Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Pulsar kullnırken gidona çok şey yapmıştım titreşimi azaltması için.Pisikolojik olarak biraz azaldığını hissediyorsun ama tatbikte değişen birşey olmadığını anlıyorsun.

Benim selede ve depoda zırıltı yok.Belki var ama bana yok gibi geliyor.Hiç titrşimsiz motora binmediğimden.Açıkcası bilemiyorum.

Normalde şimdiye 5 bin km çıkarmış olmam lazımdı.İlk aldığım günki şevk yok.Oksfordun brandasını aldım örttüm üstüne.Sürmekde istemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

Bugün sabah binelim bari dedim şu melete.94km yol yaptım.bunun 20km şehir içi trafiği.3 veya 4 kere 120 lere salındım anlık olarak.Haricinde 80-90km hızlarda.Tüketimim 2.54 litre benzin.Türk parası ile 16-tl.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozomoto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200-Daelim Daystar250-Dominar
    Öncelikle yeni dominar sahiplerine hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim. Son 2 haftadır sıkıntılı bir durumla karşı karşıyayım ve sizlere de danışmak istedim.Masabaşı işte çalışıyorum ve boynumda düzleşme olmuş,çok ileri derece olmamasına rağmen sürekli olan bir boyun ağrım var. Dominarı da daha yeni almış ve tadına doyamamışken böyle bir şeyle karşılaşmak gerçekten çok canımı sıktı. Acaba bunu yaşayan ya da tanıdığı olan birileri var mı ? Motosiklet sürmemin buna zararı var mı bilmiyorum,danıştığım birkaç doktorda motor mevzusuna biraz uzak.Merak ettiğim şey bunu yaşayan bir motorcu arkadaşımız var mı bir zararını gördü mü ? Yoksa dominarı satmak ve belki motosiklet sürmeyi bırakmak zorunda kalabilirim.. Öyle bir durumda ne yaparım gerçekten bilmiyorum..

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pulsar kullnırken gidona çok şey yapmıştım titreşimi azaltması için.Pisikolojik olarak biraz azaldığını hissediyorsun ama tatbikte değişen birşey olmadığını anlıyorsun.

Benim selede ve depoda zırıltı yok.Belki var ama bana yok gibi geliyor.Hiç titrşimsiz motora binmediğimden.Açıkcası bilemiyorum.

Normalde şimdiye 5 bin km çıkarmış olmam lazımdı.İlk aldığım günki şevk yok.Oksfordun brandasını aldım örttüm üstüne.Sürmekde istemiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

Bugün sabah binelim bari dedim şu melete.94km yol yaptım.bunun 20km şehir içi trafiği.3 veya 4 kere 120 lere salındım anlık olarak.Haricinde 80-90km hızlarda.Tüketimim 2.54 litre benzin.Türk parası ile 16-tl.
    az yakmışsınız hocam 3.5 lardan bahsediyorlardı basınca 4 diyor angrypower
    levend84 bunu beğendi.
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4,37-4,40 o basan arkadaşlar benim kadar tapa gaz gitmiyorlardır. Zincir yola bırakacağım neredeyse
    levend84 bunu beğendi.

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Dün iş sonu eve gitmeden önce

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

Bu arada gidon yükseltme şu titreşim mevzusunu ciddi hissedilmesini önlüyor sanırım çünkü Facebook'da bu şekilde yazanlar var, bilginize.
    ozan1991, mavellen ve idinc bunu beğendiler.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Ozan nasıl oldun kazadan sonra iyileşebildinmi?
    ozan1991 bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün iş sonu eve gitmeden önce
    https://i.hizliresim.com/LD74Oa.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:54 ----------

Bu arada gidon yükseltme şu titreşim mevzusunu ciddi hissedilmesini önlüyor sanırım çünkü Facebook'da bu şekilde yazanlar var, bilginize.
    Üstadım tur camından memnun musunuz?

Motosikleti
    MT-07
    Bana sorulmadı soru ama ben memnunum. Tüm vücuduma çarpacağına, sadece kafama çarpıyor rüzgar.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana sorulmadı soru ama ben memnunum. Tüm vücuduma çarpacağına, sadece kafama çarpıyor rüzgar.
    Ayıpsın Angrypower sana da sordum farzet Bizim Sym Facebook grubunda bir arkadaş Pulsar As 150 camı takmış Wolf'e ve memnunmuş.

Bajajların klasik yağa su karıştırma keçe problemi bu motorda var mı Yaşayan oldumu almayı düşünüyorum fakat daha önce kullandığım iki bajaj motordada bu sorunu yaşadım yaşayanlarıda biliyorum ama dominarda bu olayı yaşayan oldumu olmuşsa hiç bulaşmayacağım bu arada bu soruyu bajaj kullanıcısı olarak soruyorum dominara niyetlendim ama iyi araştırmadan gitmek istemiyorum alternatifi ktm duke 250 abs

Motosikleti
    MT-07
    Soğutucu suyu buharlaşıyor da suya karışmıyor. Aleti kırbaçlayınca biraz fazla ısınıyor.

Motosikleti
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ozan nasıl oldun kazadan sonra iyileşebildinmi?
    ayın 29'unda son kontrole gidicem alçıyı çıkarıcaklar hafif sızlama oluyor elde parmakta filan ama iyileşiyor sanırım mayıs ayını yatarak geçirdim şaka maka rapor 27 gün oldu toplam

Motosikleti
    MT-07
    Walla acır. Benim koluma da kamyon çarpmıştı dönerken. 1-1,5 ay oldu ama halen acıyor.

Motosikleti
    hastaneden motoru alçılı şekilde geri getirdim aklımdan çıkmıycak debriyajı bi kere çektim tam serbest bırakamıyorum bıraksam baş parmak gidona takıyor geri debriyaja uzanamıyorum dedim 10dk yarım debriyaj gidiyim yapıcak bişey yok

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Valla hocam arkadaşın da dediği gibi kafaya çarpıyor rüzgar. Onun dışında memnunum. Pulsar kullanırken bu kadar kafaya gelmiyordu rüzgar ama. Sanırım açı ile alakalı gibi.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hastaneden motoru alçılı şekilde geri getirdim aklımdan çıkmıycak debriyajı bi kere çektim tam serbest bırakamıyorum bıraksam baş parmak gidona takıyor geri debriyaja uzanamıyorum dedim 10dk yarım debriyaj gidiyim yapıcak bişey yok
    ALLAH şifa versin biran önce iyileşirsin inşallah.

Motosikleti
    Alıntı mavellen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ALLAH şifa versin biran önce iyileşirsin inşallah.
    sağol hocam kaldı 8 gün dominarıma kavuşmam lazım biran önce

Ben gidon yükseltmenin pek bir etkisi olduğunu sanmıyorum titreşime, bende de var hatta geçen gün söküp gidonla arasına yalıtım malzemesi de koydum yeniden vidaladım ufak çaplı bir iyileşme var gibi ama devir ve hız arttıkça var titreşim gidonda. 90 - 100'ü geçmeden sürdüm bugün işe gelirken rahatsız edici değil o hızlarda. Yani şu anda ilk yakındığım kadar değil benim gidondaki titreşim hissiyatı. Benim sele altına yaptığım uygulama seledeki vibrasyonu azalttı. Hatta peglerin altına da yapıştırdım, psikolojik mi bilmem ama onlarda da hafif bir azalma var gibi.

Ön uzun cam kışa girmeden ben de takacağım, bu sabah hava rüzgarlı ve biraz serindi, hem üşüdüm hem de rüzgar etkiliyor, geriye doğru ittiriyor. Ön camı takınca genelde kafaya vuruyor şikayetleri olur, ben ön camın üstüne bir de rüzgar deflektörü takacağım aldığımda, bu deflektörler ayarlı oluyor ve rüzgarı kafadan yukarı doğru yönlendirebilir, bilginiz olsun. Ön camsız naked'lar özellikle rüzgarlı ve soğuk havada adamı fena çarpıyor, ben bu sabah üşüyünce, yolda kenara çekip yazlık montun üstüne yelek geçirdim.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Norton772 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla hocam arkadaşın da dediği gibi kafaya çarpıyor rüzgar. Onun dışında memnunum. Pulsar kullanırken bu kadar kafaya gelmiyordu rüzgar ama. Sanırım açı ile alakalı gibi.
    Pulsarın gidon yükseltmesini takanı gördüm Dominar’a. Güzel de duruyordu. Hatta mt-07’ye takanı gördüm. Onda da güzel duruyordu. Yalnız yapacak adam gerek. Benim gibi üşengeç iseniz daha kafada çok patlar o rüzgar

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar malum bizim Sym Wolf forumu azıcık ölü, kendim yazıyorum kendim cevaplıyorum Haftaiçi virajda yaptığım mallıktan ötürü sol kolum gidon hizasına kalkmıyor diye bu güzel havalarda 5 gündür motora elimi süremiyorum. Dışarıda paketçi arkadaşların bile motor sesini duyduğumda camdan dışarı bakar hale geldim. Yarın her riski alarak süreceğim, bıktım evde otur otur..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)