Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Dominar 400 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Mavellen sattın demek dominarı?
    Gözün aydın. Ne alacaksın?
    mavellen bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı reo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mavellen sattın demek dominarı?
    Gözün aydın. Ne alacaksın?
    Teşekür ederim.Yamaha almam orası kesin.Yaza belli olacak.Yaz başlamadan yada kış bitimi ALLAH nasip edersen almayı düşünüyorum.Ozamanki şartlara göre değişir.Kampanya olursa dominarda olabilir ama çift milli versiyon.Fırsat bulup versiyon ikiyi iyi inceleyemedim.Eskisinin tork iyiydi.Gitmediği yol yoktu.Birde motor yeni kronik sorunları konusunda emin değilim.Uygun fiyata sıfır gibi ilk kasa bulsam gözüm kapalı alırım.Malı biliyorum.Onada çok bindim.Az değişiklik olsun istiyorum.En azından motor yapısı farklı olsun.Şuan gönlüm ayran gibi.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

Hayırlısı olsun.
    Bende de bu aralar nc750s merakı başladı. İnsan konfora bağımlıysa dominar beklentiyi tam karşılamıyor. Titremese çok güzel makina ama dominar.
    mavellen bunu beğendi.

nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Merhaba! Yakın zamanda UG modelini düşünüyorum izlediğim tüm videolarda artı yönlerinden bahsediliyor. Bu motorun eksi yönleri nedir?

Motosikleti
    wolf-s
    Eksi yönü titremesi .. bı sek8lde insanı yoruyor

nTolga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı sayha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eksi yönü titremesi .. bı sek8lde insanı yoruyor
    UG modelinde titreşimin ortadan kalktığı söyleniyor. Elbette tek silindir oluşundan dolayı titreşim normal. Çevremde kullanan bir kişi var uzun yollara gidiyor ama titreşimin şikayet edilecek seviyede olmadığını söyledi. Youtube'dan izlediğim videolarda da titreşimi eksi yön olarak belirtmemiş kimse. Tam tersine eski modellerde titreşim olduğu ama UG'de bunun önüne geçildiği söylenmiş.

Titreşim biraz göreceli konu ama motorun titreşimini başka motorlarla kıyaslarsanız o zaman daha doğru bir kıstas olur.
    Dominar klasik bir hint malı motor gibi titriyor hatta daha önce belirttiğim gibi önceki motorum pulsar ns160 daha az titriyordu.
    UG modelinde titreşimi iyileştirmişler ancak yeterli seviyeye gelip gelmediğini öğrenmek için sürmek lazım.

nTolga, size tavsiyem arkadaşınızın motoruna artçı olarak binerseniz titreşim seviyesinin yorucu olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Motosikleti
    wolf-s
    Bugün dominar ug gördüm kuryeciydi .africa twin in kuyruğuna yapışmış kovaliyorla4di.150. 160 basıp gittiler

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:01 ----------

Yeni fiyat 45 bin olmussssss hayırlı olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    44.800 TL

Ha gayret 50ye birşey kalmadı.Yaza 70 bin rahat olur.O paralardan kim alacaksa artık.Doğruya bankalar kredi veriyordu.

Motosikleti
    Suzuki GW250 Inazuma
    Ne diyeceğimi bilemiyorum artık. İş iyice zıvanadan çıktı...
    Tek seferde 5000 TL zam. Sonumuz hayrolsun.

balıkcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbf150,inazuma,Bajaj Dominar 400
    Elimizdekinin değerini bilme günüdür. 2017 ile devam, satsam üzerine en az bir o kadar koymak gerekiyor.

Arkadaşlar merhaba.
    Bu 2cm olan gidon yükseltme hangisiydi? Resim veya link varmı acaba?

Motosikleti
    Bn125
    Nisan ayında ilk motor olarak dominarı düşünüyodum ve 2017 5-10k kmde 18000e rahatça alınabiliyordu. Sonrasında 400cc başlarsam belki de beni zorlar diye biraz tırsıp almadım. Hatta diyodum ki 3 5 ay bunu kullanayım sonra dominar alırım taş çatlasa 2 3k fark eder diyodum. Artık herhalde Türkiyeden kaçana kadar 125cc devam.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Arkadaşlar merhaba.
    Bu 2cm olan gidon yükseltme hangisiydi? Resim veya link varmı acaba?
    Silindir şeklinde 2,5cm uzunluğunda olması lazım 2cm de olabilir.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silindir şeklinde 2,5cm uzunluğunda olması lazım 2cm de olabilir.
    Evet internette buldum, resimleri var ama satışı yapan kimse yok. Olsa iyi olurdu zira ben şeklini sevdim. Ayrıca çok yüksek olmadığı için sorunsuz kullanabilirdim.
    Satan kimse olursa bilgi verebilir misiniz?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Evet internette buldum, resimleri var ama satışı yapan kimse yok. Olsa iyi olurdu zira ben şeklini sevdim. Ayrıca çok yüksek olmadığı için sorunsuz kullanabilirdim.
    05396013533 numaradan kendisine ulaşabilirsiniz sağlamdır sıkıntı yaşamazsınız.

Çok teşekkür ederim.

Kemalin paylaştığı numaradaki kişiden almıştım.Hem dominara hemde pulsara.Güzel malzeme.
    Mal sahibi mülk sahibi, nerde bunun ilk sahibi. Malda yalan mülkte yalan. Gel de biraz sen oyalan

2,5cm gidon yükseltmeyi taktım, motorun oturuş pozisyonu biraz commuter vari oldu. Debriyaj telini birkaç milim gevşetmek dışında işlem gerekmedi.

Bir diğer önemli detay da şöyle; gidon yükseltmeyi takarken altına birer tane ince lastik conta (oring) koydum. Amacım gidondaki titreşimi azaltmaktı. Sonuç beklemediğim kadar iyi oldu arkadaşlar. Uygulamak isteyene kesinlikle tavsiye ederim.

Dominarı yüksek titreşim nedeniyle gözden çıkarmıştım ama bir şans daha verecegim. Eğer ayak peglerindeki titreşimi de bu oranda azaltırsam motor tadından yenmez. Depo ve göstergedeki titreşim biniciyi doğrudan etkilemediği için 2. planda değerlendirecegim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)