Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    5000 bakımı ve 42 dişli değişimi sonucu sakın kullanım sonucu şimdilik benzin durumu. İlk diş 81 km'de düştü.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MONSTER 696 DUCATİ
    2500km bakımında bende dişli değiştirmeyi düşünüyorum amacım sadece biraz titreşimi azaltmak zaten çok fazla rahatsız etmiyor ama daha da azaltma şansım varsa onu yapayım. 43 veya 42 düşünüyorum. Sizce hangisi daha iyi genelde tek sürüyorum en fazla tek seferde 70-80km giderim.

Bide şu saat nasıl ayarlanıyor bir türlü yapamadım.

Bakım için tavsiye edeceğiniz biyer var mı yazılım felanda atabilecek istanbuldayım. aslında peker motor iyi fakat sanırım yazılım atamıyolar.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı Huseyin9595 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2500km bakımında bende dişli değiştirmeyi düşünüyorum amacım sadece biraz titreşimi azaltmak zaten çok fazla rahatsız etmiyor ama daha da azaltma şansım varsa onu yapayım. 43 veya 42 düşünüyorum. Sizce hangisi daha iyi genelde tek sürüyorum en fazla tek seferde 70-80km giderim.

Bide şu saat nasıl ayarlanıyor bir türlü yapamadım.

Bakım için tavsiye edeceğiniz biyer var mı yazılım felanda atabilecek istanbuldayım. aslında peker motor iyi fakat sanırım yazılım atamıyolar.
    42 işini görür, kontağı çevir trip1 yap her iki tuşa basılı tut saat yanıp sönecektir, sol tuş ile saati sağ tuş ile dakikayı ayarla ve her iki tuşa basılı tut saat sabit kalacaktır, başakşehir de oktay motor, Kağıthane de kayalar motor var, sana yakın başka varsa arayıp bilgi alabilirsin ona göre oraya gidersiniz.

Motosikleti
    MT-07
    Walla ben yarın izmir'e gitmeyi planlıyorum. Çanta demirini geç olmadan takacaktım, yalan oldu. Halen inip takasım varda üstümde bir rehavette yok değil.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün bütün kuralları çiğnedim.Kan beynimde.4 aydır dişimi sıka sıka geldiği yer burası.Sitres hat safhada inme gelecek nerdeyse.50 cc ballantines ve 3 hurma sonra kendimi dominar ile sahilin virajlı yollarında buldum.Kulağımda kulaklık kaskın yarısı açık ALLAH ne verdiyse.ALLAHIN hintlisi hakkını teslim etmek lazım bu ne firen be kardeşim.On mumara 5 yıldız.Ekrem beye duyurulur.
    Sonra sahil yolu bitti buda çektiğim selfi son resmim olur belki diye çekmiştim ama ALLAH işte almassa almıyor.

Şükrediyorum mt07 almadığıma.Mersin yoluna çıktım gaza dokununca motor uçuyor.Bune be kardeşim.Hepi topu 35 hp.170 km hıza çıktım.Naked motor rüzgar dövüyor.Sonrasımı?
    Motoru apartmanın garajına koydum arabaya bindim sahile indim.Dalgalar dalgalar dalgalar uzun uzun sukuneti dinledim.Sonunda keşke bir 50 cc ballantines daha.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Yaşamak bir insana ne ifade eder.Amaç gaye hedef arzu kalmaz ise insan ne yapar.Boşluğa düşer.Deli doktoruna gittim onun durumu benden kötü ALLAH yardım etsin dedim çıktım.Hap verdi almadım.İman zayıflığım var derseniz haklısınız.Şifacıda şifa yok.Şifacıların en büğününde şifa var ama vermiyor.
    Dostlarım azda olsa burda birşeyler paylaştık.Bilmiyorum dinime ters olmasa canıma kıyarım.
    2 sene önce birisi Facebook’ta intihar videosu yayınlamış canına kıymıştı.Can tatlı nasıl yapar inanamamıştım.Şimdi çok görmüyorum.Birşeyler bedene fazla gelince insan yoruluyor.Yorgunum 60 yaşında hissediyorum.
    Şimdi dalgaların sesini dinliyorum hakkaten huzur veriyor.Hiç olmadığım kadar.
    zekeriyaimam bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 (satıldı)
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bütün kuralları çiğnedim.Kan beynimde.4 aydır dişimi sıka sıka geldiği yer burası.Sitres hat safhada inme gelecek nerdeyse.50 cc ballantines ve 3 hurma sonra kendimi dominar ile sahilin virajlı yollarında buldum.Kulağımda kulaklık kaskın yarısı açık ALLAH ne verdiyse.ALLAHIN hintlisi hakkını teslim etmek lazım bu ne firen be kardeşim.On mumara 5 yıldız.Ekrem beye duyurulur.
    Sonra sahil yolu bitti buda çektiğim selfi son resmim olur belki diye çekmiştim ama ALLAH işte almassa almıyor.

