Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Sagolasin,balık bahane, tutunca geri salıyoruz,1 kilo Tavuk kelebek mangal,yaninada semaver yeter..maksat temiz oksijen..

Git gel 120km mesafe,yolda duzgun..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Bende Çatalca’ya gider danamandıra’ya döner oradan Silivri’ye gelirim dedim. Danamandıra sapağında iki tane çoban köpeği kovaladı. Sonuç Saray’a gidip Çerkezköy’den Silivri’ye geldim. 160km yol. 1 saat 45dk. ben 160km yol yapmışım. Köpekler sayesinde yolu uzattık
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Mangal yakmaya ugrasırken,abartisiz 2mt yilan gordum,zalım,kawasaki gibi sıyrıldı uzadı..foto bile çekemedim.

Kopekler bize sorun değil.cebime bir avuc mama aliyorum,sabah erken saatlerde genelde aç oluyorlar önlerine atiyorum,iki yalanıp gidiyorlar..
    tommygun ve Angrypower bunu beğendiler.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Coorai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

Bajaj Domniar 400 kullanıcıyım. Eşime de V15 Vikrant aldım eşimle birlikte bu ağustosta 4000km'lik Karadeniz turuna çıktık ve YouTube kanalımızda yayınladık. Kanalda V15 ve Dominar ile motovlog yapıyorum, Motosiklet incelemeleri, Kamplar ve geziler mevcut.

Bir göz atmanız için link aşağıda - Henüz yeni bir kanal içeriği beğenirseniz bir aboneliğinizi alırız
    https://www.youtube.com/c/MotolojiTR
    Eşinize aldığınız motor videosunu eşime izlettim.Esra hanım çalıştırıp kenara çekilmiş kocası denemiş bu hiç adil değil dedi.
    zekeriyaimam, bursalıali ve Coorai bunu beğendiler.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Beyler yan ayaklık sallanıyo benim pek sağlam durmuyo sıkabilirmiyim ben bunun vidasını ve kaç anahtar lazım bilen varmı

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler yan ayaklık sallanıyo benim pek sağlam durmuyo sıkabilirmiyim ben bunun vidasını ve kaç anahtar lazım bilen varmı
    Götür başakşehir'e sıksınlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mangal yakmaya ugrasırken,abartisiz 2mt yilan gordum,zalım,kawasaki gibi sıyrıldı uzadı..foto bile çekemedim.

Kopekler bize sorun değil.cebime bir avuc mama aliyorum,sabah erken saatlerde genelde aç oluyorlar önlerine atiyorum,iki yalanıp gidiyorlar..
    Yok baba bunlar TIR'a kafa atmaya çalışıyor. Abartısız 2metreler. Ben o yollara girmem. Bu yüzden zaten gezecek rota bulamıyorum. Köy yollarında hep çoban köpekleri. Daha böyle otobanımsı rotalar bulmam lazım. Az araç geçince hırçın oluyorlar -.-
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Götür başakşehir'e sıksınlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:43 ----------

Yok baba bunlar TIR'a kafa atmaya çalışıyor. Abartısız 2metreler. Ben o yollara girmem. Bu yüzden zaten gezecek rota bulamıyorum. Köy yollarında hep çoban köpekleri. Daha böyle otobanımsı rotalar bulmam lazım. Az araç geçince hırçın oluyorlar -.-
    Bizde yeni geldik eve,dönüşte yolda sigara molasi verdik arkadasin ns200 blok altindan hafif yag terlemesi yapti(conta kismindan),80-90 geldik.pulsar 2016 18.000 km de arkadasta ben gibi sakın kullanir motoru,baya canı sıkıldı,sabah giderken yol boştu 120-130 bastik..ayni yolu sende tvs ile yaptin senin motorda tık yok benimki neden altini islatti muhabbeti yapti,

Benim motoru anarken besmele getir ne demek sende birsey yok tvs ulan bu borumu..diye fircaladim..

