Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Coorai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Havalar epey soğuk ilk fırsatta çıkıp halledicez dostum Biz de halletmek istiyoruz bir an önce.
    Bu hafta havalar güzel hem video çekmiş hemde hava almış olursun.
    Coorai bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bursalıali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial RX3İ EVO-Honda Falcon NX4- FYM 250
    Koray, merhaba , Gelin Hanımın ehliyeti, motorun durumu ve dahi tecrübe durumları nassıl gidiyo? Selam ve sevgilerimizle.
    Coorai bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu hafta havalar güzel hem video çekmiş hemde hava almış olursun.
    Kemal dostum, bu hafta işten güçten bile izin alıp kafa iznine çıktım Cuma günü bitek Karadeniz videosu yayınladık işte 8.bölüm olarak bunun dışında çekim yapamıcaz muhtemelen.

Alıntı bursalıali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koray, merhaba , Gelin Hanımın ehliyeti, motorun durumu ve dahi tecrübe durumları nassıl gidiyo? Selam ve sevgilerimizle.
    Selamlar Ali ağabey Ehliyeti önümüzdeki sene alacağız. Şimdilik kapalı alanda hakimiyet üzerine çalışıyoruz ( becerikli epey ) motorda da hiçbir sıkıntı yok kaya gibi maşallah
    kdiner ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kemal dostum, bu hafta işten güçten bile izin alıp kafa iznine çıktım Cuma günü bitek Karadeniz videosu yayınladık işte 8.bölüm olarak bunun dışında çekim yapamıcaz muhtemelen.

Selamlar Ali ağabey Ehliyeti önümüzdeki sene alacağız. Şimdilik kapalı alanda hakimiyet üzerine çalışıyoruz ( becerikli epey ) motorda da hiçbir sıkıntı yok kaya gibi maşallah
    hava güzel ben çalışıyorum, hava kötü olur izinli olurum yapacak bir şey yok bende motorla uğrşıyorum ufak tefek modifiye elektronik bağlantısı yapacağım, yeni çakar devresi aldım onu montaj yapacağım ama dişarısı soğuk yavvvvv.
    Coorai bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    hava güzel ben çalışıyorum, hava kötü olur izinli olurum yapacak bir şey yok bende motorla uğrşıyorum ufak tefek modifiye elektronik bağlantısı yapacağım, yeni çakar devresi aldım onu montaj yapacağım ama dişarısı soğuk yavvvvv.
    Ben de hanıma motor öğreticem bakalım yarın 14 derece açık diyor Yaza doğru videoları iki motor yapıcaz

Motosikleti
    Ben de hanıma motor öğreticem bakalım yarın 14 derece açık diyor Yaza doğru videoları iki motor yapıcaz
    Yengemize dominarı ver ama kanat takmayı unutma.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Yengemize dominarı ver ama kanat takmayı unutma.
    v15 aldık ona... Umarım ilerde Dominarı kaçırmaz
    kdiner ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bu gün bizde baya çalıştık altı üstü çakarlı sis farı devresini bağlamak için, bir elin nesi var iki elin sesi var dedik ama baya toparladık, önceden çekmiş olduğum kabloları da çıkartıp daha düzgün bir hale getirdik fazlalıkları çıkararak. Küçük bir işlemi kaldı onunda parçasını aldım mı tamam olacak.

Aç aç bu iş biter mi tabiki hayır yemek çay kahve derken akşam ettik.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Beyaz dominarın tur camına takılmış kamera aşırı sallanmıyor mu

Motosikleti
    Beyaz dominarın tur camına takılmış kamera aşırı sallanmıyor mu
    Her zaman orda kullanmıyor galiba, yağışlı hava da oraya takıyor olabilir, USB ve ses çıkışı yaptığı için iki adet kamera kabı taşıyor biri kastta biri de camda. Sjcam kullandığımda evet sallıntı var ama o kadar aşırı değil eken ne tepki verir onu bilmiyorum sorarım kendisine.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400

Ön diskten gelen ses

Selamlar, motorumu geçen Cuma aldım ve dün ilk defa kasksız bindiğimde 25-30 km hızdan sonra ön diskten 1er saniye arayla sürtünme sesleri geldiğini farkettim. Buna benzer bir sorun yaşayan var mıdır aranızda acaba beni çok rahatsız etti bu durum , eğer ki var ise nasıl çözebilirim yardımlarınızı rica ederim hayırlı akşamlar..

Motosikleti
    Alıntı UgurLokman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, motorumu geçen Cuma aldım ve dün ilk defa kasksız bindiğimde 25-30 km hızdan sonra ön diskten 1er saniye arayla sürtünme sesleri geldiğini farkettim. Buna benzer bir sorun yaşayan var mıdır aranızda acaba beni çok rahatsız etti bu durum , eğer ki var ise nasıl çözebilirim yardımlarınızı rica ederim hayırlı akşamlar..
    Normal bir motoru da kasksız kullansanız yine ses gelecek az veya çok, zincir gerginliğini ve ayarını elle ve gözle kontrol edin sorun yoksa sesin gelmesi normal sonuçta plastik takoz üzerinde ve dişli üzerinde dönüyor.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Zincir ayarı ve bakımı yapıldı, ön fren diski sanki balataya sürtüyormuş gibi rahatsız edici bir ses geliyor artçı varken ses artıyor, Bajaj şikayet sayfasında benzer bir sorundan şikayet eden birisi daha var servise götürdüğünde Balat’a spreyi sıkıp gönderdiklerini ve sorunun yine tekrar ettiğini yazmış

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Kaliper açılıp temizlenecek 10 dakikalık bir iş kimi servis ücret dahi almaz buna motorunuz garanti kapsamındaysa hala çünkü sizden kaynaklanan bir problem değil

Motosikleti
    Servise götürün balayı çıkarıp hafif zımpara atsın ve taksın birde öyle deneyin tabi diskte bir sıkıntı yoksa.

Motosikleti
    MT-07
    Sıcakken yıkama sonucu ön fren diskininde yamulma ihtimali yok mudur?

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Hepinize teşekkür ediyorum, ilk vitesli motorum olduğu için fazla bir bilgim yok bugün ustaya götüreceğim bu dediklerinizi ileteceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:19 ----------

Tekrardan selamlar herkese, bu hafta içinde gidon yükseltme, ayna yükseltme ve daha küçük arka dişli siparişi vereceğim, bir kaç tane sorum olacak, biliyorum daha önce bunlar konuşulmuş fakat kendi durumuma göre açıklamak istiyorum, ayna yükseltme ve gidon yükseltme olarak tavsiyeleriniz hangileridir ? Gidon yükseltme yapılınca tesisata bir müdahale yapılması gerekir mi ? Boyum 1.92 kilom 125, genellikle tek kullanacağım motoru, Nadire’n de artçı olarak 70 kilo olan annem gelecek, bu durumda arka dişliyi kaç yapmalıyım sizce ? Torktan çok kayıp olmasını istemiyorum ama aynalardaki titreşimin olabildiğince azalmasını ve yakıt tasarrufunun olmasını istiyorum, yine önümüzdeki hafta çanta Demiri ve çanta da sipariş edeceğim, kullanım olarak 2 kapalı kaskı ve de kilit zincirini rahatça alabilecek, Sırt dayamalı veya sırt dayama takıldığında artçıyı rahat ettirecek çanta Öner’iniz var mıdır? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim hayırlı günler dilerim

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı UgurLokman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepinize teşekkür ediyorum, ilk vitesli motorum olduğu için fazla bir bilgim yok bugün ustaya götüreceğim bu dediklerinizi ileteceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:19 ----------

Tekrardan selamlar herkese, bu hafta içinde gidon yükseltme, ayna yükseltme ve daha küçük arka dişli siparişi vereceğim, bir kaç tane sorum olacak, biliyorum daha önce bunlar konuşulmuş fakat kendi durumuma göre açıklamak istiyorum, ayna yükseltme ve gidon yükseltme olarak tavsiyeleriniz hangileridir ? Gidon yükseltme yapılınca tesisata bir müdahale yapılması gerekir mi ? Boyum 1.92 kilom 125, genellikle tek kullanacağım motoru, Nadire’n de artçı olarak 70 kilo olan annem gelecek, bu durumda arka dişliyi kaç yapmalıyım sizce ? Torktan çok kayıp olmasını istemiyorum ama aynalardaki titreşimin olabildiğince azalmasını ve yakıt tasarrufunun olmasını istiyorum, yine önümüzdeki hafta çanta Demiri ve çanta da sipariş edeceğim, kullanım olarak 2 kapalı kaskı ve de kilit zincirini rahatça alabilecek, Sırt dayamalı veya sırt dayama takıldığında artçıyı rahat ettirecek çanta Öner’iniz var mıdır? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim hayırlı günler dilerim
    Rms çantalara dayanalık var.Gidon yükseltme Gp compozit ayarlanabilir yükseltme var ama bende başka model var.Ayna yükseltme ihtiyacım olmadı.Ön dişliyi büyüt arka ile uğraşma.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    Ön dişli büyütünce ne gibi farklılık olur,bu işlerden hiç anlamıyorum da rica etsem Bilgi verebilir misiniz? Vites araları uzar mı son sürat artar mı yakıt tasarrufu yapar mı ?

Motosikleti
    MT-07
    Ön dişli büyütme ile arka dişliyi küçültme aynı işlem. Senin istediğin soruna çare bulacaktır. Ben RMS 41lt çanta takıyordum, yolcu içinde minderini takmıştım.

Vites araları uzar mı son sürat artar mı yakıt tasarrufu yapar mı ?

Evet hepsini yapar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)