Şükrediyorum mt07 almadığıma.Mersin yoluna çıktım gaza dokununca motor uçuyor.Bune be kardeşim.Hepi topu 35 hp.170 km hıza çıktım.Naked motor rüzgar dövüyor.Sonrasımı?
    Motoru apartmanın garajına koydum arabaya bindim sahile indim.Dalgalar dalgalar dalgalar uzun uzun sukuneti dinledim.Sonunda keşke bir 50 cc ballantines daha.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Yaşamak bir insana ne ifade eder.Amaç gaye hedef arzu kalmaz ise insan ne yapar.Boşluğa düşer.Deli doktoruna gittim onun durumu benden kötü ALLAH yardım etsin dedim çıktım.Hap verdi almadım.İman zayıflığım var derseniz haklısınız.Şifacıda şifa yok.Şifacıların en büğününde şifa var ama vermiyor.
    Dostlarım azda olsa burda birşeyler paylaştık.Bilmiyorum dinime ters olmasa canıma kıyarım.
    2 sene önce birisi Facebook’ta intihar videosu yayınlamış canına kıymıştı.Can tatlı nasıl yapar inanamamıştım.Şimdi çok görmüyorum.Birşeyler bedene fazla gelince insan yoruluyor.Yorgunum 60 yaşında hissediyorum.
    Evet, insan başına gelmeden bilmiyor maalesef. "Bunu kendine nasıl yapabilir ki?" sorusunun cevabı içinde buluveriyorsun kendini. Ama... bu hayatın tüm b*ktanlığına rağmen gene de tutunmak gerekiyor be arkadaşım. Kendin için değil. Sağlarsa annen için, baban için, kardeşler abiler ablalar için, yeğenler için vs vs.

Ara ara bunalım takıl, kendini üz ama onları üzme. Hayat cidden kısa ve sonsuza kadar yaşayan yok. Bize tanınan kısacık süre içinde ota, b*ka takılmadan sevdiğin olmasa da seni sevenlerle geçir zamanı. Acını azaltacak bir şey de gelmiyor aklıma istersen özelden mesaj at cep numaramı vereyim. Dertleşiriz.
    BE

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    http://i.hizliresim.com/5yqqX5.jpg

Umarım sağ salim varmışsındır eve arkadaş

Alıntı badircik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, insan başına gelmeden bilmiyor maalesef. "Bunu kendine nasıl yapabilir ki?" sorusunun cevabı içinde buluveriyorsun kendini. Ama... bu hayatın tüm b*ktanlığına rağmen gene de tutunmak gerekiyor be arkadaşım. Kendin için değil. Sağlarsa annen için, baban için, kardeşler abiler ablalar için, yeğenler için vs vs.

Ara ara bunalım takıl, kendini üz ama onları üzme. Hayat cidden kısa ve sonsuza kadar yaşayan yok. Bize tanınan kısacık süre içinde ota, b*ka takılmadan sevdiğin olmasa da seni sevenlerle geçir zamanı. Acını azaltacak bir şey de gelmiyor aklıma istersen özelden mesaj at cep numaramı vereyim. Dertleşiriz.
    Naparsın işte hayat bu.Huzurlu yaşamak içinde sevdiğin işi yapmalısın,sevdiğin yerde yaşamalısın ve en önemlisi uzaklara tatile gitmelisin.
    Olcak ya sahilde dinlendikten sonra eve gideyim artık dedim.Araca bindim marş basmıyor.Elektrikçiyede dedim hatta deiştirelim aküyü,yok dedi veriler iyi.Aradım arkadaşımı sağolsun geldi o demezmi marş motoru bozuk.Yahu gece gece bune şimdi.Bu opel dedim ford değil bunun aküsü böyle biter.Yok dedi.Teyip çalışıyor farlar yanıyor herşey canlı ama marş yok.Zor ikna ettim takviye kablosunu çıkardık takviye yaptık çalıştı.Dedim kendime doğru eve başka birşey çıkmadan.Velhasıl eve geldim.Aracı park ettim tam eve çıkacağım.Arkadaşlar sokakta birşeyler tartışıyorlar.Benide çağırdılar gittim yanlarına.Tartıştıkları şey hangi wisky daha iyi yahu dedim hangisini seviyorsan o iyi boşverin ben gidip yatacam gecenin bir yarısı hangi wisky daha iyi banane.Tuttular kolumdan markete gidiyoruz.ALLAHDAN 1 tane açık market var ondada aradıklarını bulma olasılıkları yok.Gittik markete birtane varmış onuda az önce biri almış.Çok şükür dedim.Bu arada birsaatden fazla zaman geçti bu vesile ile içimde olan hala motora binme arzusu gitti eve çıkıp yattım.Aslında eve gidip yatmayı planlıyordum ama sağım solum belli olmaz kalkıp gidip motora tekrar binebilirdim.Eve giderken içimde öyle ikilem vardı.Sağolsun arkadaşlarım normalde hangi wisky daha iyi tartışacak adam değiller,hepsi birşeye bir vesile.Normalde gecenin bir yarısı para versen orda durmazlar.
    badircik bunu beğendi.

Naparsın işte hayat bu.Huzurlu yaşamak içinde sevdiğin işi yapmalısın,sevdiğin yerde yaşamalısın ve en önemlisi uzaklara tatile gitmelisin.
    Olcak ya sahilde dinlendikten sonra eve gideyim artık dedim.Araca bindim marş basmıyor.Elektrikçiyede dedim hatta deiştirelim aküyü,yok dedi veriler iyi.Aradım arkadaşımı sağolsun geldi o demezmi marş motoru bozuk.Yahu gece gece bune şimdi.Bu opel dedim ford değil bunun aküsü böyle biter.Yok dedi.Teyip çalışıyor farlar yanıyor herşey canlı ama marş yok.Zor ikna ettim takviye kablosunu çıkardık takviye yaptık çalıştı.Dedim kendime doğru eve başka birşey çıkmadan.Velhasıl eve geldim.Aracı park ettim tam eve çıkacağım.Arkadaşlar sokakta birşeyler tartışıyorlar.Benide çağırdılar gittim yanlarına.Tartıştıkları şey hangi wisky daha iyi yahu dedim hangisini seviyorsan o iyi boşverin ben gidip yatacam gecenin bir yarısı hangi wisky daha iyi banane.Tuttular kolumdan markete gidiyoruz.ALLAHDAN 1 tane açık market var ondada aradıklarını bulma olasılıkları yok.Gittik markete birtane varmış onuda az önce biri almış.Çok şükür dedim.Bu arada birsaatden fazla zaman geçti bu vesile ile içimde olan hala motora binme arzusu gitti eve çıkıp yattım.Aslında eve gidip yatmayı planlıyordum ama sağım solum belli olmaz kalkıp gidip motora tekrar binebilirdim.Eve giderken içimde öyle ikilem vardı.Sağolsun arkadaşlarım normalde hangi wisky daha iyi tartışacak adam değiller,hepsi birşeye bir vesile.Normalde gecenin bir yarısı para versen orda durmazlar.
    Değerli Mavellen;

Hepimizin kendi ölçümüzde derdi vardır. Ama derdimizden büyük de Allah'ımız vardır.
    Dünya bir imtihandır, biz de bu imtihan içinde bize düşen oyunu oynuyoruz.
    Tüm bunlara rağmen hepimize çekebileceğimiz ve kaldırabileceğimiz yük yüklenmiştir.
    Elimizden bir şey gelirse yardımcı olmaya çalışırız.

Sanma ki başımıza gelenler tesadüftür. Bizi bilen ve çok seven bir zat var.
    Dertlerin çoğaldığı zaman 'Allah'ım çok dertlerim var' deme. Dertlerine 'senden büyük Allah'ım var' de inşallah.
    Mutlaka O hayırlı bir kapı açar...
    Karıncaezmez ve fedos bunu beğendiler.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07

kaz dağlarınıda aştık
    kdiner, tommygun, mavellen ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım sağ salim varmışsındır eve arkadaş
    Zor oldu ama vardım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

Alıntı ekrem ata adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli Mavellen;

Hepimizin kendi ölçümüzde derdi vardır. Ama derdimizden büyük de Allah'ımız vardır.
    Dünya bir imtihandır, biz de bu imtihan içinde bize düşen oyunu oynuyoruz.
    Tüm bunlara rağmen hepimize çekebileceğimiz ve kaldırabileceğimiz yük yüklenmiştir.
    Elimizden bir şey gelirse yardımcı olmaya çalışırız.

Sanma ki başımıza gelenler tesadüftür. Bizi bilen ve çok seven bir zat var.
    Dertlerin çoğaldığı zaman 'Allah'ım çok dertlerim var' deme. Dertlerine 'senden büyük Allah'ım var' de inşallah.
    Mutlaka O hayırlı bir kapı açar...
    Teşekürler Ekrem bey.Mesela Ozanın yerinde olmayı çok isterdim.Güzel yere gitmiş.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Zor oldu ama vardım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:55 ----------

Teşekürler Ekrem bey.Mesela Ozanın yerinde olmayı çok isterdim.Güzel yere gitmiş.
    hocam bende 1 haftalığına kaçabildim istanbulun stresi çekilmiyor istanbula yaklaşana kadar keyifle motor kullanıyordum taki akşam trafiğine takılana kadar emniyet şeridine giriyim bari dadim arkamdan 3 tane ekip aracı dat dat başladı

ayrıca antalyada böyle yerler doludur hocam gitmedim gerçi hiç ama
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

Motosikleti
    MT-07
    Evet. Bugün bende darlandım. 1gün hafta içi iznim vardı. Sabah taktım çantayı, tur camını bastım Çanakkale üstünden İzmir’e. Çanakkale’de bir virajda önden lastikler saldı ambulansın altına gidiyordum. Sonra Edremit’te pazar varmış bugün. Baktım İstanbul trafiği. Tabi alışkınız fırt fırt kaçtım. Ha dağlardan Edremit’e inerken tırlar kuyruk yapmış. Motor sayesinde oradan da kaçtım. Bide Menemen’de lastikler yalpaladı. Çok güzel kaydığı için virajları yatmadan tırsa tırsa gittim. Şimdi izmirdeyim. 200₺ falan yakmışımdır. Lakin ben hiç normal hızlarda seyir etmedim. Molada vermedim benzin almak dışında. Bişey farkettim motor 120’de titriyor, 150’de daha az titriyor. İzmir’de belki ekip otoları yok dadatlı ama burasıda olmuş. Motorla bile gidemiyorsun bir yere. Velhasıl titredim ama gittim. Pazar sabahı aynı güzergahtan dönmeyi düşünüyorum ama lastikler sıkıntı. Para varken almak lazımdı kalitelisini. 6,5 saatte girdim İzmir’e

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet. Bugün bende darlandım. 1gün hafta içi iznim vardı. Sabah taktım çantayı, tur camını bastım Çanakkale üstünden İzmir’e. Çanakkale’de bir virajda önden lastikler saldı ambulansın altına gidiyordum. Sonra Edremit’te pazar varmış bugün. Baktım İstanbul trafiği. Tabi alışkınız fırt fırt kaçtım. Ha dağlardan Edremit’e inerken tırlar kuyruk yapmış. Motor sayesinde oradan da kaçtım. Bide Menemen’de lastikler yalpaladı. Çok güzel kaydığı için virajları yatmadan tırsa tırsa gittim. Şimdi izmirdeyim. 200₺ falan yakmışımdır. Lakin ben hiç normal hızlarda seyir etmedim. Molada vermedim benzin almak dışında. Bişey farkettim motor 120’de titriyor, 150’de daha az titriyor. İzmir’de belki ekip otoları yok dadatlı ama burasıda olmuş. Motorla bile gidemiyorsun bir yere. Velhasıl titredim ama gittim. Pazar sabahı aynı güzergahtan dönmeyi düşünüyorum ama lastikler sıkıntı. Para varken almak lazımdı kalitelisini. 6,5 saatte girdim İzmir’e
    Geçen gun arabayla izmirden,menemen,aliaga,dikili,ayvalik arasi sallandim trafik epey yogundu gunduzleri asfalt sicaktan erime noktasina gelmis aman dikkat..

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gun arabayla izmirden,menemen,aliaga,dikili,ayvalik arasi sallandim trafik epey yogundu gunduzleri asfalt sicaktan erime noktasina gelmis aman dikkat..
    Aynen farkettim. Sıcakta insanın yüzüne yüzüne vuruyor. Klimalı araçtakiler bana, ben onlara özeniyordum

Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bende 1 haftalığına kaçabildim istanbulun stresi çekilmiyor istanbula yaklaşana kadar keyifle motor kullanıyordum taki akşam trafiğine takılana kadar emniyet şeridine giriyim bari dadim arkamdan 3 tane ekip aracı dat dat başladı

ayrıca antalyada böyle yerler doludur hocam gitmedim gerçi hiç ama
    Valla Ozan gezdiğin yerler harika.Antalyadada vardır hatta birkaçına gitmişimdir ama il sınırı pisikolojik olarak uzaklaştığını hisettmiyorsun.Hala kendini Antalyada hiseediyorsun.Anamura felan gidince uzağa gitmiş gibi oluyorum.Kısmet olursa bugün bende kaçmayı düşünüyorum.Normalde kamp yapmak istiyorum doğada ama buna hazırlıklı ekipmanım yok.Onun yerine otelle idare ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:19 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin dişliler stockdu değilmi?Torku çok veriyor o zaman silkelettiriyor.Geçen gece dişlilerim orjinal olmadığı halde birkaçkez arkadan silkeletti.Özellikle düşük vitesde hızlanmaya çalıştığımda.Ben 35 beygiri kemiklerime kadar hissettim.Frenlerini herzaman beğenmişimdir.Dominarın firenlerinin benim diyecek motorlardan geri kalır yanı yok.Şunuda demden edemicem dominarın dengesi müthiş.İyi bir çift lastik senin gibi sportif kullanan birine olmaz ise olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:27 ----------

Aşşağıdaki gibi bir rota belirledim.Kısmet olursa akşam yola çıkarım.Kuş yuvasına vardıkdan sonra nereye gideceğime henüz karar vermedim.Orasınıda oraya varınca düşünürüm.

ozan1991 bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Aynen stock dişlilere döndüm. Yanlaya yanlaya gidiyorum İstanbul’da. İzmir’in asfaltında daha bir yanlıyor

Bende geri döneyimde şu tur camını ve çantayı sökeyim. Çok pis duruyor gözümde. Lakin uzun yola çıkacaksan cruise controllü biley almak şart. Bileğin vicdanı yok. Otomobil gibi otomatik gaza takıp gitmezsen çok basıyor insan tek başına. Eceabat’a giderken bir 22 plaka tenere ile Yanyana geldim. Yavaş yavaş gidiyorduk arka arkaya sonra baktım aynadan falan dk başı bakıyor. Rahatsız olmasın die kapattım gittim.

Motorun en güzel özelliği bence feribota binerken sıraya girmiyorsun. Direk en önden yapıştır. Fena kıl oluyor sora bekleyenler.

Motosikleti
    MT-07
    İzmirden döndüm. Çok rüzgar vardı bende çok bastım ve motor çok yaktı. 154km de 10lt benzin bile aldım. Motor kendini aştı yakıt konusunda. Ayrıyetten motor ile alakalı değil ama sağ çakarım yolda mefta olmuş. Kırık var mı ? Görmedim ama illa bir sorun çıkacak.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar malum benim forum azıcık ölü, ben de sizin foruma salça olayım dedim. Dün Yamaha Mt-Tour kapsamında 17 km boyunca Mt-07 deneme şansım oldu, Dominar'ın ardından bugüne kadar sürdüğüm en güçlü makineydi. Bir motor bu kadar mı kendine aşık eder? Üstüne bugün de kendi motorumla rüzgarlı havada 130-135'i anca görebilince çöp sürdüğüm hissine kapıldım.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar malum benim forum azıcık ölü, ben de sizin foruma salça olayım dedim. Dün Yamaha Mt-Tour kapsamında 17 km boyunca Mt-07 deneme şansım oldu, Dominar'ın ardından bugüne kadar sürdüğüm en güçlü makineydi. Bir motor bu kadar mı kendine aşık eder? Üstüne bugün de kendi motorumla rüzgarlı havada 130-135'i anca görebilince çöp sürdüğüm hissine kapıldım.
    Kendi motorunuzdan güçlü bir makineye binince çoğunlukla hissettiğiniz şeyleri hissediyorum. O sebeple asla güçlü motosikletin selesins oturmam. Elimde olandan sogutabilir
    tommygun bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)