun kalkmasına 30dk vardı da 1 tost yemiştim Eceabat'ta. Dönerken şlap die feribota bindiğimden hiç yemek yemedim. Hatta su bile içmedim. Pert olan Dominar'la benzin almak ve kredi kartı ile ödeme dışında hiç durmadım.

Şimdi bile araba ile yola çıksam gene yemek yemiyorum. Nereden baksan 22 sene olmuş. Halen yemem, yiyemem...
    bursalıali ve ufoz bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)