Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    bugün aşırı trafikte uzun süre artçılı düşük siratte gitmek ve çoğu zaman beklemek zorunda kaldım. Motosiklet önce sarı olan arıza lambası yandı, bir süre sonra da soğutma sıvısı sıcaklık uyarısı yandı. Motosiklet stop eder diye tahmin ediyordum, bir süre daha gittikten sonra öyle de oldu 15-20 dk bekledikten sonra tekrar yola çıktım lambalar sönmedi ama nihayetinde çevreyoluna bağlanıp gaz açıp motoru serinletmişimdir diye umuyorum. Soğutma sıvısının seviyesi de maxın üzerinde onu nasıl azaltırım.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar malum benim forum azıcık ölü, ben de sizin foruma salça olayım dedim. Dün Yamaha Mt-Tour kapsamında 17 km boyunca Mt-07 deneme şansım oldu, Dominar'ın ardından bugüne kadar sürdüğüm en güçlü makineydi. Bir motor bu kadar mı kendine aşık eder? Üstüne bugün de kendi motorumla rüzgarlı havada 130-135'i anca görebilince çöp sürdüğüm hissine kapıldım.
    Ehliyeti alıcağın zamanları yada ilk motorunu aldığın zamanları hatırlayınca teselli olabilir nankörüz aslında birazda yalnış anlama ben 150 liliği aldım 6 ay sonra yetmiyo dedim oysaki minibüs tramvay kullanan adamdım kendimi bildim bileli ;)
    tommygun bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyeti alıcağın zamanları yada ilk motorunu aldığın zamanları hatırlayınca teselli olabilir nankörüz aslında birazda yalnış anlama ben 150 liliği aldım 6 ay sonra yetmiyo dedim oysaki minibüs tramvay kullanan adamdım kendimi bildim bileli ;)
    Ben aslında 150'likle de mutluydum, uzun yol bile yaptım. Dominar'ı test ettiğim gün 150'lik motorumdan soğudum.Zaten 1 hafta sonra da sattım. Baktım o dönem bütçe ayarlayamıyoruz Dominar'a dedim bari 250'lik olsun. Lakin Mt-07 başka bir tecrübeymiş.
    ozan1991 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Uzun yolda Dominar adamı perişan ediyor. Tecrübe ile sabit. Lakin fiyatına göre gerçekten iyi makine. Tekrar uzun yola çıkacak olursam bu makine bana hayatı sorgulatır. Hele dönerken yakıtı yakmadı, içti resmen. Yarın gene bir servise uğrayıp baktıracağım. Bakalım yolda bişeyleri gevşetip düşürmüş mü die.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün aşırı trafikte uzun süre artçılı düşük siratte gitmek ve çoğu zaman beklemek zorunda kaldım. Motosiklet önce sarı olan arıza lambası yandı, bir süre sonra da soğutma sıvısı sıcaklık uyarısı yandı. Motosiklet stop eder diye tahmin ediyordum, bir süre daha gittikten sonra öyle de oldu 15-20 dk bekledikten sonra tekrar yola çıktım lambalar sönmedi ama nihayetinde çevreyoluna bağlanıp gaz açıp motoru serinletmişimdir diye umuyorum. Soğutma sıvısının seviyesi de maxın üzerinde onu nasıl azaltırım.
    soğutma suyunu tekrar kontrol et yine fazla ise yedek depo altında hortum göreceksin, kelepçesini boşa düşür hortumu hafif hafif gevşet damlacıklar çıkmaya başlar ona göre boşaltım yapabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:18 ----------

İlla boşaltmak zorunda değilsin sana ve motora bir zararı yok.
    gerivites bunu beğendi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bayramda afyona gideceğim ALLAH nasip ederse dominar ile.Yalnız 450km yol yapabilirmiyim?Beni pert edermi.Güzergahımı aşşağıya ekledim.Sizce otobüs ilemi gideyim.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda Dominar adamı perişan ediyor. Tecrübe ile sabit. Lakin fiyatına göre gerçekten iyi makine. Tekrar uzun yola çıkacak olursam bu makine bana hayatı sorgulatır. Hele dönerken yakıtı yakmadı, içti resmen. Yarın gene bir servise uğrayıp baktıracağım. Bakalım yolda bişeyleri gevşetip düşürmüş mü die.
    Performans yetersiz geliyor sanırım

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O çok abanıyor ben abanmıcam ortalama 120 km hız ile giderim yol elverdiğince.Bende 130km hıza kadar titreşim yok.

Yalnız güzergahda eds ve radar zibil gibi.

Helede ıspartada akıllara ziyan radar uygulaması var.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bayramda afyona gideceğim ALLAH nasip ederse dominar ile.Yalnız 450km yol yapabilirmiyim?Beni pert edermi.Güzergahımı aşşağıya ekledim.Sizce otobüs ilemi gideyim.

https://i.hizliresim.com/WDp588.jpg
    Hayırlı yolculuklar, 450km neki gidon yükseltme varsa sıkıntı olmaz, hızlı gider gidon yükseltmen yoksa seni etkiler, bende bayramda 1 haftalık 4000km Türkiye turum var hiç sıkıntı yapmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Benim rotam da bu şekil, bizim insanımız 100km yol gidebilir miyim diye soruyor, siz isteyin yeterki her yere gidilir yeterki siz kendinize güvenin ve motorunuza göre hareket ederseniz hiç bir sıkıntı sorun olmaz, güney tarafında sıcaklar Karadeniz tarafında yollar baya bir atraksiyon yaşatacak bana.
    https://i.imgyukle.com/2018/08/14/rfFbh.jpg

Arabayla uzun yola çok gitmiş birisine 55+60hp'in altındaki motorlar eziyet gelebiliyor. Özellikle otobanda dominar'da çok güçsüz kalıyor maalesef. En kötü araba bugün 160-170 uzun yolda gidiyor.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı yolculuklar, 450km neki gidon yükseltme varsa sıkıntı olmaz, hızlı gider gidon yükseltmen yoksa seni etkiler, bende bayramda 1 haftalık 4000km Türkiye turum var hiç sıkıntı yapmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Benim rotam da bu şekil, bizim insanımız 100km yol gidebilir miyim diye soruyor, siz isteyin yeterki her yere gidilir yeterki siz kendinize güvenin ve motorunuza göre hareket ederseniz hiç bir sıkıntı sorun olmaz, güney tarafında sıcaklar Karadeniz tarafında yollar baya bir atraksiyon yaşatacak bana.
    https://i.imgyukle.com/2018/08/14/rfFbh.jpg
    Sen alışıksın Kemal.Sana yol olsun birde motorun dayansın yeter.Aslında 400 cc motor küçük değil.En son 200 km yol yaptım geçen pazar.Tırmanışlarda düzlüklerde beni memnun etti.200 km yolu 4 saatte yaptım.Bunun yarım saati dinlenme ile geçti.Eve geldiğimde hala yol gidebilirim hissiyatı vardı ama o zaman ortalama hızım 60km geçmedi yollarda tabi ona göre idi.Şimdi birtane vstrom olsa o kadar yolu gidebilirmiyim?rahatlıkla giderim ama o motorun hatalarınıda tolere edecek tecrübem yok açıkcası.Dominarın uzun yolda yoran tarafı sele ve titreşim.Bende titreşim yok ama sele sert.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:53 ----------

Arabayla uzun yola çok gitmiş birisine 55+60hp'in altındaki motorlar eziyet gelebiliyor. Özellikle otobanda dominar'da çok güçsüz kalıyor maalesef. En kötü araba bugün 160-170 uzun yolda gidiyor.
    Orda tamamen haklısın.Pazar öğleden sonra afyona gittim bir saat öncede döndüm.190 km bile çıktım.Buna nazaran 6 saat sürdü.Açıkcası araba çok yordu.Araba yordu ise dominar ne yapar onu hesap edemiyorum.Araba ile neden gitmiyorsun derseniz.Afyonda trafik kazasına karıştım tampon çöp oldu.Gazipaşaya zor getirdim.Tamiri bayrama yetişmeyecek.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ulan şu inazuma250F serisinin,500cc lisi olsa dadindan yenmez.

Çift silindir
    60hp
    250lik olan kasa boyutlarinda.
    vs.vs.

Ne yol yapilir amma...

Tvs yi almadan evvel Gs500 lere bakmistim..karburatorlu olmasa al geç..
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Aynen yetersiz kalıyor. Kaldığı gibi bide titreşim 3 saat sonunda ne yapacağını şaşırtılıyor insana. Önce ayakları koruma demirine koydum. Dayanamadım artçı selesine oturdum. Verdiğim molalar benzin al, benzini öde, yola devam et şeklinde. Çanakkale’de feribota binerken indim motordan sadece. Şimdi bayramda ilk 4 gün çalışıyorum ama sonraki 5 gün bir yere gitmeye gözüm kesmiyor.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulan şu inazuma250F serisinin,500cc lisi olsa dadindan yenmez.

Çift silindir
    60hp
    250lik olan kasa boyutlarinda.
    vs.vs.

Ne yol yapilir amma...

Tvs yi almadan evvel Gs500 lere bakmistim..karburatorlu olmasa al geç..
    Dünden beri cbf500 bakarken buldum kendimi

Motosikleti
    MT-07
    Cbf500 güzel makinede temizini bulamıyoruz. Bulsam yemin ederim ağır faizden çekip alırım

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbf500 güzel makinede temizini bulamıyoruz. Bulsam yemin ederim ağır faizden çekip alırım
    Km falan takmayacağım alırsam eğer. Alır almaz bir de ön kolları ve arka süspansiyonu elden geçirip bineceğim canı çıkana kadar. Özellikle torku yüksek olacak motorun yoksa 120'ye hızı bile sabitlemek dert oluyor. Yokuşta bayılıyor ediyor. Gereğinden de fazla yakıyor.

Binme daha iyi diyor insan

Motosikleti
    MT-07
    Benim motorda 4K-5K devir aralığında nispeten güzel ve zevkli gidiyorsun. Mümkün mertebe 4K en tatlı yeri. O da 6.viteste 84km/sa’ya Tekabül ediyor. Sonra üstünden tır bile geçebiliyor. 120’ye gelirsen stock dişli ile 6k devir bandına geliyor ve bu seferde motor bağırıyor. İstemsizce arada sırada vites yükseltmeye çalışıyorsun ama bir bakıyorsunki vites zaten 6 da

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    5-6K devir bandinda,aksırmadan,bayılmadan,bağırmadan,istikrar lı 130-140ile gitsin yeter.

Bunun içinde Min 55-60 beygir lazım.

Duzgun motorlarada para lazim...

Ulan güclu motora binemeden g..tteki kıllar beyazlayip ihtiyar bunak olacaz...o yaştan sonrada gelen motorun tekerine sokayım...iğneyi..
    YasinC, pea, tommygun ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    5-6K devir bandinda,aksırmadan,bayılmadan,bağırmadan,istikrar lı 130-140ile gitsin yeter.

Ulan güclu motora binemeden g..tteki kıllar beyazlayip ihtiyar bunak olacaz...o yaştan sonrada gelen motorun tekerine sokayım...iğneyi..
    Ben de bu aralar Nc.leri araştırıyorum, hem apaçilik de yaptırmaz, az da yakar..
    levend84 bunu beğendi.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400

Motorun değil feleğin tekerine çomak sokalım. Benim gerçi yaş daha 30 40 yaşına kadar 700-800ccye geçmiş olurum diye umuyorum. Fazlası da gerekmez.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)