Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    şimdilik iki arkadaşımızı görebildik ve alan bir kaç kişi daha var.Genci yaşlısı alıyor, hayırlı olsun, Allah kaza bela vermeden kullanmayı nasip etsin.

facebook sayfasından takip edebilirsiniz.

https://www.facebook.com/groups/bajajdominar400turkiye/[COLOR="Silver"]
    polo34 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    altayfun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ DOMİNAR 400
    Alanlara hayırlı olsun

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    bir dominar daha sahibini buldu.

Aydin1966 bunu beğendi.

dream4life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks150
    Geçen gün test sürüşü için bilgilendirmesinden sonra bugün gelen dominar 400 için hazır mesajı atan ve ilgi alakaları için öncelikle Abaylar Motor beylikdüzü ekibine çok teşekkür ederim.
    Marka ve tanıtımdan beklediğim herşeyi aldım. Tek silindir ve euro4 normlarının hiç bir sıkıntısı yok bence. 34 beygir galiba, sanki zor oralara çıkar diye düşünüyordum ama markanın şehir içi için olan genel tutumunu yansıtıyor. Diyeceksiniz arkadaş zaten öyle olması gerekiyordu �� Ama olmadığınıda bir çok markada gördük �� Test sürüşü için yazılıyor ve karşıdaki insanlarda takip ediyorlarmış. Teşekkür ederim. Hızlanmayla alakalı olarak kısa bir video ekliyorum bağlantıdan umarım olur. https://www.facebook.com/husnu.arslan.50/posts/10154703458953775
    Aydin1966 bunu beğendi.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güle güle kazasız belasız iyi günlerde kullanın...Darısı basımıza

daghas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MCX
    Arkadaşlar buradan bayi adı yazıp arkadaşları zor durumda bırakmak istemem zira fiyat indirimini fazla yapmayan bayilerde olabilir. Ben bu motoru yakından inceledim ve fiyat olarakta 17.300 e kadar düşürttürdüm. Bu fiyat üzerindende kredi kartına vade farksız 12 taksitte yaptırabiliyorum. Biraz peşin verip kalanını böldüreceğim sanırım. 18.000 tl üzerinden hesaplama ve yorum yaparak fiyatını fazla bulan arkadaşlarıma duyurulur.
    bursalıali ve hitit63 bunu beğendiler.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Satın alan sayısı arttıkça, test edildikçe satışları artacaktır. Bir sorunu çıkmazsa altı ay sonra 250 cc mi alayım, Dominar mı alayım sorusu rafa kalkacak.
    Eski_kasa, bursalıali ve kdiner bunu beğendiler.

RedCBR125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    z-ones180 CBR125 CBR250 CBF150 YZFR125 YZFR25
    Bu makine ön-arka abs fren + kaydırmalı debriyajlı mı?

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Evet o şekilde.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    JOYMAX250İ
    selam arkdaşlar

cumartesi günü önce yeni rc 200 sonra dominarın test sürüşünü gerçekleştirdim. beylikdüzünde autopiadaki bayi yetkilisi arkadaş özellikle dominar için abi korkma asıl gaza ve frenlere tork patlamasına bak vs dedi. daha motosiklet 31 km idi. 0-100 de herkese hitap etmeyebilir diye düşünüyorum 9-10 bin devir arası kesiciye giriyor. ama 3-6 bin devir arası iyi ivmeleniyor. frenlere aşık oldum diyebilirim. plakalı olmadığı için bina etrafında turlanabiliniyor. açıkçası ben çok beğendim. benim joymaxtan sonra beni 1-2 yıl kudurtur yoldaherkese test sürüşünü tavsiye ediyorum ama sadece test sürüşünü. alınırmı , parasını hak edermi ,ona ilgilenen kişi karar verir zaten biz sadece fikir verebiliriz. bajaj türkiyede dahada iyi yol alacağa benziyor. kendilerine başarılar diliyorum

Değerli arkadaşlar;

İstanbul’da aşağıdaki bayilerimizde DOMİNAR 400 test motoru hazır. İlgi duyan arkadaşlar kendileri ile görüşebilirler. Açık adreslerine bajaj.com.tr’den ulaşabilirsiniz. Sadece plaka ruhsat işlemi tamamlanmamış bayilerimiz olabilir. Görüşmeniz uygun olacaktır.

ABAYLAR-YEŞİLYURT MOTOR-OKTAY MOTOR-KAYALAR MOTOR-BAY MOTO-YAŞAR MOTOR

Ayrıca çarşamba gününden itibaren bajaj test sürüşleri etkinliğimiz başlıyor.

-Çarşamba günü Tekirdağ,
    -perşembe günü Çanakkale,
    -cuma günü Balıkesir,
    -cumartesi günü Manisa Akhisar,
    -pazar günü İzmir- Karşıyaka'dayız.
    Aşağıdaki link adresinden detay bilgilere ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla…

https://goo.gl/JVb84Y

Not: Bu satıları yazarken Kütahya merkezden bir satış haberi daha geldi. İlhan Bey’e hayırlı olsun diyoruz.

kdiner ve daghas bunu beğendiler.

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Güzel motora benziyor, millet bir alsın bakalım, 1 sene sonra sorun yaşatmazsa alınabilir.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Açıkçası 200NS'den sonra yeterince büyük bir basamak olarak görmediğimden almayı düşünmüyorum. Fakat tek başına ele alındığında herşeyi ile ideal bir motosiklet gibi görünüyor. Kullanıp denemek de istiyorum açıkçası. Forum genelinde konuları ve üzerinde bu kadar konuşulması da daha piyasaya girmeden gösteridiği büyük bir başarıdır. Karalayanların üzerinde durmamak gerek. Bu işleri yapan bir kaç çocuk var malumunuz. Takılmayınız.
    sheriff87 ve bursalıali bunu beğendiler.

ozzzzz80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400
    Ekrem bey mesajlarımızı takip ediyorsunuz diye düşünüyorum. NS 200 modelini kullanıyorum gayette memnunum. dominar ı yarın test etme imkanım var ama almak benim için bir hayal gibi. çünkü fiyatınız herşeyi düşündüğümüzde pahalı geliyor bizlere. istisna kişilerin aldığını bir tarafa koyarsak genel kanı 18 bin başlangıç fiyatının yüksek olduğu kanısında. şimdi siz döviz di vergiydi anlatırsınız haklı olarak ama bizim size önerimiz önce piyasada alış yönümüzü size doğru çevirmeniz için gerekirse agresif fiyat politikası izlemenizdir. örnek olarak vermek gerekirse ki çok önemlidir: yamaha mt07 ve r25 modellerini ilk çıkardığında çok uygun lansman fiyatlarıyla piyasaya sürdüler ve gerçekten yok sattılar. sonuç ne oldu peki? bu iddalı modelleri vitrinlerde kalmadı. aksine millet sıraya girdi 1 yıl noyunca yamaha motosiklet yetiştiremedi. en nihai sonuçta ortada: piyasa bu modellerle doldu.
    size fiyat önermek abesle iştigal olur ama ben kendi açımdan fiyat beklentimi söyleyeyim max 15500 lira lansman fiyatıyla çıkarsaydınız şimdi gönderdiğiniz ilk parti malınız plaka işlemlerine başlamıştı ve gelen müşteri 2. parti için sıraya girmişti.
    kendi şahsi düşüncelerimdir.
    saygılar...
    sheriff87, Mazzini, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Bugün izinli olduğum için dedim bi oktay abinin çayını içim ve dominarı yakından göreyim dedim ve oktay abiye doğru gaz açtım Dominar hakkında görüşlerim şöyle olacak
    1- Görüntüsü güzel ama 200 ns gördüğümde bu motor kesinlikle benim olmalı demiştim görüntüsü okadar etkilemedi açıkcası ama hoş bir görünümü var cs400 bana göre daha güzeldi
    2- Dominarı birazdaha heybetli bekliyordum 200 ns gibi biraz tıfıl kaldı altımda
    3- Parça kalitesine gelecek olursak plastik aksam ne kötü nede çok iyi orta halli plastik işte o kısmı çok önemsemedim açıkcası
    4- Ayna hakkında pulsar aynası gibi yorum görmüştüm ayna aynı ama gidonun genişliği ve yüksekliğinden dolayı görüş gayet iyi hiçbit sıkıntı yok arkayı görme açısından
    5- Göstergeler falan hoşuma gitti güzel tasarım yapmışlar
    6- Kesicide çıkan ses olmamış 200ns de daha güzel vu tu tu
    7- Hiçbir sekilde 200 ns deki gibi önden arkadan kafadan cıyırtı,zırıltı,patırtı vs gibi sesler duymadım km sayasındaki vik vik seside yok tek duyulan motorun sesi
    8- Motor sesi demişken 200 ns deki gibi egsozdan değilde motordan gelen ses oldukça tatminkar
    9- İlk 3 vites araları oldukça kısa geldi ama motorun torku oldukça güzeldi 200 ns den mt07 biniyormuşsun gibi hissettirdi tabiki mt07 kıyas kabul etmez ama mt07 nin yarısı kadar var gibi geldi bana
    10- Ufaktan bi gaz açayım dedim alet yan aldı sonra daha temkinli denedim drift mod on viraj çıkışlarında gaz açarken dikkat etmek gerekebilir
    11- Yol durumuna göre gaz açtım 135 km hıza kadar alet banamısın demeden çok rahat ve seri bi şekilde hızlandı en ufak bayılma yada güç kaybı yaşamadan
    12- Abs yi 70 km 110 km gibi düz yolda denedim sorunsuz bir şekilde durdu 40 km de yokuş aşağı denedim frenler hoşuma gitti hem kısa mesefa hemde çok güvenli bir şekilde durduk
    13- Renk seçenekleri biraz zayıf geldi uzaktan siyah gibi görünen yaklaşınca lacivert tarzı bir rengi andıran olanı hoşuma gitti
    14- Sele gayet iyi ve konforlu geldi ustelik 200 ns göre biraz daha alçak
    15- Oturuş pozisyonu ns e göre daha rahat ayakların biraz daha önde olması daha güzel oturuş pozisyonu sağlıyor ve bileklere hiç yük binmiyor
    16- Titreşime gelecek olursak rahatsız edecek bir titreşim hissetmedim hatta titriyo bu falan da demedim gayet keyifli geldi bana benim pulsar daha çok titriyor valla
    Sonuç olarak dominar güç olarak benden tam not aldı pulsar ile şehir içi şehirler arası gazlıyoruz fakat 120 den sonra canı bitiyor ve sollamalaya falan çıktığımızda nazlanmasını bekliyorduk dominarı tam bilmesemde canının biteceği bir hız vardır nazlanacağı fakat 135 km hıza kadar en ufak güç kaybı olmadan çıkması tahminimce 150 km hıza kadar sorunsuz bir şekilde sollama yapılabilir yönünde üstelik motor 200 ns e göre daha dengeli geldi aslında bir nevi 200 ns inde ufak tefek eksiklerini kapatan bir motor olmuş
    Dominar alınırmı sorusuna alınır hatta bunu alırsın son motorun olur şehir içi şehirler arası her türlü yeter tabi kadranda 200 ve üzeri hızları görnek isterseniz ona birşey diyemem
    Bajaj dominarda dersine oldukça iyi çalışmış aslında güzel motor yapmış adamlar fakat türkiye pazarındaki 18.000 lik motor fiyatı bana göre yüksek 14-15 bandında olsa hem çok satar hemde parasının çok üstünde performans sunar 18.000 şu aralar diğer markalara göre oldukça iyi bir rakam olsada malum benimki orta halli zaman zaman daralan gelirli birisi için biraz yüksek açıkcası 14,15 bandında olsa kesinlikle almak için neler yapacağımı düşünürüm(paramı biriktirsem yomsa krediyemi girsem diye)
    eksi yönleri bana göre renkleri,lastik ebatından dolayı iyi bi lastik desek biraz tuzlu olacak gibi birde fiyat ama tüm bunlara rağmen alınır aga bu motor motorun verdiği keyif fiyatınıda unutturur adama renginide bütçesi olana tavsiyemdir
    [IMG][/IMG]
    ozzzzz80, Riptalon, bursalıali ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı ozzzzz80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem bey mesajlarımızı takip ediyorsunuz diye düşünüyorum. NS 200 modelini kullanıyorum gayette memnunum. dominar ı yarın test etme imkanım var ama almak benim için bir hayal gibi. çünkü fiyatınız herşeyi düşündüğümüzde pahalı geliyor bizlere. istisna kişilerin aldığını bir tarafa koyarsak genel kanı 18 bin başlangıç fiyatının yüksek olduğu kanısında. şimdi siz döviz di vergiydi anlatırsınız haklı olarak ama bizim size önerimiz önce piyasada alış yönümüzü size doğru çevirmeniz için gerekirse agresif fiyat politikası izlemenizdir. örnek olarak vermek gerekirse ki çok önemlidir: yamaha mt07 ve r25 modellerini ilk çıkardığında çok uygun lansman fiyatlarıyla piyasaya sürdüler ve gerçekten yok sattılar. sonuç ne oldu peki? bu iddalı modelleri vitrinlerde kalmadı. aksine millet sıraya girdi 1 yıl noyunca yamaha motosiklet yetiştiremedi. en nihai sonuçta ortada: piyasa bu modellerle doldu.