Sonuc olarak,guzel baslayan tur,sonu moral bozuklugu ile bitti..

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motoru anarken besmele getir ne demek sende birsey yok tvs ulan bu borumu..diye fircaladim..
    Fena giderlenmişsin Yalnız cidden kara düzen motor Türkiye'deki en iyi motor. Ben bunu anladım...

Motosikleti
    ......
    Fena giderlenmişsin Yalnız cidden kara düzen motor Türkiye'deki en iyi motor. Ben bunu anladım...
    Yok arkadas alındı,bir iki tık daha iyi gidiyor,teknlojik diye,kara duzen motordan daha saglam olacak diye bir kaide yok..

Arkadaşin kavrayamadigi nokta bu.

Motosikleti
    Dominar 400 - V15
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eşinize aldığınız motor videosunu eşime izlettim.Esra hanım çalıştırıp kenara çekilmiş kocası denemiş bu hiç adil değil dedi.
    Esra'ya ehliyet daha almadık ve şimdilik motosiklet kullanmayı bilmiyor. Ufak bir sağlık problemimiz var o geçtikten sonra eğitimlere başlayacağız. Hayatımdaki en değerli varlığı korumam gerekiyor.
    tommygun, kdiner ve bursalıali bunu beğendiler.

Merhabalar,
    Angrypower ve Levend arkadaşlar bu noktada konuşmanıza katılmak ve ikinize de hak verdiğimi belirtmek istiyorum. Özellikle düşük bütçeli motorlarda yapı ne kadar basit olursa o kadar sağlam ve istikrarlı olduklarını zaman içinde tecrübe ettik. Teknolojik motorları ise teknolojisi oturmuş deneyimli ve arge konusunda ilerde olan markaların üretmesi daha isabetli olmakta (genelde).
    En sağlam motorlar Hero, TVS gibileri. En sorunsuz motorlar ise Honda, Suzuki gibileri vesselam.

Benden 3 pulsar 1 adetde dominar geçti.Çok şükür bu 4 enjeksiyonlu motordada sorun yaşamadım.Şans faktörü varmı derseniz vardır belki ama bu saatten sonra alacak gücümde varsa karadüzen motor almam.Hero tvs hiçbir zaman listemde olmadı.Ben pulsarlardanda memnundum dominardanda memnunum.Dominarında en sevdiğim yanı yardırmadan 150 leri görmesi.
    Norton772 ve Coorai bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Benden 3 pulsar 1 adetde dominar geçti.Çok şükür bu 4 enjeksiyonlu motordada sorun yaşamadım.Şans faktörü varmı derseniz vardır belki ama bu saatten sonra alacak gücümde varsa karadüzen motor almam.Hero tvs hiçbir zaman listemde olmadı.Ben pulsarlardanda memnundum dominardanda memnunum.Dominarında en sevdiğim yanı yardırmadan 150 leri görmesi.
    Yardırmadan 150'leri görmesi, esasen o motorun yardırması Bende bu saatten sonra ana kullanacağım motoru kara düzen almam. Ben hep 2.motor almanın 1 tane büyük motor kullanmaktan daha ucuz olduğunu savunuyorum. Şuan bir tane kara düzen motor alsam, işe onunla gidip gelsem, üstüne güzel bir kışlık lastik taksam daha ucuz. Yazın zaten ağır abiyi süreriz davalara

Dominarın sağlıklı en yüksek hızı nedir?
    Şehirlerarası yolda en yüksek hangi hızda sürekli olarak gidilebilir?

