Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Vfrı mt25+ tl olarak sattım mt25ide satıp rally alıcam ama bu mt25 bildiğin bisikletmiş dominar daha motorsu geldi bana 😃

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vfrı mt25+ tl olarak sattım mt25ide satıp rally alıcam ama bu mt25 bildiğin bisikletmiş dominar daha motorsu geldi bana ��
    Mt25 ile uzun yolda intiharı düşünürsün. Z300 falan bak hacı öyle cok gezeceksen. Birde vfr den sonra falan motoru atıp yürüyerek gezeyim daha iyi deme ihtimalin de var. Vstrom dan sonra pulsar kullandım 10 bin km yaptım ama sen bir de bana sor. Yine tnt250 torku biraz iyide az buz dayandım 20 bin km. Ama uzun rampalarda cinnet geçirmeye ramak kalıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mt25 ile uzun yolda intiharı düşünürsün. Z300 falan bak hacı öyle cok gezeceksen. Birde vfr den sonra falan motoru atıp yürüyerek gezeyim daha iyi deme ihtimalin de var. Vstrom dan sonra pulsar kullandım 10 bin km yaptım ama sen bir de bana sor. Yine tnt250 torku biraz iyide az buz dayandım 20 bin km. Ama uzun rampalarda cinnet geçirmeye ramak kalıyor.
    Mtyi garaja kitledim ilana koydum satıp crf250l yada rally alıcam hocam zaten gittiğimiz kızılcahamam - güdül - tuz gölü felan Crfler bana yeter arazide atarım terimi 😃

HappyPuppy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    https://youtu.be/s3tDs3QwlwA

Gaz yememe sorunu yaşayan arkadaşlar bi göz atsın. Ben son bikaç günde bikaç kere gaz yememe sorunu yaşadım. Motor soğuk değildi ve yarım depoya yakın benzin vardı. Bir kere de vites küçültmek için debriyajı çekip aragazı verdiğimde stop etti. Neyse ki hemen ardından tek marşta aldı, büyük bi soruna sebep olmadı. ECU yazılımını güncellemeyi düşünüyorum. Benzer sorunu yaşayanlar güncelleme soruna çözüm oldu mu belirtirse sevinirim. İyi forumlar.

Not: Video bana ait değil.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Yağmurda gaz açınca orijinal lastikler çok eğlenceli oluyor.

Motosikleti
    MT-07
    Yazılım, gaz yememe problemine kesin çözüm. Mt-25’i aslında istemiyor değilim. Titreşimden gına geliyor uzun yolda. Bende hornet 900 ile takasa girecektim ama vazgeçtim sonra. Bayram’ın ikinci günü gene bir uzun yol yapayım diyorum ama v-strom 650 benim motorum. Anladığım bu. Hoş Kawasaki z800’üm olsa babamı tanımam

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ALLAH izin verirde bir mani olmaz ise yarın akşam Afyona doğru yola çıkmayı planlıyorum.Gece yolculuğunu tavsiye edermisiniz?Lastiklerim stock Antalyada ısınınca iyi tutunuyor ama anadoluda güven vermez ona göre dikkat ederim.Isparta yolunu kullanacağım bol virajlı ormanlık yol.Motoru dinlendirmeden 2 saat sıkıntısız sürebilirmiyim yoksa motoru dinlendirmem gerekirmi.Araba ile tek kontak gidiyorum ama motor ile uzun yol tecrübem yok.Akşam yola çıkmak istememin nedeni sıcaklarda motor sürmemiş olacağım hemde gececi değerlendirip ertesi günü yolculuk ile geçirmemiş olacağım.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağmurda gaz açınca orijinal lastikler çok eğlenceli oluyor.
    Yağmura gerek yok, kuru havada da gayet eğlenceliler, sağ sol yapıp duruyorlar :D
    Ben de onun için 45 dişliyi 43 ile değiştim ki azıcık stresi torku azalsın, oraya buraya fazla oynamasın g.tü b.şı. :D Şimdi biraz daha sakin, iyi oldu. Motor da rahatladı, vites araları uzadı ama tork da 42dişli kadar düşmedi.

Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALLAH izin verirde bir mani olmaz ise yarın akşam Afyona doğru yola çıkmayı planlıyorum.Gece yolculuğunu tavsiye edermisiniz?Lastiklerim stock Antalyada ısınınca iyi tutunuyor ama anadoluda güven vermez ona göre dikkat ederim.Isparta yolunu kullanacağım bol virajlı ormanlık yol.Motoru dinlendirmeden 2 saat sıkıntısız sürebilirmiyim yoksa motoru dinlendirmem gerekirmi.Araba ile tek kontak gidiyorum ama motor ile uzun yol tecrübem yok.Akşam yola çıkmak istememin nedeni sıcaklarda motor sürmemiş olacağım hemde gececi değerlendirip ertesi günü yolculuk ile geçirmemiş olacağım.
    Radyatör fanınız ve fan müşürünüz çalışıyorsa, radyatörünüzde de antifrizli su varsa(yani motorda sıkıntı yoksa)benzininiz bitene kadar motoru dinlendirmenize gerek yok. Ama siz kendiniz için her 100km'de bir dinlenin derim.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç sıkıntı olmaz iki saat neki serin serin gidersin.

Motosikleti
    MT-07
    Ben İzmir’e gidip dönerken sadece benzin almak ve Çanakkale’de feribotta iken durdum. 163’te kesiciye giriyor die 160’ta gidiyordum neredeyse. 158km de benzin almak zorunda kaldım. Gerisini siz hesap edin. Benim Dominar sıkıntı yapmadıysa, sizinkilerin normal kullanımda yapacağını hiç sanmam. Yola çıkmadan lastik havalarını kontrol et benim lastikler 1aydır bakmıyorum. Bugün motor saçmalıyordu. Gene bakmadım. Yarın bakarım die umut ediyorum ama evden çıkasımda yok. Nasip

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazılım, gaz yememe problemine kesin çözüm. Mt-25’i aslında istemiyor değilim. Titreşimden gına geliyor uzun yolda. Bende hornet 900 ile takasa girecektim ama vazgeçtim sonra. Bayram’ın ikinci günü gene bir uzun yol yapayım diyorum ama v-strom 650 benim motorum. Anladığım bu. Hoş Kawasaki z800’üm olsa babamı tanımam
    250cc'ye geçersen dominar dan sonra iyice sinir krizi geçirebilirsin Yüksek devrin getirdiği ekstra gürültü de cabası. Çare Vstrom

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    mt25 benimde hoşuma gidiyorda dominardan sonra kesermi bilmem dominar gibi fırlamıyor düşük hızlarda ben torkunu seviyorum dominarın
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

thamade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400
    Alıntı HappyPuppy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://youtu.be/s3tDs3QwlwA

Gaz yememe sorunu yaşayan arkadaşlar bi göz atsın. Ben son bikaç günde bikaç kere gaz yememe sorunu yaşadım. Motor soğuk değildi ve yarım depoya yakın benzin vardı. Bir kere de vites küçültmek için debriyajı çekip aragazı verdiğimde stop etti. Neyse ki hemen ardından tek marşta aldı, büyük bi soruna sebep olmadı. ECU yazılımını güncellemeyi düşünüyorum. Benzer sorunu yaşayanlar güncelleme soruna çözüm oldu mu belirtirse sevinirim. İyi forumlar.

Not: Video bana ait değil.
    Gaz yememe problemini ben de 3 defa falan yaşadım. Servise sorduğumda direkt yazılımı önerdiler. Yazılım sonrası yaklaşık 200 km dir kullanıyorum ve şu ana kadar bu problemi tekrar etmedi.

Motosikleti
    MT-07
    Walla açıkçası ben son hızcılardanım. Sollamaya çıkacağım yada eleman peşimi bırakmadığı zamanlarda psikolojik limitörleri geçmeli. Yoksa bana kafa tutan nc750x ile de fazer 6/8 ile de aynı yere aynı sürede gidiyoruz

Motosikleti
    Arkadaşlar benim 5000 bakım yaklaşıyor hangi parçalar değişicek tahmini ne kadar tutar?

Motosikleti
    MT-07
    Bayramdan sonra arayıp sorarsın.

Motosikleti
    beyler bi çukura girdim gidon sola dönmemeye başladı yarıda takılıyor sağa döndüğünün yarısı kadar bile sola dönmüyor ne olmuş olabilir canım sıkıldı

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaş sen nasıl bir hırpalıyorsun motoru? Ben bile yapamıyorum bu kadarını Gidon göbek rulmanını dağıtmış olabilirsin. Hayır erkenden dağıtsan gidip yaptırırsın. Bu saatten sonra herkes bayram tatilinde.

Motosikleti
    Arkadaş sen nasıl bir hırpalıyorsun motoru? Ben bile yapamıyorum bu kadarını Gidon göbek rulmanını dağıtmış olabilirsin. Hayır erkenden dağıtsan gidip yaptırırsın. Bu saatten sonra herkes bayram tatilinde.
    hacı 50 ile filan bi çukura girdim gayet güzel asfaltın ortasında kocaman çukur çıktı kaçamadım zıpladım motorun üstünden resmen sonra trafikte soldan kaçıyım dedim baktım dönmüyor gidon,sağa sola çevirdim biraz sağa eskisi gibi dönüyor sola yok
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar yola çıktım şuan aksudayım mola verdim.Motorun performans felan sorun değil.Tek sorun popomu hissetmiyorum.Valla yol büyüdü gözünde hadi hayırlısı.Birde evden çıkmadan zinciri yaslamıştım oda yağı arka diske atmış yeni yeni arka frineni hissediyorum.Bunların haricinde motor iyi performans güzel hızlanırken torku yetiyor.Angrypoweren neden vstrom istediğini uzun yola çıkmadan anlamak zor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:17 ----------

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bi çukura girdim gidon sola dönmemeye başladı yarıda takılıyor sağa döndüğünün yarısı kadar bile sola dönmüyor ne olmuş olabilir canım sıkıldı
    Geçmiş olsun.Rulman dağılmış olabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (1 üye ve 11 misafir)