Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar
    125lik scooter'dan ninja 250r ye geçmek istiyorum yaklaşık 3 yıldır motor kullanıyorum arada arkadaşlarımın 125lik vitesli motorlarını kullanıyorum yorumlarınızı bekliyorum

Ninjanın 100km benzin kaç litre tüketimi ?
    İlk büyük bakım(kayış balata vs) kaç kmde ?
    Yedek parça sorunu var mıdır ?
    Orjinal lastiklerin kalitesi nasıl ?

ve ninja alacaksan şu kesin bil dediğiniz neler var cevaplar için teşekkür ederim şimdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    turnus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaşadığım yer küçük ve işim gereği özellikle yazın hiç vaktim olmuyo :(
    İşyerimizin önünde gölgede duruyo bütün gün...
    Motorumdan çok memnunum şuan fakat durum bu...
    bakımdan yeni çıktı, hiç zorlamadım zaten...
    kısmetse satılır yoksa durucak zaten vakit bulursak binicez artık

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    rebelrider, avroyu bilmem ancak dediğin şeyi ben de yaptım
    para kazanma niyetimle yapmadım ancak satış zamanını çok iyi denk getirdim
    şöyle ki;
    motoru 10.800,oo TL'ye aldım ve yaklaşık 4-5 ay sonra askerlik çıktığından ötürü satmak zorunda kaldım
    ve hemen de satıldı 8.500,00 TL'ye daha fazla da ederdi ancak üç aşağısına beş yukarısına bakmadım
    iyiki de bakmamışım çünkü sattıktan hemen sonra altın aldım
    o sırada da altın fiyatları tahmin ettiğimden çok yükseldi ve o arada kar sağlamış oldum
    Allah nasip etti
    ancak hiçbir zaman araç alırken veya satarken kar zarar hesap etmedim, etmem de
    çünkü o aracın verdiği zevk, eğlence başka şekilde tadılmaz hele ki ninjayı başka bir şeyle kıyaslayamam
    şimdi bir araba nasip etti Allah, işlerimin yoğun olduğu sırada
    işlerim sakinleşti ve daha da sakinleşecek kısmetse, ihtiyaç azaldı o yüzden onu da satma niyetim var ve güzel bir enduro almak niyetindeyim
    tabi hayat ne gösterir, kısmetimizde ne var bilemeyiz
    son olarak ninja 250r, benim için çok güzel bir başlangıç motoru oldu, ilk başlarda biraz zorlansam da verdiği tad başka
    hiçbir şekilde kontrolsüz olmadı ve her zaman hız konusunda tatmin eder bir alet oldu
    zaten bizim forumda da bu konu mesaj olarak rekor kıracak miktarda ve bir çok kişi ilgili bu marka ve motosikletine
    tüm ninja sürücülerine sevgiler saygılar
    leons ve overcloud bunu beğendiler.
    motosiklet.net üyesiyim..

rebelrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    Volkanix demek istedigim. 10000 e alip 11000 fiyat yazan arkadaslara ama isteyen istegine satar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    arkadaşlar resim yüklemek için yardımcı olurmusunuz

Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    Alıntı muratlion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar resim yüklemek için yardımcı olurmusunuz
    imageshake kullanman gerekiyor google da biraz arastirirsan adim adim resimli anlatimlari mevcut[COLOR="S

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    rebelrider sağol

arkadaşlar merhaba. bende 2011 model ninja 250 r var. Sürekli dur kalklarda motor kendiliğinden stop ediyor. bakımınıda geçen hafta yaptır.Daha önce bu şekil bir problemle karşılaşan var mı ?İstanbulda hele ki çok zor oluyor. ışıklarda bir anda stop ediyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Soracağım bazı sorular var ama merakımdan soruyorum tamamiyle. Kışa doğru veya kımsetse yaza doğru bir 250cc düşüncesi var tabi ne olur ne gider bilinmez. Hakkımızda hayırlısı neyse o olsun.

