Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Alıntı Cloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de tavsiye Virajların Kutsal Kitabı denilen Bileği Bükmek 2 kitabı pdf formatında bile internette bulunabiliyor mutlaka okuyun sürüşünüz acayip değişiyor hatta üstüne de az sonra ekleyeceğim kitabın belgeselini ne yapıp edip izleyin vakit ayırıp, ben yıllar önce eğitim almama rağmen bu kitap ve belgeselden sonra(ki kitabı belgesel öncesi ve sonrası 2 kez okudum) bilhassa virajlarda çok rahatladım. (belgeseli de 2 kez izledim, bildiğin eğitim alır gibi)Belgeseli sunan kişi kitabın yazarı Keith Code. Bu adam California Superbike School'un kurucusu ve kontra tekniğini ilk fark edip kullanan adam, hatta keşfeden diyebiliriz. Zaman zaman ülkemizde de eğitim veriyor ama madden benim imkanlarım yetmez tabii, AEA'nın filan bu adamdan eğitim aldığını biliyorum.(Keşke o da hayatta olsaydı)
    Belgesel şu(Bileğin Dansı):
    https://www.youtube.com/watch?v=_EEfke1eyng

Virajlar nasıl doğru dönülür, kurtulma reaksiyonlarından nasıl kurtulunur hepsini anlatıyor belgeselde, ısrarla tavsiye ederim izlemeyenlere.
    hocam izledim bunu uyguluyodum öğrendiklerimi ama korkudan yatıramıyorum pek dominarı lastikleri değişicem ilk fırsatta

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam izledim bunu uyguluyodum öğrendiklerimi ama korkudan yatıramıyorum pek dominarı lastikleri değişicem ilk fırsatta
    İyi lastikler ortalama 1200tl civarı

Mitas bakarsan taktırma hariç 745tl. Geçen sene üretilen lastik. Walla lastik işi biraz zor gibi.

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi lastikler ortalama 1200tl civarı

Mitas bakarsan taktırma hariç 745tl. Geçen sene üretilen lastik. Walla lastik işi biraz zor gibi.
    Bi ay ön lastiği alırım sonraki ay arka Lastiği ondan sonraki ayda gider taktırırım 1000 lira gözden çıkartırım olmadı kışın sıkıntı yaşarız tahminim

Motosikleti
    MT-07
    Bence paranı tam biriktir sonra 2sini birden tak. Bu sefer ya ön ya arka kayar. Bana göre komple dengeni bozar.

Motosikleti
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence paranı tam biriktir sonra 2sini birden tak. Bu sefer ya ön ya arka kayar. Bana göre komple dengeni bozar.
    Aynı anda takıcamda evde dursun yada ikisini aynı anda alırım bekleyip o da olur

Şimdi bu lastik işinde benim fikrim şu, diyorum bu yazı mevcutlarla çıkaracağım, zaten 2000 km rodaj sayıyorum yaz boyu neredeyse, gerçi ben 5000i bulurum yaz bitmeden.Kışa girerken de kaliteli lastik alırım.Bütçem bemin de dar, ama 18 bin civarında bir fiyata mootosiklet almışsam, kendimi zorlar, taksitle kaliteli lastik alırım. Pulsarda da 5500km civarında kaliteli lastiğe geçmiştim.
    Yani lastiği kafaya takıyor ve güvende hissetmiyorsanız en kısa zamanda bu işi yapın. Ben yazı çıkarırım ama bu benim tecrübem ve sürüş hikayem.Sizinki elbet farklı olacak.Her zaman kendinizi en rahat, en güvenli nasıl hissediyorsanız onu yapın.
    Ama 18bin tl'lik motora 1500 liralık ya da 900 liralık lastik parası bence çok değil. Neticede canınız o paralardan fazla eder. İnternette genelde mağazalardan biraz daha ucuza bulunabiliyor iyice araştırmak lazım.
    Dediğiniz gibi bir ay birini öbür ay birini de alaınabilir neden olmasın, sonra ikisini birlikte taktırısınız.

Motosikleti
    Arkadaşlar salı günü ilk bakımı yaptırdıktan sonra 150km filan uzun yol gitmeyi düşünüyorum rodajda kaç km hızın üstüne çıkmıyım 120 ile gidebilirmiyim 700-800 km ye gelmiş olucam bu yola çıkarken

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar salı günü ilk bakımı yaptırdıktan sonra 150km filan uzun yol gitmeyi düşünüyorum rodajda kaç km hızın üstüne çıkmıyım 120 ile gidebilirmiyim 700-800 km ye gelmiş olucam bu yola çıkarken
    Bence 90-110 aralığında git daha ki göstergedeki devir saatine göre ve oradaki uyarı ışığına göre olması gereken bu 2000 km'ye kadar.

Motosikleti
    MT-07
    3000km ye dayandı benim motor. 5000km de arka dişkiyi performans dişli ile değiştireceğim. Lastikleri de bu yaz sıcak geçeceğinden hatta kavrulacağından biraz daha geç değiştiririm die düşünüyorum. Kuru asfaltta bana fena gelmiyor performansı. Mevcut maddiyata göre de lastik bakacağım ama sanırsam bridgetson battlax S20 evo yada S21 alacağım. Lakin motor çok performanslı olmadığı için duruma göre s20 evi alabilirim.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Pazar günü İstanbul Kocaeli Yuvacık barıjına yaptığımız günü birlik yemekli geziden geriye kalanlar, eskişehirden gelen iki arkadaşa da tşk ediyorum.

Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Kıskandırmalık hareketler bunlar
    kdiner bunu beğendi.

thamade - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400
    Herkese merhaba,

Ben de bir Dominar alarak (ilk motosikletim) aranıza katılmak üzereyim. İstanbul Avrupa yakasında ikamet ediyorum. Motosikleti kullanma amacım ev-iş arası ulaşım aracı ve hafta sonları da ufak(kısa mesafe) gezintiler şeklinde olacak. Belki ilerleyen günlerde 300-500 km mesafelerdeki yakın şehir gezileri yapabilirim. Ancak kış aylarında (yağışlı havalarda) kullanmayı düşünmüyorum.

Bu ilk motorum olacak ve hız - top speed tutkunu biri değilim. Tın tın zevk alarak gezmeyi düşünüyorum. Otoyolda vs. maksimum 120 ile gitmesi bence yeterli bir hız gözüküyor.

Motosikleti ilk aldığım esnada bazı eklentileri direkt serviste taktırmayı düşünüyorum. Bu konuda sizin fikirlerinizi almak istedim.

Aşağıdaki eklentileri direkt taktırmayı düşünüyorum.
    + Gidon yükseltme,
    + Arka su sıyırıcı (çamurluk)
    + Jant şeritleri
    + Telefon tutucu
    + Teknotakip (Bunu hemen takabildiklerinden emin değilim)

Aşağıdakileri ise ilerleyen zamanlarda gerekli görürsem almayı düşünüyorum.
    - Elcik koruma
    - Tur Camı
    - 42'lik arka dişli,
    - Çanta demiri
    - Topcase
    - Lastik

Bu eklentiler hakkında tecrübelerinize dayanarak fikirlerinizi (kesin al, olmasa da olur, alma gibi) rica ediyorum.

Son olarak beyaz, mürdüm ve gece mavisi renkleri arasında çok kararsız kaldım. Biliyorum bu zevk meselesi ama kullandığınız renkte yaşadığınız bir problem (çok kir belli ediyor, çabuk çiziliyor, soluyor vs. ) var mı diye merak ediyorum.

Yanıtlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı thamade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

Ben de bir Dominar alarak (ilk motosikletim) aranıza katılmak üzereyim. İstanbul Avrupa yakasında ikamet ediyorum. Motosikleti kullanma amacım ev-iş arası ulaşım aracı ve hafta sonları da ufak(kısa mesafe) gezintiler şeklinde olacak. Belki ilerleyen günlerde 300-500 km mesafelerdeki yakın şehir gezileri yapabilirim. Ancak kış aylarında (yağışlı havalarda) kullanmayı düşünmüyorum.

Bu ilk motorum olacak ve hız - top speed tutkunu biri değilim. Tın tın zevk alarak gezmeyi düşünüyorum. Otoyolda vs. maksimum 120 ile gitmesi bence yeterli bir hız gözüküyor.

Motosikleti ilk aldığım esnada bazı eklentileri direkt serviste taktırmayı düşünüyorum. Bu konuda sizin fikirlerinizi almak istedim.

+ Gidon yükseltme,
    + Jant şeritleri
    + Telefon tutucu

- Elcik koruma
    - Tur Camı
    - 42'lik arka dişli,
    - Çanta demiri
    - Topcase
    - Lastik

Bu eklentiler hakkında tecrübelerinize dayanarak fikirlerinizi (kesin al, olmasa da olur, alma gibi) rica ediyorum.

Son olarak beyaz, mürdüm ve gece mavisi renkleri arasında çok kararsız kaldım. Biliyorum bu zevk meselesi ama kullandığınız renkte yaşadığınız bir problem (çok kir belli ediyor, çabuk çiziliyor, soluyor vs. ) var mı diye merak ediyorum.

Hayırlı olsun, gerekli olanları ve sonradan almak istediklerini söylemişsiniz zaten, beyaz renk kendini gösteriyor, ben 2.el aldığım için mürdüm e kaldım, almak isterken renk seçimim beyaz renk olurdu.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    MT-07
    Şimdiden hayırlı olsun lakin yaz ayları geldi. Su sıyırıcı boşa takılan bişey şuanlık ve bende olan su sıyırıcısını sökeceğim yakın bir zamanda. Elcik korumayı GP Kompozitten kesinlikle öneririm. Her şekil senin yararına olacak ve ilk motorun olduğundan dolayı kesinlikle Lastiklerini de değiştirmeni öneririm.

Son bir sorum olacak. İlk motor olarak neden 182kg lık kazulet gibi ağır bir alet ile başlamak istedin? Hoş kazulet gibi zor değil de gene de daha hafif, daha güçsüz motorlar işini daha çok görürdü. Benim görüşüm bu yönde.

Sende İstanbul'da yaşıyorsun ben motoruma takmayı uygun gördüklerimi yazayım.
    +Su sıyırıcı
    +Gidon yükseltme
    +Elcik koruma
    +Çakarlı sis farı.

Sıyırıcıyı dediğim gibi sökeceğim. Geçen söktümde bişeyler bulamadım taşımak için bir dahaki gidişimde bişeyler götüreceğim yanımda geri götürmek için.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı thamade adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba,

+ Gidon yükseltme,
    + Jant şeritleri
    + Telefon tutucu

- Elcik koruma
    - Tur Camı
    - 42'lik arka dişli,
    - Çanta demiri
    - Topcase
    - Lastik

Hayırlı olsun. Teknotakip bin tl civarında. İlk yıl için 1500-2000 civarı kasko yaptırıp çalınmanın yanında hasar durumunda da kafanı rahat tutabilirsin. İlk motosikletin olduğu için kaza, motor yatırma vs durumlar olması da yüksek ihtimal Bir sonraki yıl da teknotakipe geçersin.

Benim de 550km oldu. Sırasıyla aldıklarım:
    1-gidon yükselte (alırken hediye ettirdim)
    2-çanta demiri (gp kompozit) çanta yokken de güzel gözüktüğü için bunu tercih ettim ama çanta takınca stopları kapatıyor. (135 TL)
    3-kappa 35lt çanta (250 TL)
    4-RS200 koruma takozu (4 tane uzun cıvata temin edip dominara montajlanabiliyor) (170 TL)
    5-jant şeridi (25 TL)

lastikleri de değiştirmek istiyorum (michelin bakmıştım galiba seti 750 TL civarı) ama motoru kredi kartına taksit yaptırdığım için ödemeler fazla ve bütçe sıkıntılı. Bir de uzun ön cam düşünüyorum 110 lira civarı birşey o da
    Bu arada trafik 450 TL, kasko 1700 TL verdim.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Motosikleti
    MT-07
    RS200 koruma takozu ile nasıl duruyor acaba. Çok sırıtmıyorsa bende taktırabilirim. Faydalı alet.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    RS200 koruma takozu

Angrypower bunu beğendi.
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

Norton772 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio
    Benim motor kaldırma sehpası. Yan ayak açıkken sehpayı sağ elimle yaklaştırıp sol elimle çanta demirini tutarak hafif dik konuma getirip oturtup ve kaldırıyorum.

aykanege ve Angrypower bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Şu sehpadan bende sipariş vereyim ayın 15’ini geçince. Cuma günü de koruma takozları için servise gidip bir bakınayım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Arkadaşlar gidon yükseltmenin gidondaki titreşimi azaltmada ciddi ciddi bir etkisi var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)