Yardırmadan 150'leri görmesi, esasen o motorun yardırması Bende bu saatten sonra ana kullanacağım motoru kara düzen almam. Ben hep 2.motor almanın 1 tane büyük motor kullanmaktan daha ucuz olduğunu savunuyorum. Şuan bir tane kara düzen motor alsam, işe onunla gidip gelsem, üstüne güzel bir kışlık lastik taksam daha ucuz. Yazın zaten ağır abiyi süreriz davalara
    6 bin devirde 120-125 km bandındayım.Esasen motor yardırma tepkisi vermiyor.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dominarın sağlıklı en yüksek hızı nedir?
    Şehirlerarası yolda en yüksek hangi hızda sürekli olarak gidilebilir?
    Stok dişli seti ile 163-167 km/sa arası kesiciye giriyor. 110km/sa bandında güzel oluyor. İstanbul-İzmir-İstanbul arası yolculuk yaptım. 163'te kesiciye giriyor die 160km/sa'de gidiyordum. Lakin benim kullandığım gibi sürmeni önermiyorum.

Dominar dayanıklılık testini benim gözümde türlü işkenceler ile geçti. Ben kendi şahsıma gözüm kapalı güveniyorum. Lakin titrememesi içinde Dişli kombinasyonlarını değiştirip bakıyoruz. O da kişinin kendisi ile alakalı. Bendeki titreşim algısı ile sendeki farklıdır. Bunlar kişisel farklar.

Öküz gibi sağlam. Aslanın heybeti ile şekillendirdik die uğraşacaklarını Öküzün kuvveti ile güçlendirdik die reklam yapsalar, daha fazla satış elde ederler

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:53 ----------

6 bin devirde 120-125 km bandındayım.Esasen motor yardırma tepkisi vermiyor.
    Dişli setini 15/45'e çevirirsen, aynı yazıyı yazabilir misin? Buradaki herkes motoru ilk aldığında dişli seti kombinasyonu ile uğraşmaz. Bende dahil...

Stok dişli seti ile 163-167 km/sa arası kesiciye giriyor. 110km/sa bandında güzel oluyor. İstanbul-İzmir-İstanbul arası yolculuk yaptım. 163'te kesiciye giriyor die 160km/sa'de gidiyordum. Lakin benim kullandığım gibi sürmeni önermiyorum.

Dominar dayanıklılık testini benim gözümde türlü işkenceler ile geçti. Ben kendi şahsıma gözüm kapalı güveniyorum. Lakin titrememesi içinde Dişli kombinasyonlarını değiştirip bakıyoruz. O da kişinin kendisi ile alakalı. Bendeki titreşim algısı ile sendeki farklıdır. Bunlar kişisel farklar.

Öküz gibi sağlam. Aslanın heybeti ile şekillendirdik die uğraşacaklarını Öküzün kuvveti ile güçlendirdik die reklam yapsalar, daha fazla satış elde ederler

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:53 ----------

Dişli setini 15/45'e çevirirsen, aynı yazıyı yazabilir misin? Buradaki herkes motoru ilk aldığında dişli seti kombinasyonu ile uğraşmaz. Bende dahil...
    Kesinlikle o dişli setine geçmem.Ben böyle mutluyum.

Dün artçım vardı.Rampaya vurduğumda hızım 107 km idi.Gaza asılınca hızını yükseltmeye çalışıyor.Bu setle bile beni üzmedi.Basınca gidiyor.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Lastik olarak ne kullanıyorsunuz. anlas için iyi diyorlar ama arkada orijinal ebat yok. Öne anlas arkaya rosso3 taksam fantezi yapmış mı olurum.

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik olarak ne kullanıyorsunuz. anlas için iyi diyorlar ama arkada orijinal ebat yok. Öne anlas arkaya rosso3 taksam fantezi yapmış mı olurum.
    Ben hala stockları kullanıyorum.

Motosikleti
    Yamaha xmax 250,Bajaj Dominar 400,Mt07 Tracer
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rossoyu bilmem ama Mitastan genel olarak çok memnunum f/p eğrisinde beklentiyi gayet iyi karşılıyor. Stok lastikler de fena değildi ıslak zeminlerde arada bir korkutmasına rağmen ta ki arka lastik balon yapana kadar. Bütçe yüksek ise Heidenau K80 de güzel bir seçenek olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (2 üye ve 4 misafir)