size fiyat önermek abesle iştigal olur ama ben kendi açımdan fiyat beklentimi söyleyeyim max 15500 lira lansman fiyatıyla çıkarsaydınız şimdi gönderdiğiniz ilk parti malınız plaka işlemlerine başlamıştı ve gelen müşteri 2. parti için sıraya girmişti.
    kendi şahsi düşüncelerimdir.
    saygılar...
    Değerli ozzzz80;

Elbette düşüncelerinize saygı duyuyorum. Keşke dediğiniz fiyatlar olabilse idi. Ama üzerinde % 37 ötv, % 18 kdv yükü olana bir segmentten bahsediyoruz.

Bu fiyat lansman fiyatı, buna inanın ve üzerinde çok çalışıldı.

Lütfen özelliklerini inceleyin ve mutlaka bir test sürüşüne katılın. Sonra kıyaslama yapın.

Ön, arka çift kanallı ABS, kaydırmalı debriyaj, 3 aşamalı yağ süzme, 2 yağ pompası, Led mozaik far, dijital ekran, çok düşük devirlerde yüksek tork ve güç gibi ayrıntılar ile beraber göz önüne alın.

İnanın en iyi fiyat için çalıştık. Zamanla dediklerimiz çok daha iyi anlaşılacak.

Bu modelimizde aşağıdaki temel değerleri vaat ediyoruz. İlk yorumlar zaten bizi doğruluyor. Ayzek arkadaşımızın da yazdıkları önemli…

1. Mükemmel güç ve tork dengesi,
    2. Konfor,
    3. Üst düzey Güvenlik,
    4. Ekonomi,
    5. Uzun yıllar sürecek dayanıklılık,

Satışlarımız ve gösterilen ilgili de bunu doğruluyor.

Ama inanın keşke o fiyatlar olsa idi diyorum. Ama olmayacak…

Saygılarımla…
    ayzek ve kdiner bunu beğendiler.

Motosikleti
    Mondial cup, Pulsar 200 NS, Dominar, Honda NC750 S
    Alıntı Riptalon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası 200NS'den sonra yeterince büyük bir basamak olarak görmediğimden almayı düşünmüyorum. Fakat tek başına ele alındığında herşeyi ile ideal bir motosiklet gibi görünüyor. Kullanıp denemek de istiyorum açıkçası. Forum genelinde konuları ve üzerinde bu kadar konuşulması da daha piyasaya girmeden gösteridiği büyük bir başarıdır. Karalayanların üzerinde durmamak gerek. Bu işleri yapan bir kaç çocuk var malumunuz. Takılmayınız.
    Aynı düşüncede ve aynı pozisyonda beklemedeyim.

ozzzzz80 isimli arkadaşa katılıyorum. Döviz fiyat açıklanan dönemden 20-30 kuruş aşağıda seyrediyor. Hindistan perakende fiyatı 2500 dolar ürünün burda şu gün itibariyle 5.050 dolardan satılması gerçekten adil değil ve sadece vergiyle açıklanamaz. Uygun olsaydı pulsar gibi sıraya girerdik ben pulsarın ikinci parti kullanıcısıyım alabilmek için sıra kapıştık ama bunda bekliyorum ve alternatif arayışındayım. Ekonomik durumumuz ortada
    ozzzzz80, Mazzini ve bursalıali bunu beğendiler.
    Sonuçta hepimiz ölecez...!

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    copy paste yapmıştım düzenlemeden paylaştım düzenleme yaperkende süre bitmiş biraz daha okunaklı bir hale getirdim

Dün izinli olduğum için dedim bi oktay abinin çayını içeyim ve dominarı yakından göreyim ve oktay abiye doğru gaz açtım Dominar hakkında görüşlerim şöyle olacak!

1- Görüntüsü güzel ama 200 ns i ilk gördüğümde bu motor kesinlikle benim olmalı demiştim.Görüntüsü o kadar etkilemedi açıkcası ama hoş bir görünümü var cs400 bana göre daha güzeldi

2- Dominarı birazdaha heybetli bekliyordum 200 ns gibi biraz tıfıl kaldı altımda

3- Parça kalitesine gelecek olursak plastik aksam ne kötü nede çok iyi orta halli plastik işte o kısmı çok önemsemedim mekanik kısmına birşey diyemem kullanıldıkça kendini belli eder zaten

4- Ayna hakkında pulsar aynası gibi yorum görmüştüm ayna aynı ama gidonun genişliği ve yüksekliğinden dolayı görüş gayet iyi hiçbir sıkıntı yok arkayı görme açısından

5- Göstergeler falan hoşuma gitti güzel tasarım yapmışlar depodaki kısım gayet başarılı

6- Kesicide çıkan ses olmamış 200ns de daha güzel çıkıyor vu tu tu

7- Hiçbir şekilde 200 ns deki gibi önden arkadan kafadan cıyırtı,zırıltı,patırtı vs gibi sesler duymadım km sayacındaki vik vik seside yok tek duyulan motorun sesi ve her hangi stop etme vs yok

8- Motor sesi demişken 200 ns deki gibi egsozdan değilde motordan gelen ses oldukça tatminkar

9- İlk 3 vites araları oldukça kısa geldi ama motorun torku oldukça güzeldi 200 ns den mt07 biniyormuşsun gibi hissettirdi tabiki mt07 kıyas kabul etmez ama mt07 nin yarısı kadar var gibi geldi gücü bana

10- Ufaktan bir gaz açayım dedim alet yan aldı sonra daha temkinli denedim drift mod on viraj çıkışlarında gaz açarken dikkat etmek gerekebilir

11- Yol durumuna göre gaz açtım 135 km hıza kadar alet banamısın demeden çok rahat ve seri bir şekilde hızlandı en ufak bayılma yada güç kaybı yaşamadan

12- Abs yi 70 km 110 km gibi düz yolda denedim sorunsuz bir şekilde durdu 40 km de yokuş aşağı denedim frenler hoşuma gitti hem kısa mesafe hemde çok güvenli bir şekilde durduk

13- Renk seçenekleri biraz zayıf geldi uzaktan siyah gibi görünen yaklaşınca lacivert tarzı bir rengi andıran olanı hoşuma gitti sadece ama mat yada düz siyah çok daha güzel olabilirdi

14- Sele gayet iyi ve konforlu geldi ustelik 200 ns göre biraz daha alçak

15- Oturuş pozisyonu 200 ns e göre daha rahat ayakların biraz daha önde olması daha güzel oturuş pozisyonu sağlıyor ve bileklere hiç yük binmiyor

16- Titreşime gelecek olursak rahatsız edecek bir titreşim hissetmedim hatta titriyo bu falan da hiç demedim gayet keyifli geldi bana benim pulsar daha çok titriyor valla

Sonuç olarak dominar güç olarak benden tam not aldı.Pulsar ile şehir içi şehirler arası gazlıyoruz fakat 120 den sonra canı bitiyor ve sollamalaya falan çıktığımızda nazlanmasını bekliyorduk.Dominarı tam bilmesemde canının biteceği bir hız vardır nazlanacağı fakat 135 km hıza kadar en ufak güç kaybı olmadan çıkması tahminimce 150 km hıza kadar sorunsuz bir şekilde sollama yapılabilir yönünde.Üstelik motor 200 ns e göre daha dengeli geldi,aslında bir nevi 200 ns inde ufak tefek eksiklerini kapatan bir motor olmuş.

Dominar alınırmı sorusuna alınır hatta bunu alırsın son motorun bile olabilir derim ben.Şehir içi şehirler arası her türlü yeter tabi kadranda 200 ve üzeri hızları görmek isterseniz ona birşey diyemem.

Bajaj dominarda dersine oldukça iyi çalışmış aslında güzel motor yapmış adamlar fakat türkiye pazarındaki 18.000 lik motor fiyatı bana göre yüksek 14-15 bandında olsa hem çok satar hemde parasının çok üstünde performans sunar.

18.000 şu aralar diğer markalara göre oldukça iyi bir rakam olsada malum benim gibi orta halli zaman zaman daralan gelirli birisi için biraz yüksek geliyor açıkcası 14,15 bandında olsa kesinlikle almak için neler yapacağımı düşünürüm(paramı biriktirsemmi yoksa krediyemi girsem yine diye)

Eksi yönleri bana göre renkleri,lastik ebatından dolayı iyi bi lastik desek biraz tuzlu olacak gibi görünüyor.Birde fiyatı göz önünde bulunduruyorum ama tüm bunlara rağmen bütçe varsa alınır aga hemde onun yerine şunu alırım bunu alırım demeden test etmeniz yeterli olacak sonra zaten karar verirsiniz alıp almama konusunda.
    Bana göre bu motorun verdiği keyif bütcesi olana fiyatınıda unutturur benim gibi rengine takılmış adama renginide unutturur bütçesi olana tavsiyemdir
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Test konusunda şunu diyeceğim, bu motoru bulduğunuz yerde mutlaka test edip sonra ne alacağınıza karar verin. Dominar'ı denemeden aynı paraya gidip 250 cc bir motor alırsanız sonrasında denediğinizde çok pişman olabilirsiniz. NS200'le markası dışında alakası olmayan bir motor. Onun için NS200 deneyimizi unutup mutlaka bir kez sürün derim.
    ayzek, kdiner, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400
    merhabalar dün itibari ile dominar 400 sahibiyim, sormak istediğiniz yada merak ettiğiniz bir durum varsa seve seve cevaplayabilirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)