Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş amerikalı heralde
    Evet amerikan modeliyle karıştırdım pardon, kusura bakmayın yabancıları da okuyalım derken böyle kafayı kırıyor insan
    Karalı bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Gerçi daha soruma cevap verecek bulamadım:(

Alıntı Karalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçi daha soruma cevap verecek bulamadım:(
    hocam biraz araştırdım ben de hep karbüratör senkron ayarı diye geliyor, enjeksiyon senkronizasyonu yok diye biliyorum ben. orada karışım oranları yazılımla belirleniyor diye biliyorum.
    Karalı bunu beğendi.

Motosikleti
    2teker
    Konu actim şimdi benim usta dediki enjeksiyonlu makine de ssnkron ayarı olmaz bende araştırdım biraz beyin ayarı kendi yapıyormuş herkes bişe diyor kafam karıştı.ninjama senkron ayarı yaptırdım yazanlar var eğer yoksa nasıl oluyor da yapılıyor

Benim bildiğim ECU(Engine Control Unit tr: Motor Kontrol Ünitesi) üzerinden işlem yapıyor enjeksiyonlu motorlar, belki ECU'yu yeniden programlamış olabilirler. Çünkü örneğin performans egzozu takıldığında yeni egzozun emisyon değerleri için tekrar bi kodlama yapılıyor, benzin-hava karışım oranlarında. Daha iyi bilen biri aydınlatırsa güzel olur ama tabi
    Karalı bunu beğendi.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    forumdan tanıyan var mı bu motoru?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-point-motorsdan-senetle-vade-ve-takas-secenekleriyle-186706295/detay

Motosikleti
    Ninja 250r
    overcloud; motoru tanımıyorum ama 2010 model bi makinaya sırf egzoz ve manet için o para verilmez. geçenlerde antalyadan Bazzazlı Two Bros'lu K&N 'li vi makine 11500 'den satıldı. Egzoz hariç 80-90 liralık ıvır zıvır var; egzos da Two Bros çakması. Ayrıca kaza koya varmı yokmu muamma?

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 04:09 ----------

Güç için boğazdan Two bros yada Leo Vince almalısın bunu da K&N filtre, yarış yağları, Lazer iridium buji, Power commander ile desteklemelisin ki; ben kullanıcısı olarak cok istememe rağmen böyle bişiey yapmıycam. Zaten bu zımbırtıların rakamlarını temiz bir ninjaya eklersen 600 lük alabiliyorsun.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    egzosttan ziyade, lastiklerde yeni görünüyor. transalp ile takas edip 3 - 5 bin keyif yaptıktan sonra araba ile takas etmeyi düşünüyorum.

600'luk kısmına gelince, inan ninja'da oldugu gibi kafan rahat gaz açamıyorsun 600'de

Motosikleti
    2teker
    2010 model çok para sanki ben 2013te sıfır almıştım oniki buçuk'a gelmisti

ciddi pahalı bir motor, 19.000 km'ye kadar nasıl geldi bilemeyiz. ayrıca galeride muhtemelen güzelce makyajlanmıştır, aldıktan 3-5 hafta sonra patlarsa yazık olur. o km'de ve o model bir motora 10.000-10.500'den fazla vermeyin bence.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ninja 250 lerin hepsi enjeksiyonlumu karbüratörlü olanlar varsa onlar hangi yıllara ait ?.

Motosikleti
    2teker
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ninja 250 lerin hepsi enjeksiyonlumu karbüratörlü olanlar varsa onlar hangi yıllara ait ?.
    Bizim ülkemizde enjeksiyon'lu amerikada karbüratörlü

Motosikleti
    2teker
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-two-brothers-plus-kn-filtreli-ninja250r-180902362/detay
    Ikinci el arayanlar bizim mahalledeymiş güzel duruyor ilgilenenlere

nich@tine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    08Ninja250R,2005Honda600F,2004cbr1000rr
    arkadaşlar eski 2008 ninjamdan kalan ön çatallar set halinde var.
    ihtiyacı olana iyi fiyata verebilirim
    saygılar

Slm arkadaslar inşallah araniza katilacagim yarin bir motora bakacagim sizden bu motorun alirken dikkat etmem gereken incelemek gereken yerlerini ve kronik birseyi var mi bilginize basvuruyorum durumum acil bakacak olduğum motor 2010 model yeşil 11500 km de

Motosikleti
    125R 2013 - kawasaki ninja 250r
    selamlar

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1790095/detay/

ninjam satılıktır detayları yazdım.

Mrb arkadaşlar kendimi tanitmadigim için kabalik mi oldu ne soruna cvp alamadim karaman yakinlarinda oturuyorum ve taksi tamircisiyim sanayide uzun suredir zar zor toparladigim parami çöpe atmak istemiyorum haliyle takdir edersiniz ki kolay kazanilmiyor haliyle. 250 cc bir motor almak istiyorum fakat Honda mi Kawa mi kestiremiyorum ekonomi ve parca fiyatları servis agi gibi acilalardan saglamlik ve kalite de önemli bi faktör geçiş motorun olamayacak uzun yollar kullanirim yasin 30 çıraklık döneminden beri iki tekere biniyorum bu motorlar hakkında çok net bilgim yok kullanici yorum ve fikirlerine ihtiyacim var sizce hangi marka benim için i olur ve hangisinin servis km araligi daha uzun

Motosikleti
    2teker
    2013te aldım (sıfır)15000km oldu hiç bir sıkıntı yaşamadım sorunsuz makine performans cbr250ye göre daha iyi temiz ikinci el bulursan al istediğin kadar kullan

Motosikleti
    2teker
    En iyi performansı alacağım buji ve hava filtresi ne tavsiye edersiniz fiyatı önemli değil
    zahmet edip cevap verirseniz sevinirim

Motosikleti
    2teker
    15000km bakımı yapıldı makine kendine geldi
    nerde bu ninjalar topic bitmek üzere
    http://hizliresim.com/7VbLkm
    http://hizliresim.com/VgL7gR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler