Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    S.a ninja kullanıcıları herkeze selamlar. yaklaşık 2 haftadır piyasaya pusmuş durumdayım ama 8bin tlye hiç ninja bulamadım . ninjanın tam olarak piyasasını bilmedigim için sizlere danışmak istedim bu motorun piyasası tam olarak kaç civar aralıgında ? yoksa bu sahibindendeki fiyatlar yaz nedeniyle şişirilmişmi ? zaten 2 elin parmagını geçmicek kadar az var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bxrxk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R
    Merhaba Arkadaşlar,
    Bugün motorumun ilk bakımı nihayet yapıldı, fırsat bulmuşken genel konulara kısaca yorumlarımı ekleyip, bir de uzmanlık sorusu sormak istiyorum.
    Bakım 115tl tuttu. Faturaya baktım ve işlem yapılırken başında durdum. Motul yağ kullanıyorlar (25tl*2) 2lt, yağ filtresi değişiyor(25tl) ve 40 tl de işçilik alıyorlar.
    Lastik havaları kontrol ediliyor,motor üzerindeki her vidayı tek tek kontrol ediyorlar...

Yakıt tüketimi... 50tl alıp, 300-320km arası yol gidiyorum ışık yanıyor.
    Max hız 120-130km olacak şekilde genelde hep TEM de kullanıyorum,sürekli uzun yolda çok dur kalk olmadan kullanıyorum yakıta etkisi olacağını düşündüğüm için bunu da belirteyim.

Soruma gelince, motorun aynalarının açısını biraz daha genişletmek için ne yapılabilir die sordum bakım esnasında, ellerinde ER6 F için olan ayna uzatmalarından varmış, aynaları 3 cm daha dışarı alıyormuş, muhtemelen açıyı genişletecektir ama fiyatı 65euro imiş. Fiyat bana çok yüksek geldi, bu konuda bana önerebileceğiniz herhangi bir çözüm var mıdır?

Teşekkürler.

orhanyor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a ninja kullanıcıları herkeze selamlar. yaklaşık 2 haftadır piyasaya pusmuş durumdayım ama 8bin tlye hiç ninja bulamadım . ninjanın tam olarak piyasasını bilmedigim için sizlere danışmak istedim bu motorun piyasası tam olarak kaç civar aralıgında ? yoksa bu sahibindendeki fiyatlar yaz nedeniyle şişirilmişmi ? zaten 2 elin parmagını geçmicek kadar az var
    yilina kilometresine ve temizligine bagli olarak fiyat cok fazla degisebilir. yeni ve km si az sorunsuz bir ninjayi 10bin tas catlasin 9.500 den assagi bulman zor gibi. ben mesela 3 hafta once kendi ninjami 10bine sattim ve uzerinde hic bir extrasi yoktu herseyi stock sayilirdi sadece bir xenon far ve tank pad vardi. ayrica forumda ninjalarini 9500 e satanlarda oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Alıntı Bxrxk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,
    Bugün motorumun ilk bakımı nihayet yapıldı, fırsat bulmuşken genel konulara kısaca yorumlarımı ekleyip, bir de uzmanlık sorusu sormak istiyorum.
    Bakım 115tl tuttu. Faturaya baktım ve işlem yapılırken başında durdum. Motul yağ kullanıyorlar (25tl*2) 2lt, yağ filtresi değişiyor(25tl) ve 40 tl de işçilik alıyorlar.
    Lastik havaları kontrol ediliyor,motor üzerindeki her vidayı tek tek kontrol ediyorlar...

Yakıt tüketimi... 50tl alıp, 300-320km arası yol gidiyorum ışık yanıyor.
    Max hız 120-130km olacak şekilde genelde hep TEM de kullanıyorum,sürekli uzun yolda çok dur kalk olmadan kullanıyorum yakıta etkisi olacağını düşündüğüm için bunu da belirteyim.

Soruma gelince, motorun aynalarının açısını biraz daha genişletmek için ne yapılabilir die sordum bakım esnasında, ellerinde ER6 F için olan ayna uzatmalarından varmış, aynaları 3 cm daha dışarı alıyormuş, muhtemelen açıyı genişletecektir ama fiyatı 65euro imiş. Fiyat bana çok yüksek geldi, bu konuda bana önerebileceğiniz herhangi bir çözüm var mıdır?

Teşekkürler.
    dostum soyle bir urun buldum ebayde, kargo dahil 43 dolara kapina kadar gelir. http://www.ebay.com/itm/Mirror-Exten...034f98&vxp=mtr

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    woltrath adam gibi resim koy senin dedene çok benziyor gerçek ninja severler yorum yapsın sahtekarlarlar değil hyosungcular ve cbr cılar foruma sızmış.sahtekar olma delikanlı ninjacı ol canımı ye. adam gibi yorum yap.
    rebelrider bunu beğendi.

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    hep dıyorum. motorcuların en buyuk eksıgı, musterı profılı. apaçi oranı yuksek. duzgun adamlar da , bunlar yuzunden kotu muamele goruyor...
    Pasali1921 bunu beğendi.

Bxrxk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250R
    Teşekkürler OrhanYor, tam olarak aradığım budur...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep dıyorum. motorcuların en buyuk eksıgı, musterı profılı. apaçi oranı yuksek. duzgun adamlar da , bunlar yuzunden kotu muamele goruyor...
    polemi
    k yaratma apaçi kullanıyorsan apaçi forumuna glt.biraz apaçilik öğren kardeşim.geziye gelirsen dikkat et ninjaların rüzgarına kapılıp apaçileşme sonra yoldan toplamayalım seni eğer ninjan yoksa forumdan senin içln para toplarız merak etme kardeşim.
    rebelrider bunu beğendi.

Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    Alıntı Bxrxk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler OrhanYor, tam olarak aradığım budur...
    aslinda tanidik bir tornaci olsa bu parcalari istedigin gibi hatta daha iyisini yaptirirsin, bu parcada pek zora benzemiyor. boyle ufak tefek ama cok daha zor parcalari tornaci arkadaslarina yaptiran motorcu arkadaslar gordum. bitmis bazi parcalari gordum hakikatten meslegin hakkini veriyorlar

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    lınktekı parca tornacıda (3d cnc) astarından pahalıya gelır benden soylemesı ebaydan guvenılır bı satıcı daha ıyı bı secım olur kanımca.

Nexthor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi forumlar arkadaşlar bi arkadaşa bakıp çıkıcam :D İzmir Buca Evka-1 deki siyah ninjanın sahibi buralardamı :D Hep goruyorum motor ustunde degılken, yakalayamadım bı turlu Siyah cbr250 benım yolda gorursen dur bı saga sola bak oralardayımdır kesın tanısalım...

diablo5506 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    merhaba arkadaslar sonunda ninja almaya karar verdim fakat ikimci el alacagim scooter kullandim artik vitesli zamani , uzun bi sure oyle 600 luk flan dusuncem. universite-ev arasi git gel olacak bana bide arada sirada gezi ama kafama takilan bi iki soru var... Kac km de olanlara bakmaliyim yani 9-10 bindeki makine yipranmis midir? alirsam kac km daha buyuk sorun olmadan goturur beni?

mastem13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şuan için yok
    Alıntı diablo5506 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar sonunda ninja almaya karar verdim fakat ikimci el alacagim scooter kullandim artik vitesli zamani , uzun bi sure oyle 600 luk flan dusuncem. universite-ev arasi git gel olacak bana bide arada sirada gezi ama kafama takilan bi iki soru var... Kac km de olanlara bakmaliyim yani 9-10 bindeki makine yipranmis midir? alirsam kac km daha buyuk sorun olmadan goturur beni?
    dostum benim sattığım ninja 15,000 deydi ve hiçbir sorunu yoktu bana göre uzunca bi süre sorunsuz binersin. 9-10 bin çok fazla bi km değil ninja için diye düşünüyorum.

hayvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250R
    Alıntı diablo5506 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Subap ayari yapilmasi gerekebilir.
    Servis kitabina gore yaklasik 10000(emin degilim), pratikte (kotu kullanilmazsa) 15000 de bir subap ayari yapilmasi gerekiyor.
    Bunun disinda bakimsiz kallmazsa 100000 km yi asabiliyormus motor.

diablo5506 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cevaplarınız için çok teşekkür ederim... sanırım önceliği 4-5 bin km yapmışlara vereceğim fakat bulamazsam, temiz bakılmış 9-10 bin km aralığında olanlara da kayabilirim... Tekrar teşekkürler

gurcano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza NSS300A
    Arkadaşlar Ninja'mı sattığım için boşa çıkan Kappa TK711 çantamı da satışa çıkardım. İlgilenen olursa:
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-kappa-tk711-soft-arka-canta-125590721/detay

Arkadaşlar bu motor hakkında 1. vitesdeyken kalkmıyormuş diye duydum hatta arkadan ittirerek kaldıtıyorum diyen bile var doğrumu

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı xmuro312 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motor hakkında 1. vitesdeyken kalkmıyormuş diye duydum hatta arkadan ittirerek kaldıtıyorum diyen bile var doğrumu
    Senin ne işin var Ninjayla, sen kübanı soğutup soğutup bin be kardeşim (anladın sen onu) polemiğin ne faydasını göreceksin.
    semihss, medsul, rebelrider ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin ne işin var Ninjayla, sen kübanı soğutup soğutup bin be kardeşim (anladın sen onu) polemiğin ne faydasını göreceksin.
    yok abi yazın bu motoru alıcamda o yüzden sordum

Motosikleti
    2013 Honda CBR 600F
    kim soylemisse dogru soylemis, benimkindede ayni sorun vardi. mahalleden hep rica ederdim birine bir el at diye. allahin sevgili kulu cok hep yardim ederdi birileri.
    ninjet bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki ninja 250r
    sen cbr hyosung daelim yada son çıkan 150 km hıza 20dakikada bile zor çıkan inazuma mı zannettin . Ninja=tüfek mermisi .taklitlerinden sakının...
    ibopaşa bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler