Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    40tl lik benzin koyuyorum yaklaşık 8 litre maltepe şile arası gidiyorum gidiş geliş 70+70 140 km geldikten sonra 2 sefer maltepe ataşehir 10+10 20 km ondansonra benzin ışığı yanmaya başlıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 litre benzinle 200 km yapıyorum bütün 250ler aşağı yukarı aynı yakıyoruz herhalde

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    ara ara okumak için konuya giriyorum ne kadar düşük yakıt tüketimleriniz var

benim eski motor ile 1 depoda 295 km yi hiç geçemedim , 8 ay önceki fiyatlarda 85 tl civarı alıyordu bir depo ve 300 km demeden yolda kalıyordum.

sadece akrep egzoz vardı , motoru aralıksız tam devir kullanıp maksimum performans alıyordum. 20 bin km bindim yakıt hep öyle idi. şimdi bakıyorum da 40 tl ile 240 km ... inesim gelmez üzerinde yatardım resmen :D

şimdi 600rr var yine forumlarda 35 kurus civarı yakıt söylentileri var ama ben 50 kurus yakıyorum. aynı zamanda xt 660r var km de 27 kurus yakıyor ortalama .

bence az yakan motor yok :D

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Her baslikta var ayni olay, benim tuketimimin yarisi kadar yazanlar gordum hemde sehir ici agresif kullanarak sahibinden.com da yuzlerce araba var 20 lira ile 200 km giden ) hemde yemin billah ediyorlar.. ayni arabayi ustaya gostermeye goturcegim zaman 10 km lik yol icin 20 lira gaz at diyo adam )

Yani uçan adam sabrinin de dedigi gibi; "ben kayseri otobusune 100km de 3 litre yaktiriyorum,şahitlerim var!"

Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Kesinlikle cok haklisiniz ve kullanim ile motordan beklenti de isi cok degisiyor kimisi 70-50 scooter niyetine kullanir ama guc elimin altinda olsun gerekirse basarim der kimisi her saniye kac yapacak diye top speed kullanir.
    Sanirim be top speed kullandigim icin cok yakti

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her baslikta var ayni olay, benim tuketimimin yarisi kadar yazanlar gordum hemde sehir ici agresif kullanarak sahibinden.com da yuzlerce araba var 20 lira ile 200 km giden ) hemde yemin billah ediyorlar.. ayni arabayi ustaya gostermeye goturcegim zaman 10 km lik yol icin 20 lira gaz at diyo adam )

Yani uçan adam sabrinin de dedigi gibi; "ben kayseri otobusune 100km de 3 litre yaktiriyorum,şahitlerim var!"
    dostum biz kimseye birşey kanıtlamaya çalışmıyoruz,kendi hesapladığımız şeyleri paylaşıyoruz,neden böyle bir atlayış yaptın anlamadım ?

ayrıca benim ninja bugün gene farı patlattı,geçen sene de patlatmıştı,her sene 1 ampul patalıyor galiba,bu ampul neden patlar bilgisi olan varmı ? hayır yani 7 senelik scooterimin ampulu hala güneş gibi parlıyor, 2 senelik alet 2 defa ampul derdine düştüm ucuz da değil ki 50 lira en kötü osram

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum biz kimseye birşey kanıtlamaya çalışmıyoruz,kendi hesapladığımız şeyleri paylaşıyoruz,neden böyle bir atlayış yaptın anlamadım ?

ayrıca benim ninja bugün gene farı patlattı,geçen sene de patlatmıştı,her sene 1 ampul patalıyor galiba,bu ampul neden patlar bilgisi olan varmı ? hayır yani 7 senelik scooterimin ampulu hala güneş gibi parlıyor, 2 senelik alet 2 defa ampul derdine düştüm ucuz da değil ki 50 lira en kötü osram
    Ben sana yalan soyluyorsun mu dedim? Ne bu alinganlik? Bende ninja 250 kullandim bana da hep sukadar yaktim bukadar yaktim dediler ama ne hikmetse hic o ortamalari gormedim. Hava filtresi buji yag yag filtresi egzantrik zinciri hepsini degistirdim lastik havalarini bile arttirdim yine dusmedi yakit. Sorun bende diye psikolojim bozulmak uzereydi ki mevzuyu cozdum. Bende bi anormallik yok, asil anormallik ninjaya cbf150 gibi yaktiran yada idda eden kisilerde. Ya 5 bin deviri gecmeyip her meyilde bosa atip stop ediyolar yada depolarini seytan dolduruyor

Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    Alıntı Redneck adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaş size bi şey demedi ki benim yakındığım konuda aynı şeklide fazla yaktığımızdan bahsetti .

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sana yalan soyluyorsun mu dedim? Ne bu alinganlik? Bende ninja 250 kullandim bana da hep sukadar yaktim bukadar yaktim dediler ama ne hikmetse hic o ortamalari gormedim. Hava filtresi buji yag yag filtresi egzantrik zinciri hepsini degistirdim lastik havalarini bile arttirdim yine dusmedi yakit. Sorun bende diye psikolojim bozulmak uzereydi ki mevzuyu cozdum. Bende bi anormallik yok, asil anormallik ninjaya cbf150 gibi yaktiran yada idda eden kisilerde. Ya 5 bin deviri gecmeyip her meyilde bosa atip stop ediyolar yada depolarini seytan dolduruyor
    08 Mondial 100 UKH(44.000) > 11 CBR 125R(3500) >11 CBR 125R( 24.000) >11Ninja 250R (15.000)>Spacy 110 (11.000)>XT660R(10.000)>CBR600RR(8.000)>CBR250R(5. 000)>Suzuki GSR 600(5.000) >Yamaha RS (500)>Tudey50 (2.000) >Honda PCX 125(150 KM)

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aynen aynen ben şuanki benzin fiyatlarıyla 25 26 kuruş yakıyorum, 17-18 kuruş yakıyorum diyen de var ya harbiden sıyırıyorlar yada harbiden 5000 deviri geçmeden kullanıyolar...

far patlama olayı far anahtarı olmayan motorlarda standart, gece gündüz yandığı için farın ömründen yiyor illaki, varsın yesin arabada da motorda da farım da hep açık yolum da...
    Ninja

Merhabalar ankarada yaşıyorum.yeşil temiz bir ninja 250 istiyorum varsa lütfen benmle iletişime geçsin

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    ninja 250r ikinci el piyasası yakında patlar.
    bugün bir bayi ile görüştüm. 2014te sadece 300cc gelecek ve liste fiyatı 5850Euro olarak güncellendi dedi.
    şu anda elinde stok olan firmalar stokları eritme derdinde onun için hala nija 300 için 7000 Euro fiyat çekiyorlar.
    motor almayı düşünen arkadaşlar, çakallara dikkat etsin.

Redneck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar,aranızda double bubble cam kullanan varmı ? standart cam rüzgarı tam boğazıma veriyor,belki yüksek cam alırsam boğazımdan giren soğuktan kurtulabilirim diye düşünüyorum,bu konu hakkında bilgisi olan varmı ?

MrMaydec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR250r
    2008 model 40 bin kmde two broders egzozlu 7750 tl sizce iyimi

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ninja 250r ikinci el piyasası yakında patlar.
    bugün bir bayi ile görüştüm. 2014te sadece 300cc gelecek ve liste fiyatı 5850Euro olarak güncellendi dedi.
    şu anda elinde stok olan firmalar stokları eritme derdinde onun için hala nija 300 için 7000 Euro fiyat çekiyorlar.
    motor almayı düşünen arkadaşlar, çakallara dikkat etsin.
    Euro çok yükseldi, 5850 Euro bile yaklaşık 16000 ediyor... Ötv politikası değişmezde 251-599cc aralığındaki motorlar sıkıntılı olacak. Zira Yamaha mesela MT 07 modelini 16-17000 TL civarında satmayı düşünüyormuş ülkemizde.
    Güzelim Ninja 300'e yazık oluyor...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Yamaha Xmax 2013 ABS
    Arkadaşlar bu ilandaki egzozun 2013 model ninja 250r 'a uygunluğu hakkında bir fikri olan var mı ? http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...5585543/detay/ tecrübeli arkadaşlar ilgilenip bir cevap verebilirse çok sevinirim.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 2013 ABS
    yok mu arkadaş bu egzozun uyup uymadığına cevap verebilecek bir kişi ? Bu forum çok mu sessiz oldu ne artık. Motor yokken herkes yazar bişeyler yardımcı olurdu ne sorsam. Motoru aldım alalı doğru düzgün bir soruma cevap alamadım. Çok enteresan !!

gokhanoflaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R
    r77 büyük motorlara göredir. ninjaya bunu takarsanız orjinal egsoz borusundan daha kalın olacağı için ara boru yaptırmanız gerekir. egsozun ağzı çok açık olduğu için motor top speed'e çıkamaz bazzaz yada power commander ile desteklemeniz gerekir falan filan işte... uzun lafın kısası ninja 250r için en uygun ve en performanslı egsoz akrapovictir.

bu arada motorumu hala satamadım 11.000 tl ye düşürdüm fiyatı. 2013 model 2700 km de motor. almak isteyenler telefonla ulaşabilir.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5200970/detay/

Motosikleti
    Yamaha Xmax 2013 ABS
    çok teşekkürler gökhan bey. bir sorum daha sizlere şu ilandaki egzozu motosikletime kullanabilir miyim peki ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...43324193/detay

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı fatihaky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok teşekkürler gökhan bey. bir sorum daha sizlere şu ilandaki egzozu motosikletime kullanabilir miyim peki ?
    Tiger Türk malı egzost alsana neden pahalı egzostlara bakıyorsunki?

Ara boru bilmemneye gerek yok kendin takıyorsun iki adet vidayı sıkarak.

Hepsi birbirinin aynısı emin ol...Sonuçta odalı egzost değil direk çıkışlı egzost...
    Aprilia RS 250 GP Nº1

Motosikleti
    Yamaha Xmax 2013 ABS
    Açıkçası güvenemiyorum ve bu sebeple de kendini kanıtlamış markalardan biri olsun istiyorum arkadaşım. Haklısındır muhakkak ama alırsam ya akrapović yada yoshimura almak istiyorum. Bu ürünü de sitesinden kontrol ettiğimde 2008-2012 arasındaki modeller için uygun demiş o sebeple tecrübeli arkadaşlar bir fikir verir diye sormak istedim. Ilan bu http://www.sahibinden.com/classifiedDetail.html?id=143324193

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

Alıntı fatihaky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkçası güvenemiyorum ve bu sebeple de kendini kanıtlamış markalardan biri olsun istiyorum arkadaşım. Haklısındır muhakkak ama alırsam ya akrapović yada yoshimura almak istiyorum. Bu ürünü de sitesinden kontrol ettiğimde 2008-2012 arasındaki modeller için uygun demiş o sebeple tecrübeli arkadaşlar bir fikir verir diye sormak istedim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler