Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı mrt0661 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    SELAMLAR arkadaslar 250 cc makıne aradıgım baslıkta dominarı onerenler cok oldu
    alıp kullanan arkadaslara bir kac soru sormak iriyorum. yardımcı olacak olanlara sımdıden tesekkur ederim

1 Makınenın performansı nasıl
    2 titresimi dıscover kadar varmı
    3 artcılı kullanımda canı sıkılıyormu
    4 yakıt tüketımı ne durumda
    5 artcılnın konforu ne durumda
    6 yolda 90 100 giderken gazı verdıgınde tepkisi ne oluyor hemen uzamaya yatkınmı
    7 size göre eksi olan
    kısımları kusurları nelerdir.
    1-Performansı çok güzel artçılı, rampalı yollarda performansının güzelliğini görüyorsun. 0-100 gayet seri şekilde ulaşıyor sanırım 8 saniyede ulaşıyor ki buda trafikteki araçların %95ine göre avantajlısın demektir. Sollamalarda adamı utandırmaz
    2-Discoveri bilmiyorum ama titreşimi pulsarla aynı bana göre. 22000 km pulsar kullandım ama tireşim ölçerim olmadığı için bişi diyemiyorum hangisinin daha çok. 5000-7000 devir arasında biraz titreşim var bana hissetiren iki şey var; bir manetler, iki ön kısımda karenaj sesi. Selede peglerde filan hissettirmiyor ama görüldüğü üzere kişiden kişiye göre değişiyor bu mevzu. Titreşim konusunu test ederek en iyi kişinin kendisi kararı verir.
    3-Soruyu tam anlamadım artçılı 350 kmye yakın yol yaptım biri 165 km tek parça olmak üzere bi şikayet duymadım. Motor açısından soruyosan, bu motorun asıl mevzusu o zaten bana mısın demiyor. Rampa çıkarken vites yükseltiyorsun çok zevkli oluyor.
    4-Yakıt tüketimi bence gücüne göre çok çok iyi. Aynı kmdeyken test ettim Pulsardan 10 km fazla gitmiş. KM büyüdükçe de daha düşüyor. Benim pulsarla ilk yakıtımla ilerleyen dönem arasında depoda 50 ila 100 km farketti. Yaklaşık tüketimi 120 km hız ile giderken 3,5 litre/100 km olur.
    5-Yukarda dediğim gibi artçım gayet memnundu ama konfor işleri kişiden kişiye değişir test etmekte fayda var. Artçı selesi öyle süs için olanlardan değil gayet yeterli geniş bir sele.
    6-Kesinlikle çok güzel tepki veriyor. Motor burdayım diyor. 1. Madde de yazılı
    7-Bana göre küçükde olsa bir depo yapılmalı Honda NC serisindeki gibi benzin deposu üstü mü olur arka sele altı mı olur ama gerekli. Bir USB şarjı olmalıydı, hangi çağda yaşıyoruz artık ekstra değil ihtiyaç sonuçta. Bikaçbin liralık scooterlarda bile var öyle maliyetli bi iş değil. Benzin deposu biraz daha büyük olabilirdi uzun yol menzili artardı. Lastikler herkes dediğine göre göre bi bildikleri var ama ben pulsarı bile orjinal lastikleriyle 16bin küsur km kullanan adamım bişi demiyorum, millet değiştirin diyor. Titreşim tek silindir güçlü bir motorda daha az olabilirmiydi bilmiyorum ben memnunum ama bir tek manetlerdekinden rahatsızım seyir halinde parmaklar devamlı manetlerde çünkü. Şimdilik motor kaynaklı bir şikayetim yok eksiklik gördüklerimi yazdım.
    Test edin, görün, dokunun. Oyuncak değil sonuçta siparişle olmaz bu iş. Bana göre bir malı en iyi malın kendisi anlatır. Sağlıcakla
    kdiner bunu beğendi.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı Keoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Anladığım kadarıyla ortak kanaat "Bu motor titreşimli"

Yorumlarda kimisi 5 bin devire kadar hissetmiyorum diyor,kimisi motordan inince elimi ayağımı hissetmiyorum diyor,kimisi de "evet titreşimli ancak çok rahatsız etmiyor 100km'ye kadar" diyor.

Bakalım Ekrem Ata Bey yerli kaynaklarla buna çözüm bulabilecek mi? Çünkü harbiden güzel motor
    Aynen hocam. İnsanların motosikletten beklentileri, motosiklete verdikleri tepkiler çok farklı olabiliyor. Mesela bu motora pulsar 200ns den geçen biri titreşimi çok yadırgamayabilir çünkü pulsarda da titreşim vardı.

Ancak bu motora çift silindir bir motordan sonra (örn. mt25) binen kişi titreşimi yadırgayabilir. "Motor tek silindir ve 400cc, elbet titreyecek, olur o kadar" diyenler de olabilir, onlara da bir şey diyemem. Tercih meselesi.

Ama titreşimin miktarı beni rahatsız etti. Benim için kabul edilebilirin üzerinde bir titreşim var.

Ayrıca dominarla uzun yol yapmayı düşünenlerin mutlaka satın almadan önce motoru test etmesini öneririm.

Titreşim hariç motorun diğer özellikleri gayet iyi.
    Keoma bunu beğendi.

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Titreşim tam olarak 4500-5000 devirden sonra zırıltılı olarak hissediliyor. Bunun aksini kimse iddia etmez zaten. Ama arkadaşlarında dediği gibi, rahatsızlık düzeyinde değil. Tek marş ile istanbul - Bursa yaptım, indiğimde zaten popomda uyuşma vardı. Altındakinin Z1000 olmadığını anlarsan, sana keyif verebilcek bi motor. ( yeterince açık ve net )

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Göbek bağlantı vidaları gevşediğindede titreşim yapıyor.500 bakımına gittiğimde onlarıda kontrol etmişlerdi.Bu vidalar gevşek olduğunda titreşim yapar dediler.

mrt0661 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok teşekkür ederim hocam Cewap için detaylı bi yorum olmuş
    Titreşim konusu çok üzecek herhalde . 2018 de ufak tefek dokunuşlarda bulunurlar belki .

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Rica ederim ne demek. Ben memnunum tireşimden yana bir rahatsızlığım yok tolere edilebilir seviyede benim için, yani şöyle 165 km tek kontak yapıp rahatsız olmadıysam her türlü gideri var. Test etmekte fayda var seneye zam gelebilir dedi Ekrem Bey. Muhtemelen gelir de çünkü seneye bütün firmalar euro 4e geçmek zorunda. O zamanda çarşı karışacak şimdiden adamlar fragmanını gösteriyor. Artık az koy ybr al muhabbeti de ölecek ybr olmuş 10 000 küsur...
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Harbi den ybr bile oldu 10 bin tl ALLAH sonumuzu hayır etsin korkuyorum ki gün gelecek fred çapmaktaş ki gibi araçlara binmek zorunda kalacağız
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    dominar 400
    Arkadaşlar titreşim kötü birşey değildir. Bakın bisiklet yarışlarında bisikletçiler sürüş anında kaslardaki sertleşmeyi gidermek için bacaklarını pedal üzerinde titreştirirler. Bu aynı anda masaj özelliği de taşır. yorgunluğunuzu giderir ve sizi dinç tutar. titreşmeyen kıpraşmayan motor bünyede uyuşma yapar, uyku getirir. Rahat olun Pulsar 200 NS ile 25 bin kilometre yaptım. Gezdim, gördüm. Anlayacağınız bırakın motorun titreşmesini mekanikte sorun çıkartmıyorsa rüzgarın, gördüklerinizin ve hissetmenin tadını çıkartın. Alın bir motor. Öyle 30-40 bin gibi paralar sayıp amanda ne güzel motorum var deyip hava atmayın.Metalden eşşek bu. Birgün sizi de üstünden atar. Verdiğiniz paraya mı hayıflanırsınız yoksa canınızın yandığına mı. Tekerleriniz sizi ruhunuzun sürükleyeceği yerlere götürsü Değerli Pulsarcılar.
    tanjuzafer bunu beğendi.

daghas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar titreşim kötü birşey değildir. Bakın bisiklet yarışlarında bisikletçiler sürüş anında kaslardaki sertleşmeyi gidermek için bacaklarını pedal üzerinde titreştirirler. Bu aynı anda masaj özelliği de taşır. yorgunluğunuzu giderir ve sizi dinç tutar. titreşmeyen kıpraşmayan motor bünyede uyuşma yapar, uyku getirir. Rahat olun Pulsar 200 NS ile 25 bin kilometre yaptım. Gezdim, gördüm. Anlayacağınız bırakın motorun titreşmesini mekanikte sorun çıkartmıyorsa rüzgarın, gördüklerinizin ve hissetmenin tadını çıkartın. Alın bir motor. Öyle 30-40 bin gibi paralar sayıp amanda ne güzel motorum var deyip hava atmayın.Metalden eşşek bu. Birgün sizi de üstünden atar. Verdiğiniz paraya mı hayıflanırsınız yoksa canınızın yandığına mı. Tekerleriniz sizi ruhunuzun sürükleyeceği yerlere götürsü Değerli Pulsarcılar.
    Buyur buradan yak. Titreşim istemeyenler uyuşma yaptığından şikayetçi , buda titreşim yapmazsa uyursunuz diyor. 25 bin kilometre yapmış birisi olarak soruyorum sana motor titreşim yapsada yapmasada birisi motor üstünde uyuklayabilir mi? Yol , rüzgar , viraj , bazen manzara , daha çok maho sürücüler varken biz gözümüzü bile kırpamıyoruz . Sen uyumaktan bahsediyorsun. Ha katıldığım yer yok mu var. Öyle bi zaman gelir sahibini tanımaz atar üstünden. Zaten atta sahibinin elinde kişnermiş , kişnete bilene oda başka mesele.

150_zat_ank - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zat, vulture, rs200, dominar400
    Arkadaşlar merhaba, bugün Dominarı teslim aldım. İlk 50km lik kullanımım ile test motoru arasında ciddi bir titreşim farkı var. 6000 devire kadar benim makinada titreşim yok gibi. 5 haftalık uğraştan ve bir dünya motosikleti test ettikten sonra 25 bin e kadar bundan daha iyisini bulamadım. Tek takıldığım konu titreşim mevzuu idi, bunu da test ettiğim diğer makinalarında az çok titrediğini fark edince almaya karar verdim. Almak isteyen arkadaşlarım da canı çıkmış test motorlarından daha az titreyeceğini bilerek karar versinler. Rodajdan sonra ne olur bilinmez ama şimdilik iyi ki almışım diyorum.
    bursalıali, etc33 ve sheriff87 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Benelli Tnt 250
    Bugün bende test imkanı buldum.
    10 dk civarı kullandım ama motosikletten indiğimde hala elim ayağım titriyor gibi hissediyorum.
    Makina güzel frenler güzel kaydırmalı var ağırlık alışkın olduğum için rahatsız etmedi.Tork gayet güzel akat alet az devir çeviriyor.
    Yetkililere titreşim konusunu sordum sordum Test motoru olduğu için normal canı çıkıyor diyorlar.
    Kardeşim makinanın canı bu kadar erken mi çıkacak??
    Veya bizde hor kullandık diyelim deli gibi titreşim mi yapacak.??
    Şahsi kanaatim 17-18 civarında bir fiyata göre olumsuzdu...
    Mazzini bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Makina yeni çıktı ama ilanlardada face dede aradığımı bulamadım beğenmedim diyerek makinayı satışa çıkaranlar çoğalıyor. Bence bazılarıda begenmeyip yurtdışına çıkacağım , acil para lzm yada ailevi sebepler gibi kılıflara sarılıyor. İçimde bi kararsızlık var 2 günlük motordan kopanları görünce , hayırlara gitsin bakalım nolacak bu işin sonu.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Alıntı daghas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makina yeni çıktı ama ilanlardada face dede aradığımı bulamadım beğenmedim diyerek makinayı satışa çıkaranlar çoğalıyor. Bence bazılarıda begenmeyip yurtdışına çıkacağım , acil para lzm yada ailevi sebepler gibi kılıflara sarılıyor. İçimde bi kararsızlık var 2 günlük motordan kopanları görünce , hayırlara gitsin bakalım nolacak bu işin sonu.
    Hocam Pulsar çıktığında da böyle düşük kilometrelerde satanlar olmuştu yanlış hatırlamıyorsam

Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Alıntı KumanBayram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Pulsar çıktığında da böyle düşük kilometrelerde satanlar olmuştu yanlış hatırlamıyorsam
    Gardaşım pulsarın eti budu belli millet ne aldığını biliyor ,alanın beklentisi belli makinanın ne verebileceğini biliyor. Bunda böyle olmadı 400 olması çıtayıda beklentiyide yükseltti. Birincisi fiyat politikası ortalığı toz duman ettiki 18 e alanların alayı isyanlarda. Sebepse lansman fiyatı inmeyeceğiz bu fiyat üzerinde çok çalıştık diyenin 1 ay içerisinde biz bayiye karışmayız kerından düşer istediği paraya satar moduna girmesi oldu bu konuyla alakalı baya bi ağız dalaşına giriliyor zaman zaman. İkinci sıkıntı ise devir kesici oldu ki makina 13.000 devir çevirirken 9.000 gibi bi devirde makina tam coşacakken buraya kadar usta moduna sokuyor kullananı. Çok eleştiri aldı buda motoru kullananları soğutuyor oda net. Bide titreşim olayı var ki videolara bak çoğu var ağa titreşim diyor buda alanın soğumasına sebep oluyor demekki. Adam artık satarken dobra dobra bu beklentilerimi karşılamadı tat alamadım diyor daha motorun rodajı bitmemiş. Bu sebeple bu işte bi anormallik var demek istediğim o.

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 gün önce satın aldığım Dominar ile ilgili ilk izlenimlerimi "Bajaj Dominar, Test Sürüşü, İlk İzlenimler" konu başlığı olarak paylaşmıştım. Sonradan aklıma gelen birkaç konu var.

Birincisi orta ayak olmaması bir eksiklik. Zincir yağlama vs. gibi konularda sıkıntı oluyor.

İkincisi sol aynadan ziyade sağ aynadan daha fazla görüntü alıyorum. Bu sadece bende mi oluyor, diğer kullanıcılarda da böyle bir problem var mı, bilmiyorum.

Daha önce 3 kez satın aldığım Pulsar'daki boş vites bulamama sorunu bundan da var. Boş viteş bulmakta zaman zaman çok zorlanıyorum. Ayrıca vites göstergesinin olmaması da bir eksiklik.

Motorun özellikle yandan görünümü oldukça kaslı ve göz doyurucu. En az 1000 cc.lik bir motor görünümü var. Benzin deposunun yanındaki eklentiler de bu görüntüyü destekliyor. Ancak Dominar yazıları deponun üst kısmında. Yandan bakılınca, özellikle trafik ışıklarında beklerken insanlar ilgi ile bakınca yazı görülmüyor. Makine de henüz piyasada tanınmıyor. Yanıma gelip motoru inceleyen ve soranlar oldu.

Tok bir değişik bir egzos sesi var. Bu da başka bir ayrıntı.

Sıfır aldığım motorun uzun-kısa far düğmesi çalışmıyor ve sürekli kısada yanıyor. Bugün 500-750 km bakımına gideceğim. Orada bakım sonuçlarını da paylaşırım.

İkinci gün arka bagajım yerinden kaymış ve lastik ile çamurluk arasına sıkışmış idi. Arka tekeri kilitlendi ve 30-40 metre sürüklendim. Buna rağmen arka çamurluk ve etrafındaki aksama herhangi bir şey olmadı, bu da malzeme kalitesi yönünden bir artı.

Tekeriniz düz bassın.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı zileliorhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 gün önce satın aldığım Dominar ile ilgili ilk izlenimlerimi "Bajaj Dominar, Test Sürüşü, İlk İzlenimler" konu başlığı olarak paylaşmıştım. Sonradan aklıma gelen birkaç konu var.

Birincisi orta ayak olmaması bir eksiklik. Zincir yağlama vs. gibi konularda sıkıntı oluyor.

İkincisi sol aynadan ziyade sağ aynadan daha fazla görüntü alıyorum. Bu sadece bende mi oluyor, diğer kullanıcılarda da böyle bir problem var mı, bilmiyorum.

Daha önce 3 kez satın aldığım Pulsar'daki boş vites bulamama sorunu bundan da var. Boş viteş bulmakta zaman zaman çok zorlanıyorum. Ayrıca vites göstergesinin olmaması da bir eksiklik.

Motorun özellikle yandan görünümü oldukça kaslı ve göz doyurucu. En az 1000 cc.lik bir motor görünümü var. Benzin deposunun yanındaki eklentiler de bu görüntüyü destekliyor. Ancak Dominar yazıları deponun üst kısmında. Yandan bakılınca, özellikle trafik ışıklarında beklerken insanlar ilgi ile bakınca yazı görülmüyor. Makine de henüz piyasada tanınmıyor. Yanıma gelip motoru inceleyen ve soranlar oldu.

Tok bir değişik bir egzos sesi var. Bu da başka bir ayrıntı.

Sıfır aldığım motorun uzun-kısa far düğmesi çalışmıyor ve sürekli kısada yanıyor. Bugün 500-750 km bakımına gideceğim. Orada bakım sonuçlarını da paylaşırım.

İkinci gün arka bagajım yerinden kaymış ve lastik ile çamurluk arasına sıkışmış idi. Arka tekeri kilitlendi ve 30-40 metre sürüklendim. Buna rağmen arka çamurluk ve etrafındaki aksama herhangi bir şey olmadı, bu da malzeme kalitesi yönünden bir artı.

https://i.hizliresim.com/mkNLgR.jpg

https://i.hizliresim.com/1gZdZA.jpg

https://i.hizliresim.com/5QnVXR.jpg

Tekeriniz düz bassın.
    hayırlı olsun hocam, boş için debriyaj ayarına baktırın, far için ise sağ kumanda kolunda far düğmesi kapalı iken farklı mod var açtığınız zaman farklı mod var bunu sellektör yaparsanız daha iyi olur ama belki bir sorunda olabilir zaten bakım zamanı geldiğini söylemiştiniz, isterseniz aynaları değiştirin.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

zileliorhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun hocam, boş için debriyaj ayarına baktırın, far için ise sağ kumanda kolunda far düğmesi kapalı iken farklı mod var açtığınız zaman farklı mod var bunu sellektör yaparsanız daha iyi olur ama belki bir sorunda olabilir zaten bakım zamanı geldiğini söylemiştiniz, isterseniz aynaları değiştirin.
    Kemal, teşekkür ederim uyarı için. Bugün 750 km bakımını yaptırdım yetkili serviste. uzun far konusu senin dediğin gibi imiş. far düğmesi kapalı olsa bile, motoru çalıştırınca kısa farlar yanıyor. sağ kumanda kolundaki far düğmesini açtıktan sonra uzun kısa far düğmesi devreye giriyormuş. Aynaları değiştireceğim. tavsiye varmı?

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Kemal, teşekkür ederim uyarı için. Bugün 750 km bakımını yaptırdım yetkili serviste. uzun far konusu senin dediğin gibi imiş. far düğmesi kapalı olsa bile, motoru çalıştırınca kısa farlar yanıyor. sağ kumanda kolundaki far düğmesini açtıktan sonra uzun kısa far düğmesi devreye giriyormuş. Aynaları değiştireceğim. tavsiye varmı?
    orhan abi tekrardan hoşgeldiniz foruma...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    pulsardan kalma bilgi olarak tvs apaçhi aynası işini görür.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pulsardan kalma bilgi olarak tvs apaçhi aynası işini görür.
    18.000 tl lik makinaya 8.000 tl lik makinanın aynalarını tavsiye ediyorsun . Ne garip işler bunlar. Diğeri iki katı fiyatına satılıyor ama her test eden aynaları beğenmiyor alanda ne takayım diye soruyor. Hayır anlamıyorum üreten dizayn eden prototip iken makina üstüne oturup bakmıyor mu aynalardan. Aynasız mı kullanıyor bunlar. Sonradan takılmak zorunda kalan değiştirilecek olan şeyler hadi maddiyatı kenara bırakın orjinalliği bozulduğu için canımı sıkıyor benim.
    tanjuzafer bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)