Bu motorun servisinden herkes şikayetçi, aramızdan bağzıları serviste yaptırıyor bakımları doğru olan da bu ama şunu merak ediyorum bu motor kaç km'den kaç km'ye servise gidiyor ve mesela 1.000-5.000-10.000'de bakım için servise gitmesi gerekiyor. Bu km'de bakım masrafları ne oluyor? Özellikle öğrenci olduğum için bu değerler benim için önem taşıyor.

Birde grenaj fiyatlarına baktım ama 2.000 lira gibi bir fiyatı var herhalde takım olarak. Hiç bir zaman kaza yapmayacağımızın ya da düşmeyeceğimizin garantisi yok maalesef. Bu yüzden Cbr olsun Ninja olsun ikisinden birini alırsam koruma takozu mutlaka almayı düşünüyorum ama oldu da motor yan yattı, giderken lastik kaydı motoru yana bıraktım, bu takozlar gerçekten iş yapıyor mu?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    motor rölantide kaçta çalışıyor rölanti seviyesi 1ila 1.5 arası normaldir motor rölantide nasıl çalışıyor kesiklik yapıyormu?enjeksiyon ayarı bozulmuş olabilir bujiler sorunlu olabilir.hava filtresi aşırı derecede kirlenmiş olabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

ninja da bününe kadar kronik bir arızaya rastlanmamıştır motor bakımından çok sağlamdır bakımlarını illa servise götürmene gerek yok tanıdığın iyi bir motor ustasınada yaptırabilirsin bugün serviste yan grenajın tanesi 1000 tl küsürdür ama motomarketim sitesinden komple grenaj setini 1500tl ye alabilirsin illa bütün parçalar için yetkili servise bağlanmaya gerek yoktur ama içinin rahat olmasını istiyorsan cebin sağlamsa yetkili servise gidebilirsin en sağlamı budur

Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    Alıntı kazuu58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba. bende 2011 model ninja 250 r var. Sürekli dur kalklarda motor kendiliğinden stop ediyor. bakımınıda geçen hafta yaptır.Daha önce bu şekil bir problemle karşılaşan var mı ?İstanbulda hele ki çok zor oluyor. ışıklarda bir anda stop ediyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
    . 2012 model sahibinbir arkadasimiz da ayni problemi yasiyor servisle gorusuyoruz bir sonuc cikarsa forumda paylasirim en iyi ihtimalle benzin kapagindaki hava girisleri cok kucuk oldugundan yeterli hava girmiyor ve yakit enjeksiyona gitmiyor diye mantik yuruttuk kotu ihtimali ise ecu da yada enjeksiyon da problem olabilir yafa atesleme siateminde ornegim bujulier eskimos olabilir ama tabi iyi bir usta gercek cevabi verebilir servise gitmenizi oneririm

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:47 ----------

Benim iki sorum var 1. Motoru iyo taniyan arkadaslar bazen sibablardan ses duyuyormusunuz bazen ses yapio baZen kesiyor bir kac ninjada sahit oldum bu normalmidir 2. Motor yuksek hizlrdayken bazi ninjalarin kadran 159 un ustune cikmiyor sizlerde de ayni problem oliyormu ozellikle 2011 , 2012 lerde

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    rebelrider motor soğukken siboblardan ses gelir ısınmaya başladığında bu sesin kesilmesi lazım eğer ses kesilmiyorsa bir ayar yaptırman lazım.benim motorum 2009 model 9ile11 bin arası vites değiştirirsen bırak 159 u 170 in üstüne kolaylıkla çıkarsın biliyorsun 1.vites kalkış ne yaparsan 2.3.4.5. viteslerde yaparsın 6vites ivmelenme açısından bir işe yaramaz sadece hızı korur .bu saydığım viteslerde devir aralığını 9ile 11 bin arasında vites değiştirirsen ninjanın torkundan ozaman faydalanırsın. birde sık sık değişik markalarda yağ kullanma hep aynı yağı kullanmaya çalış marka vermeyeceğim polemik olmasın kawasaki nin önerdiği yaz kış 10/40 sentetik yağdır . benzini alırken 95 oktan kullan ve bildiğin tanıdığın büyük istasyonlardan al yoksa sık sık değişik marka yağ ve kaliteli olmayan benzin motorda ve siboblarda vuruntuya sebeb olur .

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Selam arkadaşlar, geçen hafta motorumla çıktığım tatilin fotoğraflarını gezi kısmında paylaştım. İsteyenler buradan göz atabilir:

Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    Alıntı muratlion adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rebelrider motor soğukken siboblardan ses gelir ısınmaya başladığında bu sesin kesilmesi lazım eğer ses kesilmiyorsa bir ayar yaptırman lazım.benim motorum 2009 model 9ile11 bin arası vites değiştirirsen bırak 159 u 170 in üstüne kolaylıkla çıkarsın biliyorsun 1.vites kalkış ne yaparsan 2.3.4.5. viteslerde yaparsın 6vites ivmelenme açısından bir işe yaramaz sadece hızı korur .bu saydığım viteslerde devir aralığını 9ile 11 bin arasında vites değiştirirsen ninjanın torkundan ozaman faydalanırsın. birde sık sık değişik markalarda yağ kullanma hep aynı yağı kullanmaya çalış marka vermeyeceğim polemik olmasın kawasaki nin önerdiği yaz kış 10/40 sentetik yağdır . benzini alırken 95 oktan kullan ve bildiğin tanıdığın büyük istasyonlardan al yoksa sık sık değişik marka yağ ve kaliteli olmayan benzin motorda ve siboblarda vuruntuya sebeb olur .
    gelen ses siboblardan degil eksantirik zinciri otomatik gerdirmeden noktayi koyduk bu forum da sirf bu ses icin acilmis topik var bir zarari yok ama takintiliadam duyoyr ve sanirim bu ses tum ninjalarda belki biraz fazla yada az kime sorsam var dedi alanya da su an bildigim 12 tane ninja coguna sordum cevap ayni ama gosterge olayini servise tasidik bakalim ne cevap vericekler zmotoyu arayip bilgi vericekler.
    2006 mondial mct 250 2009 hyosung gtr 250r 2010 kawasaki ninja 250r 2012 kawasaki ninja 250r

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kawasaki-2012-kawasaki-nijna-250-r-yesil-137658639/detay

hayvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı rebelrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gelen ses siboblardan degil eksantirik zinciri otomatik gerdirmeden noktayi koyduk bu forum da sirf bu ses icin acilmis topik var bir zarari yok ama takintiliadam duyoyr ve sanirim bu ses tum ninjalarda belki biraz fazla yada az kime sorsam var dedi alanya da su an bildigim 12 tane ninja coguna sordum cevap ayni ama gosterge olayini servise tasidik bakalim ne cevap vericekler zmotoyu arayip bilgi vericekler.
    Devirli bir motor olmasina ragmen, Ninja 250 nin zincir gerigisi oldukca uzun omurlu.
    Yagdaki artiklar nedeniyle kirlenip takilabiliyormus. Temizlenerek soun cozulebilir.

Motosikleti
    kawasaki ninja 300
    Servise sorduk bu gelen balasörun sesi gayet normal dedi.

vejihi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ninja 250r, Honda CBR 600FA, Yamaha MT-07
    Selam, biraz ani bir karar oldu ama almak istediğim motoru bulduğum için motorumu üzülerek de olsa satmayı düşünüyorum. İlgilenenler buradan ya da sahibinden üzerinden ulaşabilir.

sahibinden ilanı

Motosikleti
    Niinja 250r
    slm arkadaşlar ninjamın rüzgar siperliğini siyah yapmak istiıyorum ama hangi model almalıyım hangı motorun yada modelın 250 ye denk gelıyor nerden bulabılırım yardımcı olursanız cok sevınırım

Arkadaşlar günde 80 km yol gitsem haftalık ne kadarlık benzin almam gerekir? Veya ne kadar yakar işe

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler