Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor yakından bakınca güzel insan beğeniyor beni en çok mondial bucanner şaşırttı gidin kendiniz görün önce ki sattıkları dandik motorlar gibi durmuyor meret
    Bucaneer gerçekten güzel motor, ben de bayide incelemiştim. Görünüşünden çok daha güzel bir özelliği de sesi. Mutlaka bayide bir kere çalıştırıp dinleyin. Titreşim falan da yok.

Valla artık 22 bin TL'ye 250 cc'nin satıldığı bir ortamda 9 bin TL altına Bucaneer bana normal geliyor. Keza onlardan çok daha güçlü Dominar'ın da bu fiyatını garipsememeye başladım. Bajaj'ın yerinde olsam 16 bin'li rakamlara çekerdim ve konu kapanırdı. Dominar'a 19 bin verilmez mi verilmez ama GSXR 250'ye 22 bin TL vereni tefe koyarlar.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    bursalıali bunu beğendi.

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hindistan da ki dominar larda vites ve hararet göstergesi yokmuş. Bu motor eğer Türkiye ye böyle geldiyse hiç gelmeseymiş daha iyiymiş. Zaten ordakiler nakeddan cok cruiser a benziyor diyorlar. Naked tarzda Duke 250 bile bu motordan iyi olacağa benziyor. Bakalım herşeyi fiyat belirleyecek.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Duke 250 ne açıdan daha iyi olacak ?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Duke 250 ne açıdan daha iyi olacak ?
    Vites göstergesi bi motorun her şeyidir bazı arkadaşlara göre :D

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    Valla ben bu fiyat aralığındaki ,bu cc deki bi motorda en azından pirelli lastik falan beklerdim,evet mrf ,ceat ,eurogrip özellikle sağlamlık olarak iyi iş çıkaran hindistan lastikleri ama ıslağa geldi mi alayı hacı şakir sabun misali adama snowboard yaptıran lastikler.Bu bağlamda tvs i rtr 200 ü kendi lastik üreten firmaları olmasına rağmen pirelli lastiklerle getirdiği için tebrik etmek lazım ...
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

127 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru 2 3 gündür araştırıyorum hindistan fiyatlarını filan hesapladım hep. Hindistan da bu motor 2.250 dolar 8000 tl ye satılıyor. Orda duke 200 sanırım 2500 dolar filan. Yani fiyat olarak hindistan da duke 200 den bile ucuz. Burda ötv olmasına rağmen bu motorun taş çatlasa ederi 15.500 size söylim. Bu motor 16.500 den fazlaya gelirse satmayacak. Bir cok eksiği mevcut ve kalitesi de ktm ile bir değil. Son hızı ve hızlanması Duke 250 ile hemen hemen aynı. Duke 390 la karşılaştırmak bile gerekmiyor bu motoru.

Duke 390 ile aynı motor bloğunu kullanmasına rağmen 390 44 beygir güç üretirken ve drag yarışlarında fark açarken bu 35 beygirce kalıyor. Naked dan cok cruiser tarzında bir motor bu dominar 400. Zaten görüntüsü de Diavel e çok benziyor. Şahsen biraz üzdü beni daha iyi gelmesini bekliyordum. Kendi 200 Duke umden sonra buna geçmeyi planlıyordum ama şuan ki şartlarda 2013 Duke 390 alsam bile bundan cok daha iyidir.

Bakalım herşeyi fiyat belirleyecek. Uygun fiyata gelirse alınır anca.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Fuar bitti motorun fiyatı daha belli değil

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru 2 3 gündür araştırıyorum hindistan fiyatlarını filan hesapladım hep. Hindistan da bu motor 2.250 dolar 8000 tl ye satılıyor. Orda duke 200 sanırım 2500 dolar filan. Yani fiyat olarak hindistan da duke 200 den bile ucuz. Burda ötv olmasına rağmen bu motorun taş çatlasa ederi 15.500 size söylim. Bu motor 16.500 den fazlaya gelirse satmayacak. Bir cok eksiği mevcut ve kalitesi de ktm ile bir değil. Son hızı ve hızlanması Duke 250 ile hemen hemen aynı. Duke 390 la karşılaştırmak bile gerekmiyor bu motoru.

Duke 390 ile aynı motor bloğunu kullanmasına rağmen 390 44 beygir güç üretirken ve drag yarışlarında fark açarken bu 35 beygirce kalıyor. Naked dan cok cruiser tarzında bir motor bu dominar 400. Zaten görüntüsü de Diavel e çok benziyor. Şahsen biraz üzdü beni daha iyi gelmesini bekliyordum. Kendi 200 Duke umden sonra buna geçmeyi planlıyordum ama şuan ki şartlarda 2013 Duke 390 alsam bile bundan cok daha iyidir.

Bakalım herşeyi fiyat belirleyecek. Uygun fiyata gelirse alınır anca.
    Duke ile bunun tarzları farklı. Drag'da geçse ne olur geçmese ne olur ?
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    avrupa fiyatı belli 2 bin lira az düşün 2 ibn lira fazla düşün ortalama fiyatı hesap edersin.. tahminim lansman fiyatı 16-17 yapıcaklar sonradan bir iki ay sonra gerçek fiyatı olan 18-19 ayarına gelir.. bunu avrupa fiyatlarına bakıp tahmini diyorum

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fuar da Bajaj yetkilileriyle konuştuğumuzda yaklaşık 16-17bin TL'ye yakın bir fiyatta olacağı yönündeydi.

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence 16.5 ile 17 arası bir rakam koyacaklar ama gönlüm den geçen 13 ü geçmesin maksat vatandaş nasiplensin
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    hindistan sitelerinde satışa çıkmış ön rezarvasyonla fiyatıda belli 1.36lakhn fuar fiyatı deniyor normal satış fiyatı 1500lakh deniyor.. bunu euro yada dolara çevirirseniz dediğim rakamlara yakın rakamlar ortaya çıkıyor tabi %37 ötv ve kdv yide koyun.. bu iş ticaret neticede bayisi distiribütörüde ekmek yiyicek onların parasınıda ekleyin en iyimser tahmin 16-17 lansman fiyatı olur oda lansman fiyatı.. bir kaç ay sonra 18-19 olur tahminim .. tamamen tahmin..

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    avrupa fiyatı belli 2 bin lira az düşün 2 ibn lira fazla düşün ortalama fiyatı hesap edersin.. tahminim lansman fiyatı 16-17 yapıcaklar sonradan bir iki ay sonra gerçek fiyatı olan 18-19 ayarına gelir.. bunu avrupa fiyatlarına bakıp tahmini diyorum
    Ne Avrupası kardeşim,BAjaj ne zmandır Avrupada,kafan mı güzel senin,böyle dandik bir motoru Avrupalı ülkesine sokar mı?...
    The Power of The Dreams.

hamzarat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F700GS
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne Avrupası kardeşim,BAjaj ne zmandır Avrupada,kafan mı güzel senin,böyle dandik bir motoru Avrupalı ülkesine sokar mı?...
    asjfkljkhkhk akşam akşam iyi güldüm.burası bir avrupa ülkesi ayrıca lütfen ahaha
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    çinli satıyor ispanyol satıyor rus satıyor koreli satıyorda avrupada hintli niye satmasın neticede çinlidende 2 gömlek üstün ve kaliteli üretim yapıyorlar..
    jimi_hendrix ve bursalıali bunu beğendiler.

jimi_hendrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yohhh
    Alıntı 127 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hindistan da ki dominar larda vites ve hararet göstergesi yokmuş. Bu motor eğer Türkiye ye böyle geldiyse hiç gelmeseymiş daha iyiymiş. Zaten ordakiler nakeddan cok cruiser a benziyor diyorlar. Naked tarzda Duke 250 bile bu motordan iyi olacağa benziyor. Bakalım herşeyi fiyat belirleyecek.
    Abi hararet lazım da vites göstergesi çok ihtiyaç duyulan bişey değil... Motor çok ferah çalışacak şekilde ayarlandıysa hararet göstergesine de gerek olmayabiliyor, honda CBR500R de hararet göstergesi yok mesela...
    "ONE DAY YOU WILL WALK ALONE"

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Avrupa'ya bize geldiği şekilde gitmiyordur zaten. Çoğu üründe böyle en basiti burada aldığımız fiat araçlar ile yine burada üretilip avrupaya gönderdiklerimiz arasında fark var.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa fiyatı dedidğin nedir ? Nerede gördün ? Benim bildiğim ilk bizde satılacak Hindistan dışında...

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:11 ----------

Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Avrupa'ya bize geldiği şekilde gitmiyordur zaten. Çoğu üründe böyle en basiti burada aldığımız fiat araçlar ile yine burada üretilip avrupaya gönderdiklerimiz arasında fark var.
    Motosiklette böyle bir ayırıma girmezler çünkü bunun üretim maliyetlerine olumsuz etkisi var. Otomobl fabrikasında çalıştığım için biliyorum, otomobillerde strateji gereği veya ülke ihtiyaçları ve zorunlulukları doğrultusunda bazı değişiklikler oluyor ama bunlar genel kaliteyi etkileyecek kadar önemli şeyler olmuyor. Zaten firma kalitesini aşağı çekecek şeylere izin vermez. Mesela İspanya'da araçlarında kapılarda anahtar deliği olması zorunluluğu vardı veya Koreliler mutlaka büyük rahat koltuk talep ediyorlardı. Motosiklette de şu olabilir, Avrupa'ya gidenlerde ABS ve kaliteli lastik mutlaka olur, bizde opsiyon yapabilirler.
    bursalıali bunu beğendi.

Motosikleti
    :(
    selam herkese... kazasız sürüşler... ben de bu motoru takip edenlerdenim...ilk pulsar 200 ns sahiplerindenim 2014 te almıştım...sattık tabi onu zaman geçti büyütmek lazım inşallah :D..yorumlara bakıyorum herkes bi şeyler söylüyo hani bi laf vardır doğmamış çocuğa don biçmek biz onu yapıyoruz galiba :D... ama çoğumuzda haklıyız günümüz şartlarında motor fiyatları bu kadar yüksekken herkes en iyi tercihi yapmaya çalışıyor haj-klı olarak...bande bu kişilerden biriyim ve sabırsızlıkla fiyat bekliyorum yaz geliyo motor bizi çağırıyor :D ... gelelim beklenti ve fiyat olayına günümüz de her türlü bilgiye yoruma incelemeye çok çabuk ulaşabiliyoruz netten anladığım ve takip ettiğim kadarıyla motor tam da beklediğimiz gibi değil çünkü 200 ns i de almadak yurtdışı siteleri araştırıp karar verip almıştım bakmadan daha ama bu sefer sanırım öle değil...hızlanması ağırlık gösterge dez avantaj gibi duruyo...tabi burda bizim kalbimizi çalacak olan nokta artık fiyata kalıyo...gördüğüm ve takip ettiğim kadarıyla bi nabız yoklama var ona görede şerbetlencez :D.... bence bizim ve çoğu kişinin gönlünü çalabilmesi için bu motorun 15-17 bin aralığında olması lazım ... bundan ne kadar yukarda olursa tercih eden sayısı azalacak gibi geliyor bana (tabi test sürüşleri de çok önemli)eee bunu biz görebiliyorsak ekrem beyde görüyodur :D...zaman daralıyor yaz yaklaşıyor rüzgar bizi çağırıyor :D açıklansın artıkta yolumuza bakalım :D herkese kazasız belasız sürüşler arkadaşlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)